BEZORGER! Ergernis over rommel langs de Akkerweg Remco vendelt zich naar eerste prijs! Commissaris van de Koning bezocht MBO Horeca College Europrof in Moergestel bE BERH IS GE£N KLIKO 'Moergestel-Nieuws' zoekt 'n Scouting St. Jan Moergestel organiseert grootse reünie! “Je kunt de wereld mooier kleuren” Muziekvereniging Prinses Juliana in de lederhosen! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Het gaat om het gebied: Heuvelstraat, Broekzijde, Heizenschedijk (tot aan Reuselhoeve), Opslag, Sebregtsedijk, Molenakkerstraat, Zelt, Donkhorst, Servennenstraat, Masperstraat, Klein Locht, Pijnendijk, Heuveldwarsstraat, Aboomsestraat en Vinkenberg (v.a. viaduct). Interesse (je krijgt ook nog andere krentjes mee)? Stuur 'n mailtje naar: buro76@planet.nl of bel 513 2268 In verband met het wisselen van lesrooster van onze huidige bezorger zijn we met spoed op zoek naar een nieuwe bezorger! Liefst 'n jongen-meisje vanaf plm. 13/14 jaar (alleen of met 'n vriendje). De 11-jarige Remco Bruurs heeft afgelo pen zondag 7 sep tember zijn eerste officiële wedstrijd gevendeld. Op het vrije Gildefeest in Hoogeloon wist hij, temidden van 7 andere deelnemers, de eerste prijs bin nen te halen. Voor deze prestatie ont ving hij een zilve ren schild. Remco, die pas sinds het voorjaar van 2013 serieus aan het ven delen is, won op het onderdeel ‘Vendelen individu eel tot 13 jaar’. Hij is lid van het Gilde St. Catharina. De eerstvolgende wedstrijden vinden plaats tijdens het komende Gilden- feest in Moergestel in mei 2014. HERHAALDE OPROEP! In 2013 bestaat Scouting St. Jan Moergestel 50 jaar! Om dit te vieren worden er in 2013 diverse activiteiten georganiseerd. Eén daarvan is een grootse reünie voor alle leden en oud- leden van de scouting in Moergestel (inclusief de voormalige Rakkers). De reünie zal plaats vinden op zaterdagavond 26 oktober 2013 in het scoutinggebouw Den Donk aan de Bos straat in Moergestel. Van veel oud leden hebben we de adressen, maar van veel ook niet. Vandaar deze herhaalde oproep: Ben je tussen 1963 en 2013 op één of andere manier betrokken geweest - of nog steeds be trokken - bij scouting in Moergestel (als jeugd lid, als leiding, als bestuurder, als beheer- der/klusser of anderszins), meld je dan aan voor deze reünie. Dat kan via onze site www. scoutingmoergestel.nl. Ook als u mensen kent waarvan u weet dat ze betrokken zijn geweest bij scouting in Moergestel: informeer ze aub over onze reünie op 26 oktober a.s., en vraag ze zich hiervoor aan te melden via onze site. Degenen die zich hebben aangemeld ontvan gen begin oktober nadere informatie over het programma van de reünie. praktijkonderwijs en individuele leerroutes waarbij de studente het tempo zelf bepaalt. Persoonlijke studieplannen met individuele begeleiding en veel ruimte voor eigen initiatief behoren tot de specifieke mogelijkheden waar bij leerlingen de vaardigheden uitbreiden en werken aan hun zelfstandigheid. De opleiding Europrof richt zich op studentes vanaf zestien jaar. De commissaris sprak onder andere met toe komstige leerlingen Lenneke en Romi, met ex-leerling Els en met de huidige studentes Laury en Ilse. Laury en Ilse wisten fraaie prij- zen te behalen bij een Europese patisserie- wedstrijd en ontvingen al eerder een schriftelijk felicitatie van de Commissaris. Van de Donk genoot verder zichtbaar van de enthousiaste stageverhalen van de zeventienjarige studentes Merel en Lieke, van de werkzaamheden in de keuken, de rondleiding bij het -naastgelegen- Zonnewende en de achtergrondinformatie van Europrof. ‘Ik kom nog terug, dat weet ik zeker. Het eten is heerlijk, het lijkt wel een vijfsterren restaurant. Ook voor vergaderingen of bijeen komsten is Zonnewende uitermate geschikt en de culinaire hoogstandjes van Europrof willen we graag nogmaals meemaken,’ aldus Wim van de Donk. Internationaal Naast praktijkonderwijs in eigen land zijn er internationale kansen waarbij kunnen leer lingen vanaf het eerste jaar al stage lopen in het buitenland bij gerenommeerde hotels. Re gelmatig komen buitenlandse studentes voor trainingen, stages en projecten naar Euro-prof. Het bezoek van de Commissaris van de Koning op 6 september was een mooie onderstreping van deze zeer bijzondere opleiding. De heer Van de Donk steunt het traject van harte om Europrof de HBO-status te gaan geven. Op vrijdag 6 september heeft de Commissaris van de Koning, Wim van de Donk, een bezoek aan de kleinschalige horecaopleiding Europrof in Moergestel gebracht. Europrof is gehuisvest naast villa Zonnewende aan de Tilburgseweg in Moergestel, waar Europrof de congresaccommodatie ondersteunt met leer lingen die daar in de praktijk het horecavak leren. De heer van de Donk is feestelijk ontvangen met een petit walk-in-diner. Informele gesprek ken met directie, docenten en leerlingen heb ben hem inzicht gegeven in de wijze waarop Europrof onderwijsvernieuwingen in het prak tijkonderwijs voor horeca doorvoert. SVM BINGO Op donderdag 19 september 2013 gaan we weer beginnen met onze gezellige maandelijkse bingo in Den Boogaard. We beginnen om 14.00 uur met gratis ’n lekker kopje koffie of thee. Daarna spelen we 6 rondes om onze wel bekende leuke prijzen! Bent u geen lid van Senioren Vereniging Moergestel? Geeft niks, u bent tóch van harte welkom om gezellig met ons mee te spelen. Addy en Joke heten u van harte welkom. De bingo voor de maand oktober is op 17 ok tober 2013. Uniek MBO Horeca College Europrof is een unieke horecaopleiding in Nederland, die zich ken merkt door kleinschaligheid met ongeveer zes studentes per klas, de energieke aanpak, flexi biliteit, optimale balans tussen theorie- en Zondag 15 september a.s. om 10.00 uur is er weer een gezinsviering in onze kerk. Samen willen we weer een start maken met het nieuwe schooljaar. Je zult zien dat kleuren hierin een belangrijke rol kunnen spelen. Soms heb je niet zoveel zin om naar school te gaan, of zie je het even niet zo zitten. Waarschijnlijk zie je dan de wereld in donkere kleuren. Vaak zullen er echter ook momenten zijn dat je er veel zin in hebt. Dat je bijvoorbeeld je vriendjes en vriendinnetjes weer kunt zien, en samen weer kunt spelen. Dan kijk je ineens met hele andere kleuren naar de wereld. Het thema kleuren komt in de hele viering terug, en samen zingen we daar natuurlijk ook weer leuke liedjes over, samen met de Sint Janszangertjes. Iedereen is natuurlijk weer van harte welkom. Ook opa’s en oma’s, ooms en tantes, broertjes en zusjes en natuurlijk al je vriendjes en vrien dinnetjes mogen meekomen. Samen gaan we er een mooie ‘gekleurde’ viering van maken! Tot zondag 15 september. Namens de werkgroep gezinsvieringen: Judith, Hanneke, Marlies, Irene en Monique Lederhosen of Tirolerjurk al uit het stof ge haald? Nog 3,5 week en dan is het zover. Oktoberfest op zaterdag 5 oktober georgani seerd door Muziekvereniging Prinses Juliana en Den Boogaard. Waan jezelf een avond in Duitsland lange tafels vol met pullen bier, lederhosen, brat- wurst. Vanzelfsprekend ontbreken de beroem de schlagers niet! “Rosamunde, Ich bin wie duund so weiter! Kaarten zijn verkrijgbaar a 10,00 per stuk bij Novy van Wezel, In den Korenmaaier en Den Boogaard. Dit wil je niet missen dus wees er snel bij! Langs de Akkerweg, de doorgaande weg van Oisterwijk over Moergestel naar de A 58, staan sinds vorige week borden met het opschrift dat de berm geen kliko is. Hoewel eenvoudig van vorm (met de hand geschreven op een stuk karton) is de boodschap helder genoeg. Mensen ergeren zich over de rommel die automobilisten uit hun auto gooien. Snel het raampje open en weg ermee, met de blikjes energiedrank en frisdrank, frietbakjes en bruine zakken van MacDonald’s (bij Quatre Bras, Udenhout). De ergernis is meer dan terecht want de berm lijkt onderhand wel een vuilnisbelt. Hetzelfde kan gezegd worden over de berm langs het fietspad van Moergestel naar Tilburg waar behalve genoemde rommel langs de Akkerweg opvallend veel chips- en snoepzakken liggen. Naar de gemeente stappen heeft geen zin want het zijn de passanten die deze rotzooi maken. Het zijn egoïstische lieden die nog nooit hebben gehoord van de aloude slogan van de ANWB: laat niet als dank voor dit aangenaam verpozen. Wie heeft het antwoord op de dringende vraag: wat doen we er aan? Foto: Paul Spapens. KiêS voor Europrof MBO Luropese Horeca pleidrgen i'Ü K r PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 y.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5