GEZOCHT Doe mee met het MTV Kijkerspanel! Ine van Son exposeert Levenskunst voor wie goed oud wil worden Bevers gezocht Fototentoonstelling Portfoliogroep I in de Verdieping Komende week bij Huis voor Zingeving Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Hij heet Oliën. Lokale omroep is benieuwd naar de mening van de kijker MTV Kijkerspanel Programma 12 september 2013 JUBILEUM 75 JAAR DE KLOMP Niet Gèssels Gèssels WORKSHOP SLAGWERK MET MUZIEKVERENIGING PR. JULIANA Gèssels Niet Gèssels ARCHEOLOGIE OP HET PLEIN Gèssels Niet Gèssels Naam en adres (niet verplicht!) Boeiend Te kort Boeiend Te kort Boeiend Te kort Niet boeiend Te lang Niet boeiend Te lang Niet boeiend O Te lang Een grijze kater van 3 jaar. Is het programma boeiend?.. Duurt het programma te lang of te kort? Is het programma lokaal, geörienteerd op Moergestel? Eventuele toelichting: Is het programma boeiend?.. Duurt het programma te lang of te kort? Is het programma lokaal, geörienteerd op Moergestel? Eventuele toelichting: Iedereen van harte welkom die de levenskunst wil beoefenen voor mensen vanaf 55 jaar en ouder. Neutraal Precies goed Neutraal Neutraal Precies goed Neutraal Neutraal Precies goed Neutraal Tel. (013) 513 3888. "Dus met vijf minuutjes per week help je ons om al onze TV-programma te verbeteren of bij te schaven. Doen! Want we gaan echt aan de slag met de mening van het MTV Kijkerspanel!" een korte tijd door te geven. Aanmelden is niet nodig; met één muisklik doet u (anoniem) mee in het kijkerspanel. kuilen zijn. In de loop van het proces, her kennen ze dat hun foto’s samenhang en bete kenis bezitten. En gelukkig leidt dat tot ver rassende en soms eigenwijze fotografie van fotografen die zichtbaar iets te melden hebben. De exposerende fotografen zijn: Koen Bakx (Tilburg), Jaap Brandenburgh (Oosterhout), Jaap Deen (Breda), Helen Forbes (Oosterhout), Jolanda Jansen (Rijen), Maria Kemps (Mook), Pascal Kops (Oosterhout), Joyce van Panhuis- Maas (Mook), Henri Smulders (Rijen). De tentoonstelling wordt vrij dag 13 september om 20.00 uur geopend door Jaap Deen. Hans Zoete zal het werk openbaar bespreken. Voor degenen, die geen internet hebben, is er de mogelijkheid om schriftelijk deel te nemen. De vragen uit de enquête staan hieronder afge drukt. Noteer uw mening per programma onderdeel op een briefje en stuur dat naar Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel of steek het in de MTV Kijkerspanelbus bij de Novy. De Portfoliogroep 1 exposeert zaterdag en zon dag 14 en 15 september 2013 losse foto’s, foto reeksen en projecten in Galerie de Verdieping. Van Portfoliogroep 1 exposeren negen gedreven amateurfotografen, die het afgelopen seizoen werden begeleid door Hans Zoete. Het meren deel van hen is afkomstig uit diverse West Brabantse fotoclubs. In de portfoliogroep ont dekken ze waar hun kracht ligt en wat de val- Ine van Son uit Moergestel exposeert in museum voor hedendaagse kunst in Nibbix- woud Lang hoefde Ine niet na te denken toen ze door Art-Land, museum voor hedendaagse kunst werd benaderd. Ze vroegen haar of ze mee wilde doen aan de herfst-expositie. Een onverwacht cadeautje waar ze graag ja tegen zei. Art Land is gevestigd in een bijzonder gebouw. In dit oorspronkelijk kantoor-/bedrijfspand in Nibbixwoud vlakbij Hoorn, is Art-Land een van de grootste musea boven het Noordzee Kanaal. Werk van kunstenaars uit binnen- en buitenland wordt er gepresenteerd in exposities van telkens drie maanden. Vaak gebruikt ze textiel als basismateriaal; het materiaal waarmee ze opgroeide. Dit resulteert in textiel-assemblages van groot formaat. Soms is haar werk echter als een opeenvolging van aantekeningen. Deze beelden zijn korte schetsen van indrukken die naar haar toe kwa men. Deze heeft ze samengebracht in boeken. Zodat ze samen een verhaal kunnen vormen. Haar eerste boek werd gedrukt in kleine oplage. Haar latere boeken zijn handgemaakt, vaak niet op papier, in een oplage van 1. Soms wil ze zich echter ook onttrekken aan de hiërarchie die door afzonderlijke pagina's wordt opgelegd. Om hiervan los te komen is Ine boekrollen gaan maken; wanneer de rol helemaal is uitgerold, ontrolt het hele verhaal zich in één keer. De expositie loopt tot en met 24 november. Meer informatie, routebeschrijving en ope ningstijden op www.art-land.nl. Of op www.inevanson.exto.nl onder exposities. Lezing Manu Keirse ‘Later begint vandaag’ op vrijdag 20 september van 14.00- 17.00 uur in Den Boogaard. Toegang gratis. heidszorg in die laatste periode verloopt? Men sen bereiden zich voor op een reis, op een feest, en waarom niet op de laatste reis die zijzelf en allen die hen dierbaar zijn ooit zullen maken: de reis uit het leven of de laatste periode van hun leven. Hoe kan je ervoor zorgen dat je in die laatste periode van je leven volledig tot je recht komt?. Nadenken voor je eraan toe bent en bespreken wat je wel of niet zou willen, is een basisvoorwaarde om tot je recht te komen. Na deze lezing gaan wij met de aanwezige deelnemers onder deskundige leiding van een gespreksleider in gesprek. (Meer info: www.metgezelinzingeving.com ofwel 52 86 188). Op woensdag 18 september is er een workshop bij het Huis voor Zingeving, waarin je zelf de werking van verschillende soorten kristallen kunt ervaren. Over de energetische werking van deze halfedelstenen is veel algemene infor matie beschikbaar, maar wat ze echt doen kan per persoon verschillen. Ervaring met medi teren of met stenen is niet nodig. De workshop wordt gegeven door Adriaan van der Eist, die meditatieleraar, pedagoog, coach, trainer en energetisch therapeut is. Eerder verzorgde Van der Eist voor het Huis voor Zingeving al een lezing en een workshop voor kinderen. Datum: 18 september. Locatie: Huize Nieu wenhof. Tijd: 19.30-22.00 uur. Kosten: 10 (incl. koffie). Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl Feestelijke avond in het kader van Wereld Alzheimer Dag. De Wereld Gezondheid Organisatie (WHO) heeft zaterdag 21 september 2013 uitgeroepen tot Wereld Alzheimerdag. Deze internationale dag alarmeert overheden en beleidsbepalers over dementie als een ernstige gezondheids- kwestie omdat de wereld vergrijst. Dementie is een hersenaandoening waarbij iemand lang zaam maar zeker volledig afhankelijk wordt van zorg van anderen. De belangrijkste en meest bekende oorzaak is de ziekte van Alzheimer. In Nederland lijden250.000 mensen aan dementie. Dit aantal zal de komende decennia verdubbelen als gevolg van de toe nemende vergrijzing in onze maatschappij. De afdelingen van Alzheimer Nederland orga niseren rondom Wereld Alzheimerdag bijzon dere bijeenkomsten en evenementen voor mensen met dementie, hun partners, familie en andere betrokkenen. In Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel staat op 17 september Wereld Alzheimerdag centraal en de vrijwilligers van het café nodigen U uit voor een gezellige, alternatieve avond met entertainment met medewerking van De Melodivas, met een repertoire uit opera, ope rette, klassieke liederen, musicals en lichte muziek. In gepaste kleding zorgen zij voor een geweldig muzikaal programma met duet ten, aria’s en meerstemmige samenzang. Het publiek mag natuurlijk meezingen. Iedereen is van harte welkom! De Coppele, Oisterwijk. Ini. Jeanne Verberk, Tel. 528 4571, e-mail: j.verberk@ziggo.nl Op maandag 23 september start de Kring voor Zingeving, een nieuw onderdeel van ons pro gramma. Deze Kring voor Zingeving bestaat uit een cluster van vier maandagavonden, geleid door zeer ervaren trainers. Tijdens deze avonden wordt er met een centraal thema gewerkt, waarbinnen inspirerende en verdie pende oefeningen worden gedaan. De eerste Kring voor Zingeving is met Coen Tuerlings en heeft als thema: Hedendaags Sjamanisme. Coen werkt met hedendaagse Sjamanistische rituelen en ceremonies. Laat je meenemen op een zielen-reis en ervaar de diepe invloed op lichaam en geest. Data: 23 september, 7 oktober, 11 november en 2 december 2013. Locatie: Bed&Breakfast Den Heijkant, Heikant 8 in Moergestel. Tijd: 19.30 tot 22.00 uur. Kosten: 25 (incl. koffie en thee) per persoon, per avond. De vier avon den samen kosten dus€ 100,-. Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl Afgelopen vrijdag is er bij de scouting weer plaats gemaakt voor nieuwe Bevers. Bevers is de groep voor kinderen vanaf 5 jaar. Dat is de leeftijd waarop het scouting avontuur voor hen kan beginnen. Deze groep heeft iedere vrijdag opkomst van 19.00 tot 20.15 in ons clubhuis Den Donk aan de Bosstraat. Ouders en hun kinderen zijn van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen. Vooraf informatie, neem eens een kijkje op onze site www.scoutingmoergestel.nl Is het programma boeiend?.. Duurt het programma te lang of te kort? Is het programma lokaal, geörienteerd op Moergestel? Eventuele toelichting: Manu Keirse K.U. LeuvenHoogleraar aan de Faculteit Geneeskunde. Is voorzitter van de Federale Evaluatiecommissie Palliatieve Zorg en ondervoorzitter van de Federale Palliatieve Zorg Vlaanderen. Hij is een zeer gekend auteur van verschillende boeken over verlies en verdriet die reeds op tienduizenden exemplaren werden verspreid. Nu is hij te gast in Moergestel met een totaal ander boeiend onderwerp. Later begint vandaag Het maatschappelijk debat rond palliatieve zorg en euthanasie woedt volop, maar mensen en familieleden blijven vaak in de kou staan. Veel mensen zitten met een pak vragen. Hoe kan je je het best voorbereiden op deze laatste periode van het leven van jezelf of van een dierbaar iemand? Wat zijn de mogelijkheden om menswaardig te sterven? Hoe kan je zelf beslissen over de wijze waarop de gezond- Vanaf morgen, donderdag 12 september kan iedereen, die iets kwijt wil over de programma's van MTV, dit op laagdrempelige manier kenbaar maken aan de omroep. Er komt een korte enquête op de website (www.moergesteltv.nl), waarin per programma een paar meerkeuzevragen worden gesteld. Natuurlijk is er ook de mogelijkheid om de mening toe te lichten in een paar regels tekst. Voorzitter Hans van Brunschot: "We vinden de mening van onze kijkers erg belangrijk. En gelukkig krijgen we ook regelmatig reacties via e-mail of spreekt men één van ons aan op straat. Met het zogenaamde Kijkerspanel wil len we nu echt iedereen bereiken, we zouden het fijn vinden als we wekelijks tientallen of honderden ingevulde enquêtes mogen ont vangen". De vragenlijst blijft voorlopig voor onbepaalde tijd open staan. Het is dan ook zeker de bedoeling dat kijkers niet éénmalig, maar liefst voor ieder programma iedere week, eventjes de vragen beantwoorden. Het invullen van de enquête duurt per item niet langer dan anderhalve minuut. Met gemiddeld drie a vier programmaonderdelen per week, is het moge lijk de mening over alle tv-programma's in PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 Ras: Blauwe Rus. Heeft nog een zwart halsbandje aan, hij is ook gechipt. Als je weet waar hij is bel dan aub naar Yvonne van de Wouw, Prinses Irenestraat 9, Moergestel. Beloning 100 wie hem bij me terug brengt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3