22^, Twee Moergestelnaren op expositie in Tilburg QOEF! t: Jb Audacia- Bedankt! Braderie Park Stanislaus Stimmung mit Muziekvereniging Prinses Juliana nieuws TE KOOP Nog meer 'Voice' met de Bose Solo! Fotogroep Blits in ‘De Verdieping’ Verzamelaarsruilbeurs in Boxtel Voorwerpen van Brabantse immigranten Hoor meer van wat u op tv ziet Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Van de in totaal vijftig deelnemers aan de ten toonstelling komen er elf uit Tilburg en nog eens zeven uit dorpen in Midden-Brabant: behalve uit Moergestel uit Oisterwijk (Hongar ije en Engeland), Hilvarenbeek (Italië), Biest- Houtakker (Thailand), Berkel-Enschot (Noor wegen) en Üdenhout (Rusland). 13.00 “Rosamunde”, Ich bin wie Du”... wie kent ze niet? Op zaterdag 5 oktober aanstaande is er in Den Boogaard een Duitse avond georganiseerd door Muziekvereniging Prinses Juliana. Naast het openingsoptreden van de muziekvereni ging zullen diverse gastartiesten de bovenge noemde Schlagers ten gehore brengen. De Schnapps en broodjes worst worden rond gebracht aan de lange tafels. Ook in voor ‘ein toller Deutscher Abend mit viel Spafi und Musik?’ Kaarten zijn te verkrijgen bij Den Boogaard, In den Korenmaaier en bij Novy van Wezel. Ze kosten slechts 10,- per stuk. Frans van Velthoven ^BOSE^ ...14.30 uur ...12.00 uur ...10.00 uur ...10.30 uur ...10.00 uur ..13.00 uur Richard Matthews bracht een verrekijker mee toen hij zich vanuit Ierland in Moergestel vestigde. Foto: Thomas van Oorschot. Hamada Elfeky kreeg van zijn moeder een schil dering op papyrus van Toetankhamon (op de achtergrond). Foto: Thomas van Oorschot. Op een tentoonstelling in de Stadswinkel van Tilburg zijn voorwerpen te zien van de Moergestelnaren Hamada Elfeky en Richard Matthews. De eerste werd geboren in Egypte, de tweede in Ierland. Uit hun landen van herkomst brachten ze voorwerpen mee waaraan ze veel emotionele waarde hechten. Deze voorwerpen zijn te zien op de tentoonstelling, samen met die van 48 andere nationaliteiten die zich in Brabant vestigden. De expositie is in de maanden september en oktober te zien tijdens de openingstijden van de Stadswinkel aan het Stadhuisplein 128. De tentoonstelling heeft als titel ‘Schatten van Nieuwe Brabanders’. Deze ‘schatten’ zijn voor werpen van immigranten die ze koesteren omdat ze een grote emotionele waarde voor ze hebben. Het voorwerp dat Moergestelnaar Hamada Elfeky koestert is een schildering op papyrus van Toetankhamoan. Voor Richard Matthews is het een verrekijker. Op zondag 29 september organiseert Park Stanislaus weer een sfeervolle creatieve bra derie. Verkopers willen op deze markt hun zelfge maakte creaties aan de man brengen. U bent van harte welkom op deze gezellige dag, als bezoeker of verkoper. Bent u een echte creatieve duizendpoot en vindt u het leuk om uw kunstwerken (in welke hoedanigheid dan ook) te exposeren en ver kopen, dan kunt u een kraam/tafel huren a €10,-, waarvan de opbrengst gaat naar een gezellige middag voor de bewoners van Park Stanislaus. Dus mensen; bent u handig, creatief en kunt u b.v. goed schilderen, borduren, beeldhouwen of iets anders, meldt u zich dan aan voor deze leuke dag! Inschrijven kunt u tot en met 15 september a.s., bij Anke of Brigitte van de activiteiten begeleiding (tel. 513 9320) of mailen naar Activiteitenbegeleiding.Park.Stanislausfa theb e.nl De braderie vindt plaats in Park Stanislaus van 11.00 tot 16.00 uur. De entree is voor bezoekers 2,00 incl. bon voor koffie/thee/ffis. ROEF! HANDBAL De trainingen zijn vanaf volgende week in de sporthal. Óp dinsdag trainen de B van 19.00-20,00 uur, de senioren van 20.00 tot 21.30 uur Op donderdag trainen de E2 van 17.00 tot 18.00 uur; de El en D van 18.00 tot 19.00 uur en de B van 19.00 tot 20.00 uur. De senioren trainen van 20.00 tot 22.00 uur. Uitslagen: Roef E2-Jupiter 2 2-4; HCB 2-Roef Dl 1-13; HVM 1-Roef BI 7-16; Tachos El- RoefEl 3-11. Programma donderdag 5 september LET OP- El 18.30 uur Roef 1-Witte Ster 1 18.00 Zondag 8 september DB 14.00 uur RHV Bl-Roef BI Dl 10.50 uur Tachos D2-Roef Dl 6 en 7 september: Jeugdweekend 7 en 8 september trainingsweekend heren senioren 14 september: recreantentoernooi. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen na de vakantie vrijblijvend mee komen trainen, op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! KORFBAL WE GAAN WEER STARTEN Komende zondag om 10.00 uur op ons sport park Stokeind de eerste wedstrijd voor de veld- competitie 2013. Deze wedstrijd is direct al een derby en wel tegen EDN uit Haghorst. Een tegenstander waar we in de voorgaande competitie al meerdere keren tegen hebben gespeeld. Steeds wedstrijden vol emotie en spanning dus... supporters kom ons steunen. Jullie zijn ook dit seizoen weer van harte wel kom. Tot zondag. Het ledental van Roef! blijft langzaam groeien en iedereen is van harte welkom dus Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Programma: Zo 8-9.Roef! 1 - EDN ’56 1 10.00, aanw. 9.15 die zijn onderscheiden met de Brabant Bokaal. De Brabant Bokaal wordt jaarlijks door het Prins Bernhard Cultuurfonds Noord-Brabant uitgereikt aan Brabanders die zich als vrijwil liger op een bijzondere manier in hebben gezet voor de Brabantse cultuur en natuur. De Hoeders van de Brabant Bokaal zetten jaarlijks samen een nieuw Brabantsbreed cultureel pro ject op. De tentoonstelling was eerder te zien in Den Bosch, Helmond, Eindhoven, Breda en Bergen op Zoom. Over ‘Schatten van Nieuwe Brabanders’ schreef Paul Spapens een gelijknamig boek. Dit ligt ter inzage op de expositie en is te koop in de boekwinkel. Zaterdag 7 en zondag 8 september exposeert Fotogroep ‘Blits’ van 11.00 tot 17.00 uur in Galerie de Verdieping aan de Industrieweg. Fotogroep Blits bestaat al meer dan 21 jaar. Het is de eerste 15 jaar een tweemansgroep geweest, bestaande uit Ad Roestenburg en Gerhard de Wit. Zij waren jaren de enige groep waarvan iedereen in de club een FIAP erken ning (A-FIAP) had. Later is hier Astrid Roon bijgekomen. Ad Roestenburg fotografeert voornamelijk alledaagse zaken, maar dan met zijn speciale kijk erop. Het zijn vaak die dingen die we wel vluchtig gezien hebben, maar niet op de gevoe lige plaat hebben vastgelegd. Hij werkt eigen lijk altijd zonder flitslicht. Hij maakt gebruik van het natuurlijke licht, maar schroomt er niet voor om dat nog enigszins te manipuleren in Photoshop. Astrid Roon fotografeert voornamelijk de natuur en onderwerpen in de buitenlucht. Zondag 8 september 2013 organiseert de VBV haar verzamelaarsruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in Gemeenschapshuis De Walnoot, Regina- hof 1 te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, tele foonkaarten, theezakjes, enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 8 september is dit: sauskommen. Graag wil EHBO-vereniging St. Christoffel langs deze weg iedereen bedanken die afge lopen week een bijdrage heeft gegeven aan onze vereniging tijdens de jaarlijkse collec te. e Van dit bedrag kunnen wij o.a. nieuw oe- fen(verband)materiaal aanschaffen, zodat wij weer opleidingen kunnen verzorgen en uiter aard om de kennis van onze huidige leden op peil te houden. U kunt zich nog opgeven voor de nieuwe cur sus. Deze cursus start in september, bij vol doende aanmeldingen, en zal op de donder dagavond gegeven worden. Opgeven voor de cursus kan telefonisch bij Helma Witlox (513 4233). Opgeven kan ook via onze website www.ehbo- moergestel.nl Klik op de knop “Bestuur” en u kunt een mailtje sturen naar onze secretaris Helma Witlox. Graag wil het bestuur van de vereniging Moer- gestel-Nieuws bedanken voor het gratis plaat- *- sen van onze artikelen. EHBO-vereniging St. Christoffel De tentoonstelling is een initiatief van de Hoeders van de Brabant Bokaal. In deze orga nisatie hebben zich de Brabanders verenigd - .ik. Uk. SVSOS 1 - Audacia 1 Gudok 2 - Audacia 2 Audacia 3 - VOAB 5 Audacia 4 - Sarto 15 Audacia 5 - DESK 8 Nordea 3 - Audacia 6 Tel. 06 28 44 14 34 HUYSACKERSTRAAT 8 MOERGESTEL g Vraagprijs 199.500,- k.k. i A ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 PAGINA 7 NIEUW van Bose het Solo TV sound system Eén luidspreker die het gedetailleerde geluid levert die de meeste flatscreen-tv’s niet kunnen reproduceren. Doordat de meeste luidsprekers van flatscreen-tv's simpelweg niet alle diepte en details kunnen reproduceren, hoort u niet al het geluid van uw favoriete tv-programma's. Wij hebben het Ervaar het verschil dat Bose-technologie maakt. Bezoek www.bose.nl/solo of ga naar een geautoriseerde Bose-dealer. Bose' Solo TV sound system ontwikkeld om dit probleem op te lossen. De geluidskwaliteit van alles wat u op tv kijkt zal intens verbeteren. Hoor het Solo TV sound system zelf en ontdek hoe Bose erin slaagt om geluidsdetails weer te geven die flatscreen-tv's niet kunnen reproduceren. ..9.50 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 ELEKTRO-TECHNISCH BURO Schoolstraat 7, Moergestel Tel. (013) 513 1245 Eén luidspreker dus geen wirwar of extra kabels. m Eén verbinding Jggg met de televisie en aansluiting op een stopcontact. Dat is alles gl Eén oplossing I me mooi order uw televise past Better sound through research

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7