’Mega Music Night 75 jaar De Klomp Elke vrijdag en zaterdag open. «^CENTRUM Schoenenmerk Red-Rag opent eerste eigen store in Moergestel Tegendraadse, gedurfde en eigenzinnige beleving voor alle zintuigen Maar ook tapijt, vinyl, laminaat, gordijnen, binnenzonwering etc. Bankstellen, (relax)fauteuils, kasten, dressoirs, tafels, stoelen, matrassen, bedbodems etc. Rootven 36, 5066 AX Moergestel, 013-5131234 (naast Jumbo) Gezondmet Yoga MEDISCH Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De Kikvorschen uit Den Bosch De Komische Folkloristische Fanfare “De Kikvorschen” werd in 1927 opgericht in her berg “’t Pumpke” in de roemruchte en legen- Ons motto is niet voor niets: wie zijn eigen weg gaat, wordt niet snel ingehaald.” Brouwer junior organiseert Geheel ten goede van een goed doel! De Natuurvrienden uit Tilburg Kazoo Harmonie “De Natuurvrienden” uit Tilburg is opgericht op 13 april 1975. De leden waren een afsplitsing van de Mirlitonfanfare uit Oisterwijk “Wij Maken Het Zelf”, welk ondertussen een slapend bestaan leidt. De Kazoo Harmonie telt nog 19 leden, maar de gemiddelde leeftijd (68 jaar) bezorgt het Bestuur problemen. De Harmonie treedt regel matig op, vooral in bejaarden- en verzorgings tehuizen en seniorencomplexen, maar verzorgt ook de vrolijke noot bij bruiloften en partijen. Hun repertoire bestaat uit vrolijke meezingers en ballades. Qua optreden kennen zij een sterke overeenkomst met de jubilerende fan fare. darische Bossche wijk ”De Pijp”. Sinds 1930 is dit unieke muziekgezelschap al de Hofkapel van de Prinsen van Oeteldonk, de Dynastie der Amadeiro’s. Op ons feest zullen zij met hun typische Kik vorschen sound, hun komische acts en hun folkloristische dansgroep de show gaan stelen. Zorg wel dat u er op tijd bij bent, want zij hebben elders nog verplichtingen en kunnen daarom slechts een optreden van een uur ver zorgen (van 13.45 tot 14.45 uur). Dit mag u niet missen. Red-Rag heeft in samenwerking met Ligtvoet Shoes gekozen voor een eerste zelfstandige store, om zo het eigenwijze karakter van het merk optimaal tot uitdrukking te laten komen. Red-Rag is namelijk specialer dan de meeste consumenten tot nu toe hebben kunnen zien. Niet alle schoenontwerpen komen uiteindelijk in de schoenwinkels terecht. De meest gewaag de modellen zijn uit commercieel oogpunt vaak te risicovol voor de winkelier, dus worden ze niet altijd besteld. Door deze schoenen juist wél in de eigen store te presenteren, wordt het voor de Red-Rag liefhebber nog leuker om schoenen te shoppen! Alle schoenen zien, aan raken en passen; hiervoor is Moergestel voort aan de place to be. Een meer complete collectie is nergens vindbaar! Direct contact met consument Red-Rag wil niet alleen de klant prikkelen, maar verwacht juist ook zelf geïnspireerd te gaan worden door de bezoekers. “Elkaar ont moeten, de smaak van de klant leren kennen en daar vervolgens snel op inspelen. Dat is zeker een doel”, aldus de mensen van Klerx. “Door elkaar beter te leren kennen, groeien we naar elkaar toe en kunnen de collecties Minke is 9 jaar en is geboren met Neurofïbro- matose type 1, in 2008 kreeg ze dit op 4 jarige leeftijd te horen en ook dat ze hierdoor een opticus glioom heeft. In februari 2013 zijn ze erachter gekomen dat deze groeiende is, waardoor ze nu heel slecht ziet, ondanks een chemotherapie van 1,5 jaar die ze nu moet ondergaan om de opticus glioom onder controle te houden zal ze altijd slecht tot zeer slecht ziend blijven en daarom heeft ze hulpmiddelen nodig om verder te kunnen. Daarom organiseren wij een Mega Music Night met een entree geld van 10 euro geheel ten behoeve van Minke om het voor haar een beetje makkelijker te maken. Wij vriendengroep de Brouwer Junior organiseren deze Mega Music Night omdat Minke Zoontjens dochter van onze vrienden Corné Zoontjens en Anke de Kort en grote zus van Diede, Neurofibromatose type 1 heeft. Noteer alvast in uw agenda: zaterdag 21 sep tember vanaf 20.30 u met diverse artiesten voor een gezellige avondje uit! Over de artiesten volgende week meer.. Minke heeft ook een eigen website dan kunt u het allemaal nog eens rustig nalezen: www. megaminke.nl Kaarten zijn verkrijgbaar bij café de Brouwer en wij hopen op veel steun. Ook kunt u ons altijd mailen als er vragen zijn: brouwerjuni- or@gmail.com Zo zie je maar weer hoe een klein dorp groot kan zijn! Groeten van De Brouwer Junior Falso Fèro Forte uit Malden In 1998 vierde Mirlitonfanfare “De Klomp” haar 60-jarig bestaan. Op de tv werd daarvan een impressie uitgezonden en dat bracht ie mand in Malden op het idee ook iets dergelijks op te richten. Er werd contact opgenomen met het Bestuur van “De Klomp” en na een inspirerend gesprek ging men in Malden aan de gang om ook een Mirlitonfanfare op te richten. Er werd gezaagd, kleding vervaardigd, leden aangeworven, een bestuur gekozen en een naam verzonnen. Resultaat was, dat men op 20 juni 1999 voor de eerste keer kon optreden. De instrumenten zijn net als die in Moergestel vervaardigd van triplex, waarbij de nodige uurtjes moest worden gefiguurzaagd en geschil derd. Om de spelers te ondersteunen werden een accordeonist, een echte blazer en een trom melaar aangeworven. De leden kleden zich stijlvol, in enigszins Portugese kledij (inclusief de alpino), aangezien ze ook voor een Portugese naam kozen: Falso Fèro Forte, wat vrij vertaald betekent ijzersterk fout. Met hun 28 leden zullen zij zeker leven in de brouwerij brengen op 8 sep tember. Wilt u op 8 september een gezellige, folklo ristische, humoristische, oergezellige Bra bantse (lees Gèsselse) middag beleven, dan is een bezoek aan de Molenstraat zeker een aanrader (er is voldoende parkeergelegen heid, want buurman Audacia speelt een uit wedstrijd. Aanvang 13.30 uur. Op 8 september viert Mirlitonfanfare ‘De Klomp’ haar 75-jarig bestaan met een feestdag in en voor Moergestel. Een aantal gastverenigingen zullen de optocht en de muzikale middag in en bij Camping ‘De Bosfazant’ opvrolijken. Hierbij een impressie van onze gasten. De reuzen Wie kent haar niet: het gemeentelijke reuzen- gilde. Met ruim 60 vrijwilligers tonen zij al ruim 15 jaar de reuzen Peer Paorel, Mie Pieters en onze eigen Ermelindis in binnen- en bui tenland. Sinds vorig jaar is het gezelschap uit gebreid met het kleine reusje Hendrikske. Het gilde wordt muzikaal ondersteund door het Oisterwijkse orkest FC Niett (heeft helaas net afgezegd). Wij zijn dan ook blij, dat het reu- zengilde belangloos mee willen werken aan ons jubileum. alleen nog maar beter en spannender worden.” Red-Rag en Ligtvoet: twee specialisten met passie Voor Red-Rag was het essentieel om voor deze eigen store samen te werken met een retail specialist. “Mede daarom de keuze voor Moer gestel. De winkel wordt namelijk gerund door Ligtvoet Shoes, een toonaangevende naam in de regio. Hier werken betrokken mensen die onze passie voor schoenen delen en bovendien vakkundig advies geven. Schoenencollecties ontwerpen is een vak, maar schoenen verkopen ook! Door onze krachten te bundelen brengen we het beste uit twee werelden samen. De klant krijgt de mooiste schoenen en eerlijk advies. Zeker bij de aanschaf van kinderschoe nen is advies erg belangrijk.” Qua cultuur pas sen de bedrijven perfect bij elkaar. “Ligtvoet en Red-Rag zijn beide nuchtere familiebedrij ven met een lange historie en eigenwijze aan pak. Samen iets onderscheidends neerzetten met durf in daadkracht, dat past bij ons. Zeker in tijden dat de markt vol uitdagingen zit! Centrum voor Yoga en Meditatie Op zondag 18 augustus zijn in Moergestel de deuren van de eerste Red-Rag store geopend. In deze shop is niet alleen de complete collectie voor zowel kin deren, dames als heren te bekijken en te kopen. Alle zintuigen ervaren waar dit tegendraadse schoenenmerk voor staat. Red-Rag (merk van Klerx Schoenen) is uitdagend en eigenwijs, stoer en anders, brutaal en sterk én heeft humor. Dat is in de store niet te missen! Gedurende de feestelijke openingsmiddag waren er tal van activiteiten die de eigenzinnigheid onderstreepten. I PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2013 MEUBEL-OUTLET MICHIELS ■■MB (onderdeel van Michiels Woonstijl Oisterwijk) Dagelijks lessen Info: Martje Blankers www.yogamoergestel.nl m.blankers@home.nl tel. 013 5132680

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5