Toer Mee zeer geslaagd Sawubona! (Oftewel ‘Hallo’ of‘Ik zie je’) Jongerenwerk Moergestel kijkt met vertrouwen naar toekomst! Ziekendag: dinsdag 10 september Jongereninspiratie Moergestel Herstel foutje Eerste Heilige Communie 2014 Vlooienmarkt wil graag spullen... F hongeren Werk Moergestel Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen De inspanningen in de eerste helft van dit jaar zijn niet voor niets geweest. In Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... van pater Theo Raaijmakers in Bolivia deden meer dan 300 personen mee. De kinderen Nicole Doomenbal-Gommers. Momenteel werken twee van de mannen die Amy Biehl vermoordden voor de stichting. Hiermee zijn ze een rolmodel van verzoening en de kans krijgen/nemen om niet alleen te leren van het verleden, maar om zich juist in te zetten voor de zelfde 'levensscripts' in het hier-en-nu en in de toekomst! Ik geloof dat ik daadwerkelijk een bijdrage kan leveren aan de Amy Biehl Foundation omdat ik mij verbonden voel met hun visie en betrokkenheid. Wat is er mooier dan ver geven en verbeteren. Ik geloof dat alle mensen onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn op wat voor manier dan ook. Sinds vorige week staat mijn agenda op zijn kop. Vol enthousiasme ben ik met steun van mijn man, zoon, vrienden en familie mijn reis naar Zuid- Afrika aan het voorbereiden... Ik ben Nicole Doornenbal-Gommers. Ik ben 47 jaar en woon in Moergestel. Ik ben getrouwd met Rob en wij hebben een zoon Gijs en ik ga naar Kaapstad!!! verspreidt. Ook kinderen uit groep 5 en 6 zijn welkom om deel te nemen. Zij ontvangen geen persoonlijke uitnodiging. De informatieavond waarop u uw kind tevens kunt inschrijven vindt plaats op maandag 2 september 2013 in het parochiecentrum aan het St. Jansplein 9. De avond duurt van 20.00 uur tot 21.30 uur. Ook ouders van kinderen uit Moergestel die elders op school zitten en hun kind graag de Communie willen laten doen, worden uitge nodigd voor de informatie/inschrijfavond. U bent van harte welkom. Voor verdere inlich tingen kunt u telefonisch contact opnemen met: Dorris Rijnen tel. 513 2823. Uw bijdrage? Uiteraard wil ik de Amy Biehl Foundation ook financieel ondersteunen. Hierbij wil ik graag uw hulp vragen. Op verschillende locaties in het dorp staan collectebussen voor de Amy Biehl Foundation. Ik dank u bij voorbaat al voor elke gift die u wilt geven om de jeugd in de townships van Khayelitsha en Gugulethu in en rond Kaapstad een kans te geven hun talenten te ontwikkelen en te versterken waar door u een geweldige positieve bijdrage kunt leveren aan de toekomst van de kinderen en de samenleving. Op 18 september a.s. vertrek ik naar Kaapstad! Uw bijdrage zal ik persoonlijk overhandigen aan de Amy Biehl Foundation. Wanneer ik weer terug ben in Moergestel hoort u van mij hoe u de kinderen hebt kunnen steunen en hoe dankbaar zij u zijn. Wanneer u geïnteresseerd bent kunt u ook een kijkje op de website nemen: www.amy biehl.org.za Baie dankieü Buiten deze vrijdagavond openstelling gaan we in ieder geval door met de techniek work shops, open podium, DJ wokshops en de Olivier disco. Verder stellen we de ruimte belangeloos beschikbaar voor klassenfeesten van de Moergestelse basisscholen. Kijk voor meer informatie over de openstel ling en activiteiten op www.jwmoergestel.nl of op facebook jongerenwerk moergestel Ons aanbod: Een plek van inspiratie, rust en stilte. De we reld draait door, “maar even zonder mij”. Even tijd nemen voor jezelf. Een paar dagen meeleven in het ritme van de broeders van Taizé. Meer informatie? Vrijdag 1 november van 19.30 tot21.30u: pre sentatie van deze Taizé reis. Ben je geïnteresseerd of weet je het nog niet, of wil je ons en elkaar eerst ontmoeten? Kom dan op vrijdag 1 november naar: Huize Nieu wenhof, Kloosterdreef4,5066 AA Moergestel. Laat even weten dat je komt of heb je nog vra gen, stel ze gerust: via mailadres: j.ketven@pla net.nl of bel /sms 06 1814 2508 (Jeanne Kete laars) Op dinsdag 10 september a.s. vindt in Park Stanislaus de jaarlijkse Ziekendag plaats. De Ziekendag is niet alleen voor zieken maar ook voor degenen die eenzaam zijn of om een andere reden aan huis gebonden zijn.We begin nen om 14.00 uur met een eucharistieviering in Park Stanislaus. Pastoor Theo te Wierik zal ons hierin voorgaan. Daarna is er een gezel lig samen zijn in de Reuselhof van Park Sta- er is gebak, een drankje met een hapje. Rond half 5 sluiten we de middag af. De mensen in ons dorp die naar de Zieken dag willen komen kunnen zich tot 2 sep tember opgeven op het parochiecentrum van maandag t/m vrijdag tussen 10 en 12 uur tel. 513 2774. U dient wel voor eigen ver voer te zorgen. Wij hopen dat het weer een gezellige en ont spannen dag wordt. Met vriendelijke groet, de Werkgroep Ziekenpastoraat voor Zuid-Afrika en haar geloof in verzoening, steunden Amy's ouders het amnestieverzoek van de mannen die hun dochter van het leven beroofd hadden. Om het werk van hun dochter voort te zetten, richtten Amy's ouders in 1997 de Amy Biehl Foundation op. Geschiedenis Amy Biehl Amy Biehl was een Amerikaanse studente, die zich vanaf 1993 vol overgave wijdde aan het ontwikkelen van de multiculturele demo cratie in Zuid-Afrika. Tijdens een bloedige demonstratie, afgelopen zondag precies 20 jaar geleden 25 augustus 1993), werd Amy Biehl op tragische wijze vermoord, toen ze enkele zwarte collega's terugreed naar hun township Gugulethu. Als eerbetoon aan Amy's liefde schonken. Tenslotte bedanken we de particuliere sponsors en het bedrijfsleven voor hun gulle medewer king. Mocht u nog niet in de gelegenheid zijn geweest om een bijdrage te geven, hoe klein ook, dit is nog altijd mogelijk op rekeningnr. 1345.03.589 t.n.v. MOV-groep Moergestel. Samen op pad... Ben je tussen de 18 en 30 jaar? Dan ben je uitgenodigd om mee te gaan naar Taizé - Frankrijk. Van 29 april tot en met 4 mei 2014. Onkosten 150 euro. Vrienden en vriendinnen van buiten Moergestel zijn ook welkom. Jaarlijks trekken duizenden jongeren uit de hele wereld naar Frankrijk naar hét klooster in Taizé. Wat zoeken zij daar? Een jongere antwoordt: “Je moet daar niks. In Taizé wordt geen geloof uitgedragen, er wordt geen mening verkondigd, er wordt geen oplossing geboden, maar je wordt geholpen om vanuit jezelf naar de kern, naar de vragen van jouw bestaan te zoeken”. Vorige week hebben we aangekondigd dat scouting Moergestel op zondag 6 oktober a.s. alweer voor de 9e keer de jaarlijkse speelgoed- en kinderkledingmarkt organiseert in ons ver enigingsgebouw Den Donk in Moergestel. Helaas stonden er twee foutjes in die aankon diging: -Een tafel van ca. 2m2 kost 10,-(i.p.v. 7,50) te voldoen bij inschrijving of overmaken op rek. 13.45.12.200. -Aanmelding of nadere informatie kan via Jan Jonkers 06-23932361 na 17.00u, Peter van de Wouw 06-22171727 of Henk van Oort 06- 34539706. Of via e-mail: speelgoedmarkt.scou- tingig gmail.com Excuses voor het eventuele ongemak of mis verstand. de animo daarvoor sterk terugliep bleef de Geen zon, maar verder perfect fietsweer op zondag 25 augustus zorgde voor een grote deelname aan de Toer Mee, die dit jaar voor de 33e keer werd georgani- huis doen voor ‘zijn’ vereniging! seerd. is er nog steeds en werd overgenomen door Aan de sponsorfietstocht ten bate van het werk Gerard Antonis. Samen met Theo van Nuenen is hij wekelijks actief om ‘vlooien’ te verzamelen en te verkopen voor de harmonie op zijn adres konden zich op de eerste post vermaken met. Oirschotseweg 41. springkussen en grabbelton. Onderweg en op Dus.hebt u nog spullen die wij zouden kun- de posten heerste een gezellige sfeer. Door de nen gebruiken, bel dan even naar Gerard: tel. MOV-werkgroep waren routes uitgezet in 513 1114. Samen met u wordt dan overlegd Oirschot en omgeving en veel mensen hebben wat en wanneer het bij u thuis kan worden opgehaald! Op deze manier steunt u ook onze Muziek vereniging ‘Prinses Juliana’. Mijn roots liggen in de gezondheidszorg. Ik heb in het St Elisabethziekenhuis gewerkt als verpleegkundige, later als teamleider op een specialiseerd als wondverpleegkundige. Begin 2003 startte ik mijn eigen bedrijf De Wond- adviseur. Als trainer, coach en adviseur op het uvi wxxsvou gebied van wondbehandeling had ik een erg verschillende bekende melodieën zal spelen. ^eu^ei?'3' ^werktesamen metverschillende Rond de klok van 17.00 uur sluiten wij de middag af. Wilt u gehaald worden, laat het ons weten. Graag op tijd bellen naar Jacqueline tel. 513 2523 of Corry tel. 513 3295. Tot donderdag 5 september 14.30 uur. genoten van het schoons wat ze onderweg tegenkwamen. Hartverwarmend dat er zoveel idealisme in ons dorp is voor dit goede doel, zodat zelfs hele familiegroepen mee fietsten. Jongereninspiratie Moergestel Jeanne Ketelaars, Theo te Wierik, Ben Dobbelaer Kijk ook op: www.taize.nl GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 5 september is er een muzi kale middag in Park Stanislaus voor alle seni oren die woonachtig zijn in Moergestel en Park Stanislaus. De middag zal worden verzorgd door het Seniorenorkest van de nieuwe Koninklijke -. -- Harmonie uit Tilburg, waarin diverse bekende ^hi^urgiscfck afdeli^ muzikanten uit Moergestel hun steentje bij- dragen. We beginnen om 14.30 uur met een kopje koffie of thee, waarna om 15.00 uur het orkest De opbrengst van de sponsordag alleen al bedroeg 2948, -Met de giften van sponsors, bedrijven en de bewoners van Park Stanislaus mee komt het totaalbedrag zeker boven 4500 euro uit. De M.O.V.-groep wil graag de vrijwilligers bedanken die ervoor zorgden dat de kramen en de overige spullen op tijd op de posten waren, en de vrijwilligers die de slagzin op de kaarten invulden bij de posten, de mandarijnen en hapjes uitdeelden, de broodjes smeerden, de soep inschepten en koffie, thee en frisdrank disciplines binnen de gezondheidszorg. De afgelopen jaren heb ik me vooral toegelegd op zowel het geven als nemen van trainingen en workshops gericht op (persoonlijke) ontwik keling, communicatie en coaching. Tijdens mijn opleiding tot verpleegkundige had ik al de grote wens om vrijwilligerswerk in het buitenland te gaan doen. Tot nu toe is er dit nooit van gekomen. Mijn persoonlijke missie is dat ik mijn leven wil omringen met mensen met wie ik mij verbonden voel en waarbij ik mijzelf kan zijn. Anderen moeten ook zichzelf kunnen zijn bij mij. Ik wil anderen stimuleren om te blijven ver kennen waar het voor hen echt om draait in het leven en hoe zij daar op een positieve manier richting en inhoud aan kunnen geven. Ik wil dat zelf ook blijven doen, waarbij ik me niet laat afleiden door beperkingen en con venties, maar focus op het creatief omgaan met nieuwe mogelijkheden. Daarom heb ik besloten om mijn woorden in daden om te zetten. Ik ga 18 september 2 maanden als vrij williger voor de Amy Biehl Foundation werken mslaus. We hebben weer voor muziek gezorgd, jn de Townships van Kaapstad, Zuid- Afrika. Parochie St. Jans Onthoofding Het komend jaar wordt de Eerste Heilige Communie binnen onze parochie gevierd op zondag 15 juni 2014 tijdens twee vieringen in de kerk om 9.30 uur en 11.30 uur. Ouders van de collegevergadering van juni is groen kinderen in groep 4 ontvangen deze week een licht gegeven om voor de resterende uitnodiging welke via de scholen zal worden maanden van 2013 het activiteiten aan bod voort te zetten. Het jongerenwerk focust hierbij op meer par ticipatie vanuit de doelgroep en ouders. Door middel van om de week een vrijdagavond openstelling proberen we ouders en tieners bij de organisatie te betrekken. Op deze avon den kunnen jongeren ideeën inbrengen en de organisatie ervan zelf op poten zetten. De openstelling wordt gegarandeerd door het bestuur die binnen de gemeenschap ouders benaderd die de avond mee willen draaien. Het is een niet weg te denken fenomeen: de vlooienmarkt van de harmonie! Al zóvele jaren geleden opgestart met een jaar lijks spektakel op het St. Jansplein, maar toen legendarische Crisje Antonis dat gewoon aan 14 1 En, hoewel Crisje er niet meer is, de traditie MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2013 PAGINA 3 MMS Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 •- _iixrr iii i i ■■■■■■■■■■Mi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3