■frUITH PRAKTIJK-PREVENT CENTRUM J eugdvakantieweek Superhelden! Cursus Mindfulness/ Mediteren in het Medisch Centrum Moergestel Nieuwe expositie Park Stanislaus HULP BIJ HET HUISHOUDEN Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Op zoek naar een vaste huishoudelijke hulp? praktijk voor balans door voeding Centrum voor Yoga en Meditatie Mindfulness/Meditatie MEDISCH PAGINA 7 Adres: Medisch Centrum Moergestel, Raadhuisstraat 32 a Op vrijdagavond 20 september start er een nieuwe cursus van 7 bijeenkomsten. Data cursus om de week: 20 september, 7 en 18 oktober, 1, 15 en 29 november, 13 december. Opgave kan via de mail of telefonisch, geef even je naam en telefoonnummer door. www.yogamoergestel.nl of 013 5132680 Dan is Thebe Hulp bij het Huishouden de oplossing. Wij bemiddelen voor u een geschikte hulp, die aan uw wensen voldoet. Deze vorm van dienstverlening valt niet onder de Wmo. U betaalt 15,00 per uur (inclusief BTW) en eenmalig 25,00 bemiddelingskosten. U ontvangt iedere 4 weken een factuur van Thebe HbH. Wij regelen vervolgens de betaling aan de hulp De werkzaamheden: De huishoudelijke hulpen verrichten allerlei huishoudelijke werkzaamheden. Zoals stoffen, badkamer/keuken schoonmaken, stofzuigen, ramen zemen, boodschappen doen etc. U kunt zelf met uw hulp bespreken wat er gedaan moet worden. Wat hebben we u te bieden: - Een betrouwbare hulp die geschikt bevonden is door Thebe HbH - U kunt 2x opnieuw een beroep doen als de medewerker niet voldoet Contact U kunt contact opnemen met Thebe HbH Frontoffice Telefoon 088-1176117 of mailen Frontoffice@thebe.nl We hebben een fantastische week ach ter de rug en willen iedereen hartelijk danken voor de tomeloze inzet en het enthousiasme waardoor de Jeugdva- kantieweek weer geslaagd is. Ieder jaar kunnen we rekenen op belangstelling en steun van vele mensen die we dan ook har telijk willen bedanken. Bedankt voor jullie enthousiasme en belan geloze inzet: De leiding: Loïs op ’t Hoog, Nienke Lapien (Al), Julia Coomans, Lot van Gestel (A2), Janneke van den Boer, Sara Hendriks, Anouk van de Lan- genberg (A3), Harm Embregts, Martijn Kete laars, Hein de Kort (A4), Stijn Coppens, Ruud van Dijck, Cas Horsten (A5), Anouk van den Bijgaart, Katelijne van de Langerijt (A6), Romy van Griensven, Veerle van Hulten, Jamie Klijsen (A7), Carolina Dankers, Maggie van Engelen (A8), Meeke Broers, Danniek Brok, Anne van Daelen (A9), Simone Ketelaars, Loïs Smits, Lilly Swens (AIO), Ymke op ’t Hoog, Maud Schaapsmeerders, Diewertje Verheijden (All), Rob Adan, Jeroen van de Bruggen, Marijn van Esch (BI), Dirk Burgers, Werner Kastelijn, Niels Ketelaars (B2), Marie ke Moorman, Daan van Oirschot (B3), Maaike Tekath, Anouck van Tilburg (B4), Freek Klerks, Minou Klijsen, Mirthe van der Linden (B5), Marloes Mulders, Lieke van den Oetelaar (B6), Nick Verkooijen, Ferry van der Wiel (B7), Demi Kuijpers, Jessica Rijnen, Britt Vogels (B8), Isar van Elderen, Tim van Oirschot (B9), Lisanne Cornelis, Mirthe van Elderen (BIO), Kay van Elderen, Joep van de Ven, Bas van de Bruggen (Bil), Marit op ’t Hoog, Renate Vermeer (BI2), Marjetta van Esch, Carlijn Mutsaers, Jasmijn Mutsaers (BI3), Sabine van den Boer, Manon Paradé, Ilona Rommelse (B14), Yvonne Vriens, Sanne de Waal (Cl), Nina van de Heuvel, Anne Stok- kermans, Rob Kogels, Michelle (C2), Maud als bedankje voor de inzet, zag er niet alleen perfect uit, versierd met het nieuwe logo en in de nieuwe kleur, maar smaakte ook bijzonder goed! Iedereen hartelijk dank en tot ziens bij de Jeugd vakantie week 2014: van 18 t/m 22 au gustus! Het Paarse Team, Anneke, Denise, Dion, Geesje, Hein, Hilke, Jack, Jessica, Koen, Marcel, Maureen, Perry, Pieter-Jan, Raoul, Renée, Willem Mediteren niet meer je best hoeven doen aanwezig zijn in je lichaam het leven in je voelen stromen in verbinding met Al-wat-is geluk ervaren in het pure zijn Mindfulness is een methode om contact te maken met het Nu. Je zet als het ware jezelf even stil en daardoor kom je los van allerlei gedachten, verlangens en gevoelens. Dat klinkt eenvoudig, maar is het wel zo gemakkelijk in het gewone dagelijkse leven. Er zijn talloze zaken die je afleiden van wat er werkelijk is in dit moment. “Ik zit teveel in mijn hoofd”, hoor ik veel mens-en zeggen. Ja, in dat hoofd, is het con stant druk, op zoek naar.streven naar verlangend naarnoem het maar op. Je lichaam en geest, bewust of onbewust, ervaart dat uiteindelijk als vermoeiend en stressvol en het houd je weg van het bewuste ervaren van het huidige moment, de werkelijkheid zoals die op dit moment is. Door Mindfulness/Meditatieoefeningen kan je leren om te ontspannen en jezelf open te stellen voor de ruimte en rust die gelijktijdig in jou aanwezig is. Een mooi streven is Mindfulness/Meditatie in je dagelijkse leven in te passen en daarmee je (onder)bewustzijn te beïnvloeden en daar door je 'lekkerder in je vel' te voelen - vanuit bewust worden gaan naar bewust zijn. Meditatie kan vele vormen aannemen; van je geest stil maken tot je ergens op concentreren. Bijvoorbeeld door: Aandacht naar ademhaling en gedachten: Om de aandacht bewust naar je lichaam te brengen, focus je op je ademhaling in je buik. Daar blijf je, aanwezig met je aandacht, en kijk je en voel je of dat zo blijft. Vaak merk je na een tijdje, soms al heel vlug, dat er allerlei gedachten opkomen. Daar doe je niks mee, je kijkt ernaar en laat ze weer los, je gaat er niet in mee. Je gaat terug naar je ademhaling in je buik; de aandacht weer in je lichaam bren gen. Thuis vind je vaak niet de juiste omstandig heden om te mediteren. Binnen de groep ontstaat vanzelf al heel snel rust. Het samen mediteren werkt heel positief versterkend op elkaar. De meeste mensen denken dat ze moeten zoe ken wat bij hen hoort, het werkt juist andersom. Leer voelen wat bij je past, en laat dit jou vin den. Mediteren helpt je hierbij. Voorop staat het plezier om nu eens anders tegen jezelf aan te kijken. Besef dat wanneer je rust toelaat, je weer in contact komt met het meest natuurlijke in jezelf, je energie gaat stromen en je gaat je weer fit en krachtig voe len! www.yogamoergestel.nl en gezond te blijven Stel jezelf de vraag: - Eet ik wel goed en voldoende? - Beweeg ik voldoende? Wil je meer over gezonde voeding, vitaal en op gewicht blijven weten, maak vrijblijvend een afspraak. Info: Susanne van den Berg-Ligtvoet www.praktijk-praktijk.nlsusanne@praktijk-prevent.nl 06-20429505 ★BGN Beroepsvereniging Gewichtsconsulenten Nederland (verschillende verzekeringsmaatschap pijen vergoeden de kosten geheel of gedeeltelijk afhankelijk van je verzekering). hebben gesteld, maar meer door het feit dat iedereen zo bereidwillig, zelfs op het laatste moment, nog wil meehelpen, waardoor de administratie soms niet bij te houden is. Gevonden voorwerpen Ook dit jaar zijn er weer wat spullen blijven liggen. Ben je iets kwijt, dan kun je informeren bij de familie Mallens, Korenstraat 6, tel. 513 3668 06- 12 60 29 60. Doe dit vóór 10 sep tember, want dan worden de gevonden voor werpen opgeruimd. Foto’s Wil je nog nagenieten, bekijk dan de foto’s op onze site: www.jvwmoergestel.nl. Winnaars Natuurlijk zijn alle kinderen en leiding super helden en winnaars, maar tijdens de disco werden drie groepen extra in het zonnetje ge zet vanwege hun grandioze inzet. Bij het A-programma werd de “wedstrijd” ge wonnen door Rens van Dijk, Luuk Klomp, Tom Lissen, Koen Marien, Guus Roosen, Rens van der Sanden, Ralph Vermeer, Jaap Verwey, Storm Verwey en Merijn Vrancken onder voor treffelijke leiding van Stijn, Ruud en Cas (A5). Bij het B-programma werd fanatiek strijd gele verd. Uiteindelijk ging B5 (de sterke mannen club) met de eer strijken. Minou, Mirthe, Freek (leiding) en Piet van Aarle, Koen Basten Tjeu Beex, Keno Denissen, Luuk van der Dussen, Finn Habraken, Owen Habraken, Ruben van Herck, Dirk op ’t Hoog, Guus Mariën, Mike Picokrie, Olivier Verkooijen: proficiat met de overwinning! Leiding Charlotte, Evy, Joyce en Tom wisten Bram de Bruin, Marieke van Erp, Tjeerd Heessels, Sara van Laerhoven, Stijn Pijnen burg, Emma Roozen en Benjamin Schriks aan te zetten tot grootse prestaties waardoor CIO de prijs binnen kon slepen. Ook het Paarse Team voelde zich winnaar. De taart die het Paarse Team heeft gehad van CIO van den Oetelaar, Anouk Storimans (C3), Mi- nouck Jonkers, Brechtje van de Schoot (C4), Claudia van Esch, Marlijn van Esch (C5), Margot Neggers, Muuk van der Sande (C6), Lars van Berkel, Guido van Casteren (C7), Marlou van Haaren, Kim van Oirschot (C8), Astrid van Oort, Iris van Oort (C9), Charlotte op ’t Hoog, Evy Verbakel, Joyce Verbakel, Tom van de Wouw (CIO), Jenai van Breda, Maddy Kuijpers, Manon Kuijpers (Cll), Janita van Oort, Esmé Wolfs (Cl2), Mark Denissen, Eliza Heffels (Cl 3), Claartje Blessing, Femke Klijsen, Anouk van Oirschot (C14). Ons onvolprezen Groene Team (STT: “Stichting Teut en Techniek”) Harriet van Esch, Addy van Gorp, Monique op ’t Hoog, Corry Mallens. De spelleiding en andere vrijwilligers: Sander Brans, Sandra Denissen, Annette en Henk Donders, Daniëlle Donkers, Sjonnie van Elderen, Piet Fonken, Ton Fonken, Lars van Gisbergen, Dion van Gorp, Ilse van Herck, Paula Hoeven, John op ’t Hoog, Maud op ’t Hoog, Stephanie op ’t Hoog, Jo Hoozemans, Jan van lersel, Jorrit Kivits, Louis Klomp, Anoela Klparissoudis, Frank Kouwenberg, Corien van Laarhoven, Lotte Langeslag, Maai ke van de Loo, Dré Mallens, Marjo Mallens, vriend Ruud, Ineke Neggers, Petra Nouwen, Jeanne Paradé, Claudia Rijnen, Willi-Anne Roozen, Adrie van de Sande, Corry Schilders, Kim Smits, Mirjam Snel, Marieke Verouden, Pelle Wesel, Dirk Wolfs, Anneke van de Wouw. Voor het gebruik van terrein/gebouw/mate- riaal: Scouting St. Jan, SV Roef!, Audacia, Brandweer Moergestel, Peter van den Boer, Cees de Laat, DJ Stan Verhoeven, familie Kouwenberg, Bart de Laat, familie Moorman, familie Rijnen, Moergestel Nieuws, gemeente Oisterwijk. Sponsors: Ook de Moergestelse ondernemers dragen de Jeugdvakantieweek een warm hart toe. Hen willen we graag bedanken voor hun (financiële en/of materiële) bijdrage en voor het feit dat we altijd een beroep op hun kunnen doen. Mochten we nog iemand vergeten zijn, dan is dat zeker niet omdat we de hulp niet op prijs ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2013 In Park Stanislaus vindt van 20 augustus t/m 1 oktober een unieke dubbeltentoonstelling plaats van beeldhouwer Marlis de Greef-Mac- kels en schilderes Keeley de Greef-Matthews. Marlis beeldt voornamelijk emoties uit met haar beelden waar Keeley zich vooral laat inspireren door observaties uit de natuur. Beider werken vullen elkaar bijzonder goed aan. Marlis boetseert haar beelden in klei, waarna daarvan een mal van gemaakt wordt. Vanuit deze mal worden maximaal zeven bronzen beelden gegoten waardoor de exclusiviteit van het kunstwerk gewaarborgd blijft. Dat haar werk zeer gewaardeerd wordt, blijkt uit het feit dat zij onlangs in Frankrijk de "Prix de la Ville 2007 ontving voor haar geëxposeerde werk gedurende de Salon d'Automne de Samatan. In Keeley’s schilderijen worden vele elementen uit de natuur gebruikt. Bij aanvang van het werk is dit nog vaak semi-realistisch, echter door het gebruik van o.a. acryl- en olieverf door elkaar, vaak gecombineerd met bijv, bla deren en folies wordt het werk veelal abstract. De openingstijden zijn maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00-16.00 uur. Graag wil ik me voorstellen. Ik ben Susanne van den Berg-Ligtvoet, voedings deskundige, verpleegkundige en gewichts- consulent (BGN*). Iedereen wil lang, gezond en vitaal blijven en dat is niet altijd gemakkelijk. Waarom? Door het grote aanbod van levensmiddelen laat ons huidige voedingspatroon grote ver anderingen zien, o.a. verpakte kant-en-klaar maaltijden producten met te veel suikers producten met te veel zout producten met veel verzadigde vetten producten met toevoegingen om het lang houdbaar te maken Kortom; stoffen waar het lichaam moeite mee heeft om deze te verwerken. Dit kan op den duur gevolgen hebben voor je gezondheid. zoals, hoofdpijn, ontstekingen, hart- en vaatziekten, diabetes) Ook in het bewegingspatroon ziet je meer ver anderingen door o.a. meer zittend werk, com puters, auto, tv. We zitten tegenwoordig meer dan dat we staan! Hierdoor liggen gezondheidsklachten en over gewicht op de loer... Daarom vind ik het zo de moeite waard om mensen jong en oud te motiveren om eens goed naar hun voeding- en bewegingspatroon te kijken! Vandaar dat ik gestart ben met Praktijk-Prevent om mensen te begeleiden om d.m.v. voeding en beweging de balans te zoeken en het te behouden. Investeren in jouw gezondheid om lang vitaal Aantal deelnemers: minimaal 5, maximaal 8 Tijd: van 19.30 - 20.30 uur Kosten: 70,- voor 7 lessen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7