(oen Frans van velthoven II CENTRUM 75 jaar Mirlitonfanfare De Klomp Zoals al eerder aangekondigd viert Mirlitonfanfare De Klomp 8 september a.s. haar jubileumfeest bij camping De Bosfazant. Streetdanceteam One Peace naar het WK in Glasgow ‘Een school moet ook gewoon gezellig zijn!’ I X Gezondmet Yoga Si» magimix Elektrotechnisch Bureau LIGTVOET SHOES BOSCH -BDSE~ 1 FLEXIBILITEIT SERVICE KWALITEIT Miele I i Reserveer 8 september voor een heerlijke middag ontspanning (ouderwetse consump tieprijzen!). Topografie heb ik geleerd met het lied van de provincies’. Iedereen thuis kon het op een gegeven moment zingen. Er was een moment waarop ik moeite had met taal; begrijpend lezen en ontleden. Toen dit bleek, heb ik veel extra oefeningen gemaakt en werd dit begeleid door de leraar. Nu gaat het perfect. Whirlpool PHILIPS SONOS’ MEDISCH Centrum voor Yoga en Meditatie Drie keer per jaar kreeg ik een uitgebreid ver slag waarin gedetailleerd werd beschreven hoe ik er voorstond. Het was vaak heel treffend en iedere leraar zag het toch op zijn eigen manier. Het gaat niet alleen om cijfers, maar vooral ook om hoe ik mij als mens ontwikkelde. Lezen is niet het enige waar het om gaat. Ik ben mij ook zeker bewust geweest van het socialer worden. Zo hielp ik vaak jongere kin deren met projecten. Deze week bij de Bienekeboldersdag begeleid ik een paar groepjes. Het blijft toch trekken, vooral omdat het leuk is om weer terug te zijn. Een basisschool moet ook gewoon gezellig zijn!’ Lars vertelt; Studeren is niet mijn ding, ik maak graag mooie dingen! Bij De Bieneke- bolders heb ik buiten de verplichte onderdelen, veel tijd doorgebracht in het technieklokaal. Ik ben blij dat ik niet 5 dagen in de week in rijtjes in de schoolbanken heb hoeven zitten. Naast de noodzakelijke dingen kon ik solderen, met hout werken en potten bakken. Daarom heb ik ook bewust gekozen voor De Kempen horst, waar ik per week 15 bouwpraktijkuren volg. Ateliers vond ik altijd heel leuk. Om de zoveel weken kon je kiezen uit een aantal activiteiten of excursies (Ateliers). Dit was altijd heel geva rieerd en aan het eind van de dag moest je presenteren wat je had geleerd. In het Jubileumboekje valt op te maken werd op 6 september 1938 op de Oisterwijkseweg tijdens een buurtfeest spontaan Mirlitonfanfare "De Klomp” opgericht. Natuurlijk de Oister wijkseweg; zij is immers ook de bakermat van het Moergestelse Carnavalsgebeuren (initiatief tot oprichting van De Pierewaaiers ontstond hier) en voor zover bekend heeft ze ook de oudste buurtvereniging. Thuis (red.: bij de Geitenhoeve) hebben wij ook zo’n Atelier georganiseerd. Kinderen kre gen een rondleiding, mochten lammetjes melk geven en konden een melkdiploma behalen. In het laatste jaar bij de Bienekebolders heb ik tijdens één van de ateliers met een groepje een bank gemaakt welke nu nog steeds wordt gebruikt als straatmeubilair bij de speeltuin. Mijn naam staat daar nog steeds in! Op 24 en 25 augustus neemt Melissa Viellevoije uit Moergestel (op de foto vooraan gehurkt links) samen met haar team One-Peace van Sportinstituut Ooms uit Tilburg deel aan het Udo World Streetdance Championships in Glasgow. w—Vooraf aan jit Y7K hebben ze aan diverse wedstrijden deelgenomen om zich M| voor het WK te kwalificeren. Na weken van intensieve training zijn ze er jgH klaar voor om zich te presenteren op het WK van aankomend weekend. Is» Graag willen wij onze sponsoren Kozion B V, RMJR interieurbouw, IK Eurogevelrenovatie, Lensen, CKCM, Horeca de Finish en gal John Weijtmans bedanken voor hun bijdrage. Programma in het kort 10.00 uur H. Mis met als voorganger pastor Theo te Wierik msc. 11.30 uur Optocht vanaf het St. J ansplein, via Rootven, Oisterwijkseweg, Industrieweg en Molenstraat naar De Bosfazant. Deelname van alle bestaande, actieve Mirlitonfanfares uit Nederland, o.a. De Kikvorschen uit Den Bosch, Falso Pèro Forte uit Malden, De Na tuurvrienden uit Tilburg en natuurlijk Mirli tonfanfare De Klomp. Het reuzengilde met haar vier reuzen is onder begeleiding van stap- orkest FC Nott als toetje op de taart ook deel nemer. 12.30 uur: Lunch voor genodigden 13.30 tot 17.30 uur: Optreden diverse muziek gezelschappen (hierover berichten wij u nader). De middag is gratis toegankelijk en zeker een aanrader door de diversiteit in muzikale optre dens. Met name De Kikvorschen uit Den Bosch (sinds 1930 al de hofkapel van de Stads prins van Oeteldonk) brengen wel een zeer spectaculaire show van ongeveer drie kwar tier! In het boekje wordt uitgebreid de geschiedenis van de fanfare beschreven, beginnend met een weergave van de tijdssfeer (een echte crisis!) en een impressie van het sociale leven in ons dorp. Het is bekend, dat diverse Moergestel- naren alles over hun dorp lezen en bewaren. Voor het luttele bedrag van 2,- kunnen ze bij de Jumbo het collectorsitem aanschaffen. Naast de historie staat daarin ook het programma van die dag vermeld. Ook MTV onze lokale zender, besteedt uit gebreid aandacht aan het jubileum. Hans van Brunschot en Ed Hurkmans hebben een zeer aantrekkelijke documentaire vervaardigd, die volgens planning meerdere keren wordt uit gezonden op 29,30 en 31 augustus. Zowel het lezen van het boekje als het bekijken van de film zijn unieke gelegenheden om ken nis te maken met een brokje lokale historie! Lars en Thom van der Bruggen. Thuis, aan de keukentafel bij De Gei tenhoeve, vertellen Lars (14) en Thom (16) van der Bruggen over hun basis schooltijd. Lars gaat het komend jaar richting kiezen op de Kempenhorst in Oirschot. Thom gaat zijn Havo studie afronden aan het Willem II college in Tilburg. Myrthe (18), de oudere zus van Lars en Thom volgt een opleiding ver zorging aan het ROC. Alledrie gingen ze naar De Bienekebolders. Thom vertelt: ‘De groep van zeven. Zes vrien den en ik hebben nog steeds een hechte vriend schap vanuit die tijd. Niet alleen met deze vrienden, maar eigenlijk ook met veel andere kinderen heb ik het superleuk gehad. Een aantal vrienden zaten een groep hoger. De basis voor deze samenhorigheid werd toch wel gelegd in het jaarlijkse kamp. Vanaf dat je in groep 1 zat, ging de hele school (met de fiets) op kamp naar Loon op Zand. De kleuters een nachtje, de rest twee. Je leert elkaar zo aan het begin van het jaar gelijk goed kennen. Ook de kinderen van andere klassen.’ Ik ben socialer geworden doordat je veel moet samenwerken. Geen losse aardrijkskunde of geschiedenisles. Bij een project over ridders, liepen wij niet alleen rond met helm en zwaard, maar kregen wij ook leerwerk mee en moesten wij als groep verschillende historische dingen uitzoeken, samenwerken, voorbereiden en pre senteren voor de hele klas. Je leert zonder dat je het in de gaten hebt. Terugkijkend op de basisschooltijd van Lars en Thom van der Bruggen: k i d s PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2013 ^ESPRESSO. Belter found through reMfieh. er is geen betere Schoolstraat 7, 5066 EC Moergestel T. 013 - 513 12 45 E. info@fransvanvelthoven.nl www.fransvanvelthoven.nl i AMSUN STORE Het vertrouwde adres voor: Audio apparatuur Video apparatuur Witgoed Elektrotechnische installaties Domotica Beveiliging Telecom Raadhuisstraat 15 5066 AP Moergestel T013 513 18 67 www.ligtvoetshoes.nl Openingstijden: ma. - do. 09.00 -18.00 uur vrij. 09.00 - 20.00 uur za. 09.00 -17.00 uur Gratis parkeren voor de deur! RED-RAC sense and simplicity THE WIRELESS HIFI SYSTEM kids - women - men Dagelijks lessen Info: Martje Blankers www.yoqamoerqestel.nl m.blankers@ihome.nl tel. 013 5132680

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5