moorman Brief veen Speelgoed- en kinderkledingmarkt DE BIEST' B.V. Hazu/mzi Dankbetuiging Vervolg Parochieberichten Muziekvereniging Prinses Juliana in de lederhosen! FRANS VAN DE WOUW Eerste Heilige Communie 2014 Elf-Vennenwandeling Nieuwe cursus EHBO (incl. bediening AED) is voor u misschien zelfs gratis! Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) www.lnmh.nl AUTOMOBIELBEDRIJF Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl MODELLEUR m/v fulltime Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Voor info of aanmelding: Jan Jonkers 06- 23932361 na 17.00u; Peter van de Wouw 06- 22171727; Henk van Oort 06-15078009 of e- mail speelgoedmarkt.scouting@gmail.com EHBO vergoeden! Neem contact op met uw zorgverzekeraar of dit ook voor u geldt. De cursus wordt gegeven op de donderdag avonden van 20.00 uur tot 22.00 uur door een zeer ervaren instructeur. Bel voor meer infor matie of u wilt zich meteen opgeven voor de cursus, HelmaWitlox (Tel. 513 4233). Kijkt u voor meer informatie over onze vereniging ook eens op www.ehbomoergestel.nl Wij komen in de week van 26 t/m 31 augustus weer bij u langs voor onze jaarlijkse collecte. U ontvangt dan ook weer een kaartje met daarop belangrijke telefoonnummers en de adressen van al onze verbandposten. gen bij Den Donk, Bosstraat la in Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande num mers. Wij halen het dan gratis bij u op. U kunt dus weer aan de slag om uw goede verkoopbare speelgoed en kinderkleertjes uit te zoeken. We hebben een 50-tal tafels om te verhuren. Wees er snel bij want de ervaring van voorgaande edities is dat onze markt erg gewaardeerd wordt en dat we snel vol zitten. Er zijn geen professionele marktkooplieden aanwezig op onze markt, maar alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Uiteraard hopen we dat het weer druk wordt want zonder kopers ook geen markt. Dus noteert u de datum alvast op uw kalender en hopelijk tot ziens als koper of verkoper op zondag 6 oktober a.s.. Parochie St. Jans Onthoofding Het komend jaar wordt de Eerste Heilige Communie binnen onze parochie gevierd op zondag 15 juni 2014 tijdens twee vieringen in de kerk om 9.30 uur en 11.30 uur. Ouders van kinderen in groep 4 ontvangen deze week een uitnodiging welke via de scholen zal worden verspreidt. Ook kinderen uit groep 5 en 6 zijn welkom om deel te nemen. Zij ontvangen geen persoonlijke uitnodiging. De informatieavond waarop u uw kind tevens kunt inschrijven vindt plaats op maandag 2 september 2013 in het parochiecentrum aan het St. Jansplein 9. De avond duurt van 20.00 uur tot 21.30 uur. Ook ouders van kinderen uit Moergestel die elders op school zitten en hun kind graag de Communie willen laten doen, worden uitge nodigd voor de informatie/inschrijfavond. U bent van harte welkom. Voor verdere inlich tingen kunt u telefonisch contact opnemen met: Dorris Rijnen tel. 513 2823. Bijbelochtenden Ook dit werkjaar zullen er weer bijbelochten den worden gehouden op donderdagochtend van 10.30 tot 12.00 uur in het Parochiecentrum en wel op 17 oktober, 21 november, 19 decem ber, 16 januari, 20 februari, 20 maart, 24 april. De ochtenden worden verzorgd door Jeanne Ketelaars en Theo te Wierik. Het thema is: Hoe verder na Pinksteren? De ontwikkeling van de jonge christengemeenschap. “Voor de eerste christenen was Jezus niet de stichter of grondlegger, maar het antwoord op de lange geschiedenis van het Joodse volk. Na Jezus ontstond al snel de vraag naar ruimte voor iedereen”. Ook al weet u helemaal niets van de bijbel, uw deelname aan de bijbelochtenden wordt op prijs gesteld. Na een korte inleiding gaat het om het gesprek, het samen uitwisselen van vragen en mogelijke antwoorden. Alle leeftijden zijn aanwezig, dat maakt het zo boei end. Iedereen is altijd hartelijk welkom, ook als u een ochtend niet aanwezig kunt zijn. Graag even inschrijven bij het secretariaat: tel: 513 2774 of per mail: secretariaat@parochiemoergestel.nl Op zondag 6 oktober 2013 vanaf 10.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan alweer voor de negende keer haar jaarlijkse speelgoed- en kinderkledingmarkt. Deze markt is bij uitstek de plaats om speelgoed en kinderkleding te verkopen waar uw kin deren te groot voor zijn geworden. En dus natuurlijk ook de plaats om nog goed te gebrui ken speelgoed en kinderkleding voor uw kin deren of kleinkinderen te kopen tegen een zeer vriendelijke prijs. Ook deze keer zal dat plaatsvinden in ons verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat in Moergestel. De markt is binnen en dus onafhankelijk van het weer. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de vorige jaren! Enkele regels voor degenen die iets te koop aan willen bieden: Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed/spel- len/kinderkleertjes zelf te koop kan aanbie den. Een tafel van ca. 2m2 kost 7,50, te vol doen bij inschrijving of overmaken op rek. 13.45.12.200. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkleding over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 5 oktober vanaf 13.00 uur bren- Wandel- en natuurliefhebbers opgelet! Op zondag 25 augustus organiseert IVN Oisterwijk in samenwerking met de stichting LNMH uit Haaren een wandeling langs elf Oisterwijkse vennen waaronder het Witven, de Goorvennen en de Brouwkuip. De gehele tocht neemt circa drie uur in beslag. Onderweg vertelt de gids u de ontstaansgeschiedenis en de natuurwaar den van de vennen, waarom het peil in het ene ven soms opvallend veel hoger is dan in een naastgelegen ven en over de oorsprong van hun soms toch wel merkwaardige namen. De gids vertrekt om 10.00 uur vanaf het Bezoe kerscentrum van Natuurmonumenten aan de van Tienhovenlaan te Oisterwijk. Deelname aan deze excursie is gratis. www.ivnoisterwijk.nl Weer terug van vakantie? Heeft u deze vakantie iets meegemaakt en gedacht, had ik nu maar mijn EHBO? Dan is er nu goed nieuws voor u. EHBO-vereniging St. Christoffel wil in sep tember weer gaan starten met een nieuwe cur sus EHBO en dit is inclusief reanimatie en het bedienen van de AED. Deze cursus kan voor u misschien zelfs GRATIS zijn. Er zijn verschillende zorgverzekeraars die de cursus Zaterdag 5 oktober organiseert Muziek vereniging Prinses Juliana in samen werking met Theaters Oisterwijk/ Moergestel een Oktoberfest in Den Boogaard. Waan jezelf een avond in Duitsland lange tafels vol met pullen bier, lederhosen, bratwurst. Vanzelfsprekend ontbreken de beroemde schlagers niet die door onder andere de Oberkraïner Musikanten en Skileraar Robbie Slee uitgevoerd zullen worden! “Rosa- munde, Ich bin wie duund so weiter! Kaarten zijn verkrijgbaar a 10,00 per stuk bij Novy van Wezel, In den Korenmaaier en Den Boogaard. Dit wil je niet missen dus wees er snel bij! Wij gedenken Op 1 augustus overleed Sjef Verhagen, weduw naar van Lies Hendrickx. Sjef werd geboren in Goirle in een gezin met 7 kinderen. Na de lagere school ging hij werken, eerst in de textiel en later in de bouw. In 1950 trouwde hij met Lies, samen kregen ze drie dochters, voor hen werkte Sjef graag en hard. Sjef was jarenlang hoofdman van gilde Mauritius in Goirle, hij knutselde vogelhuisjes en molens in elkaar en hij hield van voetbal. Na een hartoperatie moest hij het rustiger aan doen. Hij vond ont spanning in zijn zomerhuisje en later in de stacaravan. Vanwege de gezondheid van zijn vrouw verhuisden beiden in 2004 naar de Reuselhofin Moergestel waar ze zich heel snel thuis voelden. Het laatste jaar werd Sjef’s gezondheid stilletjes minder, hij overleed op Park Stanislaus op 87 jarige leeftijd. Op 2 augustus overleed Toon Franken, echt genoot van Gerrie Strijbosch. Toon werd gebo ren in 1935 in Dongen en groeide op in Tilburg. Al vroeg maakte hij kennis met het slagersvak als knechtje bij slager Jansen. Hij ging oplei dingen volgen tot en met de slagersvakschool in Utrecht. Op een dansavond ontmoette hij Gerrie en in 1960 geven zij elkaar hun ja woord. Ze begonnen samen een slagerij in Moergestel en werkten hierin hard tot ongeveer 20 jaar geleden. Toon was actief in het vereni gingsleven, hij hield van de natuur, was een levensgenieter, een Bourgondiër en een echte familieman die het wel en wee van de familie en van de beide dochters en hun gezinnen nauw volgde. Hij was gelukkig op zijn mooie plekje op de Heiligenboom waar bezoek gast vrij werd ontvangen. Toon overleed thuis op 78 jarige leeftijd. Op 2 augustus overleed Frans van de Wouw, echtgenoot van Sjaan Bruurs. Frans werd gebo ren in Moergestel en trouwde in 1956 met Sjaan. Ze kregen samen 7 kinderen waarvan er een, Adrie, op veel te jonge leeftijd overleed. Frans was boer in hart en nieren. Met zijn bedrijf moest hij een aantal keren verhuizen vanwege uitbreidingsplannen. Nadat Johan en Annemarie het stokje hadden overgenomen werd het bedrijf nogmaals verplaatst, nu naar Zeeuws Vlaanderen waar Frans vele keren naar toe reed om mee te helpen op het bedrijf. Verder kwam er na de pensionering tijd voor hobby’s zoals lezen, kaarten en vooral voor zijn grote passie: jeu de boules. Frans was een echte familiemens, trots op zijn kinderen en kleinkinderen. Frans overleed thuis op 87 jari ge leeftijd. Beste mensen van Moergestel en omstreken, Nog even op de valreep: komende week zondag is alweer de Toermee, en ik wil jullie graag allemaal van harte veel succes toewensen met alle voorbereidingen en natuurlijk ook op die dag zelf! De mensen van de M.O. V-groep zul len er al druk mee bezig zijn geweest en ook al veel vrijwilligers en vrijwilligsters, sponsors, en vele anderen, en ik hoop dat het op die dag allemaal goed zal verlopen en dat er veel deel nemers en veel sponsors zullen zijn: we hebben het heel hard nodig! Ik hoop en bid dan ook dat het mooi weer zal zijn op 25 augustus en dat dat mooie weer veel mensen zal aantrekken. Ik weet zeker dat het een heel mooie tocht zal zijn, want dat is het elk jaar, daar zorgen de mensen van de M.O.V wel voor. Mensen uit Moergestel en omstreken, zet ’m op! De kinderen en jongeren van de straten van Cochabamba rekenen op jullie allemaal, en jullie kunnen al jullie bijdrage leveren door mee te doen aan de Toermee, en als jullie dan ook nog een paar sponsors hebben, dan is het helemaal goed! Bij voorbaat al mijn hartelijke dank aan alle mensen die deze Toermee weer organisaren en die meewerken aan het goede verloop, en ook aan alle mensen die op die dag zullen meefietsen! Veel dank en heel veel groeten vanuit Cochabamba, Bolivia! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail.com 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2013 PAGINA 3 Biestsestraat 105 5084 HT Biest-Houtakker die zich prettig voelen werkzaam te zijn in een modern middelgroot bedrijf. Wil je meer informatie dan kun je contact opnemen met Rob Lapien 06-10680158. MMMMI ■MM Je krijg een fulltime aanstelling en salariëring vindt plaats volgens CAO Maat- en Orthopedische Schoenmakerijen. Op dit moment zijn wij op zoek naar: ALLROUND MEDEWERKER WERKPLAATS m/v fulltime LOGISTIEK/ADMINISTRATIEF MEDEWERKER m/v 16 uur per week Ben jij flexibel, gemotiveerd, nauwkeurig en heb je verantwoordelijkheidsgevoel? Dan zijn wij op zoek naar jou! Uw aanwezigheid op de dag van de begrafenis en alle andere blijken van deelneming zijn ons tot steun bij het verwerken van dit verlies. Een speciaal woord van dank aan uitvaartverzorging Will Pellis en Ger Hendrikx (Thanatopracteur). Ben je geïnteresseerd? Richt dan je schriftelijke sollicitatie, voorzien van een CV via de mail aan: osdebiest@hetnet.nl Tel. (013) 505 4077 info@osdebiest.nl www.osdebiest.nl DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! SJAAN VAN DE WOUW-BRUURS Kinderen en kleinkinderen Langs deze weg willen wij graag iedereen hartelijk bedanken voor de overweldigende belangstelling die wij mochten ontvangen bij het overlijden van ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK ■MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM De Biest BV is een schoen-technisch bedrijf. Voor onze klanten in de Beneluxmarkt produceren wij orthopedische producten zoals leesten, supplementen, passchoenen en complete orthopedische schoenen. MMMMMMMMMMMI

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3