r I Race tegen de klok QuiSpel Kunt u een paar uurtjes missen? Michiels Meubel Outlet opent aan het Rootven ^■1 Het verhaal van een Oisterwijkse muziekwinkel in De Kleine Meijerij Hl J 1 Jan Michels Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Meld u aan op niersticliting.nl of bel 035 697 8050 Collecteer ook in de derde week van september. R I J D G ELK F.Iv'r Het QuiSpel team Moergestel Eeuwige roem Het wordt een race tegen de klok voor de teams. Je zult er soms op uit moeten om ant woorden te vinden en misschien moet je andere hulplijnen inschakelen om Moerges- Het team kunnen jullie zelf samenstellen en bestaat bij voorkeur uit 10 tot 20 personen. Vooraf geef je aan de organisatie door vanuit welke locatie je team zal werken. van 9.30-17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. De collectie omvat meubelen, klein meubelen, huiskamers en slaapkamers, maar ook voor gordijnen, vloerbedekking, laminaat enz. kan men er terecht. Foto boven: Beekmans Disco aan de Past, van Beugenstraat. Foto onder: Martin Beekmans zoals we hem allemaal kennen. Links John Woodhouse, te gast in de winkel. Deze aflevering 2 van De Kleine Meijerij is verkrijgbaar bij Boekhandel Oisterwijk, Kerkstraat 2 te Oisterwijk en in het Heem- centrum van De Kleine Meijerij (vrijdagmid dag van 13.30-17.00 uur) aan de Spoorlaan70. In deel 2 over het verdwijnen van de bossen door verstuivingen en toenemende landbouw. Heide, akkers oprukkend zand, stuifduinen en de strijd daartegen gaan het landschap meer bepalen. In het volgende nummer gaat hij in op de ontwikkelingen in de landbouw. Verder bevat het heemkundetijdschrift nog een aantal nieuwe boekaankondigingen. Welkom op Rootven 36 bij Michiels Meubel Outlet, tel. 513 1234. Michiels Woonstijl in Oisterwijk is de hele week geopend, tel. 521 2044. Thema: Het werk van de dementieconsulent en dementie in de gemeente Oisterwijk- Moergestel. Gast: Rianne Pijnenburg (dementieconsu lent) en wethouder Pieters. E \|z|a T e|r!d^a!gB lI -OU eil/kTe Dinsdag 20 augustus Deze grote Gèsselse quizavond op vrijdag 4 oktober 2013 nadert met rasse schreden. De meeste mensen hebben al genoten van hun vakantie en zijn weer aan het werk. Ons eerste artikel en de uitzendingen van MTV hebben veel enthousiaste reacties uitgelokt. Binnen sportclubs, vriendengroepen, door buurtge noten en families wordt er volop gezocht naar een evenwichtig opgebouwd team. Wanneer men de diagnose dementie krijgt komt er veel op mensen af. Zelfs als men enige tijd bekend is met dementie kan men tegen situaties aanlopenwaar men even geen raad mee weet. Een dementieconsulent kan hierin ondersteunen en begeleiden. Deze weet wat er speelt bij mensen met dementie en hun naasten en kent uw vragen en (onmogelijk heden. Een dementieconsulent kan hierin ondersteu nen, begeleiden en de benodigde zorg coördi neren. Hoe de dementieconsulent dat doet wordt uitgelegd tijdens een interview met Rianne Pijnenburg, zij zal vertellen over haar werkwijze en wat men van een dementiecon- QuiSpel Moergestel 2013 In juni hebben we via Moergestel Nieuws aangekondigd dat er voor Moerges- telnaren een nieuwe uitdaging aankomt: ‘QuiSpel Moergestel’. Dus: schrijf je team in, tref voorbereidingen en zorg voor een goede taakverdeling. Stroop de mouwen op en ga deze nieuwe Gèsselse uitdaging aan! Jullie kunnen ons volgen via Facebook, Twit ter en op www.QuiSpelMoergestel.nl. Hier kun je ook vinden hoe je het team kunt aanmelden en tot wanneer je kunt aanmel den. telse feiten te achterhalen. Heel Moergestel gaat natuurlijk de uitdaging aan; de verdienste is eeuwige roem en bekendheid in Moergestel. Prijsuitreiking Op zaterdag 12 oktober wordt tijdens een zonder meer gezellige feestavond in ’t Draai- boompje de uitslag bekend gemaakt. Met behulp van goede samenwerking en alle ken nis binnen je team, bereik je het uiteindelijke doel: de beste van Gèssel worden! Nieuwe opzet in vertrouwd pand. Wie afgelopen vrijdag en zaterdag over het Rootven reed heeft ongetwijfeld gezien dat de deuren van het pand Rootven 36 weer wagenwijd openstonden. Vanaf afgelopen weekend namelijk heeft de familie Michiels er een meubel outlet gevestigd die elke vrijdag en zaterdag geopend is. De meubel outlet is een onderdeel van Michiels Woonstijl, sinds enkele jaren actief in Oisterwijk op het Sprendlingenpark (bij Karwei). Doordat er in de markt veel behoefte bestaat aan een Meubel-Outlet heeft de familie Mi chiels dit ook zo ingevuld. Dit is een perfecte invulling op de uitgebreide winkel in Oister wijk. U zult zeker in een van beide winkels slagen. De winkel in Moergestel is elke vrijdag en zaterdag geopend en zal worden bemand door medewerker Marcel, voor velen zeker geen onbekende. Op vrijdag kan men er terecht In het net verschenen nieuwe nummer (afle vering 2) van het heemkundetijdschrift De Kleine Meijerij schetst Martin van der Waals uitgebreid het leven van deze spraak- en muziekmakende Oisterwijker. In zijn zaak ontving Beekmans regelmatig populaire arties ten zoals John Woodhouse, Ronnie Tober en the Shuffles. Een activiteit die hij ook ont plooide was het plaatsen van TV-antennes op daken. Hij deed dit samen met Jan Kosters, in het Oisterwijkse ook wel bekend als “de Tarzan”. In dit nummer ook het tweede deel van het artikel van Frans Goris over de familie Vorster- man van der Oijen. Deze protestantse familie zou vanaf 1816 ruim 100 jaar prominent aan wezig zijn in het Roomse Moergestel. Zij bezat een groot aantal landerijen rond hun woonstee de buitenplaats Het Jagthuis. Later vestigden ze zich langs de Oisterwijkseweg nabij het Putven in het huis De Nagtegaal. Hun aan wezigheid was niet altijd onbesproken, maar de Vorstermannen van Oijen droegen actief bij aan de ontwikkeling van landbouw en nij verheid in Moergestel. Ging het in deel 1 vooral over Abraham Vosterman van Oij- en(1767-1825) en diens zoon Constantijn Jo hannes (1814-1889). In dit deel staan de kin deren van Constantijn centraal waaronder de bekende hoofdonderwijzer en veelweter George August en de befaamde Antonie Abraham die zich toelegde op heraldiek en auteur was van de spraakmakende driedelige uitgave Stam en wapenboek van aanzienlijke Nederlandsche familiën. In de reeks over de middeleeuwse bossen in de Meijerij vertelt Hein Vera dit keer over de ontwikkelingen die zich in en in de directe eeuwen na de Middeleeuwen in de landbouw voordeden. Het verbouwen van spurrie, de ontginning van de heide en andere woeste gronden, het drieslagstelsel en de potstal pas seren ondermeer de revue. Inhoud van het spel Als team moet je honderd vragen oplossen en de antwoorden diezelfde avond binnen een vastgestelde tijd inleveren. Er zijn tien categorieën (bijvoorbeeld sport en spel, culi naire kennis, kunst en cultuur) met ieder tien vragen. Weetjes over Brabant en ons mooie Gèssel zijn een vereiste om de vragen correct te beantwoorden. Verder is er nog een geheime opdracht, die op een geheime plek uitgevoerd moet worden door één lid van het team. sulent kan verwachten. Wethouder Pieters is aanwezig om te vertellen wat de gemeente kan betekenen in het licht van de wet maatschappelijke ondersteuning. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellendeLotgenoten kunnen heel veel voor elkaar betekenen, zij herkennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteuning die mensen elkaar op zo, n avond geven is van zeer grote waarde, en deze gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewer kers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Inloop vanaf 19.30 uur in De Coppele Prunusstraat 69 Oisterwijk. Het programma start om 20.00 uur en eindigt uiterlijk 22.00 uur. Voor nadere informatie kunt u bellen naar 528 4571 of mailen naar j.verberk@ziggo.nl Bij de geheugenstand zijn verschillende gratis folders verkrijgbaar Terug van weggeweest. wwstkA- Kg “Beekmans van de Radiobeurs” Martin Beekmans met zijn muziekzaak was in de tweede helft van de vorige eeuw een begrip in Oisterwijk. Menig Moergestelnaar zal bij hem in zijn winkeltje in de Pastoor van Beugenstraat ooit een radio, TV, platenspeler, grammofoonplaat, muziekcassette of CD gekocht hebben. Het winkeltje dat ook bekend was onder de naam Discotaria Beekmans en later Beekmans-Disco. DISCO DISCO MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2013 PAGINA 3 E NIZ T E 36 M E I BtE L I I f De complete v. O BEEKMANS

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3