r Will Pellis nfarmatie Wat haalt MTV dit jaar weer uit de kast? Protestantse gemeente Oisterwijk f p Uitvaartverzorging Braderie Stanislaus (013) 513 1504 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Mgr. Bluijssen overleden ADRIE EN ELS KOUWENBERG Aandacht voor Amnesty Internatonal. Zoals in de hemel Theo te Wierik msc I Ria Willems (seer.) Met een familiebericht Dankbetuiging buro76@planet.nl 22 augustus; start van het nieuwe seizoen. in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: Dochtertje van Caroline en Cliff Hamilton-Kouwenberg Eerste kleinkind van Ron en Carla Hamilton Pr. Beatrixstraat 8 5066 BC Moergestel Wij zijn erg blij met de geboorte van ons 3e kleinkind Soms moetje de aardkost openbreken om een boom te planten, je moet water dragen en je rug krommen. Opdat wij bomen blijven planten langs het asfalt van de weg en naast vuilnishopen, met blaren in de hand en vreugde in het hart Zoals in de hemel, vraagt veel zweet en veel geduld, het is hard werken naast de begaanbare weg, maar het leidt tot vrede en verdraagzaam heid Uit: “Dansen met de gouden kikker - Global Warming en het Onze Vader” 18 augustus 2013,10.15 uur ds. R. Radstake uit Rotterdam Er is crèche, kindernevendienst en jeugd- kerk Heel veel dank Afgelopen zondag was het voor de laatste Komende week (donderdag, vrijdag en zaterdag) blikt MTV nog één keer 20 jaar terug naar het jaar 1993. U kunt kijken op donderdag en vrijdag vanaf 19.00 uur en op zaterdag vanaf 13.00 uur. wel enige participatie in onze parochieacti- viteiten. 20e ZONDAG DOOR HET JAAR - C - 17-24 augustus MIEN HABRAKEN-NOUWENS keer “koffiedrinken tijdens de vakantietijd” in het parochiecentrum. Héél veel dank aan Jacqueline, Ine en Ria die ervoor zorgden dat elke keer de koffie klaar stond en alles weer werd opgeruimd. Zaterdag, 17 augustus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Op zondag 29 september organiseert Park Stanislaus weer een sfeervolle creatieve bra derie. Verkopers willen op deze markt hun zelfgemaakte creaties aan de man brengen. U bent van harte welkom op deze gezellige dag, als bezoeker of verkoper. Bent u een echte creatieve duizendpoot en vindt u het leuk om uw kunstwerken (in welke hoedanigheid dan ook) te exposeren en verkopen, dan kunt u een kraam/tafel huren a 10,-waarvan de opbrengst gaat naar een gezellige middag voor de bewoners van Park Stanislaus. Dus mensen; bent u handig, creatief en kunt u bijv, goed schilderen, borduren, beeldhou wen of iets anders, meldt u zich dan aan voor deze leuke dag! Inschrijven kan t/m 15 september a.s., bij Anke of Brigitte van de activiteitenbegelei ding (tel 513 9320) of mailen naar Activi teitenbegeleiding.Park.Stanislaus@thebe.nl De braderie vindt plaats in Park Stanislaus van 11.00 tot 16.00 uur. De entree is voor bezoekers 2,00 incl. bon voor koffie/thee/fris. In de afgelopen weken... maar ook daarvoor, werden ons secretariaat en onze pastor opnieuw geconfronteerd met ouders die graag bij ons een kindje willen laten dopen of hun kind bij ons de Eerste H. Communie willen laten doen maar die niet uit onze parochie komen. Er kwam zelfs een vraag voor een doop vanuit Oezbekistan via een echtpaar in Tilburg! Natuurlijk willen wij geen parochie zijn waar alles kan en ‘waar het wel even geregeld wordt’. Van de andere kant moeten wij helaas constateren dat we nogal eens worden geconfronteerd met jonge mensen die met hun vragen elders vastlopen. Jammer dat dit gebeurt. Je zou juist vanuit onze Kerk veel ruimte en openheid verwach ten naar jonge mensen die aan de Kerk vragen om een doop of Eerste H. Communie of om een huwelijk of.Gelukkig konden we deze jonge mensen helpen door hen te vragen om voorkeurparochiaan te worden. Maar dit is niet geheel vrijblijvend. We verwachten dan Een drukke periode... We hebben in een korte tijd van 6 parochianen afscheid moeten nemen. Er was veel verdriet bij de naaste familieleden van de overledenen. Toch was er ook veel troost en niet in de laat ste plaats gegeven door verschillende vrij willigers uit onze parochie. Leden van het gemengd koor hebben alle uitvaartdiensten gezongen met een grote opkomst! De acolie ten waren telkens weer voltallig aanwezig en Corry, onze (vrijwillige) hoofdkoster was eveneens trouw aanwezig. We mogen ook Jacqueline en de vrijwilligsters van Park Stanislaus niet vergeten en de vrijwilligers die enkele avondwaken hebben verzorgd in kerk en kapel. Dank ook aan de mensen ‘ach ter de schermen’ zoals ons secretariaat, de bloemsiergroep en de kerkhofploeg waaronder Kees van Dijk, de parochiewacht die extra koffie zette en de mensen van de ‘parochie- telefoon’ die alle berichten als eerste afvingen en doorgaven (In die drukke week was het Ton maar ook de anderen zijn daarin zeer trouw!) Het is fijn om te horen dat het mensen van buiten onze parochie opvalt dat de sfeer zo goed is bij ons! Nogmaals dank aan ieder een en hopelijk zijn we niemand van de vrij willigers vergeten! Wij gedenken Op 28 juli overleed Anne Rijnen-Vriens, weduwe van W. Rijnen. Anne werd geboren op de Hild en via diverse woonadressen kwam ze 3,5 jaar geleden wonen op Park Stanislaus. Samen met haar man werkte ze hard op de boerderij op de Broekzijde waar de 4 kinderen zijn geboren. Anne hield van de natuur, ze was graag bezig vooral in haar groentetuin. Ze was huiselijk en gastvrij. En ook kordaat en zelfstandig, op late leeftijd ging ze nog leren zwemmen en haalde ze haar rijbewijs. Ze was gelovig, zong jaren bij het kerkkoor in Diessen en stak veel kaarsjes op bij het beeld van Maria. Anne genoot van het leven en was tevreden met wat het leven haar heeft gebracht. Ze overleed onverwacht op 90 jarige leeftijd op Park Stanislaus. Op 1 augustus overleed Janus Rijnen. Janus is geboren op de Broeksie als oudste in het gezin. Hij was boer in hart en nieren, zijn koeien waren alles voor hem. Het ging hem dan ook heel erg aan het hart toen hij in 1981 vanwege zijn gezondheid zijn koeien moest wegdoen. Gelukkig kwamen er toen schapen, geiten, kippen en duiven. Samen met zijn zus Cor was hij gelukkig op de boerderij waar velen graag langskwamen vanwege de gast vrijheid en de gesprekken want Janus had oprecht belangstelling voor de mensen om hem heen. Het vertrek naar een verzorgings huis werd zo lang mogelijk uitgesteld maar twee jaar geleden verhuisde hij samen met Cor van zijn geliefde plekje naar Park Sta nislaus. En gelukkig kregen ze het daar snel naar hun zin. Janus overleed daar op 91 jarige leeftijd. Ook onze parochiegemeenschap is veel dank verschuldigd aan Mgr. Bluijssen. In een hele moeilijke tijd, vlak na het Tweede Vaticaans Concilie, heeft hij na het overlijden van zijn voorganger, Mgr. Bekkers, leiding gegeven aan ons bisdom. Hij was een man die, figuur lijk, veel ruimte gaf aan ieders geloofsover tuiging als ook aan ieders levensstaat. Hij was een man van geloof en gebed. Verschillende priesters werden door hem gewijd. Onze pastor was de, op één na, laatste die hij tot priester wijdde als bisschop van ’s Hertogenbosch. Daarom bidden wij: geef ons kracht en wijsheid en een dappere ziel, zodat een glimp uit de hemel op aarde zicht baar wordt. 15 augustus - Maria Tenhemelopneming Op donderdag 15 augustus om 19.00 uur is de traditionele openluchtmis bij de Mariaka pel aan de Oisterwijkseweg t.g.v. Maria Tenhemelopneming. Fijn dat de koren, de gilden en de Vurhaai hun medewerking weer hebben toegezegd. Bedankt! Al die jaren dat we hier de mis vieren is het goed weer, en droog. Maar mochten de weergoden dit keer roet in het eten gooien dan luiden om 18.30 uur de klokken ten teken dat de H. Mis in de parochiekerk zal zijn. ToerMee Collecte voor Memisa Op zondag 25 augustus kunt u weer meedoen met de ToerMee, de jaarlijkse fietstocht voor het project van pater Theo Raaijmakers in Bolivia. In dit weekend vindt ook de lande lijke collecte voor de Memisa plaats. Vanwege de fietstocht van ToerMee houden wij de col lecte voor Memisa in onze parochie in het weekend van 31 augustus en 1 september. 'PfjROCMZ Kapel Park Stanislaus Zaterdag 17 augustus, 17.30 uur: H. Mis met samenzang le jgt. Leo op ’t Hoog. Woensdag 21 augustus 19.00 uur: Woord- en Communieviering 15 AUGUSTUS: Het Zomer journaal met diverse items, Touwtrekweekend. Komtoer, Komplan, Bungee-Jumping, Tour Mee 93, Natuur met Gerard Kuijpers. Agenda Di. 20 augustus, 09.30 u: wgr. Ziekenpasto raat. Do. 22 augustus 19.30 u: Vrienden van St. Jan; 20.00 u: Parochiebestuur. Za. 25 augustus: v.a. 11.00 u: ToerMee. [88 861 Zondag, 18 augustus, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Er is een kinder woorddienst. (Straatkrantverkoop bij de hoofdingang van de kerk) Jgt. Kinderen de Veer; jgt. Gerardus van lersel e.v. Petronella van lersel-Beerens en dochter Corrie van den Boer-van lersel; jgt. Wim van der Bruggen e.v. Sjan Michels; overl. ouders Kouwenberg-Rijnen en Zus Kouwenberg-van de Sande. 0900 332 2222 PAGINA 2 r VW Agentschap Moergc St. Jansplein 5 in Den Bi t De vele brieven, kaarten, prachtige bloemen en warme woorden hebben ons diep geraakt en waren voor ons allen een hele grote steun. Speciaal dank aan Will Pellis, Ger Hendrikx, Dr. Blessing, IC afd. Elisabeth Ziekenhuis, Ria Willems, Jacqueline Vis, bewoners en personeel Stanislaus. KINDEREN EN KLEINKINDEREN Graag willen wij iedereen langs deze weg heel hartelijk bedanken voor de hartverwarmende belangstelling die wij mochten ontvangen na het overlijden van ons mam en oma ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2013 Zie ook: www.parocliiemoergestel.nl jl Misintenties 14 dagen -"I I voor afroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel, 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 lestel loogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10100 tot 14.00 uur Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P, Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2