vvv- zomeravond- wandeling te Hilvarenbeek Uitreiking Thebe Extra Stimuleringsfonds Gratis Efteling tickets bij Van Alphen Autoschades VAKANTIE? ALLROUND MAKELAARDIJ ~r Op de brommer? Helm op, altijd! WE HEBBEN O.A. VERKOCHT: Musical kids Moergestel start repetities We Will Rock You! Rondleiding Joodse begraafplaats Cultuurhistorische stadswandeling rOoknadevakantiegaanwij fundal Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Burgers zorgen voor elkaar REGENBEEMDEKE 7 ST. JANSHOF 5 PAST. JANSSENSTRAAT 16 KRIJTESTRAAT 25 OIRSCHOTSEBAAN 8A-270 ROOTVEN 24 HOGENACKERSTRAAT 3 Andere regels voor bromfietsers Je moet als bromfietser (maar niet als snor- Op donderdag 8 augustus aanstaande organi seert de VVV Hilvarenbeek een bijzondere zomeravondwandeling van ongeveer 1,5 tot 2 uur. De wandeling voert de deelnemers door het gebied van landgoed de Utrecht. Het gebied heeft zijn naam te danken aan de levensver zekeringsmaatschappij ‘De Utrecht’. Gids Onder de bezielende leiding van de vaste VW- Gids Toon Bruurs wordt gestart bij Den Els horst Esbeeksedijk 4 te Baarschot. Hij weet onderweg de nodige interessante zaken te ver tellen over het landschap en de natuur. Een aanrader dus voor de natuurliefhebbers. De VW Hilvarenbeek hoopt vele gasten weer te mogen ontmoeten om ongeveer 18.45 uur om kennis te maken met dit alles. Het vertrek is om 19.30 uur. De kosten voor deelname zijn 4,00 per persoon. Kinderen tot 12 jaar mogen voor 2,00 meelopen. Na afloop van de wande ling is er voor iedereen een gratis kopje koffie met wat lekkers. Ook gebruik maken van de diensten van Van Alphen Autoschades en een entreeticket voor de Efteling ontvangen? Neem contact op via onderstaande gegevens en maak een afspraak. Van Alphen Autoschades Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg Tel. 013-5421755 www.vanalphenautoschades.nl Schadeherstel Autoschade herstellen is vakwerk. Van Alphen Autoschades is gespecialiseerd in moderne schadetechnieken en hebben veel ervaring in de afwikkeling en het herstellen van autoscha des. Van Alphen biedt compleet schadeherstel van alle merken auto’s voor zowel particulieren, bedrijven als leasemaatschappijen. Ze zijn aan gesloten bij FOCWA, het garantiekeurmerk van de autoschadebedrijven, en ook bij Scha- degarant, Glasgarant, Nhl816 Verzekeringen en Aegon schadeservice. Geen zorgen Schade aan de auto komt nooit op het juiste moment. Je zult je voertuig vaak voor enige tijd moeten missen en het brengt ook nog administratieve zaken met zich mee. Van Alphen neemt jou alle zorgen uit handen. Zij nemen de volledige afwikkeling met de ver zekeringsmaatschappij voor hun rekening en tijdens de reparatie kan voor gratis vervangend vervoer worden gezorgd. Haal- en brengservice Geen tijd om jouw auto naar Van Alphen Autoschades te brengen? Of om deze zelfweet op te halen? Geen probleem, maak gebruik Toilet voor Kinderboerderij 't Erf in Waalwijk €5.000 Sinds vier jaren wordt de kinderboerderij ’t Erf in Waalwijk flink onder handen genomen. Er moet veel gebeuren om de boerderij meer van deze tijd te maken. Een betere toeganke lijkheid voor iedereen, stond hoog op de agen da. Daarom vroegen zij het Stimuleringsfonds om een bijdrage voor een minder-validen toilet. Door de financiële toekenning kon dit toilet er snel komen waardoor de kinderboerderij nu voor jong en oud nog meer mogelijkheden biedt. 9 juni... Oirschot... theater de Enck... bijna 300 mensen waren getuige van de eerste echte jeugdmusical van Desdemona Dance. Samen met alle leerlingen uit Moergestel en Oirschot schitterden zij in dit spannende sprookje! En wegens dit grote succes gaan de nieuwe lessen vanaf 14 augustus van start. Nu gaan alle kinderen aan iets bijzonders werken en wel aan de musical “Achtste Groepers Huilen Niet”. Een heel ander verhaal maar wel een uitdaging! En in december gaan alle kids ook nog eens optreden in de Enck tijdens de Musical We Will Rock You. Een musical vol muziek van Queen maar ook hedendaagse popmuziek. Een boze koningin wil alle muziekinstrumen ten verbieden op aarde. En dit lukt.of is er ergens nog 1 instrument verborgen? De lessen zijn voor kids vanaf 8 jaar en vinden plaats in Moergestel.Wil je meer weten over deze shows? Kijk dan op www.desdemona- dance.nl of bel 06-51034019. Prieel voor Gerard de Nijshof in Kaatsheuvel €300 In het appartementencomplex Gerard de Nijshof is het gezellig wonen, maar nadeel is wel dat het op de binnentuin flink tocht. De bewoners zochten daar rondom de jaarlijkse Burendag in september een oplossing voor. Die werd gevonden in de bouw van een groot prieel. Een beschutte plek waar (buurt-)bewo- ners en jongeren elkaar kunnen treffen, oftewel een ‘hangplek’ voor jong en oud. Die gaat er komen met de bijdrage van het Stimulerings fonds. Zo wordt het nog gezelliger! Over Stimuleringsfonds Ledenvereniging Thebe Extra Het Stimuleringsfonds van Ledenvereniging Thebe Extra is in 2007 uit eigen middelen opgericht om initiatieven te ondersteunen die een bijdrage leveren aan de sociale leefbaarheid in wijken, kleine kernen en projecten die de zelfredzaamheid van mensen (individuen en groepen) stimuleren. De toetsingscommissie van het fonds, die bestaat uit leden tezamen met een externe voorzitter, kijkt bij de beoor deling naar de maatschappelijke betekenis van de projecten Schade aan de auto? Vervelend! Dat brengt een hoop ongemakken met zich mee. Je bent vrij in de keuze van jouw schadeherstelbedrijf. Maak een afspraak bij Van Alphen Autoschades. Daar ben je aan het juiste adres voor kwalitatief goed en vakkundig schadeherstel en vertrouwde service. Ontvang nu een gratis entreeticket voor de Efteling bij schadeherstel. van de haal- en brengservice van Van Alphen. Zij halen de auto graag voor jou op en leveren deze ook weer netjes voor de deur bij jou af. Wil je gebruikmaken van deze dienst? Geef dit dan aan bij het melden van de schade. Samen met jou wordt bekeken wanneer zij de auto kunnen halen en brengen. Jij hebt nergens omkijken naar. OOK TIJDENS DE VAKANTIE ZIJN WIJ ACTIEF GEWEEST! Met het warme weer is een helm dragen misschien niet altijd een pretje, maar het redt wel levens. Sinds 1975 dragen brom fietsers in Nederland een helm, met de kin band vast! De kans op een dodelijk ongeluk daalt daardoor met veertig procent. Hierbij geven we je enkele handige tips: •Doe altijd de kinband vast. Dit voorkomt dat de helm afschiet bij een ongeval. Heeft de helm al een klap opgevangen? Schaf dan altijd direct een nieuwe helm aan. De oude kan van buiten of van binnen beschadigd zijn. •Politiecontrole: de boete van het rijden zon der helm kost je 90,- •Geen helm is fijner? Neem dan een snor fiets. •Een helm meesjouwen is lastig? Koop een speciaal helmslot om de helm op de bromfiets achter te laten. •Lastig zo’n helm met een bril? Zorg voor een beter passende helm. •Vet haar door het dragen van een helm? Gebruik een helmmuts. •Niet goed kunnen horen met een helm op? Koop een helm met geluidsvenstertjes. •Een helm nooit beschilderen of beplakken. Verf kan agressief inwerken op de kunststof en maakt de helm zwakker. •Is de helm smerig? Kijk uit met schoon maakmiddelen en voorkom krassen die een optimaal zicht belemmeren. Twee maal per jaar stelt het Stimule-rings- fonds van Thebe Extra individuele personen of organisaties in de gelegenheid een bijdrage aan te vragen. Nieuwe initiatieven kunnen vóór 1 mei en 1 november worden aange meld. Meer informatie en een aanvraagfor mulier is te vinden op www.thebe-extra.nl Belevingscontainer tijdens week van Dementie in Oosterhout 4.000 In het kader van de Wereld Alzheimer dag vindt in Oosterhout van 16 t/m 21 september de week van Dementie plaats. Een aanleiding voor verschillende zorgpartners in Oosterhout om in contact te komen met mantelzorgers van dementerenden. Deze belangrijke doel groep kan tijdens deze week in een belevings container zelf ervaren, hoe een dementerende zich voelt. Een bijzondere ervaring die kan helpen om je partner of verwante die demen terend is beter te begrijpen en te helpen. Er is die week ook veel ruimte voor ontmoeting tussen mantelzorgers. Jeu de Boules voor Stichting Hart van Moerdijk 4.250 In Moerdijk wordt aan de weg getimmerd om het de burgers naar de zin te maken. Een jeu de boules-baan naast een verzorgingshuis lijkt een ideale manier om jong en oud meer bij elkaar te krijgen. Het spel zorgt ervoor dat ouderen eerder hun huis uitkomen om deel te nemen aan of te kijken naar het spel. Nu alleen nog een picknick-tafel. Ervaring leert namelijk dat de koffie naderhand minstens zo belangrijk is. X-Box Game je Fit met ContourDeTwern in Tilburg 870 Bij buurthuis de Nieuwe Stede in Tilburg is onder senioren een nieuwe rage ontstaan. Geen bingo of kaartspel, maar een wekelijkse X- Box Game je Fit-sessie groeit hier aan popu lariteit. Bewegen is zeker ook voor deze doel groep heel belangrijk. En de Game je Fit-sessie is elke week een feestje. De rollator wordt aan de kant gezet en buurtbewoners gaan met elkaar in competitie. Een beweegactiviteit die buurtbewoners zelf kunnen organiseren. Een extra stimulans is, dat de ouderen nu ook met Op zondag 11 augustus is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Yvonne van Bilsen van Heemkundekring de Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge ge bouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begra ven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via tel. 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instand houding van de begraafplaats. Op woensdag 14 augustus is er een stadswan deling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 14.00 uur bij het Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers over De Lind, via de Dorpsstraat en Stationsstraat, door de Kerkstraat naar het Kerkplein. Theo Wiegeraad, stadsgids van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, geeft in de oude dorpskern uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke ver leden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3.-. U hoeft zich van te voren niet aan te mel den. U bent van harte welkom! Aanbieding Alle eigenaren van particuliere auto’s die na 1 juni zijn gerepareerd krijgen een Efteling ticket. De minimale reparatiekosten moeten 500 bedragen. Taxaties, total loss auto’s, spo trepair en uitdeuken zonder spuiten zijn uit gesloten op deze actie. Laptop voor Stichting Formulierenbrigade in de gemeente Goirle 1.000 Nederland is een papierenland geworden met bijzondere regelingen, subsidies en uitkerin gen. Maar dan moet je er wel de weg in kunnen vinden. 14 enthousiaste vrijwilligers uit Goirle helpen hun dorpsgenoten uit de lagere inko mensgroepen om wegwijs te worden. Vaak begint dat bij het op orde brengen van de thuisadministratie. Met de bijdrage van het Stimuleringsfonds kan de stichting Formulie renbrigade Goirle een broodnodige laptop met internetaansluiting bekostigen. Wilt u ook profiteren van onze actieve verkoop? Neem dan snel contact met ons op en ervaar het verschil! fietser!) gebruikmaken van de rijbaan, tenzij er sprake is van een verplicht fiets/bromfiets- pad. In dat laatste geval volg je de regels voor fietsers. De maximumsnelheid van de brom mer hangt af van de plaats op de weg. Op de rijbaan is de maximumsnelheid 45 kilometer per uur. Op het (brom)fietspad is dat 40 krn/u buiten de bebouwde kom en 30 km/u binnen de bebouwde kom. Maar liefst 6 maatschappelijke projecten ontvingen begin juli een financiële opsteker uit het Stimuleringsfonds van Ledenvereniging Thebe Extra. Een record aantal in de vijf jaren dat dit sociale Stimuleringsfonds bestaat. In totaal ontvingen de projecten deze keer ruim 15.000. Door deze toekenning krijgen initiatieven van ‘burgers die voor elkaar zorgen’ een extra duwtje in de rug. hun kleinkinderen met de X-Box aan de slag kunnen. actief verder met het verkopen en verhuren van woningen. ff h Voor alle drukwerk: Q van geboortekaartje tot boek... MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2013 PAGINA 5 KMM Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5