Eerste dorpsperziken van Moergestel gejat 1 Is bridge een nieuwe uitdaging voor U? Toer Mee 2013 Gevestigd per 1 augustus Vervolg Parochieberichten Af.O. V.-groep Moergestel Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) beau^ptedy JOOPtuin met groente en fruit tussen brede school en Stanislaus Desirée Peeters Gediplomeerd Pedicure Samen met Ad Linkels en Harrie Rooyakkers was Rinus Denissen betrokken bij de aanleg van de moestuin in de JOOPtuin. Deze tuin is een onderdeel van de ‘Tuinen van Oister- wijk’. Dit project staat onder leiding van de Moergestelse groenman Adry Hoeven. De Tot verbazing van alle betrokkenen hingen er al twee perziken in het nog kleine boompje, maar omdat opa Rinus Denissen (1945) zelf ook jong is geweest, tilt hij niet zwaar aan de diefstal. Het waren bovendien openbare per ziken, de eerste dorpsperziken van Moergestel. Nu hangen de tomatenplanten zwaar van de vruchten. Mochten die straks ook zijn gejat dan kunnen de konijnen het niet hebben gedaan. Kijk eens wat opa en zijn maten heb ben gedaan, wijst Rinus Denissen. Een hek werk rond de moestuin gezet. WIJ GEDENKEN Op 21 juli overleed Jo Raaijmakers-Willems, sinds 1990 weduwe van Harry Raaijmakers. Jo werd geboren als oudste in een gezin met 8 kinderen, ze moest al jong gaan dienen en meehelpen in het gezin. Na een paar jaar dienen ging ze werken op kantoor bij Avang, een tijd waarop ze heel haar leven met plezier op terug keek. Ze trouwde met Harry Raaijma kers en kreeg met hem 5 kinderen. Ze was een zorgzame moeder die naast de zorg voor haar eigen gezin ook zorgde voor haar ouders. Ze was een sterke, zelfstandige vrouw, dat bleek wel toen ze op haar 70e weduwe werd. Jo had niet veel nodig om gelukkig te zijn. Ze was graag thuis waar ze ervan genoot om be zoek te krijgen, te puzzelen, in de tuin te wer ken, te lezen en tv te kijken. Toen haar gezond heid wat minder werd verhuisde ze naar Park Stanislaus waar ze zich goed thuis voelde en waar ze overleed op 93 jarige leeftijd. gemeente trekt zich op alle fronten terug, de inwoners zijn steeds meer aan zet. ‘Tuinen van Oisterwijk’ stelt de inwoners van Moerges tel, Heukelom en Oisterwijk in staat om on danks een zich terugtrekkende overheid toch mooi groen in de omgeving te hebben. De gemeente geeft inwoners geld om zelf groen aan te leggen en te onderhouden. Momenteel zijn er al zes projecten, waaronder twee in Moergestel. De JOOPtuin is een van de Moergestelse pro jecten. maakt Rinus Denissen het nog veel spannender. Lynn, Gijs opa Rinus vol bewondering aan. Wat is er aan de hand? Tussen de nieuwe brede school De Vonder en woonzorgcentrum Stanislaus is een zogeheten JOOPtuin aangelegd. Dit was een initiatief van voormalige wethouder Joop van Hezik. JOOP staat voor Jongen Ontmoeten Ouderen Plaats. In deze tuin tieren momenteel allerlei groenten welig, zoals rode kool, rode bietjes en tomaten. Er staan ook drie fruitbomen in, een kers, een pruim en een perzik. De bomen zijn kort voor de zomervakantie geplant. En Op zondag 25 augustus zal de M.O.V.-groep van Moergestel de 33e jaarlijkse sponsorfïets- tocht Toer Mee organiseren. De opbrengst van deze fietstocht zal, net als alle voorgaande jaren bestemd zijn voor het project, een opvang huis voor straatkinderen, van Pater Theo Raaij makers in de stad Cochabamba in Bolivia. Startkaarten kunt u tussen 11.00 en 13.30 uur bij de startpost op het St. Jansplein kopen voor 3,- per persoon of€ 6,- per gezin. Er is ook een startpost bij Boerderij Denissen in Berkel-Enschot. De route is 25 of 40 km. lang. Tijdens beide tochten komt u op diverse plaat sen een stempelpost tegen waar u een versna pering krijgt of waar u een kop koffie, een broodje, glaasje fris of een kop soep kunt kopen. De M.O.V.-groep zal er alles aan doen om u een fijne fietsdag te bezorgen. Wij hopen dan ook dat u op 25 augustus van de partij zult zijn. ‘Schoefelen’ De JOOPtuin zou wel eens uniek in Nederland kunnen zijn. De bedoeling is dat de kinderen van de brede school de moestuin mee onder houden. Ook de ouderen van Stanislaus zijn daarbij betrokken. Dit betekent, legt project leider Adry Hoeven uit, dat jong en oud elkaar al tuinierend ontmoeten. Deze ontmoeting van jong en oud is de eerste winst. Ten tweede leren kinderen hoe groenten groeien, een tuin moet worden bijgehouden ‘schoefelen’) en dergelijke. Ouderen krijgen de gelegenheid om de kinderen over ‘vruuger in Gèèsel’ te vertellen, zoals over het inmaken van groenten. Of zoals in het geval van Rinus Denissen over hoe vroeger appeltjes werden gejat. Zijn klein kinderen hangen aan zijn lippen; wat een spannend verhaal! In het boompje dat Rinus Denissen vasthoudt hingen de twee eerste dorpsperziken van Moergestel. Rechts van hem Adry Hoeven. De kleinkinderen Lynn, Gwen en Gijs (vlnr) kijken recht in de zon en knijpen daarom de ogen bij elkaar. Het had zo’n mooie primeur kunnen zijn voor de kleinkinderen van Rinus Denissen, maar toen hij samen met Lynn (9), Gijs (7) en Gwen (5) de eerste twee dorpsperziken van Moergestel wilde gaan plukken, waren de vruchten gejat. Een geluk bij een ongeluk was dat Rinus Denissen zijn kleinkinderen nu meteen uit kon leggen wat het jatten van vruchten nu eigenlijk is. Opa jatte wel eens kersen uit de tuin van de enige veldwachter die de orde destijds in Moergeste bewaakte, legt hij zijn kleinkinderen uit. En die veldwachter - woonachtig aan de Bosstraat - schoot de dader met een luchtbuks ‘een kogeltje op z’n klauwen’, en Gwen kijken ondanks deze korte duur en de droogte hingen er begin vorige week twee schitterende perzi ken in. Maar toen Rinus Denissen ze met zijn kleinkinderen wilde gaan bekijken waren de vruchten gejat. Bridge is een kaartspel, dat over de hele wereld als wedstrijdsport wordt beoefend. Men speelt met een vaste partner als paar tegen andere paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het einde van de zitting berekend kan worden wie deze spellen het best heeft gespeeld. Bridge is door iedereen op zijn/haar niveau te spelen. Een spel met inhoud, waarbij het gaat om bieden en spelen. Men kan het altijd blijven doen, ook op latere leeftijd. Bridge is een mooie vrijetijdsbesteding en geeft geestelijke ontspanning. Als u kaarten leuk vindt dan is dit een nieuwe uitdaging voor u, en moet u zeker het volgende overwegen. Voor 2013 wordt bij voldoende deelname weer een begincursus bridge gestart. Deze cursus wordt gegeven door Theo Colsen en bestaat uit 2 delen van ieder 12 avonden. In principe worden de lessen gegeven op de maandagavond van 19.45 tot ca. 22.45 uur en bij voldoende animo kan de cursus ook overdag worden gegeven. Cursus deel 1 (basis en 1-openingen) start medio september en Deel 2 (2-openingen) medio januari 2014. De cursus vindt plaats in Den Boogaard. Het minimum aantal deelne mers voor deze cursus is 12 personen en het maximum aantal 20 personen. De kosten voor cursus zowel voor Deel 1 als voor Deel 2 bedragen per persoon 85,- inclu sief cursusboek. Indien men geen lid is van Senioren Vereniging Moergestel of een KBO- afdeling bedragen de cursuskosten 10,- extra. In cursus Deel 1 zal het bieden en afspelen voor de beginnende bridger behandeld worden. De lesavond zal bestaan uit 2 onderdelen. Voor de pauze het behandelen van de theorie en dit zal na de pauze aan de hand van een aantal voorgestoken spellen worden geoefend. Ook krijgt men bij de cursus een bridgeboek, zodat men de behandelde stof thuis nog eens kan nalezen en naspelen. Nadat men de cursus heeft gevolgd kan men het geleerde in de praktijk brengen door regel matig thuis te bridgen. Men kan ook op de maandagmiddag van 13.30 uur tot ca. 17.00 uur bridgen bij Bridgeclub Moergestel in Den Boogaard. Opgave voor cursus Deel 1 bij Theo Colsen Voorbrugstraat 10, Moergestel. Tel. 513 3847 of via e-mail: riatheocolsen@gmail.com of bij Harrie de Laat Vinkenberg 10, Moergestel. Tel. 513 2330 of e-mail: h.de.laat@hetnet.nlVoor nadere inlichtingen over deze cursus kunt u terecht bij de cursus leider Theo Colsen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 AUGUSTUS 2013 PAGINA 3 Beste inwoners van Moergestel, ■M Ruymheuvel 1, 5066 EL Moergestel, 06 488 68 588 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Voor een ieder alle goeds gewenst en tot ziens in Moergestel. Op 9 augustus 's middags neemt Toos van der Sande afscheid in Park Stanislaus. Bijna 28 jaar is zij werkzaam geweest als wijkverpleegkundige bij Thebe. In haar rol als wijkverpleegkundige is Toos voor veel personen van betekenis geweest om zorg, ondersteuning en begeleiding te geven bij ziekte of het ervaren van beperkingen. Ze heeft haar werkzaamheden in Moergestel met veel plezier en voldoening gedaan en wil mede namens Thebe iedereen hartelijk danken voor de fijne samenwerking. Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3