Wat haalt MTV dit jaar weer uit de kast? Negen kunstwerken van Kees Ketelaars bij Kunstroute Vaals Zomerfeest op het St.-Jansplein! PGB roept starters op om mee te praten! Open Dag De Biehal Het SMC presenteert van John Steijger, Dansgroep Trent. 22 augustus; start van het nieuwe seizoen. Partij Gemeente Belangen (PGB) kan zich niet voorstellen dat er geen starters zijn. PGB- raadslid Carlo van Esch heeft de indruk dat er wel degelijk een grote groep jongeren is die graag in Oisterwijk of Moergestel wil blijven wonen. ‘In Moergestel heeft daar de Dorpsraad vorig jaar nog onderzoek naar gedaan.’ Hij vindt het daarom van groot belang dat de star ters zich laten horen en meepraten in het Wooncafé. Starters die willen meepraten over het los trekken van de woningmarkt kunnen zich melden bij de gemeente via projectsecretari- aat@genp.nl. Maar ze kunnen ook terecht bij Carlo van Esch van Partij Gemeente Belangen (carlovanesch@yahoo.com) of via Facebook. Een dagje kunst, cultuur en gastronomie in Zuid-Limburg Van 7 juli tot 28 juli vindt kunstroute Vaals plaats. In het prachtig gelegen Vaals (Drielandenpunt) Zuid-Limburg. Op en langs de locaties met imposante geschie denisverhalen uit vergane tijden. Een drie-weekse expositie, waar een 40-tal professionele kunstenaars (afkomstig uit de Euroregio) hun werk tentoonstellen. Kijk vanaf 18 juli naar MoergestelTV. Dan gaan we weer 20 jaar terug in de tijd. 5 Weken nostalgie, niet in breedbeeld maar ouderwets 3x4. We hebben wat interessante onderwerpen voor u geselecteerd. Zo kunt u o.a. kijken naar de Hobbybeurs, Sport, De natuur in met Gerard Kuijpers, KPJ zes kamp, Historisch rondje Moergestel, Op de koffie bij: en nog ‘n tiental onder werpen meer. 15 AUGUSTUS Het Zomerjoumaal met diversen items, Touw- trekweekeinde. Komtoer, Komplan, Bungee- Jumping, Tourmee 93, Natuur met Gerard Kuijpers. Uiteraard zal ook de inwendige mens niet worden vergeten; er zijn ‘snoepkaarten’ ver krijgbaar voor ijs, snoep, chips en frisdrank, er staat een afgevulde drankcarrousel, een zoete suikerspinstand en er is een smakelijke grillkraam aanwezig. Dat komt dus helemaal goed op het heerlijke zomerterras! Noteert u alvast: zondag 11 augustus, 15.00 - 21.00 uur St.-Jansplein Moergestel, Zomer feest 2013! Tot dan! Commissie Zomerfeest, Jan-Hein, Toon, Evelien, Mark en Bas ‘De gemeente Oisterwijk kent al een starters- lening; die wordt inmiddels al ondersteund vanuit het Rijk en recent heeft de provincie hiervoor ook budget vrij gemaakt, maar in de 1 AUGUSTUS Koninginnedag, CD presentatie Sinister Foot wear, Sport met; Motorrace Zolder, Seizoenaf- sluiting pupillen Audacia, Jaarmarkt, Biljart- marathon ’t Krijtje, Koffieconcert Crescendo, Willeke van Dijk 70 jaar gildebroeder, de Natuur met Gerard Kuijpers. 8 AUGUSTUS Circus Okido van de Graaf van Ursel, Gilde- doop Koen van Elderen, Avondwandelvier- daagse, Festival Mundial, Sport met; KPJ zes kamp, Penalty bokaal, Recreatieve wielrijders, Brasband Clappop, Op de koffie bij Hein Roo- zen. Op zondag 11 augustus organiseert het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) een heus Zomerfeest. Net zoals vorig jaar wordt op de laatste dag van de basisschoolvakantie het plein weer op z’n kop gezet. Dat mag u absoluut niet missen! Vanaf het podium wordt de sfeer gemaakt door de zingende dj Frank van Weert en door ver rassende acts met een gezellig dans- en mee- zinggehalte van de Dutch Show Company. Ook voor de jongere en oudere jeugd zal er van alles te doen zijn, zoals ravotten op het springkussen, schminken en knutselen, zwie ren in de zweefmolen, meerijden in de kin- dertrein, hakküh chillen tijdens de house party (alcoholvrij) en ‘poorten’ op de panna- voetbalveldjes. Alles is gratis toegankelijk, behalve de zweefmolen en de kindertrein ken nen beide een ritprijs van slechts 1 euro. route: Jo Zinken, ieder atelier persoonlijk bezocht. Zo is men tot een afwisselende en kwalitatieve selectie ge- komen die een dagje Limburg zeer de moeite waard maakt. Drie werken van Kees Ketelaars staan buiten in de prachtige tuin van Kasteel Bloemendal. Zes werken zijn te bezichtigen in de pastorie van de protestantse kerk. Voor informatie over entreeprijzen, locaties, routes en nog veel meer, zie www.kunstroutevaals.com Veel plezier. praktijk blijkt dit nog niet genoeg te zijn’, aldus Van Esch. Vandaar de oproep aan deze doelgroep om zich te melden, want hij is ervan overtuigd dat starters samen met architecten, ontwikkelaars, bouwbedrijven, financiers en de gemeente tot creatieve oplossingen kunnen komen zodat een ‘huis met een tuintje’ voor hen geen utopie blijft. Partij Gemeente Belangen (PGB) roept starters op om mee te praten over het lostrekken van de woningmarkt in de gemeente Oisterwijk. Mede op initiatief van deze partij is het College van B& W aan de slag gegaan met een zogenaamde Taskforce Woningbouw. Die heeft als doel om starters te faciliteren zodat ze grondgebonden koop- of huurwoningen kunnen verwerven. In de Nieuwsklok van 4 juli jl. geeft PGB-wethouder Wim Lemmens in de wekelijkse column op de gemeentepagina aan dat het hem is opgevallen dat er zich sinds zijn aantreden in januari 2013 nog geen enkele starter bij hem heeft gemeld. Daarom roept ook hij starters op om zich te melden. Al jarenlang staat het realiseren van betaalbare grondgebonden woningen hoog op de politieke agenda. Mede vanwege de crisis zit de woning markt al een hele tijd op slot. Gevolg daarvan is dat starters niet tot nauwelijks aan bod komen. De jeugd is daarbij steeds meer gedwongen om te verhuizen naar de stad. En dat gaat ten koste van de leefbaarheid in een plattelandsgemeente zoals Oisterwijk. De jon geren zorgen immers voor levendigheid in het dorp en voor de aanwas op de scholen en in het verenigingsleven. De jeugd heeft immers de toekomst. Als bezoeker ontvangt u op een aantal van deze locaties een amuse, b.v. bij kasteel Bloe mendal en Restaurant de Raadskelder. U wordt meegenomen naar onverwachte en (vaak) on bekende plekken met een rijke historie. Zo is o.a. de Pauluskerk ingericht als expositieruim te. Ook de protestantse kerk en de bijbehorende pastorie maken deel uit van de route. Er heeft geen inschrijving plaatsgevonden. De kunstenaars zijn door de organisatie allen voorgeselecteerd op internet via de websites. Daarna heeft de vaste curator van de Kunst- 5 Weken lang, elke week een nieuwe oude uit zending van ruim een uur, beginnende op donderdag 18 juli tot 15 augustus, herhalingen op vrijdag van 19.00 tot 4.00 uur, en zaterdag van 12.00 tot 4.00 uur. Analoog, maar ook op het digitale kanaal 43 van Ziggo. Wilt u een onderwerp niet missen, kijk dan voor de programmering in Moergestel Nieuws of op; info@moergesteltv.nl Deze uitzendingen komen niet op Uitzending gemist. Programmering 18 JULI Reünie 30 jarige Scouting, Aquajogging, Kam pioenschap Badmintonclub, Interview Burge meester Kortmann, Motor in 93, Henk Sche- pens Olympisch kampioen, Historie wind molen, Lindebomen met Gerard Kuijpers. Op zaterdag 13 juli is de landelijke open dag van alle bijenhouders. Ook de Oisterwijkse Vereniging voor bijenteelt “St. Ambrosius” organiseert op zaterdag 13 juli 2013 een open dag van in “De Biehal” te Oisterwijk. De Biehal is open van 12:00-17:00 uur. Er is een demonstratie honingslingeren en u kunt de honing proeven en ruiken. Er worden ko ninginnen gemerkt en u kunt meer over de bijen te weten komen. Er zijn 3 imkers aan wezig die U alle benodigde informatie kunnen verschaffen over de bijen en het belang van de bijen voor de bestuiving. “De Biehal”is gelegen achter de Hermitage en het A.Z.C. te Oisterwijk aan de Nemelaer- weg (te bereiken via Gemullehoekenweg en Vennelaan/Scheibaan). Op genoemde dag wordt met pijlen de te volgen richting duidelijk aangegeven. De open dag is gratis en iedereen is van harte welkom. In het coalitie-akkoord is het daarom al als speerpunt opgenomen. En in het vorig jaar afgesloten ‘addendum’ is dat nog eens herhaald met een opdracht aan het college van B&W om met een actieplan voor de woningbouw te komen. Het college is daarmee inmiddels volop aan de slag. Op 20 juni jl. heeft zij daarvoor een ‘Wooncafé’ georganiseerd. Daar was een goede opkomst, maar opvallend was dat de starters ontbraken. 25 JULI Groendag voor Moergestel met verschillende onderdelen, Sport met; Biljarten en Dam kampioenschappen, Reconstructie van het Rootven, Bocaccio van Con Amore, Spookslot PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JULI 2013 ■■■■■■Ml ■■■■■MMIMMi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3