Sjef van Roessel is de nieuwe Koning bij Gilde St. Catharina Moergestel Nijmeegse Vierdaagse- lopers... I Vakantie Moergestel- Nieuws Aphrodite r ■li I Twee prijswinnaars Pretparken Puzzelpagina ’Moergestel-Nieuws’ rs Weekblad voor Moergestel Koning van gilde Sint Catharina”. De geluk hartelijke dank. De nieuwe koning mag over het vaandel lopen. 'Moergestel-Nieuws' HEPEi Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut Ook dit jaar zijn de Moergestelse deel nemers aan de Nijmeegse Vierdaagse weer welkom in Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat la. Eigenaar Jan Timmermans ontvangt de wandelaars graag op zaterdag 20 juli om 11.00 uur. Onder het genot van ’n kopje koffie kunnen de deelnemers traditiege trouw de opgedane ervaringen uitwis selen. Ook wordt er voor Moergestel-Nieuws weer de gebruikelijke groepsfoto ge maakt die u achteraf digitaal krijgt toegestuurd. Van harte welkom dus: zaterdag 20 juli om 11.00 uur in Gildehuis ’t Stokske! Dit is de laatste krant vóór de vakantie. De komende drie weken verschijnen we niet. Woensdag 7 augustus zijn we weer terug. Kopij en advertenties voor die krant verwachten we zoals ge woonlijk het weekend daarvóór: het weekend van 3/4 augustus. WOENSDAG 10 JULI 2013 38e JAARGANG Nr. 1717 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 Daarna volgde het ceremoniële gedeelte, de installatie van de nieuwe Koning. Deze waste zijn handen, droogde ze en gooide vervolgens een zilveren munt in een tinnen schaal. Daarna kreeg Sjef het Koningszilver omgehangen, waarna de Vaandrig het moe- dervaan op de grond legde, zodat hij hier overheen kon en mocht lopen. De Vaandrig bracht vervolgens een vendel- groet aan de nieuwe Koning en zijn partner, Hoofdman en Erehoofdman. Als afsluiting van de ceremonie werdt er erewijn geschon ken aan alle genodigden, welke aangeboden werd door onze waarnemend burgemeester. Aansluitend was er voor de genodigden en aanwezigen de gelegenheid om Sjef te felici teren met zijn Koningschap. Na een korte verbroedering in partyboerderij ’t Draaiboompje, gingen de Gilden gezamen lijke met alle genodigden naar het gildehuis van Gilde St. Catharina, de Klaore. Om 17.00 uur werd daar de winnaar getrokken uit de vele inzendingen “wie wordt de nieuwe Sjef: nogmaals van harte gefeliciteerd en veel plezier in je nieuwe ambt als Koning van Gilde St. Catharina Moergestel. De schutsboom werd vervolgens naar beneden gehaald, waarbij de drie Hoofdmannen de vogel terugplaatsten en hem ditmaal iets vas ter zette. De “oude” Koning mocht drie maal alleen op de vogel schieten om te proberen zich opnieuw tot Koning te schieten. Ondanks het feit dat alle drie de schoten voltreffers waren, bleef de vogel stevig zitten. De andere gildebroeders mochten nu ook meedingen naar het Koningschap. Na een zinderende, zeer warme strijd was de wedstrijd beslist. Ondanks de zes a zeven serieuze kandidaten voor het Koningschap is het uiteindelijk Sjef van Roessel gelukt om de vogel naar beneden te halen. kige winnaar is Robert-Jan van Korven (lid van Gilde St. Joris) uit Moergestel en hij heeft een schietarrangement voor 15 a 20 per sonen gewonnen bij ons gilde. Daarna werd de verbroedering voortgezet en geproost op de nieuwe Koning Sjef van Roessel. Om de vele omstanders toch op de hoogte te In week 24 plaatsten we een Pretpar- houden van de traditionele gebeurtenissen, kenpagina. Op die pagina stond een heeft onze gildebroeder Cees van Dijk het puzzel waarbij woorden weggestreept geheel aan elkaar gepraat. Cees hiervoor onze moesten worden. Uiteindelijk bleef het woord ‘Genieten’ als oplossing over. We kregen van de samenstellers van deze pagina twee telefoonnummers door van men sen die de juiste oplossing hadden doorgebeld en we mochten hen blij maken met 2x twee toegangskaarten 2 Vrijkaarten voor het Openluchtmuseum in Arnhem zijn voor: - Anouk van Rijn, Oisterwijkseweg 3 2 Vrijkaarten voor Apenheul in Apeldoorn zijn voor: - Ester van Elderen, Krijtenhof 22 Van harte proficiat en ’n fijne dag gewenst! Sjef van Roessel na de installatie, samen met zijn vrouw en de jeugd van het gilde op de foto. Sjef van Roessel mag zich voor de komende vier jaar Koning noemen van het gilde Sint Catharina. Onder grote belangstelling is na een zinderende, zeer warme strijd van ongeveer 45 minuten de wedstrijd beslist. De gelukkige winnaar van het schietarrangement is Robert-Jan van Korven geworden. Robert-Jan: van harte gefeliciteerd! Zoals reeds vorige week aangekondigd stond op Kermismaandag het Koningschieten bij gilde Sint Catharina centraal. Hieraan voorafgaand hebben we afgelopen dinsdag de “leugenvogel” van de schutsboom geschoten. Na intensief schieten van ongeveer 45 minuten was het onze Hoofdman Peter Wolfs die het gelukkige schot had. De dag zelf begon met het uithalen van onze “oude” Koning Gos Denissen. Hier werden we ontvangen met een koffietafel en daarop volgend bracht onze Vaandrig hem een laatste vendelgroet. Samen met de andere Moergestelse Gilden werd er vervolgens in de kerk van St. Jans Onthoofding een kerkdienst gehouden, dit maal bijgewoond door waarnemend burge meester Joost Wagemakers. De dienst werd voorgegaan door pastor Ad Kennes. Na het zegenen van de vogels en het brengen van de vendelgroet ging elk gilde terug naar zijn gildehuis. In prachtige zonneschijn werden we door de andere Gilden opgehaald om vervolgens in optocht, vergezeld van vaandels, vlaggen en trommen naar het schietterrein gelegen bij partyboerderij ’t Draaiboompje te gaan. Daar aangekomen liepen we met zijn allen driemaal linksom om de schutsboom; dit om de boze geesten te verdrijven. Daarna begon het Koningschieten. Na het ontsluiten van de boom werd het zilver van de “oude” Koning aan de schutsboom gehan gen. Joost Wagenmakers mocht als eerste een drietal pijlen schieten op de vogel, gevolgd door pastor Ad Kennes. Hun schoten waren echter niet succesvol. 77^ nieuws oe *4 gemeente Oisterwijk Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Reparatie - Verkoop - Verhuur F t

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1