Will Pellis nformatie Vakantie 'Moergestel- Nieuws' Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging (013) 513 1504 Onze service staat als een huis! VAN OERS MAKELAARDIJ 0000 Parochie St. Jans Onthoofding H3 wa een bezoekje brengen? Redactie 'Moergestel-Nieuws' Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Op de woensdagen 17, 24 en 31 juli zal 'Moergestel-Nieuws' niet verschijnen. Na de vakantie mag u ons op woensdag 7 augustus weer verwachten. Houdt u hier rekening mee? In verband met het zwangerschapsverlof van onze predikant tot 1 oktober), kunt u voor praktische zaken contact opnemen met onze scriba Marjan van Wijngaarden: scriba@pro- testantsekerk-oisterwijk.nl, 533 2129. 7 juli 2013,10.15 uur ds. Luco van de Brom Er is crèche en kindemevendienst Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl ZONDAG 7 juli, 10.00 uur: H. Mis met gemengd koor. Jgt. Piet Kolen; mgd. Piet Hoeven e.v. Truus Bruurs; Jan van Gils e.v. Lotte van Zeist; overl. ouders Van der Loo-van der Sande en hun kinderen Annie, Tijn en Jan. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 6 juli, 17.30 uur: H. Mis m.m.v. seniorenkoor ECHO. ZATERDAG 6 juli: Geen viering in de kerk vanwege de kermis. Catechesefolder Na de vakantie komt er geen catechesefolder. In plaats daarvan zal het komende Kerstnum mer uitgebreider zijn. Bijzonder viering Maandag 8 juli, 10.00 uur: Gildemis met Gilde St. Catharina. overl. ouders Nouwens-Timmermans en zo nen Jo, Piet en Jan; jgt. Anneke Bekkers e.v. Marinus van Esch. sprekend ging hij werken in het familiebedrijf, Avang, schoenen zouden zijn hele leven een grote rol spelen. Jan was een prettige, loyale Bestrating kerkhof De afgelopen tijd is er achter de schermen druk gewerkt om materialen (en extra vrij willigers) bij elkaar te krijgen om het laatste pad op het kerkhof te kunnen bestraten zodat ook in natte periodes de centrale afscheids- plaats op het kerkhof met droge voeten kan worden bereikt. Afgelopen donderdag begon nen de werkzaamheden; er werd met man en macht gewerkt aan het klaarmaken van Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 14e Zondag door het jaar. 6 -13 juli 2013 013 536 80 55 eentje in de schaapskooi en de andere negen ennegentig gaan we niet zoeken. De kerk staat voor een fundamentele keuze om naar de mensen op zoek te gaan.” Koffiedrinken na de viering op zondag tij dens de vakantieperiode Tijdens de vakantieperiode bent u allen van harte uitgenodigd om, na de viering op zon dagmorgen, koffie te komen drinken in het parochiecentrum. De data zijn: zondag 7,14, 21, 28 juli en 4 en 11 augustus. Onze paus aan het woord in zijn biografie met opvallende uitspraken Citaten uit de biografie: “Een poosje geleden zei ik tegen een Italiaanse journalist dat volgens godsdienstsociologen de invloed van een parochiekerk merkbaar is in een straal van zeshonderd meter. In Buenos Aires is de afstand tussen de ene en de andere parochiekerk ongeveer tweeduizend meter. Daarom heb ik priesters voorgesteld een garage te huren, een bereidwillige leek te zoeken en hem de taak te geven om daar een beetje bij de mensen te zijn, catechese te geven en zelfs de communie te brengen aan de zieken of aan anderen die deze willen ont vangen. Een pastoor zei me, als hij dat zou gesponsord. De algemene informatieavond is op vrijdag avond, 1 november, van 19.30 uur tot 21.00 uur. Jongeren kunnen zich nu al bij ons secreta riaat opgeven voor deze reis naar de oecu menische kloostergemeenschap van de Broe ders van Taizé waar jaarlijks duizenden leef tijdgenoten over heel de wereld samenkomen. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect.) De reis wordt begeleid door Jeanne Ketelaars, Ben Dobbelaer en pastor Theo te Wierik. Direct na de zomervakantie gaan de drie be geleiders groepen binnen het verenigingsle ven van Moergestel bezoeken en jongeren uitnodigen om deel te nemen aan deze unieke reis. Vrienden, die niet in Moergestel wonen, mogen ook deelnemen. Als je meer wilt weten over Taizé kijk dan op: www.taizé.nl Zomervakantie 2013 Parochiebestuur en pastoraatsgroep wensen u en jullie een fijne vakantie en, wanneer u niet op vakantie gaat, een fijne en rustige tijd toe. Laten we deze weken attent blijven voor hen die niet weg kunnen gaan. Juist in deze het zandbed, aan- en afvoeren van zand, het leggen van de trottoirbanden en de klinkers. Het resultaat mag er dan ook zijn. Hulde en MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 4 juli starten we om 19.00 uur met weer een nieuw programma. Deze week kunt u o.a. kijken naar: - Musi cal Graaf van Ursel; - Schoolverlaters van de Bienekebolders; - Impressie Dien stenveiling SMC; - “We gaon te veld". Op vrijdag 5 juli vanaf 19.00 uur en zaterdag 6 juli vanaf 13.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 7 juli kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van Martijn van de Wouw. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Sjan Jansen; Jan Ketelaars; Piet Hoeven; doen, de gelovigen niet meer naar de mis zouden gaan. “Wat is dat nu!” riep ik toen, “gaan er nu dan zoveel naar de mis?”. ”Nee”, was zijn antwoord. Er op uit gaan om mensen te zoeken, betekent een beetje wegtrekken uit onszelf, uit de afgesloten ruimte van onze eigen opvattingen als die ons in de weg staan en de horizon afsluiten die God is. Het bete kent een luisterende houding aannemen. Priesters weten wat hun te doen staat.” Op de vraag of de kerk haar werk goed doet antwoordt de paus (interview uit 2010): “Een wijze priester zei me eens dat we in een situatie verkeren die precies omgekeerd is aan die van de parabel van de goede herder. de schaapskooi, toch ging hij op zoek naar Na de twaalf uitgezonden leerlingen volgt er nu een grote groep die ‘stage’ moet gaan lopen als kwartiermakers voor Jezus. Ze gaan twee aan twee, naar de oude regel dat er twee getui gen nodig zijn om de waarheid te bevestigen. Maar ook, omdat “twee beter zijn dan één”: ze kunnen elkaar overeind helpen als iemand valt. Onderweg zijn zij afhankelijk van wie hen ontvangt en hebben geen ander doel dan de vrede, de shalom aan te zeggen en zo te ver kondigen dat het Rijk van God is aangeko men. Wie de brengers van vrede niet herkent als gezanten van de hemel zelf, en hen niet in het eigene toelaat, geeft daarmee een eigen brevet van onvermogen af. Over het eigenlijke verloop van de tournee van deze zeventig vernemen we niets. Alleen dat zij terugkomen “met blijdschap”. En ze beschrijven hun reis als een succesverhaal. Blij over de eigen prestaties moeten ze in ieder geval niet zijn. Het gaat toch niet om hun eigen succes? Omdat ‘hun namen bij God staan opgeschreven’ zijn zij gekend als voorboden. Dat is van groter gewicht dan de eigen vermeende prestatie. We lezen uit Jesaja 66:10-14 en Lucas 10: 1:20 Agenda 9 juli 11.00 uur: Zomerdag voor senioren 17 juli 10.00 uur: Koffieochtend voor oude ren 26 juli 17.30 uur: Ontmoeting aan tafel Woensdag 10 juli, 19.00 uur: Woord- en Communieviering. 0900 332 22 22 Pteocwe $T- JfiKOWMrtWM Wij gedenken Op 12 juni overleed Jan van Gils, echtgenoot van Lotte van Zeist. Jan werd geboren in Taizéreis voor belangstellenden tussen de Moergestel en groeide hier op. Als vanzelf- 18-30 jaar (Dit bericht wordt herhaald) -J - - -1 - j -r De reis wordt gehouden (met een bus(je) van woensdag 30 april tot en met zondagavond 4 mei. De kosten zijn 200,— p.p. De bus wordt en bourgondische mens die zeer van het leven hield. Jan had een fijn gezin en zeer vele vrienden. Jan overleed thuis, een kleine maand voor zijn 65e verjaardag. Dat velen Jan en zijn gezin een warm hart toedragen bleek uit de overvolle kerk waar warme woor den over hem werden gesproken tijdens zijn uitvaartdienst. Misintenties in vakantieperiode In verband met het niet verschijnen van Moergestel Nieuws tussen 15 juli en 7 augus tus verzoeken wij u om de misintenties voor Ook al had hij negenennegentig schapen in de weekeinden 20/21 juli, 27/28 juli en 3/4 augustus vóór donderdag 4 juli aan ons door dat ene wat verdwaald was. Nu hebben we er te geven. Misintenties die na 4 juli worden opgegeven worden uiteraard wel afgelezen maar kunnen niet meer gepubliceerd worden in Moergestel Nieuws. tijd wordt een bezoekje vaak erg op prijs gesteld! Of misschien wilt u eens iemand meenemen voor een paar uurtjes? Samen dank aan allen die hieraan mee gewerkt heb- ergens iets gaan drinken of een hapje eten of ben! Een speciaal woord van dank aan Piet i Ketelaars die vanwege het bereiken van zijn 80e verjaardag afscheid heeft genomen als lid van de werkgroep. Piet was sinds 1995 lid van de werkgroep en heeft de afgelopen jaren veel werkzaamheden mede verricht. Piet, hartelijk bedankt en het gaat je goed! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 JULI 2013 I Neem gerust vrijblijvend contact met ons op. Een huis kopen of verkopen is vaak een ingrijpende gebeurtenis. En heeft ook alles te maken met uw persoonlijke wensen. U wilt een makelaar waarop u kunt vertrouwen en die een full service hanteert, die staat als een huis: Regelmatig contact Mooie presentaties op Funda Enthousiaste bezichtigingen Bouwkundige kennis en keuringen Opvallende advertenties p: Industrieweg 16.5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 www.vanoersmakelaardij.nl PAGINA 2 i ii l i HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen --41 voor afroepweekend opgeven. NVM Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 -18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2