Start zomercampagne ‘Think before you drink’ Op vakantie? Geef een afwezigheidsmelding aan de politie door! ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Opbrengst collecte Longfonds 2013 ’Moergestel Van Boven’ 15% BTW voordeel! Tiliander City Filmhuis draait in juli: Les Petits Mouchoirs Bedevaart Lourdes Zomersluiting Theaterkassa Theaters Oisterwijk Moergestel Mooie tuinen.nl BON Vanaf donderdag 4 juli verwelkomen wij u graag op Schoolstraat 3, waar een paar dozen uitgepakt gaan worden! Een tip voor de filmliefhebbers die thuis blij ven in de zomermaanden: In juli en augustus worden er vier films gratis vertoond op de woensdagavonden tijdens het Filmplein, op het Lindeplein te Oisterwijk. Alcoholmatigingsproject Think before you drink' In dit regionale alcoholmatigingsproject zet- Uiteraard kunt u in een van onze politie bureaus ook een vakantiekaart ophalen, invullen en afgeven. - uw persoons - en adresgegevens en telefoonnummer - de periode van uw afwezigheid - het waarschuwingsadres/sleutelhouder(s) (naam, adres én telefoonnummer) Profiteer nu: In mei gingen 50.000 collectanten op pad voor het Longfonds (voorheen Astma Fonds). De opbrengst van de collecte in Moergestel bedroeg 350.62. Hartelijk dank voor uw bijdrage. Hiermee kan het Longfonds blijven strijden tegen longziekten en voor gezonde longen. Want gezonde longen zijn van levens belang. In Nederland zijn ruim een miljoen mensen met een longziekte. Mensen met astma, COPD en andere longziekten. Het Longfonds financiert wetenschappelijk onderzoek: zo werken we aan een vaccin tegen astma en zetten we ons in voor reparatie van bescha digde longen. Collectant gemist? Sms dan ‘LONG’ naar 4333. Hiermee doneert u alsnog 1,50 aan het Longfonds. Of ga naar longfonds.nl/steun-ons Sleutelhouder Nogmaals: er staat niet de hele dag een agent voor uw deur om de boel te bewaken. Uw huis wordt in de gebruikelijke surveillance route opgenomen. Door uw afwezigheid te melden, helpt u uzelf én de politie in geval van een calamiteit in of rond uw woning. Samen met de sleutelhouder nemen wij dan de eerste maatregelen, zodat u ongestoord van uw vakantie kunt genieten. Prettige va kantie! Een lidmaatschap voor het nieuwe seizoen 2013-2014 kost 25,00 (5 films) of 45,00 (10 films). U hoeft dan geen los kaartje meer te kopen. Kijk nu alvast op www.tiliander.com voor de programmering van het Tiliander City Filmhuis vanaf september 2013. Nieuw is de vertoning van kinderfilms elke derde woensdag van de maand. U kunt zich aanmelden voor een lidmaatschap door een mail te sturen naar receptie@tiliander.com of te bellen naar 521 7220. Losse kaartjes voor de film kunt u zowel online als een aan de deur kopen. Leden kun nen alleen kaarten aan de deur kopen. Zomercampagne 'Wat kies jij?' De ‘Wat kies jij?’- zomercampagne is één van manieren waarop Think before you drink de strijd aangaat tegen te jong, te vaak en te veel alcohol drinken door jongeren. Think before you drink prikkelt jongeren om tijdens fes tivals, feesten of andere zomerevenementen stil te staan bij hun drinkgedrag. We doen dit op verschillende manieren. Watermeisjes delen tijdens evenementen water uit met de boodschap: ’als je alcohol drinkt, wissel het af met water of frisdrank’. De zomercampagne van het regionale alcoholmatigingsproject 'Think before you drink' gaat van start. De campagne heet 'Wat kies jij?' en wil jongeren bewust(er) maken van de schadelijke gevolgen van alcohol. Het is weer vakantietijd. Maar let op, want inbrekers hebben geen vakantie. Zorg dus dat u uw woning veilig achterlaat. De politiewebsite www.politie.nl helpt u hierbij. Hier vindt u tips om woninginbraken te voorkomen. En natuurlijk vraagt u ook uw buren om een oogje in het zeil te houden tijdens de vakantie. Lourdesgroep Bisdom ‘s-Hertogenbosch De Lourdesgroep Bisdom ‘s-Hertogenbosch organiseert al 18 jaar bedevaartsreizen naar Lourdes in samenwerking met de Limburgse Bedevaarten (www.bedevaarten.com). Anders dan de naam misschien doet vermoeden, is de laatstgenoemde een landelijke bedevaart- organisatie die al 90 jaar bedevaarten naar Lourdes organiseert. Dus voor pelgrims uit heel Nederland. Treinreis en vliegreis Er gaan met deze bedevaart vrijwilligsters mee die U met raad en daad terzijde staan. Zij dra gen de koffers en duwen eventueel Uw rolstoel in Lourdes. Dus met de reizen kunnen ook mensen mee die slecht ter been zijn. Tevens gaan er 2 verpleegsters mee die in ons hotel logeren. U kunt nog mee met de 8 daagse treinreis van 3 tot 10 september dan wel de 6 daagse vliegreis van 4 t/m 9 september. Het is een medisch verzorgde reis. Er gaan Nederlandse artsen vanuit de organisatie mee. Vóór de reis houden we een informatiebijeen komst waarbij U alle inlichtingen krijgt over de reis. Wilt U iets meer weten over deze reizen vraag dan de uitgebreide informatie aan bij Joke Hoekman, 06-42347729. ten 18 gemeenten West-Brabant en 20 ge meenten Brabant-Noord, GGD’en Hart voor Brabant en West-Brabant, Netwerk voor ver slavingszorg Novadic-Kentron, Bureau Halt, politie en andere regionale partijen zich geza menlijk in om jongeren bewust(er) te maken van de schadelijke gevolgen van alcohol en hen weerbaarder te maken. Daarnaast richt het project zich op het beperken van de beschikbaarheid van alcohol voor jongeren. Acteurs ‘confronteren’ jongeren met de keuze nuchter blijven of dronken worden. Een pro moteam van jongeren gaat op stap met een groot bord en daagt andere jongeren daarmee uit hun keuze voor wel of niet alcohol drinken duidelijk te maken. Van deze keuze maken we een foto die de jongeren terug kunnen vinden via https://www.facebook.com/drinkt hetdoor. Jongeren vinden daar hun foto, die zij kunnen delen met vrienden. Ook kunnen jongeren via een kraskaart diverse prijzen winnen, onder andere bioscoopbonnen, een i-pod of een fiets. Daarnaast delen we gadgets uit tijdens de evenementen, die aanleiding geven om met jongeren in gesprek te gaan over hun alcoholgebruik. Informeer de politie Met een Vakantiemelding informeert u de politie over uw afwezigheid. Het doen van een vakantiemelding betekent niet dat uw woning permanent bewaakt wordt. De wo ning wordt in de gebruikelijke surveillance route betrokken. Daarnaast kan de politie bij brand, inbraak of andere calamiteiten snel de sleutelhouder benaderen aan wie u de woning hebt toevertrouwd. Uw gegevens Denk eraan om uiterlijk één week voor uw vertrek de vakantiemelding doorgeeft. Er is één voorwaarde: de vakantieperiode moet minimaal zeven dagen duren. U kunt de informatie doorgeven via het num mer 0900-8844. U kunt ook via een meldfor- mulier op www.politie.nl uw gegevens door geven (links bovenaan de pagina onder de kop 'Melden'. Vermeld in uw e-mail: ‘Le Petits Mouchoirs’ draait op maandag 1 juli 2013 in Tiliander. Aanvang: 14.30 en 20.30 uur. Toegang bedraagt 7,50 en 5,00 voor leden. Voor meer informatie kijk op www.tiliander.com of bel met 521 7220. Op maandag 1 juli staat de film ‘Les Petits Mouchoirs’ op het programma bij het Tili ander City Filmhuis. Dit is de laatste film van het Filmhuis voor dit seizoen De films draaien om 14.30 en om 20.30 uur in het Tiliander City Filmhuis. De program mering bestaat uit de betere films die niet (meer) in het commerciële circuit vertoond worden en beroemde filmklassiekers. Een kaartje kost 7,50. Voor leden 5,00. Tijdens de zomermaanden drinken jongeren veel alcohol en het aantal jongeren dat door (overmatig) alcoholgebruik in de problemen komt, is iedere zomer weer groot. De cam pagne richt zich op jongeren in West-Brabant en Brabant-Noord en loopt tot en met sep tember. Daarnaast is er extra aandacht voor de rol van ouders/verzorgers. Zij kunnen het drinkgedrag van hun kind op verschillende manieren beïnvloeden. De Theaterkassa van Theaters Oister wijk Moergestel is in verband met de zomersluiting gesloten van zaterdag 29 juni t/m zondag 11 augustus 2013. De laatste reguliere vrijdagavond kassa, locatie Tiliander, vindt plaats op vrijdag 28 juni tussen 18.00 en 20.30 uur. Op vrijdag 16 augustus gaan de vrijdagavond kassasessies weer van start. In de tussentijd kunt u uw kaarten reserveren en Theaterwaardebonnen aanschaffen via: www.theatersoisterwijkmoergestel.com of www.tiliander.com of www.denboogaard.com drag van hun kind dan ouders zelf denken. Als je niet wilt dat je kind alcohol gaat drin ken, moet je het daar met je kind over hebben. Het stellen van duidelijke regels werkt. Het kan best lastig zijn om zo'n gesprek te voeren. Is je kind nog geen 16? Spreek dan af dat hij of zij tot 16 jaar niet drinkt. Wat kun je doen als dit niet lukt? Bijvoorbeeld als je kind al eens alcohol heeft geprobeerd of zelfs regel matig drinkt. Of als je kind ouder is dan 16? Het is dan belangrijk om je kind te helpen met sociale druk om te gaan. Tijdens de zo mercampagne gaan we op diverse evenemen ten het gesprek aan met ouders en delen we waterzakjes uit, met daaraan een kaartje met tips om alcoholgebruik bespreekbaar te ma ken. Ouders hebben invloed op drinkgedrag kind Uit onderzoek onder jongeren blijkt dat ouders meer invloed hebben op het drinkge- drae van hun kind dan ouders zelf denken. Bloem**? Ajroen ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 JUNI 2013 PAGINA 6 Kijk op www.watkomthier.in en win Woonplaats Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Patrick van Vugt (hij maakt vaak foto’s die door ons gepubliceerd worden, zoals twee weken geleden van het Zomerconcert van de harmonie) heeft ‘n aantal foto’s gemaakt vanuit een hijskraan die afgelopen week inspectie uitvoerde rond onze kerktoren. De komende weken gaan we ‘n paar van die bijzondere foto’s publiceren... Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. x'Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. Geldig t/m febr. 2014 op geleverde arbeid voor alle tuinwerkzaamheden Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl Kerkstraat 16, Moergestel Tel. 013-513 3612 t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Bloem Groen wwwLloemengroencreaties.nl I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Creaties Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Te huur: compleet ingerichte horecaruim- te voor besloten feesten in eigen beheer. Meer info: 06 50838896. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 6