75 Jaar Mirlitonfan Bloem Groen verhuist en maakt nieuwe start Nog niet iedereen doordrongen van regels bij oversteekplaats e ’De Klomp’ Aphrodite Vakantie Moergestel-Nieuws Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Zondag 8 september jubileumfeest Uw Gemeenten ieu ws op ww’w.oisterwijtnl Annette van Loon zet nieuwe stap Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 Huidverzorgingsinstituut Koen is zijn opleiding begonnen bij Bloem en Groen en verderop in zijn leertijd heeft hij kennis mogen maken met meerdere bedrij ven en uiteindelijk zijn opleiding afgerond. Daarna is hij voor een tijd werkzaam geweest in Italië en heeft hij praktijkervaring opge daan bij vooraanstaande bedrijven, waaronder voor een belangrijk deel op de Floriade 2012. Ze beginnen, zoals ze het benoemen, in een ‘kleine setting’, namelijk op donderdag, vrij- De openingstijden in juli en augustus zijn: donderdag/vrijdag van 9.00-18.00 uur en za terdag van 9.00-16.00 uur. Maandag, dinsdag en woensdag is de winkel gesloten. We houden u op de hoogte! De woensdagen 17, 24 en 31 juli zal ‘Moergestel-Nieuws’ niet verschijnen. Woensdag 7 augustus mag u ons weer verwachten. Houdt u hier rekening mee? WOENSDAG 26 JUNI 2013 38e JAARGANG Nr. 1715 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Koen heeft samen met Annette veel zin in de uitdaging die voor hen ligt. Samen gaan ze op de nieuwe plek een nieuwe en frisse Bloem Groen neerzetten. Verkeersbrigadiers vragen uw aandacht! dag en zaterdag. De andere dagen gaan ze gebruiken om de verbouwing en inrichting van het pand op orde te brengen. Ze denken daarvoor de maanden juli en augustus nodig te hebben. Eind augustus willen ze hun nieu we stek dan officieel gaan openen. Daar gaat u ongetwijfeld van horen, want de nieuw opgezette Bloem Groen krijgt een breder aanbod, gaat ‘n ‘open keuken’ krijgen en gaat straks ook workshops geven. De oversteekplaats aan het Rootven. Nu er ’n aantal weken gebrigadierd is bij de oversteekplaats op het Rootven (Krijtestraat-Rootven-Kloosterlaan) blijkt toch nog niet iedere weggebruiker op de hoogte van de regels zoals die gesteld zijn in de Wegenverkeerswet en de bevoegdheid die verkeersbrigadiers/-regelaars hebben! krijgt u na de le waarschuwing een bekeuring thuisgestuurd; - Bij het 2e fluitsignaal: iedereen mag nu te voet gaan oversteken en als men met de fiets is: de fiets aan de hand nemen; - Iedereen dient gebruik te maken van deze oversteek, dus ook als u tegelijkertijd over wilt steken en u zit niet op school; - Bij het 3e fluitsignaal: de brigadiers gaan van de weg af; - De brigadier wacht op nieuwe overstekers en herhaalt bovenstaande handelingen. Op 6 september 1938 werd op de Oister- wijkseweg tijdens een buurtfeest op het terrein van Van Bommel spontaan De Klomp opgericht. Gespeend van muzi kaal talent en door de crisis niet bepaald voorzien van voldoende financiën om hoog van te toren te blazen, werd geko zen voor de eenvoud. Kameraadschap en samen bezig zijn vormden de ingre diënten van dit alternatieve muziekge zelschap. Een prachtig vaandel, ver vaardigd door de zusters van Liefde van Huize Stanislaus, was en is de trots van de vereniging. We willen daarom de weggebruikers (en met name de fietsers) de gedragsregels betreffende de verkeersbrigadiers graag nog eens uitleg gen: - Alle fietsers dienen af te stappen; - Bij het le fluitsignaal: brigadiers gaan de weg op en geven een STOP-teken; - Al het verkeer dient te stoppen voor dit STOP-teken, dus ook (brom)-fietsers en voet gangers: anders bent u in overtreding en Om te beginnen: de verkeersbrigadiers die het oversteken regelen, zijn officieel in functie, hebben een opleiding gekregen en hebben zelfs de bevoegdheid om over treders aan te geven! Deze regels (en uiteraard de brigadiers) zijn er niet zómaar: dus vooral ook aan de ouders van de kinderen en anderen: geef het goede voorbeeld!!! vereniging, de gastverenigingen en de vier gemeentelijke reuzen (met FC Nott). Vanaf 13.30 uur speelt een vijftal muziekge zelschappen op het feestterrein bij Camping De Bosfazant bij toerbeurt allerlei leuke mee zingers (gast zijn o.a. De Kikvorschen uit Den Bosch, die wel een zeer speciale show willen opvoeren). In het kader van het 75-jarig bestaan heeft een van de leden van De Klomp een historisch overzicht gemaakt, dat de hoofdmoot vormt van het programmaboekje. Verzamelaars van Moergestels Erfgoed zullen dit zeker in hun collectie willen opnemen. Zij kunnen hierover contact opnemen met het bestuur. Reserveer nu reeds zondag 8 september! Een dag vol onvervalste Gèsselse nostal gie! Verder maakte de toen zeer bekende en vak bekwame kopersmid Jo Schepens uit oude lampenkapjes twee authentieke schellenbo men. Instrumenten werden door vaardige handen in de vrije tijd zelf vervaardigd. De kleding getuigde van eenvoud: boerenkiel, pet, klompen, zwarte broek en rode zakdoek; goed gewassen en gestreken het uniform van de Klompiaan. Het hoofdinstrument, naast de essentiële ac cordeon, is natuurlijk de mirliton. Dat alles is te bewonderen op zondag 8 sep tember als na de Jubileummis door Pastor Theo Te Wierik, een optocht door Moergestel trekt met daarin natuurlijk de jubilerende Het is dit jaar 12 jaar geleden dat Annette van Loon haar intrek nam in het pand Kerkstraat 16 en haar bloemenzaak begon onder de naam Bloem Groen Creaties. Nu, na deze periode van 12 jaar, is er tijd voor verandering en vanaf 1 juli zet zij haar zaak voort aan het adres Schoolstraat 3 (voormalige pand van Van Velthoven Kruijssen). Ze zet deze stap echter niet alleen want kortgeleden verwelkomde Annette een zakelijke compagnon in de persoon van Koen Swinkels. Annette van Loon en Koen Swinkels voor het pand waarvan ze komend weekend afscheid nemen. Sj J p liL nieuws r Reparatie - Verkoop - Verhuur e Foto: Maudy van Laarhoven-Oerlemans gemeente óe Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1