Gilde St. Joris gaat weer op de fiets ”Bij de Bienekebolders heb ik geleerd zelfstandig te werken”, zegt Teun... Marjetta van Esch wint bronzen medaille op NK synchroonzwemmen van Th&o üacujma. Teun van Knegsel: Cochabamba, juni 2013 Beste familie, vrienden en bekenden, Vakantie 'Moergestel- Nieuws' We zitten alweer in juni en dus gaan we er even voor zitten voor wat nieuws vanuit Boli via. Laat ik beginnen met allereerst iedereen heel hartelijk te bedanken voor de hulp die we van jullie mogen ontvangen!Het zijn zware tijden, overal ter wereld en dus ook hier en we zijn erg blij met alles wat we van jullie hebben ge kregen. Veel dank en we blijven op jullie allemaal rekenen, want we hebben het nog steeds hard nodig!! Dank!! Er zijn in deze maanden al weer veel dingen, die indruk hebben gemaakt. In de eerste plaats de dood van drie van onze Aan het begin van ieder schooljaar gingen wij met de hele school op kamp. Hierdoor leerden wij elkaar steeds beter kennen. Dit kon ook omdat ouders erg betrokken waren en veel meehielpen. Tijdens de tocht zal onderweg ook wel eens van de fiets worden gegaan om de inwendige mens te voorzien en de omgeving te bezien. Als de renners vrijdag avond aankomen zullen ze een ontspannende avond hebben om op zaterdag de Amstel Gold Race nog een keer te fietsen. Op zaterdagavond zal dit evenement op een gezellig manier worden afgesloten om zon dagmorgen weer fris op de fiets te kunnen springen en de tocht naar Moergestel weer te beginnen. Rond de klok van 16.00 uur zullen de gilde- Nogmaals heel veel dank aan jullie allemaal! De allerbeste wensen vanuit Cochabamba en heel veel groeten! Tot een volgende keer! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail.com De DVD geeft een heel goed beeld; er wordt veel in gelachen en gezongen en gedanst, er zit veel positiefs in, uiteraard ook wat van de problemen, maar we wilden vooral laten zien, dat zó veel dingen goed gaan. En dat kan alleen maar als jullie ons helpen! de junioren goud won met de groepsuitvoering. Wil je Marjetta een keer zien zwemmen dan kan dat op zondag 23 juni 2013. Marjetta zwemt dan nog een keer de uitvoeringen van dit seizoen tijdens het jaarlijkse synchroon- zwemgala in de Hispohal in Hilvarenbeek. Ook alle andere uitvoeringen van de Dokke- laers zwemmen op dit gala. Het gala start om 16.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Entree volwassenen 2 euro, kinderen gratis. Marjetta van Esch: vooraan derde van links. 9 juni 2013 werden de Nederlands Kampioen schappen Free routine combination gezwom men in zwembad “De vrolijkheid” in Zwolle. Deze wedstrijd is een combinatie van solo, duet en groep gemixt in een uitvoering. Mar jetta behaalde samen met Anouk, Lynn, Kar lijn, Marrit, Renée, Maaike en Kris van De Dokkelaers uit Hilvarenbeek een verdiende 3e plaats. Dit is een mooie afsluiting van het seizoen waarin Marjetta eerder dit jaar al met Maar intussen ben ik alweer drie maanden terug in Bolivia en lijkt het of ik nooit ben weggeweest; er gebeurt zoveel, er is zoveel werk... Als jullie iets van ons werk willen zien, er is in mijn tijd in Nederland ook een DVD afge maakt, die door een vrijwilligster/vriendin hier gemaakt is en dat is werkelijke de moeite waard. Wie interesse heeft, kan contact opne men met ons. Geregeld werden er oefentoetsen afgenomen waarbij werd gecontroleerd of ik met bijvoor beeld taal of rekenen het juiste niveau had. Waar ik goed in was, hoefde ik wat minder aandacht te geven, zodat ik meer tijd over had voor de mindere vakken. Ja, juni, dus het is ruim een jaar sinds mijn auto-ongeluk.Vorig jaar op deze tijd lag ik in bed met veel pijn en zo, maar dat is allemaal weer ver in het verleden. Ik ben nu weer zo’n beetje alles aan het doen wat ik vóór het onge luk ook deed en dat bevalt me goed. Ik draag wel steeds een korset, dag en nacht, maar daar ben ik nu aan gewend. Dat geeft naast steun in de rug ook wat extra warmte in deze koude winter!! De winter lijkt dit jaar wel vroeger begonnen en ik zit nu bv. met een paar T- shirts, een vest, twee sjaals, etc. in mijn kamer met het kacheltje aan!! En ik was toch wel iets gewend, want ik ben een paar maanden in Nederland geweest (januari-februari) en toen heb ik heel wat sneeuw gezien. Ik werd toen ook getrakteerd door vrienden op een paar dagen Barcelona (uiteraard voor het voetballen en ook om wat méér te zien) en zelfs daar was sneeuw, wat ze in jaren niet had den gezien. Ik heb in die tijd in Nederland veel mensen kunnen en mogen zien, helaas niet iedereen, maar het was een goede tijd en we hebben het afgesloten met een eucharistieviering plus zie kenzalving met mijn moeder en zussen en zwagers, wat heel mooi was. Projecten moesten binnen planning worden afgesloten. Ik merk nu dat ik, vergeleken met leeftijdsgenoten, heel natuurlijk met eigen verantwoordelijkheid omga. Nu zit ik in de 4e klas van het VWO in Tilburg. Hierna wil ik Architectuur of Industrial Design gaan stu deren. Wellicht dat ik mijn creativiteit ook wel deels te danken heb aan mijn tijd bij de Bienekebolders! Maar, zoals altijd, er zijn zóveel mooie en goede dingen; in de eerste plaats, het is óók belangrijk om die mensen in de gevangenis te zien; het betekent veel voor hen en ook voor ons als we daar naar toe gaan, dus dat is ook positief. Maar er zijn ook veel andere dingen: het is een jaar geleden dat Igor en Beto hun nier transplantatie hebben gehad en het gaat prima met hen; Alberto is nét begonnen aan een cur sus om kapper te worden en ik hoop enorm dat hem dat goed zal gaan; Orlando zal na de wintervakantie gaan beginnen aan een cursus om kok te worden; hij heeft zes jaar op straat gewoond, woont nu bij mij in huis, heeft zijn middelbare school af, kookt elke middag hier in huis en gaat nu weer studeren; Luis en Ismael komen regelmatig praten; ze zijn nog jong, maar ze zijn bij ons weg, en hebben af en toe steun/raad nodig; Jericho gaat misschien beginnen aan zangles (we hebben mensen die ballet doen en natuurlijk voetbal, maar we zijn altijd op zoek naar andere mogelijkheden, een soort van therapie); Mauricio denkt erover om psychologie te gaan studeren; Alfredo en Juan Pablo willen na de winter ook beginnen aan een universitaire studie (en als je hun geschiedenissen zou kennen, hun verleden. Guido, die heel lang verloren liep, werkt en studeert nu goed en gaat misschien een cursus doen om professioneel tegelzetter te worden; en altijd zijn er veel mensen die willen komen praten; we hebben de vieringen op verschillende plaatsen mensen: Armando (14) en Tito (22) en Norma (vrouw die jaren bij ons heeft gewerkt), alle drie erg tragisch. Er zijn mensen die ons geholpen hebben zodat we nu met gas warm water kunnen hebben in de douches in ons huis (vroeger ging dat op elektriciteit en dan sloegen de vonken er nog wel eens vanaf!); we zijn geholpen met school materialen voor onze huizen, met studiebeur zen, met medische hulp, steun voor onze nacht- opvang, steun om deze twee huizen waar ik werk draaiende te houden. Dat móét!! We worden wel ouder, maar we willen nog veel doen; zoals een vriend van me onlangs naar Wat me ook enorm heeft geraakt zijn wat bezoeken geweest aan de grootste mannenge vangenis hier in de stad; ik was daar op bezoek bij wat bekenden en als je hun verhalen hoort over wat er daar allemaal speelt in zo’n gevan genis.... En dan kijk je zo eens rond aan het tafeltje, waar we een sandwich zitten te eten en wat zitten te drinken en dan zie je jonge mannen, die daar zitten voor moord, diefstal met geweld, etc. Bij de vrouwengevangenis heb ik dat ook een paar keer gehad in deze maanden; ik blijf daar regelmatig eten met die mensen en heb dan vaak minder last van mijn maag dan wanneer ik in een duur restaurant in de stad ben me schreef, “We worden ouder, Theo; soms zit ik op mijn bed en dan weet ik niet meer of ik aan het opstaan ben of aan het naar bed gaan”! Zó erg is het gelukkig nog niet en ik hoop nog heel wat jaartjes met dit belangrijke werk door te mogen gaan. Ik hoop dat jullie allemaal ons daarbij blijven helpen!! Zónder dat zijn we nergens. Op vrijdag 21 juni gaan de sportieve fietsende gildebroeders van gilde St. Joris weer op de fiets. Dan zullen de gildebroeders Henri, Jos, Dion, Sjef en Theo de tocht Moergestel - Maastricht - Moergestel gaan fietsen. Dit is de laatste tocht die als sponsortocht voor het uniformenfonds zal worden gefietst dit jaar. broeders weer aankomen bij het gildehuis Partyboerderij ’t Draaiboompje. De renners verwachten dan ook vele sponsors die uitge nodigd zullen worden, maar ook ander belang stellenden zijn welkom om tevens kennis te maken met het gilde. Door de inzet van de renners en andere gilde broeders hebben ze het uniformen fonds weer kunnen steunen om de pakken en attributen van het gilde op orde te kunnen houden. Het gilde is de sponsors dan ook heel dankbaar voor de financiële bijdrage die door vele bedrij ven en particulieren zijn gedaan. Zelfstandigheid? Plannen, daar ben ik mee opgegroeid. Het is niet alleen maar stof stampen!! Je komt met eigen plannen, die werk je zelf op een creatieve manier uit. Daarnaast leer je elkaar te helpen. Samen met een aantal vrienden hebben wij zelfstandig een spel mogen uitwerken; Wie is de Mol? Kanovaren met z’n allen over de Reusel, dat vergeet je nooit meer! Zeker omdat wij dit helemaal zelf georganiseerd hadden. PAGINA 7 Redactie 'Moergestel-Nieuws' In de weken van de bouwvakantie zal 'Moergestel-Nieuws' niet verschijnen. Dat zijn de weken 29, 30 en 31 ofwel de woensdagen 17, 24 en 31 juli. Na de vakantie mag u ons op woensdag 7 augustus weer verwachten. Houdt u hier rekening mee? ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 JUNI 2013 -X

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7