r Wereld van de Dwervels Gratis naar een attractiepark Op reis door de tijd Spetterende verjaardag Attractiepark Toverland breidt uit met nieuw themagebied Het Nederlands Openluchtmuseum blijft verrassen D P E O N S K A R L A C H E N C Achtbaan Patat E G E I M T H Apen Snoep N R T Z N U A T Drinken Water K E U A I S T B Lachen Zomer E M P E W E A A Museum Zwemmen N O T A E U P A Muziek N Z W E M M E N Een verrassende kennismaking met apen Apenheul: herken jezelf Attractie- Vakantiepark Slagharen bestaat vijftig jaar t MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 JUNI 2013 PAGINA 4 Zomer 2013 Pretparken Amos, de nieuwe koning van de Apenheul. Foto: Apen heul I I n Arnhem blijft het niet bij een tocht langs historische gebouwen. Er is volop leven in het museum met boerener ven, boerderijen, huizen, molens en winkeltjes. Het museum ligt in een prachtig park waar je ogen te kort komt. De mensen van het museum lijken zo uit het verleden te zijn weggelopen. Trots op hun erfgoed, inspireren ze de bezoe kers met hun verhalen en demon straties. Je mag zelf ook de handen uit de mouwen steken. Zo kunnen kinderen aan 'het werk' op het kin- ij het'eigenzinnige'Apenheul beleef je een fantastisch dag je uit. Zeker dit jaar. Er heeft zich namelijk een bijzondere situatie voorgedaan. Na het overlij den van orang-oetan Karl was het spannend wie de nieuwe 'koning' van Apenheul zou worden. De af gelopen maanden werd dat dui delijk. De roodharige orang-oetan Amos (12 jaar) maakte een snelle ontwikkeling door en ontpopte zich tot een flinke vent. Armen als bielsen, lange haren, wangplaten die groeien en een rode baard. De machinist demonstreert de stoommachine in de zuivelfabriek. Foto: Martin Wijdemans Amos mag met recht koning ge noemd worden. Het gebied van Amos en zijn soortgenoten is ook vernieuwd. Kinderen kunnen er spelen of de orang-oetans dichterbij dan ooit ontmoeten vanaf een spannend paadje. Ondertussen kunnen ou ders genieten op het terras van Sandy's Corner of bij de lounge- plek. En dagelijks delen de dierver- zorgers hun persoonlijke verhalen over deze bijzondere dieren met de bezoekers. Dit jaar besteedt het Openlucht museum aandacht aan de vier seizoenen. Met het thema 'Beleef het Weer' wordt de invloed van de jaargetijden op ons leven en werk zichtbaar gemaakt. I n deze vallei worden bezoe- I kers meegenomen in een ma- I gische wereld met maar liefst I acht nieuwe attracties voor het hele gezin. Intussen weten we dat het themagebied ook nog eens bewoond is. Diep in de vallei leeft een bijzonder volkje: de Dwervels. Zij zorgen voor spanning en ver tier. De nieuwe achtbaan Dwer- velwind, die vorig jaar al enkele weken open was, zal dit seizoen veel bekijks trekken. En dat geldt ook voor Djengu River, Tolly Molly, Coco Bolo en Katara. Allemaal na men van nieuwe attracties in de Magische Vallei. De wildwaterbaan de golven. Samen met 24 andere passagiers kom je in een storm te recht. Je gaat van links naar rechts, maar na enkele minuten kom je weer veilig in de haven terug. En Djengu River is genoemd naar de oude, wijze dwervel Djengu, die vanuit zijn toren de Magische bron betovert en zo de vallei tot leven brengt. Toverland ontving van de ANWB de prijs voor het Leukste Uitje van Nederland. daarmee zijn we er nog niet. Het compleet nieuwe Jules Verne Ad ventureland - open vanaf 1 mei - telt vier nieuwe attracties! Met de Magic Bikes probeer je de top te halen per fiets. Foto: Slagharen O) ■5 (L Q_ Attractiepark Toverland in Sevenum is de afgelopen winter flink onder handen genomen. De poorten naar een nieuw themage bied zijn geopend: de Magische Vallei. Apenheul werd dit jaar door de ANWB-leden verkozen tot een van de leukste uitjes van Nederland. Begrijpelijk. In het groene bos loop je midden tussen de apen. Dat maakt een dagje uit naar Apenheul verrassend. dererf of het Zaanse plein. Voor jong en oud is een bezoek aan het museumpark indrukwekkend en onvergetelijk. Geluiden, geuren, smaken en beelden nemen de be zoekers mee naar vroeger. edereen mag meegenieten van het verjaardagsfeest. Slag haren pakt namelijk uit met nieuwe attracties. Met de Ma gie Bikes probeer je de top te ha len per fiets. Natuurlijk heb je nog een heel peloton achter je aan, dat hetzelfde doel heeft. Spanning ten top. En denk erom de top halen is niet genoeg. Je moet er ook voor zorgen om hoog te blijven. Foggs Trouble is een andere at tractie. Hiermee trotseer je de oce aan en vaar je met een boot over Authentieke gebouwen, historische voorwerpen en ware verhalen. In het Nederlands Openluchtmu seum maak je een boeiende reis door de tijd. Wandelend of met de historische tram. Attractie- Vakantiepark Slagharen viert dit jaar haar vijftigjarig jubileum. Wat in 1963 begon met één vakantiehuisje en één pony is nu het op een na grootste park in Nederland. Alle parken op deze pagina geven in totaal achttien toegangsbewijzen weg. Bel de oplossing door en maak ook kans! De woorden staan in alle richtingen (ook diagonaal). De oplossing is een woord. Deze belt u door naar 0909-5010 617 (60 ct per gesprek).

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 4