boordevol leuke Kruid of zo EOMIG Kijk in onze winkel VAN WEZEL Wandelen in dialoog NO contour twem vrijwilligers gezocht Extra TV-uitzending LOVO 20.30 uur Theaters Oisterwijk Moergestel Wilt u weten wat voor vogel daar zingt? 2^55 BRILLEN ZONNEBRILLEN CONTACTLENZEN OPTIEK Waar komt de dialoogwandeling vandaan? Praktijk voor natuurgeneeskunde Vrijdagmiddag 14 juni: kruidenwandeling Zondag 16 juni: open dag Woensdagavond 19 juni: kruidenwandeling Voor meer informatie: zie www.kruidofzo.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bezoek koningspaar op 12 juni: EVENEMENTEN IN TILIANDER www.kruidofzo.nl Hanneke de Brouwer Moergestel 06-27293029 info@kruidofzo.nl Wanneer Koning Willem Alexander en Koningin Maxima op 12 juni Oisterwijk bezoeken, zal LOVO, de Lokale TV zender in Oisterwijk, met 5 camera’s het bezoek uitgebreid vastleggen. Wie ’s-middags verhinderd is om hierbij aanwezig te zijn, hoeft dus niets te mis sen. Pluk van de Peteflet (Kindermusical) - Musicalvereniging Campanella Zondag 16 juni 14.00 en 17.30 uur Entree: www.campanella.nl EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Dansavond 50+ Zaterdag 15 juni 20.30 uur Entree: 2,50 incl. koffie/thee voor aan vang EVENEMENTEN IN T NATUURTHEATER Calender Girls - De V.O.S. Zaterdag 15 en zondag 16 juni Aanvang: zaterdag 20:30 en zondag 14:30 uur Entree: 12,50 Mis dit niet en stem op 12 juni om 20.30 uur af op Ziggo kanaal 43: LOVO-TV! Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met Jan Op ’t Hoog 0411- 678261 e-mail jalt.hoog@home.nl OPENINGSTIJDEN: dinsdag t/m donderdag: 09.00-12.15/ 13.15-18.00 uur vrijdag: 09.00-12.15 13.15-20.00 uur zaterdag: 09.00-16.00 uur Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www. theatersoisterwi j kmoergestelcom Voor nadere informatie kunt u contact opne men met: Jan Daem, Coördinator Week van de Dialoog - Oisterwijk 528 6188 of Anya van de Ven, Natuurmonumenten: 06 54295270. Rootven 5, 5066 AT Moergestel Tel. 013 - 5130691 Dit initiatief is ontstaan in “de Week van de Dialoog”. De deelnemers aan de wandelende dialoog waren bijzonder enthousiast: “Won derlijk hoe prettig het is om met onbekende mensen ervaringen, dromen en ideeën te delen. Met behulp van de duidelijke vragen die je mee krijgt, geef je en ontvang je nieuwe inzich ten.” Het netwerk van Nederland in Dialoog bestaat uit een paar duizend vrijwilligers en professionals die samen Nederlanders een ervaring met dialoog en verbinding aanbieden. Om te ervaren wat het is om in gezamenlijk heid gezien en gehoord te worden, je eigen kracht te ervaren en samen verantwoordelijk heid te nemen voor het vormgeven van een prettige samenleving. In een rustige, inspire rende omgeving lukt dat het best. Natuur monumenten beschermt de natuur juist om dit soort inspirerende ervaringen mogelijk te maken. Diezelfde avond namelijk, zal op kanaal 43 van Ziggo om 20.30 uur een uitgebreid verslag te zien zijn. LOVO zendt dan ook voor het eerst in breedbeeld uit, met een hogere beeld kwaliteit dan de kijker gewend was. U kunt dan niet alleen beelden zien van het bezoek zelf, maar u krijgt ook een inkijkje bij de voor bereidingen, korte interviewtjes en de activi teiten rondom deze, voor Oisterwijk historische dag. In de herfst is de dialoogwandeling op zaterdag 21 september. Het thema is dan: “hoe weet jij de weg?”. In de herfst maken dieren zich klaar om te vertrekken naar gebieden waar ze het naar hun zin hebben. Meestal heeft dat te maken met de beschikbaarheid van voedsel. Ongelofelijk hoeveel moeite ze daarvoor willen doen: zwaluwen vliegen zelfs naar Afrika. Hoe weten ze de weg? Op zaterdag 22 juni organiseren de Oisterwijkse partner van Nederland in dialoog en Natuurmonumenten een dialoogwandeling in de Oisterwijkse Bossen. De wandeling start in bezoekerscentrum Oisterwijk en is van 12:45 tot 16:00 uur. De dialoogwandeling is gratis. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, die u kunt reserveren via www.natuurmonumenten.nl/activiteiten. De wandeling start met een kennismakings gesprek in het bezoekerscentrum. Daarna ver trekken 2 kleine groepjes mensen onder leiding van ervaren gespreksleiders het bos in. Ze geven vragen mee die met steeds wisselende gesprekspartners tot mooie inzichten leiden. Het thema van de dialoogwandeling sluit aan op wat er in de natuur gebeurt. In de zomer is het thema: “Wat heb jij nodig om in beweging te komen?” In de zomer benutten planten en dieren de vele uren zonlicht. Wel eens een hagedis zien zonnen in het zand? Het is een koudbloedig dier dat de zon nodig heeft om in beweging te komen. De cursusavonden zijn eens per maand (in oktober twee maal) en altijd op woensdag van 19.30 tot 22.00 uur. Er is plaats voor maximaal 30 deelnemers. Het cursusgeld bedraagt 155,- voor niet leden en 130,- voor leden IVN en LNMH. Daarvoor krijgt u een map met lesmateriaal, de nieuwste ANWB Vogelgids van Europa en het lidmaat schap van IVN Oisterwijk. Ook de entreegel den voor verschillende excursies zijn inbegre pen en bij de afsluiting van de cursus is er een warme lunch. U kunt zich aanmelden voor deze cursus door middel van een voorinschrijving bij een van onderstaande personen. Er zijn reeds een aantal aanmeldingen, dus als U interesse heeft: wacht niet te lang met inschrijven. In juni/juli ont vangt u bericht over de betaling en het cur susprogramma. Onze vogelcursus kan u daarbij helpen. In september 2013 start IVN Oisterwijk weer met de 12e basiscursus Vogels. U leert in 9 lesavonden en 9 excursies de vogels herkennen die u regelmatig rondom huis en in het veld tegen kunt komen. De laatste cur susdag is in april 2014. De cursus wordt gegeven in het wijkcentrum de Pannenschuur, Lavendel 9 te Oisterwijk door Jan Op ’t Hoog, Arie Nederhoff en Ad van Opstal. Er wordt gebruik gemaakt van PowerPoint presentaties en ook besteden we iedere les aandacht aan het herkennen van vogelgeluiden. Tijd: inloop vanaf 19.30 uur. Aan vang pro gramma van 20.00-22.00 uur De Coppele, Prunusstraat 69, Oisterwijk. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel. 528 4571 of e-mail.verberk@ziggo.nl Steen, Schaar, Papier de Musical - Musicalvereniging Campanella Zaterdag 15 juni 20.00 uur Entree: www.campanella.nl alzheimer café oisterwijk- moergestel Dinsdag 18 juni Gasten: Jan Rietsema en Mima Goesten Thema: Into d’mentia (brengt compassie tot leven) Jan Rietsema, directeur van Into d’mentia zal samen met Mirna Goesten uitleg geven over, de wereld ervaren in de belevingswereld van een persoon met dementie. Into d’mentia laat gezonde mensen ervaren wat het betekend om dementie te hebben. De gedachte daarachter is, door te ervaren wat het is om dementie te hebben, heeft men meer begrip voor dementie, en kan men betere zorg/begeleiding verlenen en verminderd de (psychische) belasting ervan. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende. Lotgenoten kunnen veel voor elkaar betekenen, zij herkennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent De ondersteuning die mensen elkaar op zo, n avond geven is van zeer grote waarde, en deze gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze vrijwilligers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u nog vragen hebben stel ze gerust. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 JUNI 2013 PAGINA 3 VADERDAG CADEAUTJES! Buitenschilder gezocht! Een organisatie in Oisterwijk zoekt een vrijwillige buitenschilder. Heb jij tijd om de buitenboel eens goed aan te pakken? Reageer dan! Vraag naar Noortje Bijvelt. 06 239 606 35 013 528 40 80 U kunt bellen van maandag t/m donderdag van 9.00 tot 13.00 uur info.oisterwijk@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Rootven 10, MOERGESTEL, Tel. 513 1889 www.novymoergestel.nl Gastvrouw/-heer Vind jij het fijn om mensen op hun gemak te stellen? Een praatje te maken en zor gen dat ze drankje en een hapje krijgen. Kortom zit het gastvrouw schap jou in het bloed? Dan zijn we op zoek naar jou. Op de laatste dinsdagmiddag van de maand wordt in het Gerard Horvershuis bijeen komst georganiseerd voor mensen met Parkinson. Interesse? Vraag naar Jacqueline van den Acker.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3