Automobiel- en schadebedrijf Persoons nfarmatie BOVAG FRANS VAN VELTHOVEN oo K f PMOCMC Winnaar kleurwedstrijd Protestantse gemeente Oisterwijk 56 JAAR! Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: ww.parochiemoerges1el.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. 'PRPOCW. Al meer don Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect.) - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De 6-jarige Ma ra op 't Hoog heeft de kleurwedstrijd van Miele gewonnen. Als prijs ontving ze de Miele kinderstofzuiger. Van harte proficiat en veel plezier met je prijs! 16 juni 2013, ds. Wil van Egmond Er is crèche en kindemevendienst Schriftlezingen: Hooglied 416- 5:8 en Lucas 7: 36-8:3 Na afloop is er schrijven voor Amnesty Inter national. De brief gaat naar de ambassade van het Koninkrijk Saudi-Arabïe en verzoekt om Hamad al-Neyl Abu Kassawy zonder uit stel vrij te laten of anders hem te beschuldigen van een erkend strafbaar feit en hem een eer lijk proces te geven. Hij zit al sinds juni 2004 gevangen en er is weinig bekend over zijn toestand. ZATERDAG 15 juni, 19.00 uur: Samenzang Leen en Jo Smits en overl. familie; verj. Sjaak van Doormaal e.v. Annie van de Wouw; verj. Geert Boogaers e.v. Riek Rooijakkers; jgt. Jan Willems e.v. Rika Mathijssen. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 11e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 15 - 22 juni 2013 AGENDA 16 juni 11.30: schrijven voor Amnesty Inter national I Schoolstraat 7, Moergestel, Tel. 013-513 1245 www.fransvanvelthoven.nl Communie meenemen voor zieken thuis en ouderen (Herhaald bericht) Het is onze pastor de laatste weken opgevallen dat er enkele parochianen, tijdens het com municeren, een extra hostie vragen om mee naar huis te nemen voor iemand die niet naar de dienst kan komen. Blijf a.u.b. doorgaan Agenda Dinsdag 18 juni 9.00 uur: vergadering zie kenpastoraat. Woensdagavond 19 juni: Doop voorbereiding; 20.00 uur: Evaluatie Werkgroep EHC. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 13 juni starten we om 19.00 uur met weer een nieuw programma. Op vrijdag 14 juni vanaf 19.00 uur en zater dag 15 juni vanaf 13.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 16 juni kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. “Wanneer treinreizigers je als schoonmaker behandelen als mobiele stofzuiger, ga jij je na verloop van tijd een mobiele stofzuiger voelen.” Een zin die ik in de krant las. Mensen die niet gezien worden kunnen niet groeien in zelfvertrouwen, niet heel worden. Fier en rechtop, zoals mensen bedoeld zijn. met dit mooie gebeuren. Een aantal parochi anen kijkt naar de H. Mis op de televisie. Het is dan een mooi moment om, tijdens het communie uitreiken op t.v., ook de communie te mogen ontvangen. Eventueel heeft de kos ter nog enkele mooie doosjes (pixus) om de H. Communie in mee te nemen. Website weer bereikbaar Onze website is weer bereikbaar, dankzij de grote inzet van Wendy. Nog niet alle teksten staan er op maar ook die komen in de komen de weken. Er is gekozen voor een informa tieve, actuele site. Dank aan degenen die namens hun werkgroepen de teksten weer bij elkaar hebben gezocht en geactualiseerd. Taizéreis voor belangstellenden tussen de 18-30 jaar Direct na de zomervakantie gaan we vanuit de pastoraatsgroep een aantal groepen en per sonen in Moergestel benaderen voor een informatieavond. Deze informatieavond is bedoeld om jonge Moergestelnaren (ook jon geren uit andere plaatsen mogen natuurlijk mee!) te interesseren om in het voorjaar van 2014 mee te gaan naar Taizé in midden Frank rijk. Jaarlijks komen in Taizé duizenden leef tijdgenoten uit heel de wereld bij elkaar om elkaar te ontmoeten in gesprek en viering. Vanuit Tilburg gaan er ieder jaar jongeren (een bus vol!) naar Taizé en zo ook vanuit diverse plaatsen in ons land. We willen nu een reis vanuit Moergestel organiseren in het kader van de catechese die aansluit bij deze tijd en de leefwereld van jonge mensen. Kijk op www.taize.nl Vanuit de pastoraatsgroep zijn we zelf enkele keren in Taizé geweest en we werden (op nieuw) getroffen door zoveel gewone, jonge mensen die daar een stukje bezinning zochten en vaak ook een richting probeerden te vinden in hun leven dat meer mag zijn dan alleen uiterlijke zaken. We troffen daar enkele dui zenden jongeren aan (de laatste keer 4000!) waarvan we zeiden dat ze niets verschillen van jonge mensen in ons dorp of waar ook in Nederland. Niet softer of stoerder maar wel mensen die méér willen dan alleen uiterlijke zaken. Het is werkelijk indrukwekkend als je daar in die grote kerk bent en (bijna) ieder een zit daar op de vloer en dan stroomt de ruimte vol en gaan de grote rolluiken van de aangrenzende gebouwen ook open zodat de kerk nog groter wordt. Heb je wel eens mee gemaakt dat 4000 jongeren meer dan 5 minu ten ‘stil’ kunnen zijn? Ga dan mee of kom minstens in het najaar naar de informatie avond en breng andere jonge mensen mee. Tijdig doorgeven misintenties In de vakantieperiode zal Moergestel Nieuws niet verschijnen in de periode 17 juli t/m 6 augustus. Als u misintenties heeft voor de weekenden van 20/21,27/28 juli en 3/4 augus tus en u wilt deze graag gepubliceerd zien in Moergestel Nieuws dan dient u deze aan te leveren vóór 4 juli. Uiterlijk kunt u ook na die datum nog H. Missen bestellen maar dan kunnen we deze niet meer publiceren. In het evangelieverhaal geeft Jezus de eer aan wie ere toekomt. Hij is te gast bij een zekere Simon, maar Jezus is daar binnen gekomen zonder dat hij, als gast gezien werd. Misschien waren er in de ogen van Simon belangrijker gasten, die je vooral niet over het hoofd moest zien. Óp zeker moment komt er een vrouw binnen, een zondares schrijft Lucas. En doorgaans denkt men dan al snel aan een vrouw die iets met mannen heeft. Mij lijkt het onmogelijk dat de ‘zonde’ dan alleen op haar bordje ligt. Zij ziet Jezus wel. Zij ver langde hem te zien, en hem eer te bewijzen. Zij huilt. Wij weten niet wat haar aan het huilen maakt. De opmerkingen van de heren in het gezelschap hebben iets laatdunkends. Zij zien haar wel, maar met een oog dat ver oordeelt en tegelijk veroordelen ze Jezus dan ook maar: hij moest toch weten wie hij voor zich had. Jezus verdraagt dat niet, hij ziet hoe respectvol en gastvrij de vrouw hem tege moet treedt. Hij ziet haar met een liefdevol oog en hij ziet haar liefde voor hem. Hij geeft haar erkenning voor wat ze voor hem doet. Daarmee houdt hij ook ons een spiegel voor. Hoe zien wij elkaar? Ik denk aan het volgende gedicht van H. Oosterhuis: Delf mijn gezicht op, maak mij mooi. Wie wordt ontmaskerd wordt gevonden en zal zichzelf opnieuw verstaan en leven bloot en onomwonden, aan niets en niemand meer ten prooi. Delf mijn gezicht op maak mij moot. Inzegening brede school Terugkomviering voor de communicanten Op zondag 16 juni gaan de vlaggen van de parochie en de brede school hoog in top! We gaan op deze dag onze nieuwe (brede) school inzegenen. We beginnen deze dag met een gezinsviering om 10.00 uur in onze parochie kerk. Ons kinderkoor, met versterking, ver zorgt de zang. We hopen natuurlijk dat alle kinderen met hun ouders naar de viering komen. Na de viering gaan we, onder trom geroffel, in optocht naar de brede school waar de pastor de inzegening gaat verrichten met hulp van 4 misdienaars! Er zijn veel ruimtes en lokalen in te zegenen en daarom hebben de 4 misdienaars, alle vier, een wijwateremmer bij zich! We kunnen helaas niet allemaal meelopen door de school. Daarom spreekt de pastor eerst een zegengebed bij de ingang van de school uit en vervolgens zegent hij het cadeau van de parochie aan basisschool De Vonder en worden vervolgens alle ruimtes gezegend. Ondertussen is er voor iedereen koffie, thee en fris. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 15 juni, 17.30 uur: H. Mis met sa menzang Jgt. Bart Denissen e.v. Jo van Kerkoerle. Woensdag 19 juni, 19.00 uur: Woord- en Communieviering H. Hartfeest en een schrijven van de paus U weet dat onze pastor lid is van de Missiona rissen van het H. Hart (msc). Bij gelegenheid van het H. Hartfeest schreef de algemeen overste, pater Mark McDonald, vanuit Rome: ‘...Toen ik het nieuws ontving over de ver kiezing van Paus Franciscus herinnerde ik me dat ik een paar maanden eerder een kopie van een brief had ontvangen die de Aartsbis schop van Buenos Aires ons had geschreven bij gelegenheid van de overdracht van onze parochie en school in die stad. In de brief schrijft de toenmalige Aartsbis schop dat de pastor een missionaris in zijn parochie moet zijn die leeft met het voort durende verlangen om te zien naar degenen die afgescheiden zijn en die niet tevreden is met alleen het registreren....” Zó hebben wij altijd gewerkt in onze parochie Moergestel en dit hebben we al meermalen aan het bisdom en de bisschop van Den Bosch doorgegeven. Het voelt goed dat zelfs de paus deze inzet nu bevestigd! Wij gedenken Op 25 mei overleed Jan Ketelaars, echtgenoot van Ine Ketelaars-van Spaandonk. Jan was de jongste uit een gezin van 7 kinderen, hij groeide op op de Vinkenberg. Samen met zijn broer Ad koos hij ervoor om slager te worden. Na hun opleiding namen ze samen slagerij Van Hulten over en maakten hiervan, met passie en hard werken, een mooi fami liebedrijf. Op een dansavond leerde hij Ine kennen en na hun huwelijk kwam ook zij in de zaak. Jan was blij met en trots op zijn kin deren en kleinkinderen. In 2003 namen de kinderen de zaak over en kwam er wat meer tijd voor vrije tijd met konijnen, schapen, buurten, reizen.... Jan werd ook acoliet en ging samen met Ad de drukkerij van de paro chie doen. Vlak voor Pasen werd hij ziek en redding bleek niet mogelijk. Jan overleed thuis op 68 jarige leeftijd. ZONDAG 16 juni, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Kinderkoor St. Janszangertjes. Terugkom viering communicanten. Gezinsviering b.g.v. de inzegening van de brede school. Jgt. Adriana en Johannes Mutsaers en Nor- bertus van Opstal; jgt. overl. ouders Jan Wolfs- van der Heijden en Nel Engelen en kinderen; verj. Kees de Laat e.v. Mieke Kennes; jgt. Nico van de Ven e.v. Angelique Picokrie. 0900 332 22 22 PAGINA 2 r p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Deskundige voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garantie en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar ELEKTRO TECHNISCH BURO ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 JUNI 2013 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 -18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00 -17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2