moorman Nieuwe wegwijzers in Moergestel ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Moergestel Fietsdorp trakteert BON Gilde St. Joris fietst een marathon 15% BTW voordeel! hulpverleningsapp Ambulancedienst AZC Oisterwijk lanceert gratis 1-1 op fietsjes van zes uur Mooie tuinen.nl ^vt}g I F meer over. AUTOMOBIELBEDRIJF Jongeren Werk oergestel Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Profiteer nu: APP NU TE DOWNLOADEN De 1-1-2-hulpverleningsapp van de RAV is gratis te downloaden voor iPhone in de Appstore en voor Androidtoestellen via Google Play. De app is in de stores te vinden met de zoekwoorden: RAV Brabant. Meer informatie over de RAV Het motto van de RAV Brabant Midden- West-Noord is: ‘acute zorg op tijd ter plaatse’. Wij zijn dan ook voortdurend bezig om de kwaliteit van onze dienstverlening te opti maliseren. Onlangs maakten wij twee films over het werk van de ambulancedienst. Deze films zijn te bekijken op onze website www. ravbrabantmwn.nl. De RAV is ook te volgen op Twitter: @ravbrabantmwn Wie met spoed medische hulp of een ambu lance nodig heeft, belt daarvoor het nationale noodnummer 1-1-2. Mensen met een mobiele telefoon kunnen voortaan ook 1-1-2 bellen met een speciale applicatie (‘app’). Het voor deel is dat de app door middel van GPS de exacte locatie bepaalt waarvandaan gebeld wordt. Dit is met name handig als de beller zich op dat moment in een voor hem of haar onbekende omgeving bevindt. In noodsitu aties, waarin elke seconde telt, scheelt dit kostbare tijd. Als de beller geen ambulance nodig heeft uur met verschillende genres van rock tot akoestisch. Het is een avond waar vele talenten voorbij zullen komen zoals: Scrambling eggs, 5 Beats Left, Lonneke Friends en Dancing in the Backyard Ook in een band? De Stichting Moergestel Fietsdorp heeft afge lopen vrijdag vier kleine fietsjes geschonken aan het AZC (asielzoekerscentrum) in Oister wijk. De fietsjes vielen in de smaak bij de jeugd. Ook stelde Moergestel Fietsdorp nog een aantal van deze fietsjes ter beschikking aan het zogeheten Fietshuis. In dit Fietshuis kunnen bewoners van het AZC zich bekwa men in fietsonderhoud. De fietsjes bestemd voor het Fietshuis zaten nog in de verpakking. De montage is een oefening voor de cursisten. Bij gelegenheid van de opening van het Fietshuis onthulde Carel Brands een fiets- kunstwerk. Carel Brands is penningmeester maar op zoek is naar een huisartsenpost, biedt van de Stichting Moergestel Fietsdorp en de app ook uitkomst. De app bepaalt namelijk gestelse ultracyclist Guus Moonen leverde Daarnaast bevat de App veel informatie over bellen naar 1-1-2, onze meldkamers en ambu lancevervoer. Tijdens “Moergestel Fietsdorp” hebben vijf gildebroeders van gilde St. Joris het aangedurfd om op zaterdag 18 mei een ma rathon te fietsen. De gildebroeders Jos van de Heuvel, Henri Hendrikx, Dion Kete laars, Theo Moorman en Sjef op ’t Hoog hebben samen deze tocht ondernomen voor het uniformen fonds van het gilde. Het weer was de gildebroeders deze dag zeker goed gezind, er stond wel een stevig windje maar het was toch droog. Om 11.00 uur was het vertrek vanuit “Moergestel Fietsdorp”. Op het plein had het gilde de verzorgingspost ingericht compleet met massagetafels en er kon door de renners ook worden gerust als het nodig was. Het startsein werd gegeven door een collega gildebroeder van St. Sebastiaan en Barbara die ook bij het fietsdorp betrokken was name lijk Bart Trompenaars. Door met de moeder- vaan van St. Joris een vertreksein te geven vertrokken de renners gezamenlijk om zoveel mogelijk “Rondjes Guus” te rijden. Op diverse plaatsen onderweg werden er door andere gildebroeders enkele gilde activiteiten georganiseerd. Hier konden de belangstel lenden kennis maken met het vendelen, trom men en er lagen oude fotoboeken waar een deel van de geschiedenis van St. Joris was te zien. Ook was er een tentoonstelling ingericht bij een van de gildebroeders die aan de ronde woont. Het “St. Joris Hof”, schietterrein van het gil de, werd ook door vele belangstellenden aan gedaan om met de kruisboog op wip te schie ten. Aan de bezoekers werd door het gilde koffie met cake aangeboden. Ondertussen reden onze gildebroeders het bekende “Rondje Guus“ gestaag door. Rond 17.00 uur werden de gildebroeders aan de finish opgewacht door de supporters. Er bleek 115 km te zijn afgelegd. Kortom het was een mooie dag met veel fietsplezier. Penningmeester Carel Brands Factorium biedt hier allerlei mogelijkheden Onthult fietskunStWerk voor, ook als je beginnend bent. Tijdens de cursus Tn de band' speel je in een samenge stelde band en werk je aan repertoire en sa menspel. Kies je voor Tn de band dan krijg je ook nog les op je instrument. Voor meer informatie kijk op factorium.nl Tienerdisco zaterdag 8 juni Alweer de laatste tienerdisco voor de vakantie. DJ Tom is natuurlijk ook weer van de partij met de allernieuwste hits en vette beats. Heb je zin of samen met je leeftijdsgenoten een avondje helemaal los te gaan kom dan naar JWM. Aanvang 20.00 uur entree 3.00 inclusief 1 consumptie. Dinsdag 11 juni (tieners) aanvang 19.00 uur Wat vinden tieners zelf slim mediagedrag en Het jongerenwerk in Moergestel organiseert hoe bewust zijn zij van de invloed van media De gildebroeders willen de sponsors bedanken in de maand juni o.a. de volgende activi teiten. de Stichting Moergestel Fietsdorp en I vriend van de Stichting Vrolijkheid. De Moer- de dichtstbijzijnde huisartsenpost in Brabant. I gestelse ultracyclist Guus Moonen leverde Daarnaast bevat de Ann veel informatie over ook een bijdrage aan de fietsfeestelijkheden op het Oisterwijkse AZC. op hun manier van leven. Om daar achter te voor de giften en de aanmoedigingen, komen organiseren we een media battle. De volgende tocht voor de renners is Moer- Tieners gaan met elkaar in debat over kritisch gestel-Maastricht-Moergestel maar hier later POPFACTORY BANDS BIJ media gebruik en hun eigen mediagedrag. JONGERENWERK MOERGESTEL Doordat ze zowel voor als tegen argumenten Een band zou geen echte band zijn zonder moeten bedenken leren ze mediawijsheid optreden! Op vrijdag 7 juni vanaf 20.00 uur vanuit verschillende perspectieven te bekij- speelt in Moergestel een aantal van onze ken. De avond wordt geleid door Nicole van PopFactory bands. Iedere act speelt een half de Wiel Docent mediatraining Fontys Hoge- school. Aanmelden via nfo@jwmoergestel.nl of via facebook. Minimale deelname 20 tie ners. Ze staan er al sinds de eerste week van mei en ze blijken een goede aanvulling voor «Donderdag 20 juni ^start pm 21.30u de de voorzieningen in Moergestel: een volledig nieuwe bewegwijzering binnen de r>_ o—..._i -r bebouwde kom. Deze borden zijn geplaatst door de gemeente. Het project is in nauw overleg met de Dorpsraad tot stand gekomen. In totaal zijn 72 bordjes bevestigd. Ze staan onder meer op de hoek Rootven-Kerkstraat-Raadhuisstraat- St.-Jansplein (foto). De blauwe bordjes verwijzen naar voorzieningen, de bruine borden zijn toeristische verwijzingen. Wat dat laatste betreft is het aardig om te zien dat het Middelpunt van de Benelux een toeristische attractie is geworden. PAGINA 6 Woonplaats Telefoon I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [^Straat Zoekertjes’ UITSLU1IEN5 schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! t/m 10 regels 5,00 DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 Geldig t/m febr. 2014 op geleverde arbeid voor alle tuinwerkzaamheden MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 JUNI 2013 Te huur: compleet ingerichte horecaruim- te voor besloten feesten in eigen beheer. Meer info: 06 50838896. Speciaal voor alle geslaagden speciale aanbieding om Café HierNeffe af te huren! Meer info: deveerkes@home.nl of aan de bar. - - 1 1 1 .1 1 1 V» 1 23 Juni a.s. start de driedaagse basisop leiding: Verhalen vertellen kun je leren! Altijd al verhalen willen leren vertellen... Meld je dan aan! Aanmelden kan via: www.vertelatelier.nl/aanmelden. Café De Brouwer Pub Quiz! Teams van max. 5 pers, en max. 16 teams. Schrijf tijdig in! 10.- per team en win leuke prijzen. Donderdag 20 juni start om 21.30u de Café De Brouwer Pub Quiz! Teams van max. 5 pers, en max. 16 teams. Schrijf tijdig in! 10.- per team en win leuke prijzen. De Taalspeel plaats: taalcursus Spaans of Frans voor kids van 5 tot 15. Gratis proefles op 7 en 14 juni. Voor meer info: www.detaalspeelplaats.nl of schrijf je in via info@detaal speelplaats.nl Zat 29 juni Veerkes Beachsoccer toernooi. No<j| plaats voor enkele teams. Info aan de VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. IJ krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl Zat 8 juni de Reünie v FutureBass in de Veerkes met DJ Only, Feest-DJ Dirk en Xardio. Aanvang: 21 uur. Podotherapeut R. van de Geyn: praktijk gesloten van 7 t/m 17 juni. Kriekenakker 16, Moergestel, tel. 513 1809. Zat 15 Juni Vinyl Bierproeven in de Veerkes! Vanaf 17 uur kun je zelf LP's en Singles en nieuwe speciale biertjes uitzoe ken. Natuurlijk mag je ook je eigen platen meenemen. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Elke woensdagmiddag Qi-Goncj in Moer gestel voor jong en oud. Doe vrijblijvend mee of sluit je aan bij de groep. Tel. 521 6035. Bibliotheek Middelpunt Benelux Agentschap I 1 Den Boogaard ■T St. lans Onthoofding I Scouting St Jan

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 6