www.krekul.nl Tientallen foto’s Moergestel langs route koninklijk paar Open dag ’Kruid of zo’ Moergestelse vrouwen kleden Vogelverleiders aan voor bezoek Maxima en Willem Alexander De Moergestelse avondvierdaagse Is dit iets voor uw familielid? Creatief en cultureel centrum 'De Krekcil' nieuw cursus-aanbod nu op F J 7 I 1 Tl I De foto’s geven een indruk van alle 800-eve- nementen. De foto’s van FOMO maken deel Dit is overigens een van de Moergestelse bij dragen aan het koninklijk bezoek. Koning en koningin krijgen beeld van dorpsleven dankzij FOMO Langs de route die het koninklijk paar op 12 juni in Oisterwijk loopt, hangen ruim driehonderd foto’s die door Moergestelnaar Paul Spapens zijn gemaakt. Hij schoot deze foto’s tijdens de tientallen 800-activiteiten in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Enkele tientallen foto’s van het leven in Moergestel zijn gemaakt door leden van fotoclub FOMO. Ook deze foto’s hangen langs de route die Maxima en Willem Alexander gaan. Foto: Paul Spapens. Als het koninklijk paar op 12 juni Oisterwijk bezoekt, maakt het onder meer kennis met een dertigtal Vogelverleiders. De poppen staan rond de kiosk op De Lind. De zeer mooie kle ding is gemaakt door Thea Jansen-van Gorp, de moeder van Emilie Dieduksman (rechts op de foto) uit Moergestel. Naast haar Moerges telse Dorris Reijnen. De twee Moergestelse vrouwen zijn respec tievelijk voorzitter en bestuurslid (portefeuille communicatie) van het Moergestelse Oranje- comité. De dertig Vogelverleiders zijn een drachtig gemaakt door leden van de Oranje- comités uit Moergestel en Oisterwijk. Vorige week maakte Omroep Brabant een film van het aankleden van de Vogelverleiders. De filmimpressie wordt op 12 juni uitgezonden tussen het vertrek van het koninklijk paar uit Roosendaal en de aankomst in Oisterwijk. Hanneke de Brouwer-Boemaars aan het werk met de Lecher-antenne. Kruid of zo is een praktijk voor natuurgeneeskunde en educatie. Enige jaren geleden is Kruid of zo al officieel van start gegaan en sindsdien is er veel ver anderd op onze locatie. Na jaren van bouwen en tuinaanleg zijn we inmiddels klaar en beschikken we over prachtige ruimtes en een heerlijke, afwisselende en interessante kruidentuin. Op 16 juni willen we dan ook een open dag houden, zodat iedereen van dichtbij kan aan schouwen hoe onze accommodatie en tuin geworden zijn. Van 12.00 tot 17.00 is de poort geopend en is iedereen welkom. Natuurlijk staat de kruidenthee klaar, maar aan de kof- fieliefhebber wordt ook gedacht. Activiteiten Verder staan er nog leuke kruidige activiteiten op het programma, zoals verschillende krui- denwandelingen, een kennismakingsavond met betrekking tot kruidengeneeskunde en mijn werkwijze in de praktijk. Ook zal ik uitleg geven over het gebruik van de Lecher-antenne en de voordelen hiervan in mijn praktijk. Verder zal er nog een avond aandacht besteed worden aan EHBO met kruiden en dan met name gericht op de zomerperiode en de vakan tie. Op de website van Kruid of zo is meer informatie te vinden over deze activiteiten. De kruidenwandelingen worden gehouden in een prachtig natuurgebied, aansluitend aan onze locatie. Dit gebied is uitstekend geschikt voor leerzame wandelingen. Maar ook in onze kruidentuin kan gewandeld worden. Zin in een wandeling in de natuur, maar dan net een beetje anders? Kennismaken met de duizenden jaren oude wijsheid over planten en bomen en hun geneeskrachtige werking. Ga met mij mee de natuur in en leer heel anders kijken naar wat er groeit. Ik zal daarbij uitleggen wat de werking van de planten is en wat de plant ons te vertellen heeft. Laat je ver rassen door de kracht van de planten en bomen. Een wandeling in de natuur wordt nooit meer hetzelfde, je gaat de planten om je heen nog veel meer waarderen. En natuurlijk is het altijd mogelijk om met een eigen groep(je) bij mij een workshop, kruidenwandeling of lezing te boeken. Kortom de moeite waard om kennis te ko men maken tijdens de open dag. We hopen u te mogen begroeten op zondag 16 juni. Een foto van FOMO die onder ogen komt van het koninklijk paar. De route van het koninklijk paar loopt vanaf het station over De Lind naar de Johanneskerk. De route is volledig afgezet door dranghekken. Aan de binnenzijde van deze dranghekken, dus aan de kant waar de koning en de koningin lopen, worden canvas doeken bevestigd waarop de foto’s zijn geprint. Op deze manier wordt het grote succes van de 800-viering voor het koninklijk paar letterlijk zichtbaar gemaakt. Het succes van Oisterwijk 800 is de reden waarom Maxima en Willem Alexander tijdens hun toer door Brabant Oisterwijk aan doen. uit van de serie die stond afgedrukt in het magazine dat Oisterwijk 800 eind februari huis-aan-huis in Moergestel liet verspreiden. WieKentKunst vroeg vorig jaar aan FOMO om gedurende een week het leven in Moerges tel vast te leggen. De unieke presentatie van de 800-beelden tij dens het koninklijk bezoek is een idee van Carel Brands, secretaris van de Stichting Oisterwijk 800. Hij voerde het idee ook uit. De honderden fotoprints worden vervaardigd door het bedrijf PLM van Moergestelnaar Louis van de Meijdenberg. Het is nog niet bekend wat er met de grote fotodoeken na afloop van het koninklijk bezoek zal gebeuren. De avondvierdaagse 2013 is weer goed verlopen en het weer heeft ook goed meegewerkt, ondanks dat we al een koude en natte lente hebben gehad waren de 4 avonden droog. Als u dit leest is de 31e avondvierdaagse al geëvalueerd en uw hoort z.s.m. over eventuele nieuwe afspraken, deze worden z.s.m. bekend gemaakt. Wandelaars die een verkeerde medaille hebben ontvangen, kunnen deze omruilen op Krijtenbogtstraat nr. 2 tussen 18.00 en 19.00 uur. De organisatie bedankt alle sponsoren en alle vrijwilligers voor hun bijdrage. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Zondag 16 juni Oirschotseweg 69 PAGINA 5 Is Uw interesse gewekt? Dan kunt U voor vragen contact opnemen met Gerda Prins, Zorgadviseur, telefoon 088-1178920. Wat doet men op een Dagvoorziening? - gezellig samen een kopje koffie drinken. - gezamenlijk elke dag de krant lezen. - op maandagmiddag een kook-/bakactiviteit. - spelletjes zoals kaarten, sjoelen, bingo of puzzelen. - er wordt aandacht besteed aan jaarlijkse feestelijkheden zoals Carnaval, Pasen, Kerstmis enz. - er wordt gezongen of naar muziek geluisterd. Dit gebeurt vanuit de interesse van de cliënt. - men komt er vaak bekenden tegen uit Moergestel. Op verzorgingshuis Park Stanislaus te Moergestel bevindt zich een Dagvoorziening waar men één of meerdere dagdelen aanwezig kan zijn. Men dient hiervoor geïndiceerd te zijn via de C.I.Z. (Centrum Indicatiestelling Zorg). Hierdoor wordt U, als mantelzorgen enige uren ontlast en kunt u, indien gewenst, andere dingen gaan ondernemen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 JUNI 2013

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5