Zomerconcert Europe in your pocket Moergestelse harmonie verwelkomt koninklijk bezoek! Kom naar de dienstenveiling! Amerikaanse bieren Moergestelse Nicole Franken versiert raadhuis Oisterwijk met Brabants bont HEERLIJKHEID Paul Spapens schrijft verhalen over slavernij proeven in Moergestel Rondleiding Joodse begraafplaats Restaurant Den Heerlijkheid Dirigent of muzikant spelen bij Muziekvereniging Prinses Juliana? Bel 06 - 14 65 82 07 of mail naar info^denheerlijkheid.nl Op zondag 9 juni houden het harmonie orkest en het jeugdorkest van de muziekvereniging Prinses Juliana een zomerconcert in Den Boogaard. Misschien ben je voor heel even dirigent van het orkest. Of ben je na het concert even een echte muzikant want je mag verschillende muziekinstrumenten uitproberen. Je krijgt een snoepkaart. Suikerspinnen, ranja, schminken... er is nog veel meer te doen rondom het concert. Neem je familie mee want het zomerconcert is een mooi begin van een zondag met het hele gezin! Zondag 9 juni van 10.30 uur tot 11.30 uur in Den Boogaard. Een dienstenveiling zonder loterij dat kan niet! Houd Moergestel Nieuws goed in de gaten want, volgende week een uitgebreid aan- Ter versterking van onze bedieningsbrigade zijn wij op zoek naar gemotiveerde oproepkrachten Nicole Franken uit Moergestel is de laatste tijd druk geweest met een bijzondere opdracht. Ter gelegenheid van het koninklijk bezoek aan Oisterwijk versiert ze het raadhuis op De Lind met Brabants bont. Rond het hele gebouw wordt tegen de muur van het monu ment op ruim twee meter hoogte een 1.40 meter brede band van Brabants bont aange bracht. Om de paar meter komt bovendien een Brabants bonte strik. De verwachting is dat deze uitzonderlijke versiering van de Moergestelse in heel Nederland de aandacht zal trekken. Zo’n presentatie met Brabants bont is nog nooit vertoond. De versiering is een statement: Oisterwijk is een op en top Brabantse plaats. Foto: Corel Brands. Als koning Willem-Alexander en konin gin Maxima volgende week woensdag rond 15.30 uur voet op Oisterwijkse bodem zetten, zullen ze o.a. muzikaal verwelkomd worden door Muziekvere niging ‘Prinses Juliana’. Samen met de beide Oisterwijkse orkesten HOO en Asterius zullen zo’n 100 muzikanten het koninklijke gezelschap verwelkomen. Op het Stationsplein vindt deze muzikale ont moeting plaats nadat het hoge bezoek per trein vanuit Roosendaal is gearriveerd. Vervolgens steekt het koningspaar het plein over en loopt via de Stationsstraat naar de Lind. Na de acti viteiten die op de Lind plaatsvinden tot aan het Raadhuis staat de koninklijke bus klaar die koning en koningin vervolgens naar ’s Hertogenbosch zal brengen. Daar wordt het bezoek aan Brabant afgesloten. bod wat u allemaal kunt winnen. Met vooral een weekendje weg naar Wij blijven u wekelijks informeren met een greep uit het dienstenaanbod. Voor meer infor matie kunt u ook altijd terecht op www.car- navalmoergestel.nl. Vanaf heden treft u op onze website een overzicht van alle aangeboden diensten! Bent u geïnteresseerd en wilt u zeker niets missen? Noteer dan alvast: 22 juni, 20.00 uur, Den Boogaard. Tot dan! Commissie SMC dienstenveiling, Eric, Hans, Toon, Ad, Erik, Bas en Kim Boekje gratis verkrijgbaar bij herdenking 150 jaar afschaffing slavernij De Moergestelse publicist Paul Spapens heeft een aantal verhalen geschreven over de sla vernij. Hij laat Antilliaanse en Surinaamse Tilburgers aan het woord. Het met foto’s gelar deerde boekje is gratis verkrijgbaar op zondag 9 juni in de St.-Dionysiuskerk aan de Goirke- straat in Tilburg. In deze kerk vindt de Tilburgse herdenking van 150 jaar afschaffing slavernij plaats. De herdenking begint om 12.00 uur met een Heilige Mis. Om 14.30 uur begint een pro gramma met culturele presentaties van de Antilliaanse en Surinaamse gemeenschappen in Tilburg. Het programma is gratis en duurt tot 18.00 uur. Een van de sprekers is Broodpater Gerrit Poels. In 2013 wordt herdacht dat door Nederland 150 jaar geleden de slavernij werd afgeschaft. Op 1 juli 1863 werden in Suriname 35.000 mensen uit de slavernij verlost. Tegelijkertijd werden op de Antillen ongeveer 12.000 mensen in vrijheid gesteld. In Tilburg wonen veel mensen die afkomstig zijn uit Suriname of van de Antillen en wier voorouders slaaf waren. Het onderwerp leeft sterk. Daarom is deze herdenking ook voor Tilburg een belangrijk moment. De herdenking wordt georganiseerd door WCS Tilburg en de Projectgroep Viering 150 jaar Afschaffing van de Slavernij in Suriname. Binnen deze projectgroep hebben Antilliaanse, Surinaamse en autochtone Tilburgers broe derlijk en zusterlijk samengewerkt. In deze werkgroep hebben ook pastor Theo te Wierik en Paul Spapens zitting gehad. Om 12.00 uur begint de herdenking met een Heilige Mis. Het gaat hier om een bijzondere mis, de Misa Petrus Donders. Deze mis werd in 2009 speciaal gecomponeerd ter gelegenheid van de 200-ste geboortedag van Peerke Don ders. De doopvont waarboven deze Tilburgse zalige werd gedoopt is te zien in de kerk van het Goirke. In deze kerk droeg hij zijn laatste mis op alvorens voorgoed naar Suriname te vertrekken. In zijn brieven keerde Peerke Donders zich sterk tegen de slavernij. Vereniging Bierproeven Moergestel organiseert vrijdag 7 juni haar maandelijkse bierproef- avond. Deze keer staan een aantal Amerikaanse en Nederlandse bieren in de spotlicht. We starten met het favoriete biertje van President Obama! Eén van de leden heeft dit biertje zelf meegenomen uit Amerika. Gelukkig niet een tje, maar meerdere, zodat we dit biertje met z’n allen kunnen proeven. Ook staat deze avond een biertje van de oudste werkende brouwerij van Amerika op het programma. Naast deze Amerikaans bieren hebben we een mooie combinatie gemaakt met een aantal bie ren uit Nederland. Een bier uit Moergestel, een bier uit Leiden en we eindigen met een biertje uit Geldrop, wat heet Stoute Liefde. Als dat geen reden is om te komen, dan weten wij het ook niet meer. De bierproefavond begint om 20.15 in Herberg de Veerkes. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50. Iedereen boven de 18 is van harte welkom. Nadere infor matie is te verkrijgen via e-mail bemard@ver- enigingbierproeven.nl Op zaterdag 22 juni organiseert het Samen-werkend Moergestels Carnaval (SMC) een dienstenveiling in Den Boogaard. Met de opbrengst van deze dien stenveiling wordt het openbaar carnaval, zoals bij voorbeeld de optocht en de openingsmiddag, in stand gehouden. Sluit zelf een voordelige koop en spek daarnaast de kas van het SMC! Van 8 uur straatwerk tot een middag hand- boogschieten, van je haren laten knippen tot een heerlijke verwen behandeling voor je voe ten en van “mee-eten met de boer” tot een opblaasbare spa. Heeft u binnenkort iets te vieren en u zoekt nog een overnachting in Moergestel? Biedt dan met de dienstenveiling op Erfgoedlogies Den Heijkant. Een overnachting voor 2 per sonen inch een heerlijk ontbijt met diverse streekproducten. Ook als u iets met 2 personen gaat ondernemen in Hilvarenbeek is dit iets voor u! Een high tea met hartige, zoute, warme en koude heer lijkheden aangeboden door een plaastlijk res taurant. Is uw kind bijna jarig en zoekt u nog een eet gelegenheid voor het kinderfeestje? Bij Cafe taria Epi kunt u voor 10 kinderen tafelfriet, 4 minisnacks p.p., een flesje frisdrank en een ijsje krijgen. Vorige week kon u lezen over het aanbod bij Ligtvoet Shoes voor de dame, maar wilt u als man zijnde ook nieuwe schoenen? U kunt komen bieden om super mooie, groene en maat 7 heren schoenen (zie foto). Lijkt u dit allemaal geweldig! Kom dan naar de dienstenveiling en biedt op deze unieke diensten! Op zondag 9 juni 2013 is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Helene van Kempen van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een syna goge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instandhouding van de begraafplaats. Wat heb je er geleerd? Merel (17): “Behalve tafelbereiding en creatief servetten vouwen - ik heb er duizenden gevouwd!- ben ik vooral zelfverzekerd geworden. Ik mocht andere sta giaires begeleiden en heb mezelf overwonnen in alles wat ik moest leren. Ik vond het eng om 12 weken in mijn eentje naar Manchester te gaan, maar ben blij dat ik het gedaan heb!” Voor hun werk in het Hilton hotel, in hartje Barcelona, kregen Laury en Ilse een fantastisch compliment: “They have been two of the best students we've hosted, their practices have been excellent and they are two lovely girls, we're sure they get very far. We would also like to congratulate Europrof as their training is impeccable and superior to other schools Vier eerstejaars leerlingen van Europrof mochten dankzij een Europese beurs stagelopen op Tenerife en in Manchester en Barcelona. En steeds in *****hotels, te weten: het Abama, het Lowry en het Hilton. with which we work.” Aldus mevrouw Rodri- guez, Training Coordinator - Human Resour ces van het Hilton. “Tenerife is mijn grootste avontuur in mijn leven tot nu toe,” vertelt Lieke enthousiast. Ik vertrok alleen en kwam met heel veel vrien den terug. Als jongste stagiaire, ik was 16 toen ik begon, van het luzueuze Ritz hotel Abama werd ik als volledige werknemer behandeld. Ik heb veel geleerd en ik voel mij een stukje volwassener. Ik was één van de 61 stagiaires uit de hele wereld en de enige 1ste jaars, maar ik mocht alles doen. Het motto van het hotel “We are ladies and gentleman serving ladies and gentleman,” hielp mij steeds om het niveau hoog te houden en oog voor de kleine dingen te krijgen. En alsof dat allemaal nog niet genoeg is, willen de stagiaires in het nieuwe cursusjaar met de opgedane ervaring buiten Europa stagelopen. Ilse: “Australië of Amerika zou ik graag willen zien!” “Jullie doen toch ook wel mee?” Deze junior als laatste 40 jaar! Proficiat! r - PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 MEI 2013 RESTAURANT 'w I DEN - tofOERCESTE^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3