r Tinus van Breda koninklijk onderscheiden VAN ALPHEN Vrienden van St.-Jan schenken bank rond Maxima-linde Politie - Jeugd en Alcohol I Aphrodite 1 BRILLEN LENZEN ONZE SERVICE: Weekblad voor Moergestel kes in Nederland, België en Frankrijk en hij Gratis vervangend vervoer Gratis haal- en brengservice Tinus van Breda met zijn eigen Schipperke: Pepper. Bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de vereniging ‘Vrienden van het Bijna hele leven in dienst van 7 Schipperke. Bank moet er op 12 juni staan De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak Het Koningspaar bezoekt Oisterwljk op 12 juni. in de kerk en een aantal historische proces- sievaandels gerestaureerd. Het bestuur van de Vrienden van St.-Jan zien de zitbank bij de Maxima-linde onder meer Kijk voor meer informatie op www.oisterwijk.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 WOENSDAG 5 JUNI 2013 38e JAARGANG Nr. 1712 Tel. (013) 542 17 55 www.vanalphenautoschades.nl AUTOSCHADES -sinds 1880 - Deze datum heeft weer een relatie tot de Maxima-linde. Deze prachtige linde maakt onderdeel uit van een uniek koninklijk ‘bo mengezin’. In Oisterwijk staat de Willem Allexander-eik en in Heukelom staan drie kleinere lindebomen die de drie prinsesjes voorstellen. Overigens staat vlakbij de ko- ningseik in het Lindepark in Oisterwijk ook een linde ter ere van prinses Beatrix. Het ‘bomengezin’ is tevens een uitdrukking van de eenheid in verscheidenheid van de inwo ners van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Hier klinken de 800-idealen sterk in door. 14,15 en 16 jaar hebben, hebben inmiddels een brief ontvangen voor een informatie avond met het thema alcohol waar men zich voor op kan geven. Als wijkagent vraag ik deze ouders om daar naar toe te gaan en zich hiervoor op te geven. Voor de ouders die kinderen hebben van 17 jaar of ouder waar belangstelling voor is zou ik willen vragen om een mail naar mij te sturen. Bij voldoende belangstelling wordt er voor deze groep ouders dan ook een informatie avond georganiseerd. Met vriendelijke groet Wijkagent Moergestel Ron Oosterwijk Ron.oosterwijk@mw-brabant.politie.nl Bij mij als wijkagent komen vragen binnen van ouders hoe om te gaan met hun kinderen met betrekking tot alcohol en drugs. Hoe moeten wij hier mee omgaan en waar moeten wij op letten. Verder is het zo dat volgend jaar 2014 de leeftijd naar 18 jaar zal gaan met betrekking tot het gebruik van alcohol. Gezien dit signaal wil ik als wijkagent, als er voldoende belangstelling voor is, een informatieavond organiseren voor ouders die hier meer over willen weten. Door de gemeente Oisterwijk wordt hier ook aan gewerkt. Ouders binnen de gemeen te Oisterwijk die kinderen in de leeftijd van Schipperke’ is Tinus (M.A.) van Breda, wonend aan de Heuvelstraat 6a, afgelopen werkt. De doelstelling is het verlenen zondagochtend koninklijk onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Hans Janssen reikte de onderscheiding uit tijdens de jaarlijkse clubdag van de vereniging ‘Vrienden van het Schipperke’. Tinus (70) is een van de medeoprichters en ook al vanaf het eerste begin secretaris en 2de penningmeester van de hondenrasver eniging. De vereniging ‘Vrienden van het Schipperke’ is als rasvereniging erkend door de Raad van Beheer op Kynologisch gebied. Het doel van de vereniging is het in stand houden en ver beteren van het hondenras Schipperke. Het Schipperke is het kleinste slag van de hoofd groep Herdershonden en komt oorspronkelijk uit België. Door de vereniging wordt een clubblad uitgegeven en jaarlijks een Club kampioensdag/keuringsdag georganiseerd. Daarnaast zijn er talloze activiteiten die de eigenaars van Schipperkes en de honden sa men kunnen doen. Jaarlijks participeert men o.a. in Animal Event op de Beekse Bergen om het ras te promoten. Bij al deze activiteiten is Tinus betrokken. Op basis van zijn kennis, kunde en ervaring met zijn eigen Schipperkes geeft hij adviezen aan (aspirant) eigenaars van Schipperkes be treffende voeding, verzorging en trainingen. Hij biedt de leden hulp en informatie bij ziekte van en hond of bij afwijkend gedrag. Daarnaast functioneert de kennel van Tinus als tijdelijk opvang- en logeeradres. Als bestuurslid bezoekt Tinus nationale en internationale keuringsdagen van Schipper - Korting op uw eigen risico tot 135 euro De Vrienden van St.-Jan schenken een zitbank rond de Maxima-linde op het St.-Jansplein. De van duurzaam eikenhout gemaakte bank wordt geleverd door een Moergestels bedrijf. De Moergestelse tuincoach Adry Hoeven, die met het idee van de bank kwam, zorgt dat de bank er keurig komt te staan. Op de bank wordt een plaatje geschroefd met daarop een uitleg over het hoe en waarom. De Stichting Vrienden van St.-Jan plaatst een zitbank rond de Maxima-linde naast de kerk. Op de foto vlnr Mathieu Bruurs (penningmeester), Jan Vriens (voorzitter), Henk van Heesewijk (namens parochie bestuur), Joe Stieger (bestuurslid). Op de foto ontbreken: bestuurslid Corrie Kastelijn en secretaris Frans Kuijpers. Foto: Paul Spapens. De Vrienden van St.-Jan is voor Moergestel een belangrijke organisatie die veelal in stilte i van steun aan onderhoud en restauratie van zaken die de parochie aanbelangen. De laatste jaren realiseerde de stichting mede de overkapping op het kerkhof, het columbarium en een sani taire ruimte. Deze voorzieningen werden zeer is (eind)redacteur van het verenigingsblad verwelkomd binnen de Moergestelse gemeen- dat 4 keer per jaar uitkomt. Veel informatie schap. Ook werd een aantal glas-in-loodramen die in het blad staat is door hem opgezocht/ verzameld en geschreven. Daarnaast voert hij nog veel andere taken uit die écht te veel zijn om op te noemen. Van harte proficiat! als een rustpunt voor de mensen die de dag kapel bezoeken. Moergestelnaren kunnen er wat buurten en dagjesmensen en fietstoeristen kunnen vanaf de bank het Moergestels levent je gadeslaan. De zitbank moet er op 12 juni staan, dat is de dag waarop het koninklijk paar Oisterwijk bezoekt. Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 SCHEPENSSf^ TWEEWIËLERS h Huidverzorgingsinstituut Si n ra Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 s qi- ws Ml 1 RUUD PAN IS Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg Wij zijn een Schodegorant totaolherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraai Beheer Athmeo EVMKARANTBHXUF Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Jiï (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) Reparatie - Verkoop - Verhuur h Lli lirlworrnrriinncinctiti u it jf

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1