Kruid of zo Zomerconcert Jaarlijkse donateursactie Crescendo Hangmat voor Eveline Hoeven in MOERGESTEL Valpreventie- middag “Halt, u valt!” Gemeenteschild- verschieting 3 gilden Actie ’’Dagje Efteling” door Charitas Verklaring Uitvaartverzorging Will Pellis ’’Jullie doen toch ook wel mee?” van Danserswijk in Tiliander Kinderclub De Schaapskooi: voor alle kinderen vanaf 7 jaar Prijswinnaars sponsortocht overdekte fietsenstalling Praktijk voor natuurgeneeskunde Zondagmiddag 2 juni: kruidenwandeling Charitas Oisterwijk. Woensdagavond 5 juni: kennismakingsavond kruidengeneeskunde Woensdagavond 12 juni; lezing EHBO met kruiden Zondag 16 juni: open dag Voor meer informatie: zie www.kruidofzo.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl www.kruidofzo.nl Hanneke de Brouwer Moergestel 06-27293029 --- info@kruidofzo.nl In de twee weken na 2 juni zullen de donateurs weer bezocht worden voor hun jaarlijkse bij drage. Bestuur en leden van Crescendo danken u daarvoor bij voorbaat. Hendrikx uitgereikt aan de koning Peter Moor man van gilde St. Joris. De overheid en schietcommissie van Gilde St. Joris Op zondag 9 juni houdt het harmonieorkest en het jeugdorkest van de muziek vereniging Prinses Juliana een zomerconcert in Den Boogaard van 10.30 tot 11.30 uur. Het harmonie orkest zal een aantal nummers ten gehore brengen. Daarna spelen ze samen met het jeugdorkest. Daarna mogen kinderen verschillende instrumenten uitproberen. Naast het muzikale gedeelte kunnen kinderen geschminkt worden. Tevens krijgen de kinderen een snoepkaart. Er zijn veel verschillende dingen te doen voor de kinderen. Een mooi begin van een zondag met het hele gezin! Zondag 9 juni van 10.30 uur tot 11.30 uur in Den Boogaard. Tijdens de jaarmarkt kon je bij de scouting een heerlijke hangmat winnen (bomen niet inbe grepen). Het enige wat je daarvoor moest doen was het aantal bundels touw in een grote kist raden. Het exacte aantal van 51 werd door niemand geraden. Eveline Hoeven zat er het dichtst bij met 50 stuks en won daarmee de hangmat om ko mende zomer heerlijk in te gaan luieren. Van harte gefeliciteerd namens Scouting Moer gestel. Vanwege externe omstandigheden - waarop ik persoonlijk geen invloed kon uitoefenen - heb ik als uitvaartverzorger de laatste tijd een aantal mensen en families niet persoonlijk van dienst kunnen zijn. Dat vond ikzelf erg spijtig. Op dit moment kan ik u gelukkig meedelen, dat ik weer in de gelegenheid ben u in persoon te begeleiden bij het definitief afscheid nemen van een dierbare. Ik waardeer het u behulpzaam te kunnen zijn om uw wensen daarbij te vervullen. Moergestel, mei 2013 Uitvaartverzorging Will Pellis Telefoon 013 - 513 15 04 Muziekvereniging Prinses Juliana presenteert op zondag 9 juni: Zangvereniging Crescendo is blij dat een aantal donateurs ieder jaar weer bereid is een donatie te schenken. In deze tijd van krimpende subsidies is de steun van onze donateurs hard nodig. Daardoor kunnen vele dorpsgenoten wekelijks genieten van het samen zingen. Bovendien verzorgt Crescendo jaarlijks enkele concerten in Moergestel en directe omgeving. Crescendo is een gemengd koor, dat vierstem mig zingt. Het repertoire bestaat uit Franse, Engelse, Duitse en soms Spaanse volksliedjes, stukken uit musicals en licht klassiek werk. Aan de uitspraak van de vreemde talen wordt veel aandacht besteed, want niet iedereen is met alle talen bekend. Er wordt serieus, maar vooral met heel veel plezier gewerkt. De repetities zijn op maandagavond in de voormalige kapel van De Nieuwenhof aan de Kloosterdreef, van 19.30 uur tot 21.30 uur. Mocht u mee willen doen, dan bent u van harte welkom. schieten is er een formule bedacht om tot een goede puntentelling te komen. Er deden 43 schutter mee aan deze verschieting mee. Ondanks de wind was het toch nog een gezellig samen zijn van de schutters en hun aanhang. De uitslag was als volgt; 1. St. Joris met een gemiddelde van 14.11; 2. St. Catharina met een gemiddelde van 13.88; 3. St. Sebastiaan en Barbara met een gemiddelde van 9.66. De trofee werd door de opper deken Henri T iicfJiDW W^ndrilrv nitcr^rAilrt aan dp Vnnincr PpTpt Mnnr- UlllSliU W Danserswijk staat op vrijdag 31 mei en zondag 2 juni in Theater Tiliander. Danserswijk bestaat dit jaar vijf jaar. Om die reden trakteert de professionele Oisterwijkse dansschool u op een spetterende voorstelling met de toepasselijke naam '5'. De voorstelling gaat over een gebroken pentagram dat de bron van het bestaan vertegenwoordigt. De vraag blijft natuurlijk zal deze bron van het bestaan gebroken blijven of gaan de dansers van Danserswijk dit oplossen? ‘Five’ van Danserswijk vindt plaats op vrijdag 31 mei en zondag 2 juni 2013 in Tiliander. Aanvang vrijdag: 19.00 uur. Aanvang zondag: 13.00, 16.00 en 19.00 uur. Entree bedraagt 12,50. Voor meer informatie kijk op www.tili- ander.com of bel 521 7220. Aanstaande vrijdag 31 mei van 15.30 tot 16.45 uur in het parochiecentrum Aanstaande vrijdag organiseert kinderclub de Schaapskooi een kindermiddag voor de jeugd. Het onderwerp van de middag is: Jezus Maria. Waarom is Maria eigenlijk zo belangrijk voor ons en wat kunnen wij allemaal van haar leren? Pastor Theo gaat ons hierover vertellen in de kerk. Zoals altijd maken we er weer een gezellige middag van met spel- en creatieve activiteiten. De middag is gratis en toegankelijk voor alle kinderen vanaf 7 jaar. Wilt u meer informatie over Crescendo, dan kunt u contact opnemen met de voorzitter, Berry Smolders, telefoon 513 2490 of e-mail nsmolders@ziggo.nl of met de secretaris Judi Lagemaat, telefoon 468 1277. Op dinsdag 11 juni vindt in de ontmoetings ruimte van Park Stanislaus een valpreventie- middag plaats van 14.30 tot plm. 17.00 uur. Na ontvangst met koffie en thee komen resp. ’n fysiotherapaut, ergotherapeut, gymnastie- klerares en yogalerares aan het woord. Tussen door is er een pauze en mogelijkheid tot het stellen van vragen. Er is een informatiestand aanwezig met hulp middelen ter voorkoming van vallen. Voor deze middag kunt u zich opgeven vóór 5 juni bij de receptie van Park Stanislaus, tel. 513 9320 Kosten voor externe cliënten/senioren uit Moergestel en mantelzorgers 2,00. Op zaterdag 11 mei 2013 was de jaar lijkse verschieting om het gemeente- schild. Dit schild is door de gemeente Moergestel geschonken aan de 3 gilde van Moergestel. Elk jaar wordt op de eerste zaterdag van mei of op kermismaandag als er geen koning schie ten is geschoten door de drie gilden St. Catharina, St. Sebastiaan en Barbara en St. Joris. Het schieten is elk jaar bij een andere gilde,dit jaar was St. Joris aan de beurt. Doordat de gilde niet met eenzelfde wapen De volgende personen zijn in de prijzen geval len en kunnen een cadeaubonnetje, afhalen en besteden bij Novy. Bart en Mieke de Laat: de fraaist gepimpte fiets Vivianne Rooijde mooiste versierde fiets Anne van de Hout: de ludiekste uitvoering Silvie Kokx: een prijsje voor haar doorzet tingsvermogen Lotte van Dam: 10 rondjes in 1 keer de beste volhoudster Ann van de Hout: de best verzorgde poster Namens het bestuur van Moergestel Fietsdorp, Jan Vriens, voorzitter Enkele weken geleden hebben wij een artikel geplaatst over een “Dagje Efteling” voor gezin nen die dit zelf niet kunnen betalen. Deze gezinnen konden bij Charitas kaartjes voor de Efteling bestellen. In het artikel stond verder dat U eind mei begin juni de kaartjes thuis zou krijgen. Om de actie verder goed te verwerken en af te werken hebben wij iets meer tijd nodig. Zoals het er nu uitziet kunnen de gezinnen de kaartjes na half juni maar in elk geval voor 1 juli tegemoet zien. Wij hopen dat U en de kinderen een hele fijne dag zullen hebben. IT 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 MEI 2013 PAGINA 3 ■MMMN Wo. 29 mei: Benefietwedstrijd en diverse andere activiteiten van Softbalteam Jong Oranje op het Roefterrein vanaf 17.30 tot 22.00u. Vr. 31 mei: Weekmarkt op het St. Jansplein vanaf 13.30u. Vr. 31 mei: Open Cofee Club in Den Boogaard van 09.00 tot 11.OOu. Za. 1 juni: Vrijwilligers en sponsoravond Audacia Za+zo 1 en 2 juni: Hippische festijn Fevior, spingen paarden Zo. 2 juni: jubileumviering Cantate Domino om 10.00 u. St. Janskerk Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Open: wo, do en vr van 10.00 tot 14.00 uur. Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl UIT *7 *4 -PI .B

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3