Huzarenstukje door Scouting Moergestel Fietsevenement zwaar gebukt onder slecht weer, maar kende toch geslaagde onderdelen I Aphrodite Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Uw Gemeentemeuws op www.oisterwijk.nl Moergestel Fietsdorp gaat door en wordt volgend jaar gehouden in Hemelvaart-weekeinde Moergestel 50+ behartigt uw belangen Huidverzorgingsinstituut was dat nog veel, maar voor de organisatie een teleurstelling. WOENSDAG 29 MEI 2013 38e JAARGANG Nr. 1711 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Op dit moment is de jaarlijkse avondwandelvierdaagse weer in volle gang. Heel veel mensen uit Moergestel (en directe omgeving) doen hier elk jaar weer met veel plezier aan mee. De jongens en meiden van de scoutinggroep St. Jan Moergestel hebben dit jaar een waar huzarenstukje geleverd, door in twee dagen tijd een mooie en vooral ook stevige brug te bouwen over de Reusel... Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 TWEEWfELEftS het bouwen van de brug. En straks ook weer aan het afbreken ervan. Allemaal heel hartelijk bedankt daarvoor! En voor alle kinderen in Moergestel geldt: lijkt het je leuk om ook bij de scouting te gaan, en elke vrijdagavond of zaterdagochtend een leuk, uitdagend en afwisselend program ma mee te draaien? Kom dan gerust eens kij ken en proberen of je het leuk vind! Op vrij dagavond vanaf 19.00 uur (bevers 5-7 jaar, scouts 11-15 jaar en explorers 15-18 jaar) of op zaterdagmorgen vanaf 9.30 (welpen 7-11 jaar). Het kost helemaal niets om een paar keer mee te draaien, en er is altijd genoeg leiding aanwezig om evt. vragen van jou of je ouders te beantwoorden. Of kijk ook eens op onze site www.scoutingmoergestel.nl Genieten van toertochten De leden van de scouting bouwden een in drukwekkende toegangsboog tot het St.-Jans- plein. Bij de verschillende onderdelen van het fietsevenement assisteerden ze als ver- keersregelaars. De twee toertochten naar respectievelijk Lan den en Scherpenheuvel waren volgens Jan Vriens zeer succesvol. Moergestelse Heidi van den Hout reed beide tochten. Over haar ervaringen zei ze: “Geweldig, wat een saam horigheid en sportief genot.” Na afloop van de tocht naar Scherpenheuvel was de orga nisatie al weer bezig met 2014. De start van Moergestel Fietsdorp was perfect. Ruim tweehonderd mensen woonden tijdens Hemelvaart de Heilige Mis in de openlucht bij het kapelletje langs de weg naar Oisterwijk bij. Eveneens een succes waren de twee moun- tainbiketochten diezelfde dag. Hieraan namen 335 wielrenners deel, 15 meer dan vorig jaar. Op de enige echte scouting manier: met hout en touwen. Dus zonder spijkers, schroeven, lijm etc. Ze hebben dit gedaan omdat de scou ting in Moergestel dit jaar 50 jaar bestaat. Door allerlei activiteiten verspreid over het hele jaar wordt hier extra aandacht aan be steed. Bij veel van die activiteiten wordt ieder een in Moergestel, en vooral de kinderen, uitgenodigd om mee te doen. Want de scou ting hoort al 50 jaar bij Moergestel, en scou ting St. Jan wil er daar nog wel 50 jaar aan vastplakken. Op dinsdagavond hebben alle deelnemers aan de wandelvierdaagse de kans gehad over deze unieke brug te wandelen. De brug blijft nog liggen tot vrijdag a.s. Op zaterdag 1 juni wordt hij weer afgebroken. Iedereen is welkom om daarbij een kijkje te komen nemen. Jong en oud, van bestuur tot leiding tot de kinderen waar we het allemaal voor doen: iedereen heeft zijn steentje bijgedragen aan De Sfeermarkt met streekproducten kende door het weer een dramatisch slechte start. Na de middag beterde het weer en trok de markt ook aan. Het bakken van de Brabantse taarten was een succes en trok de aandacht van de provinciale pers. De eerste dag van de zogeheten Knapzak Feitsroute vonden bijna 400 knapzakjes hun weg naar de deel nemers. De smartlappenkoren Jeremiade, Agge Mar Weg Bent en Liederentafel Santé lieten het weer als het ware opklaren; ze zorg den voor veel plezierige sfeer. Het slechte weer heeft Moergestel Fietsdorp zeer parten gespeeld. “Een belang rijke doelstelling, een sociaal gebeuren op het St.-Jansplein, is daardoor regelmatig in het water gevallen”, aldus voorzitter Jan Vriens. Hij heeft te kennen gegeven dat hij stopt als voorzitter. Ondanks het erbarmelijke weer - al weer voor het derde jaar op rij - kende Moergestel Fietsdorp 2013 toch verschillende geslaagde onderdelen. Het evenement waarmee Moergestel als fietsdorp op de kaart is gezet wordt in 2014 gehouden tijdens het Hemelvaart-weekeinde. De Kapellekes Fietsroute vond veel aftrek. Aan de voor de eerste keer gehouden Ladies Komtoer deden een kleine zestig vrouwen mee. Moergestel Fietsdorp wilde hiermee het vrouwenwielrennen promoten. De vertegen woordigers van de KNWU waren vol lof over de organisatie en spraken de hoop uit dat Moergestel in 2014 opnieuw een Ladies Komtoer zal krijgen. Stanislausdag en Fiets Vierdaagse Aan de Stanislausdag deden vijftig bewoners mee. Ze genoten met volle teugen van een rondrit in de Oisterwijk Express, ’s Ochtends werden de 160 bewoners en het personeel door bakker Hans Verkooijen op een kren- tenslof getrakteerd. Zo’n zestig ‘gokkers’, voornamelijk vrouwen, deden deel aan de ‘super fietsbingo’. Met ruim 230 rennertjes was de Jeugd Komtoer een geweldig succes. Een werkgroep onder leiding van Jules De- greef leverde tien prachtige routes af voor de Fiets Vierdaagse. Aan de voorbereiding is zeer veel werk besteed. Niets werd aan het toeval overgelaten. Maar desondanks trok het evenement slechts 65 deelnemers. Gezien het zeer slechte weer met hele dagen regen Dagtocht donderdag 6 juni OPROEP! Reisdoel Holterberg, Tante Pos en Zwolle. Voor degenen die zich hebben aangemeld voor deze dagtocht: graag aanwezig zijn om 8.15 uur op het St. Jansplein. De bus kan dan op tijd vertrekken. Jonge generaties De Stichting WieKentKunst wist voor de vijfde keer een geweldig zingfestijn te orga niseren. Dat Moergestel Zingt ondanks de stromende regen toch een succes werd was onder meer te danken aan de extra verwar ming die Cees van Dijk in de tent plaatste. Een feesttent die trouwens goed verzorgd was, dankzij het horecateam van De Veerkes, Den Boogaard en Den Heerlijkheid. Kosten noch moeite zijn gespaard. De tentoonstelling van retrofietsen trok de nodige belangstelling. Frank Vogels en Ga zelle toonden de fietsen van de toekomst. De demonstratie met Segways viel in de smaak. De sponsortocht voor de overdekte fietsen stalling was een flop. Jan Vriens: “En toch is er een lichtpuntje. De sponsorcommissie van De Vonder gaat dit project verder opkrikken.” Het blijft volgens Jan Vriens moeilijk om de jongste generaties naar het St.-Jansplein te lokken. De deelname aan alle activiteiten die speciaal voor de jeugd waren georganiseerd vielen tegen. Kinderen aan de start van de Dikke bandenrace, een van de vele onderdelen van Moergestel Fietsdorp 2013. Foto: Paul Spapens nieuws oe es gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planef.nl Infoveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Reparatie - Verkoop - Verhuur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1