QOEF! moorman In strijd tegen straatroven: zet een volgapp op je gsm ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Gezocht: leiding JVW Moergestel Ik doe mee aan de jeugdvakantieweek: Belangrijk: vraag telefoon. Daarnaast worden tegenwoordig smartphones, laptops en tablets vaak Bid 9 dagen het meegenomen bij een inbraak of een overval. 1 Naam: Adres: Tel:.. Mailadres: Mobiel: Geboortedatum Leeftijd tijdens JVW: BON Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl AUTOMOBIELBEDRIJF Ik wil meedoen als groepsleiding aan: O programma A (kinderen van groep 1-2. .4 ochtenden, 1 hele dag) .5 hele dagen) .5 hele dagen en 1 avond) De verhuisdozen staan klaar! een foto van de dief of heler te maken. Je kunt jezelf en de politie helpen door zo’n app smartphone op basis van dit nummer blok keren op het telefoonnetwerk. In Groot-Brit- tannië en België leidde dit tot een aanzienlijke 10.00 11.50 .9.00 .9.15 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Smartphones zijn in trek Tegenwoordig doet iedereen van alles met zijn smartphone. E-mailverkeer, 1 - --- Zin in een week vol leuke activiteiten zoals (bos)spelen, uitstapje, knutselen en lol maken met de jeugd van Moergestel?! Geef je dan nu op als vrijwilliger van de Jeugdvakantieweek! Dat kan door onderstaand strookje in de bus te doen bij Geesje van den Boer, Pr. Margriet- straat 18 of bij Maureen Hekker, Vonderhof 7. Aanmelden via de site kan natuurlijk ook: www.jvwmoergestel.nl Vragen kun je mailen naar: leiding@jvwmoergestel.nl. Voor al uw bloemwerken bent u van harte welkom in de Kerkstraat! buit meer is voor straatrovers. Dat begint met het instellen van een pincode, waarmee je voorkomt dat de dief op jouw kosten belt. Registreer de kenmerken van je mobiele tele- telefoon, op de witte sticker foon en installeer een zogenaamde volgapp. Houd alvast vrijdagavond 21 juni vrij, dan bespreken we het programma en verdelen we de groepen. Nadere informatie volgt nog in Moergestel Nieuws. ROEF!-HANDBAL Uitslag: MCI Avanti-Roef 13-2. 11 en 12 Mei was het Roef-Taxandria-toemooi. Zaterdag werkte het weer niet erg mee, maar iedereen speelde zijn/haar wedstrijden. De dames troffen het telkens dat ze een flinke regenbui op hun dak kregen, maar de sfeer was goed. Een dikke trui of jas deed wonderen. De le prijs ging naar de dames van Leidsche Rijn en bij de heren naar Taxandria. Zondag was het in ieders geval droog weer, waar we heel blij mee waren. Want er waren weer een kleine duizend sporters aanwezig, met veel jeugdspelers. Alles was erg goed verlopen en we mogen spreken van een geslaagd sportief toernooi. Programma voor donderdag 23 mei: 18.30 uur MCI Roef-Tachos 18.00 19.00 uur DA Roef-Desk (onder voorbehoud) Zaterdag 25 mei: GDJ 11.00 uur Elshout-Roef MCI 12.50 uur Elshout-Roef 1 Zondag 26 mei: MC2 10.00 uur Blauwwit-Roef 2 MBJ 10.00 uur Taxandria-Roef Bloem**? Vjroen Jouw telefoon niet meer bruikbaar voor heler of steler nh5fë nn bent op het moment als je telefoon wordt gestolen. Smartphones zijn duur, straat 20, Moergestel, tel 513 3489 gewild en daarom erg in trek bij criminelen. Uit analyses blijkt dat momenteel 45 procent van alle straatroven gericht is op het buitmaken van een mobiele Preventie Het is dus belangrijk om te voorkomen dat je je telefoon kwijtraakt aan een crimineel. Vaak wordt de gsm gewoon tijdens het gebruik daling van o.a.s straatroven. In ons land op straat uit de handen getrokken. Hou dus gebeurt dat helaas nog niet. Jammer, want altijd je omgeving in de gaten als je je mobiel- op die manier wordt een gestolen telefoon tje buiten gebruikt. Daarnaast kun je ervoor op afstand onbruikbaar gemaakt. De Neder- zorgen dat de smartphone geen interessante landse overheid is in gesprek met de telecom branche om dit ook in ons land te realiseren. Je kunt dit unieke serienummer terugvinden: •Op de zijkant van de originele doos van de IMEI nummer Noteer ook altijd het zogenaamde imei num- mer. Dit 15-cijferige nummer is voor elke LET ÖP.Vrijdag 9 augustus: Afsluitende mobiele telefoon uniek en is dus altijd uit- feestavond voor alle vrijwilligers (metbos- stekend bewijs dat het om jouw gsm gaat, spel!) Aan de hand van dit nummer kan niet alleen de politie rechercheren. Ook is het technisch Hebben we jou en je vrienden/vriendinnen) gezien mogelijk dat providers de gestolen enthousiast gemaakt?! Meld je dan snel aan! dat er een volgapp geïnstalleerd is. Het kost woensdagmiddag nog ruimte voor nieuwe politie ter beschikking stelt. Wil je snel zo'n je niets, kan een hoop ellende voorkomen en Hoe werkt de volgapp Het verwijderen van de simkaart helpt de dief niet. Zodra de smartphone weer contact maakt met het internet (bijv, via wifi of met 'i 00 m2-2Ö0 m2? TeL^4Ó~2522798of06- een andere simkaart) treedt de volgapp weer in werking. Verwacht echter geen wonderen. Als de steler of heler je smartphone uitscha- Van 5 t/m 9 augustus is het weer JVW met als thema Superhelden. kelt, dan houdt het op. Verder is het niet zo Wil je een groep kinderen begeleiden samen met wat vrienden? Of begeleid je liever een spel? Alles kan. Alle hulp is welkom! Ook als je niet de hele week kunt. Iedereen vanaf 14 jaar mag een groep kinderen begeleiden. Ben je 13 en wil je toch helpen? Dan zoeken wij een geschikte taak voor jou! Even kort: O programma B (kinderen van groep 3-4-5. O programma C (kinderen van groep 6-7-8. Ik doe samen met: Ik ben niet beschikbaar als leiding, maar wil meedoen als: O spelleiding In je telefoon, meestal onder de accu op een wit stickertje, vaak ook met barcode •door op je telefoon de code *#06# in te toetsen I O algemene hulp (Stichting Teut en Techniek) en ben hiervoor beschikbaar op de volgende dag(del)en: I O maandag (hele dag)O maandagmorgen O maandagmiddag O dinsdag (hele dag)O dinsdagmorgen O dinsdagmiddag O woensdag (hele dag) O woensdagmorgen O woensdagmiddag I O donderdag (hele dag)O donderdagmorgen O donderdagmiddag O vrijdag (hele dag) O vrijdagmorgenO vrijdagmiddag N.b. Bij deelname aan de JVW ga je akkoord met de mogelijkheid dat een foto van je op de J site komt te staan. dat de politie meteen een huis kan binnen stormen om te kijken of er een gestolen gsm of tablet binnen ligt. Het moet overduidelijk zijn in welk huis jouw device precies ligt. Bovendien moet Justitie altijd toestemming geven voor zo'n huiszoeking. De installatie van zo'n volgapp is dus hulpmiddel dat onder Wat? Vrijwilliger bij JVW Moergestel gunstige omstandigheden kan meehelpen om Wanneer? 5 t/m 9 augustus 2013 je gestolen telefoon op te sporen. Voor wie? Iedereen vanaf 14 jaar. En: Ouders, opa’s en oma’s: ook jullie zijn welkom! We zijn o.a. nog op zoek naar spel leiding. Volgsoftware Er bestaat zogenaamde track trace software voor smartphones, tablets en laptops. Handig, want dit soort apps ontmoedigen straatrovers Preventie en vergroten de pakkans van de dader. De De politie neemt straatroof serieus en probeert software stelt jou in staat om de locatie van de daders altijd te achterhalen. Ook de over- je toestel na roof te traceren en om op afstand heid, het openbaar ministerie en je gemeente nemen maatregelen in de strijd tegen straat roven. Van jezelf wordt natuurlijk ook iets te installeren. Mocht je mobieltje geroofd verwacht. Zorg ervoor dat je gsm geen inte- worden, bel dan meteen 112 zodat de politie ressante buit meer is voor stelers en helers, direct kan proberen om je telefoon én de Begin met het instellen van een pincode op straatrover te lokaliseren. Dat kan overigens je telefoon. Noteer je imei-nummer en zorg pas nadat je de gegevens van de app aan de app installeren? Kijk dan op de website helpt mee om straatroven te verminderen. www.hier-waak-ik.nl PAGINA 6 n/ianHo l/anro r\r\\s Woonplaats Telefoon 'Zoekertjes' UITSLU1IEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! t/m 10 regels 5,00 Kerkstraat 16. Moergestel Tel. 013-513 3612 t/m 6 regels 3,50 Bloem Groen I I I I I-- I I I- I I-- I I I I I- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat reatieb www.bloemengroencreaties.nl Creaties Donderdag 20 juni start om 21.30u de Café De Brouwer Pub Quiz! Teams van max. 5 pers, en max. 16 teams. Schrijf tijdig in! 10.- per team en win leuke prijzen. Opslagruimte gevraagd voor vloerbedek- 21$95288. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 MEI 2013 Te huur: compleet ingerichte horecaruim- te voor besloten feesten in eigen beheer. Meer info: 06 50838896. Interieurverzorgster is nog op zoek naar enkele uurtjes huishoudelijk werk. Tijden en dagen in overleg. Tel. 06-48265485. Verloren op weg van Medisch Centrum naar Epi: blauw keycord met 1 sleutel en zwarte ovalen druppel. Graag terugbezorgen op Raadhuisstraat 36, Moergestel. Donderdag 20 juni start om 21.30u de Café De Brouwer Pub Quiz! Teams van max. 5 pers, en max. 16 teams. Schrijf tijdig in! 10.- per team en win leuke prijzen. Soms kan iets nieuws meteen heel ver trouwd voelen en leuker zijn dan je dacht. Gi- Gong bijvoorbeeld! In Moergestel is er op de mensen. ëlsvervést@live.nl 013-5216035. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerii: voor digitale berichtjes, muziek, filmpjes, foto's, contacten, allemaal data die je kwijt Noveen St. Clara! F alleen positieve dingen. I Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.u krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 6