Uniek lustrum voor Moergestelse Engelandvaarders Vrijwilligersprijs Moergestel voor Ton van der Dussen Valpreventie- middag “Halt, u valt!” Huis voor Zingeving Mijn wieg stond in Moergestel Alom waardering voor grote inzet en betrokkenheid Engelandvaarders anno 2013. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Interland op Audacia-terrein; Engels bezoek in Moergestel Dat was de kop van een artikel dat 40 jaar geleden te lezen was in het Nieuwsblad van het Zuiden, de voorloper van het Brabants Dagblad. En nog steeds bestaat die vriendschapsband tussen deze mannen en hun dames uit Hastings aan de zuidkust van Engeland en onze Moergestelse Engelandvaarders. Uniek te noemen omdat het contact jaarlijks plaatsvindt. De voetbalschoenen blijven tegenwoordig thuis, want voetballen dat zit er gezien de leeftijd niet meer in. De laatste jaren zijn het meer uitstapjes waarbij wat cultuur gesnoven wordt en natuurlijk oude herinneringen worden opgehaald onder het genot van een biertje. Huize Nieuwenhof; van 10.30 tot 16.30. De zaal is open vanaf 10.00. Kosten: €45,- per persoon. Meer informatie en inschrijvingen: www.huisvoorzingeving.nl of 06-51003388. een inwoner dit eerbetoon krijgt. Ton van der Dussen krijgt de prijs in een bijzonder jaar. In 2013 namelijk bestaat het koor Cantate Domino 175 jaar. Ton van der Dussen is sinds 25 juni 1975 lid van dit koor. Sinds 2005 is hij ook nog eens voorzitter van Cantate Domino. Ton van der Dussen met het bronzen beeldje van reuzin Ermelindis en de oorkonde. Links van hem zijn vrouw Jet en rechts burgemeester Hans Janssen. in de vier weken beantwoordt hij de parochie- telefoon. Bij de ontwikkeling van het fiets- en voetpadenplan Moergestel was hij nauw be trokken. Ton van der Dussen, aldus het juryrapport, is zo iemand van wie mensen zeggen: die zou eens de vrijwilligersprijs moeten krijgen. De Moergestelnaren weten waarvan ze spreken want het is inmiddels al de dertiende keer dat ‘Voorbeeldig vrijwilliger’ Maar dat is slechts een van de verdiensten die hij als vrijwilliger heeft voor de Moergestelse samenleving. Zo is hij al 25 jaar betrokken bij de organisatie van de avondvierdaagse. Hoezeer Ton van der Dussen is betrokken bij de paro chie St.-Jans Onthoofding blijkt uit het feit dat hij lid is van de werkgroep die de liturgische vieringen voorbereidt. Hij is lid van de pasto- raatsgroep, van de avondwakegroep en eens Volgens het juryrapport is Ton van der Dussen ‘een voorbeeldig vrijwilliger, een voorbeeld voor iedereen want vrijwilligers zijn er nooit genoeg’. De jury was het er dan ook unaniem over eens dat de Moergestelse vrijwilligersprijs 2012 moest gaan naar deze Moergestelse reus. Na afloop van de plechtigheid vormde zich een lange rij van mensen die Ton van der Dussen feliciteerden. Diens vrouw Jet deelde in de vreugde met een bos bloemen. “Zonder de steun van mijn vrouw lukt het niet”, aldus Ton. Hij dankte iedereen voor de grote ver rassing die hem ten deel was gevallen. Brouwer, waarbij ook onze plaatselijke har monie en burgemeester Hans Janssen aanwezig zullen zijn. Daarna gaat het naar Hilvarenbeek, even wat cultuur snuiven, een dansje en natuur lijk het onvermijdelijke biertje. Terug in Moergestel staat het gezelschap van 50 perso nen een barbecue te wachten. De dag wordt afgesloten met een feestavond bij De Brouwer. Omdat in het verleden ook de kinderen van onze Engelandvaarders bij de diverse, jaarlijks terugkerende, evenementen betrokken waren, en ook de engelsen hen heb ben zien opgroeien, zijn ook deze kinderen uitgenodigd voor deze feestavond. Dat belooft dus weer een ouderwets gezellige avond te worden. Ton van der Dussen is vrijdagavond onderscheiden met de Moergestelse vrij willigersprijs 2012. Het bronzen beeldje van de Gèèselse reus Ermelindis en een cheque van 250 euro werden hem uitgereikt door burgemeester Hans Janssen. De bekendmaking van de vrijwilligersprijs gebeurde traditiegetrouw tijdens Moergestel Zingt. Burgemeester Hans Janssen roemde de grote inzet en betrokkenheid van Ton van der Dussen en hij stelde hem ten voorbeeld aan de gemeenschap. “De vrijwilligersprijs is een waardering vanuit de Moergestelse gemeen schap zelf”, aldus de burgemeester die daarop door de microfoon vroeg of de aanwezigen bij Moergestel Zingt het daarmee eens waren. Een luid ‘jaaaa.was het antwoord waarna eenstemmig een lang-zal-ie-leven werd gezon gen. Vrijdag 24 mei komen de mannen uit Hastings weer naar Moergestel. De ontvangst vindt zoals altijd plaats bij De Brouwer. Eerst weer even bijpraten onder het genot van een biertje. Voor wie zin heeft, het is informeel dus: come and join us. Zaterdag 25 mei gaan onze mannen dit lustrum met hun engelse vrienden vieren. En feest vie ren dat kunnen de Engelandvaarders en ook de engelsen op hun wat oudere dag nog steeds prima. Het programma van die dag begint om 12.30 uur met een officieel gedeelte bij De Op dinsdag 11 juni vindt in de ontmoetings ruimte van Park Stanislaus een valpreventie- middag plaats van 14.30 tot plm. 17.00 uur. Na ontvangst met koffie en thee komen resp. ’n fysiotherapaut, ergotherapeut, gymnastie- klerares en yogalerares aan het woord. Tussen door is er een pauze en mogelijkheid tot het stellen van vragen. Er is een informatiestand aanwezig met hulp middelen ter voorkoming van vallen. Kosten voor externe cliënten/senioren uit Moergestel en mantelzorgers 2,00. Op zaterdag 25 mei is de laatste inspiratiekring met Evert en Caroline van de Ven van dit voorjaar. Dus ook je laatste kans om deze bij zondere werkvorm eens te ervaren. De inspi ratiekring is bestemd voor mensen die de aan wijzingen, die Eckhart Tolle in 'De kracht van het Nu' en Evert van de Ven in 'Het Kompas' geven, in de praktijk van alledag willen leven. Tijdens de kring wissel je je ervaringen, vragen, 'tips tricks' uit, ondersteund door begeleiding van Evert en Caroline van de Ven met medi tatie, oefeningen en dans. In de inspiratie- kringen steunen we elkaar in onze ontdek kingstocht naar een creatief, zinvol bestaan. Samen, in verbinding met onszelf en de ons omringende wereld. De inspiratiekringen zijn bestemd voor mensen die zich aangesproken, uitgenodigd en/of uitgedaagd voelen hun leven vanuit een ander, nieuw perspectief te bekijken en te leven. Evert is auteur van Het Kompas; levenslust en levenskunst in de praktijk gebracht, naar de teachings van Eckhart Tolle. Hij is tevens bewustzijnstrainer bij Atelier de Clou. Caroline is fysiotherapeut, klassiek homeopaat, beeldend kunstenaar en 5-ritmedanser en vanuit deze achtergrond werkzaam als bewustzijnstrainer in beweging en dans bij Atellier de Clou. Van 25 mei t/m 7 juli is er in Park Stanislaus een bijzondere tentoonstelling te zien met werken van Lea Jans. Haar schilderijen komen tot stand door gebruik te maken van oncon ventionele technieken. Zij werkt niet alleen met acrylverf, maar ook met natuurlijke pro- dukten zoals roestige voorwerpen, wijn, regen etc, ofwel: oxidatieprocessen. Lea Jans is de dochter van Jan van Kasteren en Mien van Kasteren-van Laak die in 1938 in de bedrijfswoning van de zusters van Liefde, Kloosterlaan D82, kwamen wonen. Zij runden daar de boerderij van de zusters. Lea werd vernoemd naar haar opa, Laurentius, maar Moergestelenaren kenden haar, vanwege haar spierwitte haren, beter onder de naam “het wit gètje van het schoolpèdje”. Het is voor Lea daarom een heel bijzonder gevoel om na al die jaren met haar schilderijen in Moergestel bij Stanislaus present te mogen zijn en zijn wenst u veel kijkplezier. IJSr 1 PAGINA 3 ■M ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 MEI 2013

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3