VAN ALPHEN Kinderen en Toos Swinkels stelen de show Ad en Jo van Elderen 50 jaar getrouwd Aphrodite focwa ONZE SERVICE: Oisterwijk M.O. 'AS Gratis vervangend vervoer Uw Gemeenten ftuws op www.oisterwijk.nl Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Tel. (013) 542 17 55 www.vanalphenautoschades.nl Korting op uw eigen risico tot 135 euro Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg Tol rm w 17 U Direct en vnendeh|k geholpen, ook zónder afspraak u 4 J Tel. 013-513 1474 /Wm E H iH T Gratis haal- en brengservice AUTOSCHADES -sinds 1880 - BINGO Op donderdag 23 mei is weer onze gezellige maandelijkse bingo in Den Boogaard. We beginnen om 14.00 uur met gratis ’n lekker kopje koffie of thee. Daarna spelen we 6 ron des om onze welbekende leuke prijzen! Bent u geen lid van de SVM? Geeft niks, u bent tóch van harte welkom om gezellig met ons mee te spelen. Dit is de laatste bingomiddag van dit seizoen en hebben we weer iets extra’s voor u in petto. Addy en Joke heten u van harte welkom. De bingo voor de maand september is op 19 september 2013. Samen met Jo is hij ’n aantal jaren leider geweest bij de fameuze ‘Windlopers’. Welk kind in Moergestel is er destijds géén lid van geweest.Elke zondag ging deze vereniging wandelen in de omgeving en Ad liep dan altijd met de 10 km-groep. Daarnaast houdt Ad van houtbewerken en is hij nog steeds een fanatiek vrijetijdsschilder. Al 5 maal deed hij mee aan Moergestel Kreatief en nog elke week bekwaamt hij zich via de lessen die hij volgt. Afgelopen jaar kreeg hij met Sinterklaas een wel héél bijzonder cadeau: z’n eigen web site (www.advanelderen.webklik.nl). U moet er maar eens ’n kijkje nemen. AD EN Z’N VRIJE TIJD Buiten z’n normale dagtaak op de fabriek was Ad ook nog op andere fronten actief. Meest daarbij in het oog springend is zijn lidmaatschap bij Moergestels’ vrijwillige brandweer. Op z’n 18e meldde hij zich daar en hij zou 15 jaar dienst uitmaken van het korps. Toen werd hij helaas afgekeurd van wege z’n ogen. Op de vraag wat bij hem in zijn brandweerperiode het meeste indruk heeft gemaakt, noemt hij de vreselijke brand bij Breda’s Welvaren in de nacht van 18 op 19 januari 1966. Bij de brand kwam zoon Christ van de familie Timmermans om het leven. Ad kan de gebeurtenissen nog helder voor de geest halen. ELKAAR LEREN KENNEN EN HUWELIJK Ad en Jo kenden elkaar al wel ’n tijdje, maar het begon pas écht iets te worden tijdens een van de traditionele dansavonden bij Breda’s Welvaren. Eenmaal per maand op zondag avond werd er gedanst op de muziek van o.a. Frans van Esch (accordeon), Gust van Haaren (drums) en Theo Groenland (accordeon). Na 5 jaar ‘gelopen’ te hebben heeft Ad zijn vrien din ten huwelijk gevraagd... Op woensdag 29 mei 1963 geven ze elkaar het ja-woord bij trouwambtenaar Piet de Rouw op het gemeentehuis. Amper ’n uurtje JO VAN GISBERGEN Jo is geboren op 8 april 1938 op Tilburgseweg 10. Het huisje staat er nog altijd.Vader Piet verdiende eveneens de kost als schoenmaker bij van Bommel. Het gezin Van Gisbergen bestond uit 11 kinderen: 6 meisjes en 5 jon gens. Na de bewaar- en lagere school (Maria Goretti) gaat ze korte tijd naar de huishoud- vond vrijdagavond in de tent van Moergestel Fietsdorp de variant voor kinderen plaats. Ook dit Moergestel Zingt voor kinderen werd met veel plezier gepresenteerd door Toos Swinkels. Zij en de kinderen voorop maakten er een enthousiaste show van. Toos Swinkels presenteerde voor de zesde keer het door WieKentKunst georganiseerde Moergestel Zingt. school die toen tijdelijk gevestigd was in het klooster. Na haar schoolperiode gaat Jo tij delijk thuis in het huishouden aan de slag. Het tiende kind was op komst, dus hulp was hard nodig! Daarna gaat ze ook werken bij Schoenfabriek Van Bommel, maar ze zal er maar tijdelijk blijven. Ze gaat als huishou delijk medewerkster naar het Elisabeth Zie kenhuis om na 4 jaar bij schoenfabriek Van Gils in de stikkerij te gaan werken. Daar blijft ze tot aan haar ‘trouw’.Meisjes die trouwden mochten immers niet meer op de fabriek blij ven werken. Later gaat ze er echter weer als thuisstikster aan de slag. Ad en Jo van Elderen. Voor de vierde keer in amper 12 jaar tijd mogen in De Korenschuur de vlaggen uit. Woensdag 29 mei wordt gevierd dat Ad van Elderen en Jo van Elderen-van Gisbergen (Korenschuur 10) vijftig jaar getrouwd zijn. Ze vieren dat die dag met familie en vrienden en de feestelijke dag wordt begonnen met een H. Mis in onze parochiekerk. AD VAN ELDEREN Ad is geboren op het adres Kerkpad A38 op 13 juli 1937 in een gezin dat uiteindelijk 8 kinderen telde: 2 meisjes en 6 jongens. Vader Van Elderen verdiende de kost als schoen maker bij Wed. J.P van Bommel. Zoals alle jongens in die tijd ging Ad naar de bewaar school aan de Kloosterlaan en later naar de St. Jozefschool in de Bosstraat (in de oorlog ook nog tijdelijk in de oude school aan de Schoolstraat en zelfs op de pastorie). Hij door liep er de zeven klassen bij de broeders en na z’n schoolperiode moest hij aan het werk. De keuze was niet zo moeilijk: ook hij moest het schoenmakersvak in bij Van Bommel. Hij blijft er niet lang, maar via ’n aantal omzwer vingen - broodbezorger bij de Coöperatie, Opstalan, Gouden Muiltje, Seda meubel - komt hij er uiteindelijk weer terug. Hij maakt er zijn arbeidzame leven vol tot aan zijn 61e. Dan gaat Ad gebruik maken van de VUT- regeling. J Huidverzorgingsinstituut FEEST Ze hebben het er samen uitstekend naar de zin daar in de Korenschuur. Zoals gezegd: Ad schildert en Jo, die tot voor kort nog mid getgolf in competitieverband speelde, maakt de mooiste kaarten. Ze geeft daarin ook nog wekelijks les in Den Boogaard bij de SVM. Verder doen ze het voortaan ’n beetje rustig aan. Volgende week woensdag wordt, zoals ge zegd, het feest gevierd, samen met familie en vrienden. We wensen hen van harte een gezellige dag toe en namens ‘Moergestel- Nieuws’; van harte proficiat en nog veel gezonde jaren samen! later staan ze voor het altaar bij pastoor Van den Boogaard. Het huwelijksfeest werd gevierd bij Café de Brouwer en het jonge koppel nam z’n intrek bij de ouders van Ad aan de Kerkpad. In 1965 gaan ze wonen in het door hen gekochte nieuwbouwhuis aan de Hogenackerstraat. Hier blijven ze wonen tot de appartementen aan Korenschuur klaar zijn in 2001. Ze zetten hun huis te koop en als de eerste gegadigde zich dezelfde dag meldt is het huis in 20 minuten tijd gewisseld van eigenaar! Vierde keer goud in de Korenschuur. Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 SCHEPEN^ TWEE Wh- Schoolstraat 5 MOERGESTEL 4 E Wij zijn een Schndegarant totaalherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmeo flJHOtM&WBEDRUF (wanneer dit niet te verholen is bij een tegenpartij) Uitgave en redactie: Buro Tel. (013) 513 2268 - e-rr Inleveren kopij via e-mail: gemeente AA Reparatie - Verkoop - Verhuur uur 3i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1