Succesvolle start Ladies Komtoer 2013 folkdag Jongerenwerk Moergestel bestaat 40 jaar! Audacia- nieuws Badminton Club de Aanstede zoekt nieuwe leden! BMX-act: weergaloos stunten met kleine fietsjes Vroeg op met muziek van de harmonie! i Kunt u zelf uw rookmelder niet ophangen? Bel 0251 - 275 590 nederlandse brandwonden stichting www.brandwondenstichting.nl/rookmelderteam Primeur voor Moergestel Fietsdorp Je ziet ze wel eens ooit in films en documentaires over Amerika en een stuk dichter bij huis kun je ze ook wel eens bezig zien op de trappen van de Schouwburg van Tilburg, maar voor het echte stuntwerk moet je op zon dag 19 mei op het St.-Jansplein in Moergestel zijn. Vanaf 16.00 uur wordt door Sjise Winkel een stunt- show gegeven met zijn BMX. Dat zijn kleine fietsjes waarmee ongeloof lijke capriolen uit worden gehaald. De show is gratis te bezoeken. De eindzege werd uiteindelijk opgeëist door de Australische Lauran Kitchen die Ersa Tromp uit Coevorden in een spannende sprint nar de 2e plaats verwees. Beide dames hadden het hele peloton op een ronde gereden. De derde plaats werd opgeëist door Mary Rose Postma uit Maastricht die alleen voor het peloton uit de eindmeet passeerde. Voor de speel avond op maan dag van 20.00 tot 22.00 uur zoekt men nieuwe leden om op ‘recreatief niveau’ te spe len. In mei en juni kan men gratis proefspe len. Er zijn bad mintonrackets aanwezig. Gespeeld wordt in Sporthal Stokeind. Voor nadere informatie kun je terecht op tel. 06-5494 6806 of Paul.Schoenma kers@home.nl ..2-0 14.30 Op zondag 26 mei zal in het dorp rond half zeven ’s ochtends al muziek klinken. Muziekvereniging Prinses Juliana heeft dan haar jaarlijkse meiwandeling. Iedereen is welkom om met ons mee te wandelen. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd! Meld je wel even aan in verband met het ontbijt. Kosten hiervan bedragen 11 euro per persoon. Aanmelden kan via: pr@julianamoergestel.nl Heel graag tot zondag 26 mei! Wat Sytse Winkel in Moergestel komt showen gaat door als de oudste en tegelijk meest ver nieuwende BMX-act van Nederland. Een ander woord voor BMX is fietscross. Het woord BMX staat voor Bicycle Motocross - de X staat dus voor cross. Dit type fietscross is in de jaren ’60 ontstaan in de Verenigde Staten. In Nederland kwam de extreme BMX- sport in de jaren ’80 van de grond. Moergestel Fietsdorp lanceerde dit jaar met de Ladies Komtoer een nieuw fietsevenement. En met groot succes. In een spannend avondcriterium over een afstand van ca. 65 km streden zo’n 50 dames om de dagprijzen, die ook niet mis waren. Ook tijdens de koers waren nog vele premies te verdienen. Het maakte de koers nog aantrekkelijker voor de vele toeschouwers die het minder goede weer hadden getrotseerd. dat casco door de gemeente werd opgeleverd. Het pand werd gedeeld met de KPJ die enigs zins gedwongen hun oude stek moesten ver laten. Na enkele jaren besloot de KPJ om geen gebruik meer te maken van het pand. Waarna er een grootscheepse verbouwing heeft plaats gevonden die via fondsenwerving bekostigd werd met het huidige interieur als resultaat. Mede dankzij de inzet van enkele enthousiaste jongerenwerkers groeide het jongerencentrum uit tot een volwaardige plek waar jongeren zich thuis voelden. Wegens bezuinigingen is er sinds 2013 geen professioneel jongerenwerk meer actief en is de organisatie weer terug bij af, namelijk jongerenwerk georganiseerd door vrijwilligers. Landelijke ontwikkelingen laten zien dat er meer gemeenten drastisch bezuinigen op gebied van welzijn en cultuur. Het credo bin nen de gemeente Oisterwijk is ‘Samen meer met minder’. Kenmerkend hierbij is dat de overheid zich steeds meer terugtrekt en dat de burger aan zet is met het nemen van ini tiatieven. Het huidige bestuur doet dringend een beroep op u, jong en oud om te participeren in het jongerenwerk. Alleen op deze manier kunnen we de toekomst van het jongerenwerk veilig stellen zodat nog vele jongeren hun talenten kunnen ontwik kelen en ontdekken welke competenties ze bezitten tijdens diverse activiteiten. Enkele jaren later, we schrijven 1973, zijn er wederom stappen gezet om in het voor malige schoenfabriek van Van Bommel een jongerencentrum te huisvesten. Het Trefcen trum was daarmee een feit. Zowel Hades alsook het Trefcentrum organiseerde acti viteiten die vooral gericht waren op ont spanning en muziek. Met name de folkdagen, die georganiseerd werden door het Trefcen trum, trokken landelijke bekendheid. Uit deze oorspronkelijke fietscross is een aantal varianten ontstaan, zoals Freestyle, Dirt en Street. Dat laatste is wat Sytse Winkel in Moer gestel komt demonstreren. Met zijn uiterst wendbare fietsje springt hij in de ronde, balan ceert op een buis of de rand van iets, versnelt, remt af, zwenkt en dat allemaal op een duize lingwekkende manier. Je weet gewoon niet wat je ziet en je vraagt je af hoe ze zoiets ooit hebben kunnen leren. Het jongerenwerk in Moergestel bestaat al decennialang en begon als jongerencentrum Hades in 1969 als tegenhanger van de com merciële avonden in Den Boogaard. Hades wilde allesbehalve keurig en burgerlijk zijn, provocerend ten top, kenmerkend voor die tijd. Mede hierdoor werden de activiteiten door het gemeentebestuur al snel stilgelegd. In het weekend van 24 en 25 mei worden er ter promotie van het jongerenwerk diverse activiteiten georganiseerd. Tevens staan we ook stil bij het feit dat het jongerenwerk 40 jaar actief is. Zo treden er op vrijdagavond twee bands op. Johnny Jester bijt het spits af met Rockmuziek gevolgd door The Dead Revils met opzwepende Chicago blues. Op zaterdagmiddag staan er tieneractiviteiten gepland zoals een skate- en streetdanceclinic. In de avond een reünie met een optreden van singer songwriter Jacques Mees. Beide avonden starten om 20.30 uur, entree gratis en iedereen is van harte welkom aan de Bosstraat 1b. Het bestuur en vrijwilligers van het Trefcen trum waren vooral studenten die tijdens hun studietijd participeerden binnen het jonge rencentrum. In 1985 is er besloten om de acti- Audacia maakt wél goals Audacia - RKKSV 2 - 0 Het leek er lange tijd op dat Audacia geen gewenst resultaat zou behalen. De gasten uit Kruisland hadden een geregeld veldoverwicht en schiepen kansen, die reputatie was al vooruit gegaan, maar ook die dat ze grote problemen hebben met de afwerking. Alles werd bevestigd in Moergestel en als er toch iets tussen de palen kwam was er nog altijd de betrouwbare sluitpost Phil van Lier. Voor de ogenschijnlijk onderliggende partij doen zich altijd kansen voor, in de 70e minuut werd Joost Wolfs ge vloerd en Alex Aarts benutte de penalty: 1-0. In blessuretijd liet de keeper een voorzet van rechts uit zijn handen glippen en Alex was erbij: 2-0. Programma Play-offs promotie/degradatie Zondag 12 mei: Audacia-RKKSV. 2e PinKsterdag: RKKSV - Audacia viteiten stil te leggen en het jongerencentrum op te heffen omdat er geen jongeren zich nog geroepen voelden om dit initiatief verder voort te zetten. Enkele jaren later in 1989 formeerde enkele enthousiaste jongeren een nieuw bestuur en ontplooiden zij onder de naam Jongerenwerk ’t Kwartierke en later JC Vision, activiteiten voor een bredere doelgroep, te weten kinderen, tieners en jongvolwassenen. De eerste jaren van het bestaan van het ‘nieuwe jongerenwerk’ beschikte de organisatie niet over een eigen huisvesting. Er werden activi teiten georganiseerd bij o.a. sportvereniging Roef! Scouting en KPJ. Deze laatste vereniging had zijn intrek genomen in het pand waar voorheen het Trefcentrum was gehuisvest. Na vele omzwervingen kwam er uiteindelijk net voor de gemeentelijke herindeling in 1996 het huidige pand aan de Bosstraat 1b in beeld, ■■■■■■■■■■■MB Hl H livrtcliruM dommfltvMk W dec tre» moergettw MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 15 MEI 2013 PAGINA 7 4 AIR ’'I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7