‘ff dl Plfci Moergestel Zingt en uitreiking vrijwilligersprijs Moergestel Fietsdorp met Gilde St. Joris Fietsdorp vliegend van start Fietsdorp geopend met prachtige mis in de openlucht Monsterrit Moergestel-Landen (B), nat en koud, maar zeer geslaagd Meer dan 200 soorten 4^ tuinbloeiers uit eigen kwekerij I -ML w Bijdrage WieKentKunst aan Fietsdorp De eerste stop is bij Sjef op ’t Hoog waar het trommen zal worden gedemonstreerd en een mooi fotoboek ter inzage zal liggen. De tweede stop is bij Mari van de Sande waar het vendelen zal worden gedaan door enkele gildebroeders, en ook hier zal een mooi foto boek ter inzage liggen. De derde stop is bij Rechts op de foto staan twee wethouders (de man met de sjerp en de vrouw naast hem) van de gemeente Landen - gelegen tussen Leuven en Genk. Uiterst rechts Gie Swolfs, een van de leidende personen die betrokken is bij de ontwikkeling van een vriendschapsband tussen inwoners van de gemeente Oisterwijk en van Landen. Derde van rechts bestuurslid Dré van Hal van de Stichting Oisterwijk 800 Plus. De wielren ners in de rode fietskledij zijn Vlamingen die de ploeg uit Moergestel vijftig kilometer tege moet waren gereden. Aanstaande zondag is er een tweede monsterrit, nu van Moergestel over Arendonk naar Scherpenheuvel. Foto: Carel Brands. Op vrijdagavond 17 mei wordt op het St.-Jansplein voor de zesde keer Moergestel Zingt gehouden. Net als vorig jaar is deze Moergestel Zingt voor klein groot. Vanaf 19.00 uur kunnen de kleintjes samen zingen. Een uur later zijn de volwas senen aan de beurt. Moergestel Zingt is de bijdrage van WieKentKunst aan Moergestel Fietsdorp. De organisatie is in handen van de werkgroep Moergestel Zingt. In de pauze wordt de Moergestelse vrijwilli gersprijs uitgereikt. Dat gebeurt ook al weer voor de dertiende keer. De gemeentelijke vrij willigersprijs is van oorsprong een initiatief van WieKentKunst. Toos Swinkels uit Moergestel presenteert voor de zesde keer dit populaire meezingfestival. Haar presentatie is een belangrijke bijdrage aan de sfeer en het succes. Belangrijk voor het welslagen van Moergestel Zingt is de selectie van de liedjes. Daarvoor tekenen Will Habra- ken en Jolanda van de Wouw-Rooth. Zoals bekend is er weer het bekende “Moergestel Fietsdorp” vanaf 9 mei t/m 20 mei 2013. Dit jaar zullen onze sportieve gildebroeders Henri, Jos, Sjef, Dion en Theo ook weer van de partij zijn op zaterdag 18 mei vanaf 11.00 tot 17.00 uur. Zij zullen een fïetsmarathon houden en het bekende rondje Guus zoveel mogelijk rondfietsen. Tijdens deze marathon is de bedoeling om ons gilde te promoten. Nu is het mooi dat er enkele gildebroeders langs het rondje Guus wonen waar diverse activiteiten worden gehouden. Tijdens deze fïetsmarathon is het de bedoeling dat de gildebroeders en zusters en andere belangstellenden het rondje in tegenoverge stelde richting fietsen. Als onderdeel van Moergestel Fietsdorp is afgelopen zaterdag voor de eerste keer de monsterrit van Moergestel naar Landen (B) verreden. Deze wielerprestatie werd geleverd door elf wielrenners uit Moergestel, Oisterwijk en nog enige andere plaatsen waaronder Udenhout en Tilburg. “Het was een zware kluif”, aldus voorman Mart de Swart (vijfde van rechts op de foto) van de Parelrijders, “maar de vele regen en de kou is niet in de koude kleren gaan zitten.” De Nederlandse deelnemers staan links op de foto, met derde van links Heidi van den Hout uit Moergestel. Zij was de enige vrouw die de 220 kilometer ‘pedalleerde’. Naast haar de tienjarige Max van Kempen uit Moergestel. Hij reed mee in een van de twee volgauto’s en fietste ook het laatste stuk tot aan Moergestel. Aanstaande zondag Moer gestel-Arendonk-Scherpenheuvel KWEKERIJ VAN DE VEN TUIN- EN PERKPLANTEN Op de eerste dag is Moergestel Fietsdorp vliegend van start gegaan. Op de ochtend van Hemelvaartdag luidde wethouder Joost Wagemakers de startbel voor de moun tainbikers. De MTB Veldtoertocht trok 335 deelnemers, vijftien meer dan vorig jaar. Deze eerste activiteit van Moergestel Fietsdorp 2013 was georganiseerd door de Stichting Wielerronde Moergestel en Oisterwijk. “Een vliegende start”, aldus een tevreden voorzitter Jan Vriens. ’s Middags was er een geslaagd optreden van de Moergestelse feestband Welluk. De muziek droeg sterk bij aan een toffe ambiance. Eveneens positief was de organisatie van het grootste fietsfeest van Nederland over de Kapellekesroute. Hiervoor bestond meteen al veel belangstelling. De eerste dag zijn er al tientallen van verkocht. De boekjes met de fietsroute langs religieus erfgoed kosten 3 euro. Ze zijn te koop bij Novy en de VW. Voor het tweede jaar op rij is Moergestel Fietsdorp geopend met een eucharistieviering op de open plek in het bos achter het Mariaka- pelleke langs de weg naar Oisterwijk. Het weer was schitterend, de sfeer uit duizenden. Voor deze mis bestond veel belangstelling. Pastor Theo te Wierik sprak onder meer het door hem geschreven fietsersgebed uit. De aanwe zigen kregen een devotieprentje met dit gebed naar huis. Het ligt overigens ‘voor het mee- Rini op ’t Hoog waar een kleine gildetentoon- stelling zal worden ingericht. Als laatste komen we langs ons gildeterrein waar de gelegenheid is om te schieten met de kruisboog en handboog op wip. Op het gildeterrein zal de be-zoekers gratis koffie met cake worden aangeboden en waar evt. een ander drankje te verkrijgen is tegen betaling. Daarna rijden we weer naar het plein om onze gildebroeders te ontvangen en nog een klein gezellig samenzijn gepland is. Als u belangstelling hebt om met deze tocht mee te doen zien we u op zaterdag 18 mei graag bij een van onze activiteiten. Jongeren vertellen over Wereldjongerendagen 2e F»"1 oP«" nemen’ achter in de dagkapel van de Moerges- else kerk. Aan het einde van de mis zegende Theo te Wierik de fietsen van de aanwezigen. De mis werd bijgewoond door vier jongeren die de Wereldjongerendagen bijwonen. Deze internationale bijeenkomst voor katholieke jongeren wordt in 2013 gehouden in Rio de Janeiro, Brazilië. Tussen 23 en 28 juli worden daar vier miljoen jongeren uit 180 landen ver wacht. Onder hen ook jongeren uit Moergestel. PAGINA 5 a Heusdensebaan 93a Oisterwijk T 06 - 51109744 www.kwekerijvandeven.nl Open: Ma.-Do. 09.00-18.OOu Vrij. 09.00-20.00u Za. 09.00-17.OOu ■^-'1 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 MEI 2013 Maar ook voor hangpotten in alle soorten, kuipplanten en eerste kwaliteit potgrond. Voor meer informatie over o.a. onze workshops en openings- - tijden per seizoen, kijk op onze site. Daar kunt u zich ook aanmelden voor fc onze gratis nieuwsbrief, dan mist u geen enkel nieuwtje! r X

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5