Fietsdorp zeer teleurgesteld over vrijwel volledig gebrek betrokkenheid ouders 31e Wandelavondvier daagse op 28 t/m 31 mei Theaterprogramma theaters Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Wereldwijd, regionale Mundial in het klein Voor al uw druk- en printwerk. www.drukkerij-cyaan.nl Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Oranjestraat IA Middelbeers Tel. 013-5142182 info@drukkerijcyaan.nl Actie voor overkapping fietsenstalling brede school trekt nauwelijks deelnemers Kijk voor de diverse mogelijkheden op onze website Jubileum-Pinkstermarkt, dit jaar kennismaking met landen Oost-Europa w 4 V PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 MEI 2013 DRUKKERIJ Volgens Jan Vriens zeiden veel ouders ‘dat kan toch niet’, toen bleek dat de nieuwe brede school geen overdekte fietsenstalling zou krij gen. De school probeerde de fietsenstalling Moergestel Fietsdorp wil de actie echter niet afblazen. Vanaf donderdag 16 mei kan iedereen elke dag sponsorfietsen. “Ga alsnog fietsen”, roept Jan Vriens op. Hij doet deze oproep mede namens de medezeggenschaps raad van brede school De Vonder. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Wij willen extra benadrukken dat de ervaring heeft geleerd dat veel 5 km. wandelaars best de 10 km zouden kunnen lopen en van de 10 km. wandelaars best de 15 km, dit zijn veel mooiere routes en minder druk. De organisatie heeft weer mooie routes uitgezet, dit jaar wordt weer gebruik gemaakt van het wandelroutenetwerk. Denk er aan als er staat aangegeven om naar het volgende knooppunt te lopen, dat men dan de geel groene pijltjes moet volgen. I.v.m. de veilig heid worden de doorgaande wegen zoveel mogelijk vermeden en adviseren wij u om in het buitengebied links van de weg te lopen. wel met overheidsgeld gerealiseerd te krijgen. Maar aan het initiatief van Fietsdorp om dan maar op eigen kracht een fietsenstalling te realiseren heeft vrijwel niemand een bijdrage geleverd. Er is 15.000 euro nodig. Zaterdag is slechts een zeer kleine druppel op deze gloei ende plaat opgehaald. De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 28 mei t/m vrijdag 31 mei. Men kan zich nog opgeven op donderdag 23 mei, vrijdag 24 mei en maandag 27 mei elke avond tussen 18.30 en 20.00 uur en let op enkel in Den Boogaard. Men kan ook als groep inschrijven (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Naast de persoonlijke medaille krijgt de groep dan een groepsmedaille. Kijkt u thuis goed voor welke medaille u dit jaar loopt. In Moergestel kan men nu voor de 31e keer meelopen. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 p.p. bij de start op dinsdag 28 mei bedraagt het inschrijf geld 4,00 p.p., let U op dinsdag wel op het bordje met de verwijzing waar men nog kan inschrijven. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 31 mei voor de 15 km. wandelaars om 17.15 uur, voor de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.15uur. Deze tijden zijn weer als vanouds. Aan de afgelopen zaterdag gehouden sponsorfietstocht voor een overkapping van de fietsenstalling van de nieuwe brede school hebben slechts twintig per sonen deelgenomen. Onder hen acht kinderen. De Stichting Moergestel Fietsdorp is zeer teleurgesteld over het vrijwel volledig gebrek aan betrokkenheid van de ouders. Op de directrice na lieten ook de leerkrachten het volledig afweten. “Dit is zeer teleurstellend voor al degenen die er energie in hebben gestoken”, aldus voorzitter Jan Vriens van de Stichting Moergestel Fietsdorp. Hij doelt in het bijzonder op de vrijwilligers van Moergestel Fietsdorp. Deze stichting nam het initiatief tot de sponsortocht nadat bleek dat er geen geld was om een overdekte fiet senstalling te bekostigen. Tijdens Moergestel Fietsdorp zijn eerder spon- sortochten gehouden. Aanstaande zaterdag fietst het gilde Sint Joris voor het uniformen fonds. Dinsdag 21 mei Thema: Video Interactie Begeleiding: Video ondersteuning bij onbegrepen gedrag. Gastspreker: Gerard van de Rijt. Psycholoog en Video Interactie Trainer. Dementie heeft vaak ingrijpende gevolgen, met name op het gebied van communicatie. De manier waarop u gewend was met elkaar om te gaan lukt niet meer. Mogelijk ontstaan er misverstanden, irritaties, is uw partner of familielid vaker opstandig of voelt u zich tekortschieten en machteloos. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende zijn van harte welkom. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00- 22.00 In De Coppele te Oisterwijk, vooraf aan melden is niet nodig. Voor informatie: Jeanne Verberk Tel: 528 4571. woensdag van de maand. Titels als Het zakmes, Mees Kees en Happy Feet draaien er op groot scherm. Met een heel filmprogramma op de eerste maandag van de maand voor volwassenen en een viertal lezingen van bijvoorbeeld Patty Harpenau of de Gebroeders Meester presen teren de theaters een gevarieerd seizoenspro- gramma. Theaters Oisterwijk biedt jaarlijks het publiek gratis kaartjes aan voor de verrassingsvoor- stelling, indien men voor 1 juli 4 voorstellingen of meer boekt uit het nieuwe theater program ma. De voorstellingen van seizoen 2013-2014 zijn ook online te reserveren via de websites www.theatersoisterwijkmoergestel.nlwww. tiliander.com en www.denboogaard.com Voor reserveringen is de theater kassa op werk dagen telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 16.30. De theaterbalie is open 1 uur voor aanvang van iedere voorstelling of in Tiliander iedere vrijdagavond tussen 18.00 en 20.30 uur. tijdgenoten in Oekraïne. In een openluchtbi oscoop worden films gedraaid uit Oost-Euro- pese landen. Er zijn paviljoens uit Armenië, Roemenie, Georgië, Polen, Azerbeidzjan, Rusland en Oekraïne. Van een stuk dichter bij huis levert Delian de Brouwer haar deelname. Ze is een Zuster van Liefde. In het Moergestelse klooster Nieuwen hof heeft zij een landelijk bekend atelier waarin iconen worden geschilderd. Zij komt het schil deren van iconen - een kunstvorm uit het oos telijk deel van Europa - ter plekke in het Lin- depark beoefenen. Weer iets heel anders zijn de schilderijen geschilderd met Georgische wijn. In Georgië is ooit het maken van wijn uitgevonden. Zuster Delian de Brouwer aan het werk in haar landelijk bekende iconenatelier in Moer gestel. Foto: Paul Spapens Er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is wel alleen voor betalende wandelaars, de organisatie gaat er vanuit dat diegene die niet bereid zijn start- geld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zowel voor kinderen als volwassenen. Wel is er voor iedereen water. Het programma voor seizoen 2013-2014 van de theaters Tiliander en Den Boogaard in Oisterwijk en Moergestel werd gepresenteerd op vrijdagavond 10 mei aan de sponsoren en klanten van de beide theaters. In seizoen 2013-2014 staat in de theaters in Oisterwijk en Moergestel veel cabaret gepro grammeerd met nationale artiesten als Veldhuis Kemper, Roué Verveer, Murth Mossel of Brabantse grootheden als Karin Bruers of Andy Marcelissen (bekend als TV Weerman Henk Huppelschoten). Populair zijn de avonden met meerder cabaret talenten, Mojo trio, Cabaret Poel en Cabarette- ketet, waar altijd verrassende talenten tussen zitten. Muzikale verrassingen zijn concerten van Wibi Sourjadi, Rondje Doe Maar of de Brabantse Vëulpoepers en de nieuwe theatershow van Gerard van Maasakkers. In het genre toneel kunt u kijken naar de klas sieker “Gejaagd door de wind” vertolkt door o.a. Anne Drijver en de komedie “Waarom mannen seks willen en vrouwen Liefde”. De ladies nights zijn inmiddels zeer geliefde avonden en zullen georganiseerd worden bij uiteenlopende voorstellingen van grandioos meezing concert met het thema “Burlesque” tot interactie met de pianovirtuoos Jan Vayne. Voor de jeugd is een bijzondere musical van Opus One, met Junglebook en het duo Ernst, Bobbie en de Rest in het programma opgeno men. Nieuw is dat door Tiliander City Filmhuis Kinderfilms worden gedraaid op de derde Ook vragen wij uw aandacht voor vrijwilligers. Het wordt steeds moeilijker voor ons om op de 4 avonden voldoende mensen te vinden die hand- en spandiensten willen verrichten. Voor dit jaar is het wel weer gelukt. Wilt u ons helpen, het zou toch zonde zijn als er geen Avondvierdaagse meer in Moergestel georga niseerd kan worden. Wij danken alle onze sponsors, want zonder jullie hulp is deze avondvierdaagse niet moge lijk. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 31 weer veel gezelligheid op het plein. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de organisatie te berei ken via het nr. 06-52483244 Op vrijdag 31 mei worden de wandelaars weer afgehaald door Harmonie “Prinses Juliana”. De verzamelplaats is nu de nieuwe Op tweede pinksterdag, maandag 20 mei, wordt van 12.00 uur tot 17.00 uur in het Lindepark in Oisterwijk voor de vijftiende keer een Pinkstermarkt gehouden. De organisatie is in handen van de Stichting Oisterwijk Wereldwijd (SOW). Deze Pinkstermarkt heeft in de loop der jaren een reputatie opgebouwd van een ‘Mundial in het klein’. De focus dit jaar ligt op Oost-Europa. “Door middel van cultuur in veel verschijningsvormen, hapjes en drankjes willen we de bezoekers kennis laten maken met de landen van Oost-Europa”, zeggen Wilma Weren en Carel Brands van de Stichting Oisterwijk Wereldwijd. En wat die bezoekers betreft: vorig jaar trok het evenement een kleine 2.500 belangstel lenden. Deze ruime belangstelling dankt de organisatie aan het feit dat de Pinkstermarkt een zekere naam heeft opgebouwd. Verder is het geboden programma van belang. In grote lijnen komt ook dit jaar het programma weer neer op een laagdrempelige en plezierige over dracht van cultuur. “Op een voor iedereen toe- gankelijke manier willen we de mondiale bewustwording laten beginnen in Oisterwijk”, aldus Wilma Weren en Carel Brands. De opzet van de Pinkstermarkt laat zich het best vergelijken met het oorspronkelijke Mun dial in Tilburg. Het gaat er allemaal klein schalig en gemoedelijk aan toe. Het programma daarentegen is verrassend breed en professi oneel. Zo is er een optreden van Roma Miran- do, een van de bekendste zigeunerorkesten van Nederland. Een sympathieke vondst die goed past in de idealen van de organisatie is een live te volgen chatsessie tussen leerlingen van de Oisterwijkse school Durendael en leef- brede school De Vonder. De volgende route wordt aangehouden: vanaf de speelplaats Kloosterlaan, 2x links richting de Klooster- dreef (Stanislaus), voor Stanislaus linksaf via het pad tussen Stanislaus en de nieuwe school, einde pad Kloosterlaan oversteken en schuin de Kerckackerstraat inlopen, ver volgens rechts Kruysackerplein en doorlopen in de Kruysackerstraat naar het Rootven, op het Rootven links naar het St. Jansplein. De Nederlandse Wandelsportbond (daar zijn wij bij aangesloten) wil de avondvierdaagse extra stimuleren, daarom stelt zij voor elke wandelaar een vergoeding ter beschikking. Daartoe moeten wij dan wel meer informatie registreren. Daarom vragen wij bij de inschrij ving, naast het adres ook de geboortedatum en het geslacht van elke deelnemer. Wilt u hier rekening mee houden? Om dit goed te laten verlopen vragen wij u bij de inschrijving deze gegevens zelf op een formulier in te vullen en met dat formulier u te laten inschrijven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3