Kapellekes Fietsroute: derde editie fietsen langs religieus erfgoed 13* a I Aphrodite Kopij aanleveren i.v.m. Pinksteren Oisterwijk Lezing over bijgeloof door Paul Spapens in Den Boogaard Dienstenveiling SMC nen worden gebruikt. '1 Uw Gemeentemeuws op www.oisterwijk.nl Boekje met mooie route, foto’s en uitgebreide informatie Datum: Tijd: Locatie: Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Huidverzorgingsinstituut De inlevertijden voor deze krant van woensdag 22 mei zijn aangepast i.v.m. Pinksteren. REDACTIONEEL Alle gewone kopij voor de krant dient bij ons binnen te zijn a.s. vrijdag 17 mei 12.00 uur. BINGO Op donderdag 23 mei is weer onze gezellige maandelijkse bingo in Den Boogaard. We beginnen om 14.00 uur met gratis ’n lekker kopje koffie of thee. Daarna spelen we 6 ron des om onze welbekende leuke prijzen! Bent u geen lid van de KBO? Geeft niks, u bent tóch van harte welkom om gezellig met ons mee te spelen. Dit is de laatste bingomiddag van dit seizoen en hebben we weer iets extra’s voor u in petto. Addy en Joke heten u van harte welkom. De bingo voor de maand september is op 19 september 2013. De toekomst van de Bibliotheek Moergestel vrijdag 17 mei 19.00 uur de Bibliotheek Moergestel Toegang: gratis ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 18 mei 12.00 uur. Op uitnodiging van de Stichting Moergestel Fietsdorp geeft Moergestelnaar Paul Spa pens op donderdagavond 16 mei een lezing (met veel foto’s) over bijgeloof in Brabant. De lezing begint om 19.30 uur in Den Boogaard en kan gratis worden bijgewoond. De lezing is voor iedereen toegankelijk. In de sport komt veel bijgeloof voor. Moerges tel Fietsdorp heeft in veel opzichten een relatie met sport en dat verklaart waarom er een lezing over bijgeloof is georganiseerd. Paul Spapens is als cultuuronderzoeker en als schrijver gespecialiseerd in immaterieel erfgoed, zoals gebruiken, rituelen, kleding, voedsel en taal. Over deze onderwerpen schreef hij meer dan vijftig boeken. In een van zijn boeken behandelt hij het fenomeen bijgeloof. Op basis van zijn boeken geeft Paul Spapens tientallen lezingen per jaar. De lezing over bijgeloof is een breed opgezet cultureel verhaal waarin hij het onderwerp van veel onverwachte kanten benadert. Dat levert veel herkenning op. Bijgeloof is van alle tijden en het is universeel. De laatste jaren neemt bijgeloof een steeds belangrijkere positie in. Dat heeft onder meer te maken met de ontkerkelijking en met de multicul- turalisatie van de samenleving. Op zaterdag 22 juni organiseert het Samen werkend Moergestels Carnaval (SMC) een dienstenveiling in Den Boogaard. Met de opbrengst van deze dienstenveiling wordt het openbaar carnaval, zoals bijvoorbeeld de optocht en de openingsmiddag, in stand gehouden. Sluit zelf een voordelige koop en spek daarnaast de kas van het SMC! Bent u bezig met een verbouwing? Of is uw oude cv-ketel versleten? Dan hebben wij hier een geweldig aanbod. Een cv-ketel van Bosch met installatie! De Bosch 24 HRC ketel is voorzien van een betrouwbare Bosch-wisselaar en is nog zui niger dan de voorganger. Daarnaast heeft de ketel standaard een modulerende pomp, die het vermogen van de ketel automatisch aan past aan de warmtevraag. Het vermogen van deze cv-ketel is 24,5 kW, CW-klasse 3 en is 85 cm hoog, 44 cm breed en 35 cm diep. Bosch geeft zelfs 15 jaar garantie op de alu minium warmtewisselaar! Wij gaan u wekelijks informeren over een greep uit het dienstenaanbod. Voor meer informatie kunt u ook altijd terecht op www. carnavalmoergestel.nl. Vanaf heden op de website een overzicht van alle aangeboden diensten! Bent u geïnteresseerd en wilt u zeker niets missen? Noteer dan alvast: 22 juni, 20.00 uur, Den Boogaard. Tot dan! Commissie SMC dienstenveiling, Eric, Hans, Toon, Ad, Erik, Bas en Kim De derde Kapellekes Fietsroute richting den Bosch komt onder meer langs de kapel langs de weg van Helvoirt naar Haaren. Deze kapel is ondergebracht in een vroeger kadaverhuisje. Aquarel Aart van Wbensel. De Stichting Moergestel Fietsdorp geeft dit jaar voor de derde keer een Kapellekes Fietsroute uit. Deze tocht is wederom uitgezet en beschreven door Paul Spapens. Vanuit Moergestel gaat de in een boekwerkje uitgegeven route richting Den Bosch. De vorige twee edities waren een groot succes. Vorig jaar alleen al werden vijfhonderd routeboekjes verkocht. De route is 65 km lang, maar er is voorzien in een afkorting van circa 40 km. Het routeboekje is op Hemelvaartsdag gepre senteerd. De routeboekjes kosten 3 euro Ze onder meer verkrijgbaar bij bij de VW’s van Moergestel, Oisterwijk, Hilvarenbeek en Tilburg, bij Novy in Moergestel en tijdens Moergestel Fietsdorp op het St.-Jansplein. De route is uitgezet en beschreven door Paul Spapens. Hij is een deskundige op het gebied van religieus erfgoed, met de nadruk op imma terieel erfgoed zoals gewoonten en gebruiken. De Moergestelnaar is tevens een fietsliefheb- ber. Dat laatste én zijn kennis van zaken maken van de Kapellekes Fietsroutes gewaar deerde fietsuitstapjes. De eerdere twee routes gingen in de richting van respectievelijk Oisterwijk en Udenhout en Landgoed de Utrecht en Hilvarenbeek. De boekjes van deze twee eerdere routes zijn ook nog verkrijgbaar. Tussen Moergestel en Den Bosch ligt een keur aan religieus erfgoed, van interessante kerken en kloosters tot wegkruizen en kapel letjes. De route besteedt uitgebreid aandacht aan allerlei bezienswaardigheden uit de katho lieke traditie. Tijdens het fietsen van de derde Kapellekes Fietsroute zal blijken hoe veel religieus erfgoed er nog is. De inhoud van de boekjes is tijdloos zodat ze ook komende zomer of volgend jaar kun- Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomtI Bel voor een afspraak 06-13180813 SCHEPENS'^ tweewieLers Reparatie - Verkoop Verhuur ••avw [F 'f A V fz. - - - Bibliotheek van de Bibliotheek ló nieuws Weekblad voor Moergestel es oe WOENSDAG 15 MEI 2013 38e JAARGANG Nr. 1709 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 gemeente Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planef.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur "N-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1