VAN IERSEL Nationaal Molenweekend op 11 en 12 mei Met de elektrische fietsen van Gazelle bij Vogels Fiets Sport! Moergestel Games 2013 gaan van start! Te gast bij de inhuldiging van Koning Willem-Alexander Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair DE ZONNEBLOEM Hartstichting “Aan wie denkt u?” Knapzak Fietsroutes k 1 Bas Hessels - Moergestel Vervolg van voorpagina Jongeren Werk Moergestel Hemelvaartsdag 9 mei bij ’t Draaiboompje Vrijdag 17 mei Game Avond 19.00 uur Voor alle tieners organiseren we een gamea- vond kom gezellig met je vrienden vriendinnen gamen op de wii of op de play-station. Gewoon komen chillen mag natuurlijk ook. Meld je aan via info@jwmoergestel.nl of via facebook Extra krachtige Innergy XT-motor Als u vaak door heuvelachtig gebied fietst, kan een extra krachtige motor uitkomst bieden. Daarom kunt u bij Gazelle kiezen voor de extra krachtige Innergy XT-motor. De normale Innergy motor zorgt voor maximaal rendement bij tochten door een vlak landschap. De Inner gy XT-motor is juist uitermate geschikt voor situaties waarin u extra kracht nodig heeft. Bovendien is de Innergy XT-motor is ook nog eens 20% lichter dan de reguliere motor! Bij voldoende wind wordt er door Kees Bier- kens in de Heuvelstraat geteelde tarwe gema len. Het meel wordt gebruikt voor o.a. het bakken van Gèssels volkorenbrood, een heer lijk lokaal/streekproduct. Loodgietersbedrijf J F Interesse? Wilt u zelf ervaren wat een elektrische fiets van Gazelle zo bijzonder maakt? Kom dan op 11 mei bij Gazelle specialist Vogels Fiets Sport te Moergestel voor de Gazelle Opstapdag, welke plaats vindt op het St. Jansplein tijdens de Streekproductenmarkt. de kabels fraai zijn weggewerkt in de stuurpen. Deze stijlvolle en duurzame oplossing ver mindert de kans op ‘blijven haken’ bij het stallen van uw fiets. Ook zorgt de cleanbar voor minder onderhoud, omdat de kabels opti maal beschermd zijn. Deze nieuwe cleanbar heeft reeds een Fiets Innovatie Award 2013 gewonnen! Met de Zonnebloem naar de St. Jan in Den Bosch Vanwege de meimaand bieden wij u de gele genheid, om samen met de Zonnebloem, een bezoek te brengen aan de St. Jan in Den Bosch. Op dinsdag 28 mei vertrekken we om 13.30 u richting Den Bosch. Nadat we de St. Jan heb ben bezocht drinken we op de terugweg een kop koffie met natuurlijk iets lekkers erbij. Uw eigen bijdrage is 5,- U kunt zich tot 15 mei aanmelden bij: Annie v.d. Hout, Tel: 513 3144, Corrie van de Loo, Tel: 513 1492 en Petra Verheijen, Tel: 5132351. Het geld wordt door een van de medewerkers vooraf bij u opgehaald en u ontvangt dan nog nadere gege vens. De afgelopen week stond de molen aan de Schoolstraat ter gelegenheid van de kroning van Koning Willem-Alexander in de traditi onele vreugdestand. Komend weekend vindt het jaarlijkse molenweekend plaats en is het op de Nederlandse molens weer feest. De mees te molens worden opengesteld voor bezoekers. De Moergestelse molen doet ook mee aan het molen weekend en is op zaterdag van 11 tot 17 uur te bezichtigen. Iedereen is welkom op deze 400-honderd jaar oude unieke molen en de molenaars Victor Theeuwes en Michiel de Waard zijn gaarne bereid bezoekers te ont vangen. Zij vertellen u over de constructie en de werking. Overigens vinden zij het ook leuk als u op een zaterdag als de wieken draaien aan komt op de molen. In samenwerking met Factorium organiseren we tevens op zaterdag 25 mei een streetdance clinic. Onder begeleiding van een instructrice leer je de basis skills van streetdance. Lijkt het je leuk om met je vrienden/vriendinnen mee te doen aan deze streetdance clinic meld je aan via info@jwmoergestel.nl of via face book Morgen, Hemelvaartsdag, is het weer zover. Voor de 4de keer in successie orga niseren C.V de Durdraaiers weer de Moergestel Games. Deze mix van sport en spel vindt plaats op het evenemententerrein tegenover ’t Draaiboompje. Vanaf 12.30 uur zullen vele teams strijden om de Moergestel Games titel van het jaar 2013. De organisatie is er weer in geslaagd om diverse games op het programma te zetten, welke garant zullen staan voor weer een sensationele editie. We mogen nog niet alles verklappen maar het zeer succesvolle eier-rugby van de vorige edities zal dit jaar wederom niet ont breken op het programma van deze titanen- Dinsdag 30 april 2013, een historische dag. Om 5.30 uur onder de douche, want om 6.45 uur te verzamelen bij het provinciehuis in Den Bosch. Keurig gekleed in een donker pak, zoals in de uitnodiging werd gevraagd. Voor ‘gewone burgers’ uit Noord-Brabant (67 gemeenten) waren 60 plaatsen beschik baar gesteld in de Nieuwe Kerk. En dankzij burgemeester Hans Janssen en commissaris Wim van de Donk mocht ik erbij zijn! Om klokslag 7.00 uur vertrekt de bus richting Amsterdam. Onderweg worden we welkom geheten met koffie, een versnapering en een Brabants Oranje-speldje. Op de parkeerplaats bij Breukelen komen onze bus, die uit Ooster- hout en de commissaris van de Koningin samen voor een groepsfoto van de provinciale delegatie. Buiten het centrum van Amsterdam wacht een politie-escorte om ons naar de Pas senger Terminal (PTA) aan het IJ te brengen. Het is inmiddels tegen 8.45 uur wanneer de veiligheidscontrole wordt uitgevoerd. En dan begint het lange wachten. Kopje koffie, jus d’orange, nog een kopje koffie. En nog wat lekkers erbij. Ondertussen worden in de hal van de PTA de overige gasten gescreend. Vanaf de balustrade zie ik Jaap de Hoop Scheffer en In de week van 14 tot en met 20 april is er door achttien collectanten een groot deel van ons dorp gecollecteerd. Over het onderwerp van deze collecte “Aan wie denkt u?” is in ons dorp goed nagedacht. De opbrengst van deze collecte is voor dit jaar 1.433,25; dit is aan zienlijk meer dan het vorige jaar. Door de inzet van onze collectanten is dit mooie bedrag voor ons dorp overgemaakt naar de Hartstichting. De gulle gevers aan deze collecte worden door de Hartstichting bedankt. Ook de collectanten worden van harte bedankt voor hun inzet en hopelijk tot het volgende jaar. Dinsdag 28 mei tieners) 19.00 uur Wat vinden tieners zelf slim mediagedrag en hoe bewust zijn zij van de invloed van media op hun manier van leven. Om daar achter te komen organiseren we een media battle. Tie ners gaan met elkaar in debat over kritisch media gebruik en hun eigen mediagedrag. De avond wordt geleid door Nicole van de Wiel docent mediatraining Fontys Hogeschool. Aanmelden via info@jwmoergestel.nl of via facebook. Voor alle activiteiten geldt een bijdrage van 2.50 en een sluitingstermijn voor aanmelden 7 dagen voor de bewuste activiteit. ACTIVITEITEN MEI Dinsdag 14 mei Workshop Social Media (ouders) 20.00 uur Media spelen een steeds belangrijkere rol in onze samenleving. Media zoals facebook, hyves, twitter zijn overal en hun maatschappelijke impact is groot. Bent u niet goed op de hoogte als ouder over de kansen en mogelijke bedrei gingen van social media kom dan naar de workshop. Om een beeld te krijgen van de mogelijke belangstelling meld je aan via info@jwmoergestel.nl of via facebook aan de hand van enkele stellingen en een presentatie zal er een betere beeld vorming ontstaan voor u als ouder omtrent social media. De avond wordt geleid door Nicole van de Wiel docent mediatraining Fontys Hogeschool Zaterdag 25 mei Skate Clinic 14.00 uur Op zaterdag 25 mei staan er verschillende acti viteiten gepland ter promotie van het jonge renwerk in Moergestel. In samenwerking met Skate Away Tilburg wordt er een skate clinic georganiseerd. Deze clinic wordt verzorgd door instructeurs van Skate Away er is een beginners parcours en een gevorderden par cours. Ook bestaat er de mogelijkheid om inli ne skates te lenen, maar natuurlijk kan je ook je eigen spullen meenemen. Dus als je de basis onder de knie wilt krijgen of je skills nog verder wilt verbeteren kom dan naar JWM. Meld je aan via info@jwmoergestel.nl of via facebook. strijd. Nieuwsgierig naar de andere games, kom gerust een kijkje nemen. Uiteraard hopen we dit jaar weer op een grote opkomst van het publiek zodat we er met zijn allen weer een geslaagde dag van kunnen maken. Na de slui ting is er weer een afterparty in partyboerderij 't Draaiboompje. Kortom, er staat ons weer een geweldige dag te wachten die weer bol zal staan van plezier en vooral gezelligheid. kardinaal Simonis inchecken, terwijl naast me Epke Zonderland een beker thee drinkt. Tijdens het wachten valt er nog best wel wat te zien. Bovendien volgen we op beeldscher men de gebeurtenissen op en rond de Dam. Vanaf 11.45 uur rijden er speciale bussen naar de Nieuwe Kerk. Langs een garde en over een blauwe loper betreden we via de hoofdingang de prachtige locatie voor deze Verenigde Verga dering der Staten-Generaal. Ik word naar een uitstekende plaats geleid: aan het gangpad bij de deur waar de Koning en Koningin zullen binnentreden, met direct zicht op de troon. De Nieuwe Kerk vult zich ondertussen met allerlei bekenden van televisie. Het verloop van de ceremonie is ronduit in drukwekkend. De serene sfeer, het gezamen lijke Wilhelmus, het applaus voor prinses Beatrix, de interactie binnen de Koninklijke familie, de spanning bij alle betrokkenen, het duidelijk hoorbare medeleven op de Dam, en alles wat iedereen heeft kunnen zien. Gran dioos! Na afloop verlaten alle hoogwaardigheidsbe kleders de Nieuwe Kerk via de Damzijde. Ze komen dus allemaal langs mijeen glimlach van Maxima, een knipoog van Kofi Annan, een gedag van premier Rutte en een ontwij kende blik van prinses Victoria. Bijzonder! Langs de afgezette route terug naar de PTA zien we vooral veel politie en enthousiaste feestgangers. We worden toegejuicht en er wordt volop met oranje vlaggetjes gezwaaid. Ze moesten eens weten. Na een aangeklede borrel vertrekt omstreeks 18.45 uur de bus naar het Brabantse land. Het Koningslied wordt nauwelijks meegezonden, het abdica- tiebier niet aangeraakt. De meeste genodigden zijn moe, maar absoluut voldaan. Het was een prachtige dag en een geweldige ervaring. Ik ben zeer vereerd aanwezig te mogen zijn ge weest! Zin in fietsen! Vanaf nu kunt u bij Vogels Fiets Sport terecht voor de nieuwe elektrische fietsen van Gazelle. Van hippe lifestyle fiets tot ultiem veilige fiets, tot de meest verkochte elektrische fiets van 2012 in Nederland... Ervaar het zelf en kom gratis proefrijden op 11 mei tijdens de Gazelle Opstapdag bij Vogels Fiets Sport. Gazelle promotieteam helpt u op weg Wie kennis wil maken met de lichtgewicht elektrische fietsen van Gazelle, kan terecht bij Gazelle-specialist Vogels Fiets Sport in Moergestel. Want op zaterdag 11 mei aan staande van 11.00-17.00 uur staat er een pro motieteam van Gazelle klaar op het St. Jans plein, om u op wég te helpen. Tijdens een proefrit kunt u het gemak en comfort van elektronische trapbekrachtiging zelf ontdek ken. Kortom: voldoende redenen om even langs te komen. Bepaal zelf uw actieradius! De duurzame accu van de Gazelle elektrische fietsen is eenvoudig uitneembaar. De accu kan zowel in de fiets als binnen bij u thuis worden opgeladen in een normaal stopcontact. Zo heeft u dus altijd een oplaadpunt in de buurt. Bij Gazelle kiest u ook nog eens zelf de accu die past bij uw rijwensen. U heeft namelijk keuze uit maar liefst vier accupakketten: brons, zilver, goud en platina. Met een platina accu kan de actieradius oplopen tot wel 265 km! Winnaar Fiets Innovatie Award 2013! Nieuw dit jaar is de hoogwaardige afwerking bij de Orange Xtra Innergy, Chamonix Xtra Innergy en Orange Excellent Innergy, waarbij Het routeboekje geeft een beschrijving van de routes en informatie over alle bedrijven die langs de route liggen. Op twee plaatsen zijn extra evenementen die te maken hebben met streekproducten. Op 11 mei is in Moergestel een streekproductenmarkt georganiseerd en op 12 mei wordt in Diessen een markt gehou den over spelt, een eeuwenoude graansoort. De deelnemers aan de Knapzak Fietsroutes komen er vanzelf langs, maar je kunt beide markten ook als aparte evenementen bezoe ken. De streekproductenmarkt op 11 mei duurt de hele dag en wordt gehouden op het St- Jansplein. De speltmarkt vindt zondag 12 mei de gehele dag plaats bij De Nieuwe Erf, Westerwijk 6 in Diessen. ^4-1 L i Ir PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 MEI 2013 IMK, lil ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 v/h Jos Habraken Nationale Vereniging

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3