Moergestel Fietsdorp 2013, mooi programma voor iedereen Manon Klomp in Ladies Komtour Gerechten met plaatselijke reuzenbieren restaurant Den Heerlijkheid Website Fietsdorp wordt druk bezocht Welluk: het nieuwe gezelligheidsorkest van Moergestel Markt met regionale streekproducten op het St-Jansplein Ermelindis-mayonaise en Peer Paorel-gelei Vrijwilligers werkten extra hard om ook dit jaar weer het grootste fietsfeest van Nederland te kunnen organiseren Wielertalent traint op Rondje Guus Moergestel Fietsdorp: gezelligheid in de tent óp het St.-Jansplein. De eerste wedstrijd van het seizoen 2013 in Wat het Kempen Klassement betreft behoort Manon Klomp tot de top 10. Vorig jaar stond ze in de eindklassering op de achtste plaats. Dat lag niet aan de medewerking van de Moergestelse mensen - integendeel!. Zoals bijvoorbeeld de Moergestelse horeca zich heeft ingezet is gewoonweg voorbeeldig. Nee, Daarbij vergeten we natuurlijk niet de sponso ring en andere vorm van hulp die we van het Wij hopen dat veel inwoners van Moergestel naar het St.-Jansplein komen om samen met elkaar dit fietsfeest te vieren. nen. een I kan zich in verschillen) De website van Moergestel fietsdorp wordt druk bezocht. De website ging op i april 2012 in de lucht, dertien maanden geleden. In die tijd hebben 145.000 unieke bezoekers de web site bezocht. Dat zijn er elfduizend per maand. Deze succesvolle website is ontwik keld en wordt actueel gehouden door vader en zoon Ruud en Roman Hora. Binnen de site van Moergestel Fietsdorp slaat de service aan die sponsors wordt geboden. Zij kunnen een logo krijgen. Voor Moergestel Fietsdorp is dit zeer belangrijk omdat de stichting zonder sub sidie dit grote evenement organiseert. Dan zijn sponsoren onontbeerlijk. www.moergestelfietsdorp.nl Restaurant Den Heerlijkheid aan het St.- Jansplein haakt in op de enorme hausse met streekproducten door tijdens Moergestel Fietsdorp drie gerechten te serveren waarin de plaatselijke Reuzenbieren zijn verwerkt. Moergestel Fietsdorp heeft ook dit jaar weer (op 11 mei) een markt met streekproducten. Er zijn drie soorten Reuzenbieren: Ermelindis, Peer Paorel en Heukelomse Mie. Alle drie zijn ze genoemd naar de drie reuzen van de gemeente Oisterwijk. Deze zeer succesvoïle reuzen zijn van oor sprong een Moergestels initiatief, door WieKentKunst genomen. Hoewel Moergestel Fietsdorp een goede naam heeft opgebouwd in Moergestel zei' buiten, viel het niet mee om dit jaar een vol waardig programma in elkaar te steken. Op vrijdagavond 10 mei start op het St.-Jansplein de Ladies Komtoer voor het Kempen Klassement. Dit is een primeur voor Moergestel. Een van de deelneemsters is Manon Klomp (24) uit Tilburg. Op de foto rijdt ze aan de kop van het peloton. De Moergestelse is een pupil van de Moergestelse wielercrack Guus Moonen. Ze wordt door hem getraind en geschoold in het wielrennen. Haar trainingsrondjes maakt ze op het Rondje Guus. Van 9 mei tot en met 20 mei wordt weer Moergestel Fietsdorp gehouden. Het is voor de zesde keer dat dit evenement plaatsvindt in de huidige opzet. Daarvóór organiseer de de gelijknamige stichting een paar jaar op rij een bijzondere fietsroute, waaronder de befaamde Leugenbèngkses Fietsroute en de Midzomernacht Fietsroute. Een stuk kleinschaliger dan wat Fietsdorp uiteindelijk zou worden, maar wel mede de oorzaak van het feit dat dit evenement kon uitgroeien tot het grootste fietsfeest van Nederland. De unieke fietsprestaties van Guus Moonen zorgden uiteindelijk dat Moergestel Fietsdorp een evenement in het hoogste verzet werd. De veranderende tijden klinken ook door in de activiteiten tijdens Moergestel Fietsdorp. Het gilde Sint-Joris grijpt de kans aan om te gaan fietsen voor het uniformenfonds. De nieuwe brede school haakt in om geld bij elkaar te fietsen voor een overdekte fietsenstalling. Op deze manier is Moergestel Fietsdorp er écht voor de gemeenschap. Precies zoals heel het programma in elkaar steekt. Welluk gefotografeerd in Malmédy. Een gesprek over de muziekgroep Welluk zou zo kunnen gaan. Ken je de muziekgroep Welluk al? Welluk? Welluk! O, Welluk! Welluk is het nieuwe gezelligheidsorkest van Moergestel. Een befaamd soortgelijk orkest was (s)taporkest d’Ambiejans, maar dat hield op te bestaan. Meerdere Gèèselse mensen vonden dat Moergestel niet zonder gezellig heidsorkest kan. En zo werd ongeveer een jaar geleden Welluk opgericht. De muzikanten zijn oud-leden van d’Ambiejans, van bent zat en van de Moergestelse harmonie Prinses Juliana. Begonnen werd met achttien perso- Dat zijn er inmiddels al 23. Iedereen die behoorlijk partijtje kan spelen (niveau A) zich in principe aansluiten. Welluk heeft al ide optredens achter de rug, onder andere tijdens carnaval en ook was er een bui tenlands optreden in het Waalse Malmédy waar men de Moergestelse groep graag terug wil zien. Door Welluk wordt een ‘on tour’ voor bereid langs cafés en campings, maar eerst is er het optreden tijdens Moergestel Fietsdorp: op 9 mei om 14.00 uur. het probleem waarmee de stichting worstelde was van financiële aard. En dat zal niemand verbazen. Ook Moergestel Fietsdorp, een organisatie met veel goodwill, ervaart dat het crisis is. Dit betekent dat het mooie en rijke programma dit jaar met minimale middelen in elkaar is gezet. Dat huzarenstukje kon worden geleverd dankzij de extra inzet van de vrijwilli gers. Enkel en alleen omdat de vrijwilligers er nóg harder aan hebben getrokken is er weer een Moergestel Fietsdorp. Op het St.-Jansplein in Moergestel wordt op 11 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur als onder deel van Moergestel Fietsdorp een Brabantse streekproductenmarkt gehouden. Deze markt met streekproducten viel vorig jaar dermate goed in de smaak dat een vervolg logisch was. Op de markt staan producenten van streek producten uit de regio. De Brabantse streek productenmarkt wordt georganiseerd door Nicole Franken uit Moergestel in samenwer king met Het Land van de Hilver. 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 MEI 2013 PAGINA 6 MOERGESTEL FIETSDORP 2013 bedrijfsleven in Moergestel en Oisterwijk heb ben mogen ondervinden. Ook de gemeente Oisterwijk is de stichting weer ter wille geweest. Eveneens niet onvermeld mag blijven dat aan de realisatie van Moergestel Fietsdorp in eendracht wordt gewerkt door vrijwilligers uit Moergestel en Oisterwijk. Iedereen draagt dit evenement een warm hart toe omdat het iets wezenlijks bijdraagt aan onze gemeen schap. Het geeft Moergestel wat extra kracht in een tijd dat er meer van de mensen zelf wordt verwacht dan pakweg een jaar of vijf geleden. De drie reuzen op hun beurt hebben weer geïnspireerd tot andere initiatieven, zoals de Reuzenbieren en de Gèèselse Biermosterd, een streekproduct van WieKentKunst (alleen te koop bij slager Ketelaars). De drie gerechten zijn: Runderstoofschotel van rundvlees van Henk Broeders (de grote veehouderij bij de trappisten langs de weg naar Tilburg) met kro kante groenten en HeuKelome Mie. Salade van asperges met gekookte ham in Ermelindisbier met peterselie en een zachte mayonaise op basis van Ermelindisbier. Een kaastaartje met Brabants roggebrood, blauwe kaas en een gelei van Peer Paorel met rozijntjes. Valkenswaard leverde haar een vijfde plaats op. De prestaties van dit aanstormend talent zijn een reden te meer om de Ladies Komtour bij te wonen en alle deelneemsters toe te jui chen. Een groepje vrijwilligers onder leiding van voorzitter Jan Vriens heeft weer een heel jaar gewerkt aan het programma. Het programma mag gezien worden. Het is een mooi pro gramma dat iedereen iets heeft te bieden. gc !lf en daar-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 6