Actie ’’Zwemkaart” door Charitas Afscheidsfeest kinderen en leerkrachten Hertog Jan! Wie ontvangt de Brabantse Kempentrofee 2013? Mantelzorg Nieuws r achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: I Dit formulier is ingevuld door: Naam: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een zwemabonnement niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb ben. Charitas vindt het belangrijk, dat kinde ren, die niet op vakantie kunnen, zich in de zomer goed kunnen vermaken en van het mooie zwembad kunnen genieten. En als de vaders en moeders van jonge kinderen het leuk vinden om mee te gaan, kan dat ook. Er zijn bloemen geknutseld die de kinderen later naar de buurtbewoners hebben gebracht als afscheidscadeautje. Dit werd ook erg gewaardeerd. Ook was er een mevrouw die drie roofvogels bij zich had: een oehoe, slechtvalk en een ker kuil. Kinderen keken ademloos toe en luis terden naar de verhalen over deze roofvogels. Een aantal lokalen verderop ging het er wat minder rustig aan toe. Daar werd een djembé workshop verzorgd. U kunt zich wel een voor stelling maken van de herrie wat vijfentwintig van die djembé’s maakten, de ramen en deuren het zonnetje gezet. Het voordrachtformulier en het wedstrijdpro- tocol staan op www.brabantsekempen.eu (downloads) en zijn op te vragen via 514 41 79 of info@brabantsekempen.eu. De organisatie is in handen van het Huis van De Brabantse Kempen. Dinsdag 7 mei is er van 13.30 uur tot 15.30 uur een bijeenkomst Koffieplus met als thema omgaan met een partner met een Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH) in het Gerard Horvershuis, Kerkstraat 48a Oisterwijk. De oorzaak kan traumatisch zijn door een ongeluk van buitenaf; niet-traumatisch door onder meer een herseninfarct, Multiple Scle rose, ziekte van Parkinson, ziekte van Alzhei mer. Voor informatie over deze activiteit kunt u contact opnemen met de consulent Mantel zorg van ContourdeTwern. Zij is op maandag t/m woensdag bereikbaar op telefoon 06 83 69 30 01. E-mail: liesbethlautenschutz@con- tourdetwern.nl Kinderen: 1. voornaam: geboortedatum: 2. voornaam: I geboortedatum: 3.voornaam: geboortedatum: 4.voornaam: geboortedatum: 5.voornaam: geboortedatum: 6. voornaam: I geboortedatum: Op het abonnement dient een pasfoto te komen (bij een gezinsabonnement voor ieder gezinslid een pasfoto). Het is mogelijk een zelfgemaakte foto (pasfoto-formaat) te gebruiken. Als dit niet lukt en u heeft geen pasfoto’s meer (evt.van vorige acties), kunt u die op kosten van Charitas laten maken bij foto Vlaminckx op De Lind. Ook dit kunt u aangeven op het formulier, zodat u ook daar een tegoedbon voor ontvangt. Als u nog in het bezit bent van het abonnement van vorig jaar en u brengt dit mee naar het zwembad, dan kan dit aangepast worden aan dit seizoen en heeft u geen nieuwe foto nodig. Wij wensen u een fijne zomer toe met veel zwemplezier voor iedereen! In overleg met de Gemeente en het Staalberg- ven is afgesproken, dat mensen die zich met een tegoedbon van Charitas melden, bij het zwembad een individueel of een gezinsabon nement kunnen krijgen. Dit abonnement is een combikaart waarmee men ook toegang heeft tot het overdekte zwembad “De Leye”. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. Als u meent, dat uw gezin of uw kinderen voor deze actie in aanmerking komen, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formu lier in te vullen. Het is belangrijk, dat u het formulier volledig in vult en vóór 1 juli opstuurt naar Charitas. U krijgt dan een tegoedbon thuisgestuurd waarmee u de abonnementen op kunt halen bij het Staalbergven. Woensdag 24 april lag de rode loper uit voor de kinderen van de Hertog Janschool. Geheel in galastijl werden zij als echte eregasten ontvangen voor het galadiner. Dit diner was de aftrap voor een geweldig afscheid van hun school. Na het diner kwam het jeugdorkest van Muziekvereniging Prinses Juliana optreden. Dit was een prachtige opwarmer voor de feest avond. Het dak ging er compleet af zodra de kinderen hun lijflied van ‘Ernst Bobbie en de rest’ hoorden. Keihard zongen ze mee. Na deze avond was het tijd om te gaan “slapen”. Sommigen sliepen wel, de meesten hebben maar even gesnuffeld aan hun luchtbedje... De volgende ochtend kregen de kinderen ont bijt op bed. Broodnodige energie die ze nodig hadden voor de activiteiten die donderdag op het programma stonden. Samen genieten in De Brabantse Kempen! De uitreiking van De Brabantse Kempentrofee is hét hoogtepunt van het Brabantse Kem penfestival. Dit gratis festijn laat u proeven van het beste wat De Brabantse Kempen te bieden heeft. Met streekhapjes en -drankjes en ondernemers met een bijzonder verhaal. Platteland, onderwijs, zorg, industrie... de bedrijven en organisaties uit de regio zijn breed vertegenwoordigd. Daarnaast is er volop kindervermaak, kunst cultuur en optredens van streekartiesten. Doe mee en laat uw blijk van waardering zien voor een bijzonder initiatief. Stuur uw nomi natie in vóór 1 juni 2013! CHARITAS OISTERWIJK Aanmeldformulier zwemabonnement (Volledig ingevuld opsturen vóór 1 juli 2013) Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel I i Ik wil graag een tegoedbon ontvangen voor een gratis zwemabonnement voor de volgende I personen: Ouders (alleen bij kinderen t/m 12 jaar): 1.voornaam:achternaam:j geboortedatum: 2.voornaam: geboortedatum: Onder het motto “Het Staalbergven is er voor iedereen” kunnen mensen, die dit zelf niet kunnen betalen, bij Charitas een zwemabonnement bestellen voor zichzelf en hun kinderen. Voor wie? Voor kinderen t/m 12 jaar en eventueel hun ouders Voor kinderen van 13 t/m 15 jaar (zonder ouders) Voor iedereen geldt dat men woonachtig moet zijn in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. sprongen er bijna uit. Maar achdeze laatste ochtend kon dat best. Ondertussen had de brandweer een mega- luchtkussen opgeblazen. De brandweerman nen en de brandweerauto waren natuurlijk al een attractie op zich. Kinderen mochten in de auto zitten en de sirene was meer dan regel matig te horen. Om elf uur die donderdagochtend was de “Grande Finale”. De kinderen mochten alle maal van de luchttoren springen. Uw reporter verzekert u uit eigen ervaring dat deze echt heel erg hoog was om vanaf te springen! Een uur lang konden ouders kijken naar hun kin deren die de sprong waagden. Een sprong op weg naar de toekomst in De Vonder! PASFOTO’S: Als u geen pasfoto’s meer over hebt van eerdere acties en dus ook een J tegoedbon wenst voor het maken van pasfoto’s, dan kunt u dat hieronder aangeven: Ik heb voor(aantal invullen) personen pasfoto’s nodig. Dit formulier in gesloten envelop sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk Tel. 06 20 08 72 92 In de Brabantse Kempen wordt jaarlijks de Brabantse Kempentrofee uitgereikt. Een bijzondere waardering voor bedrijven, personen of organisaties die bijdragen aan een vitaal Kempisch platteland. Samen werken in de Brabantse Kempen! Het Streekplatform, hèt samenwerkingsver band in de Brabantse Kempen zet de traditie voort die het Streekhuis Kempenland heeft ingezet: het onder de aandacht brengen van projecten en initiatieven die zich onderschei den door hun vernieuwende aanpak of samen werking. Roeland van Hooff, voorzitter Streekplatform De Brabantse Kempen: “Innovatie, samen werking en duurzaamheid staan centraal in het streven naar een mooie leefomgeving, een duurzaam bloeiende economie en een prettig maatschappelijk klimaat. Dat willen we graag stimuleren èn waarderen. Ik roep dan ook graag iedereen op bedrijven, personen of orga nisaties te nomineren. Dat kan tot 1 juni 2013”. Uit de inzendingen selecteert de jury 3 geno mineerden. Deze genomineerden worden tij dens het Brabantse Kempenfestival, wat op 30 juni op de Markt in Eersel gehouden wordt, gepresenteerd. Tijdens het festival wordt de uiteindelijke winnaar bekend gemaakt en in De sprong... PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 MEI 2013 Foto's: Judith Fonken-van Gisbergen I I I I I I I I I I I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5