Zondag 5 mei de 36e maal Moergestelse Jaarmarkt Ut Reusels Muziekske bij H. Eik TE HUUR Meemaken erbij zijn! Nieuwe theatergids Theaters Oisterwijk en Moergestel komt uit Buurtvereniging ’De Vurhaai’ organiseerde Eet Ontmoet’ Gemeente gaat vervuiling van kleed- en doucheruimten in de sporthal aanpakken Luuks Poppentheater in Oisterwijkse bos n Jaarmarkt Moergestel: altijd ’n gezellige drukte. Adres 5 Info niet toegestaan verboden Zaterdag 13 april beleefden de leden van buurtverening ‘de Vurhaai’in Moergestel de eerste editie van Eet Ontmoet. Óp de foto de ontvangst “met z’n allen”. CV de Dors(T)vlegels Organisatie Moergestelse Jaarmarkt www.MoergestelseJaarmarkt.nl C.M. Janssen 013-5131965 Op zondag 5 tnei organiseert C.V. de Dors(T)vlegels voor de 36e maal de Jaarmarkt in de kom van Moergestel. Zondag 5 mei is het Jaarmarkt. En zoals u inmiddels gewend bent is de Muziek vereniging Prinses Juliana dit jaar ook weer aanwezig. Met het kopen van de loten a 1,00 steunt u onze muziekvereniging. En er zijn mooie prij zen te winnen! Tot zondag 5 mei! Scouting, waarom? Scouting: daarom!... lekker smullen van zelfgemaakte hamburgers en zelfgemaakte soep... Heerlijk!!! De gemeente heeft bij monde van Kees Bertens aangeven dat in de meivakantie de vervuiling van de douche- en kleedkamers zal worden aangepakt, enerzijds door het schoon te maken, anderzijds door de voegen en randen te her stellen. Tevens gaf hij aan dat er meer toezicht op de schoonmaakwerkzaamheden gehouden zal worden. De Goudiep Haspel 31 3852 LR Ermelo Type Vakantiewoning Aantal pers. 6 Huisdieren Roken De Moergestelse Jaarmarkt behoort tot een van de eerste jaarmarkten in de regio. Het is een markt die goed bezocht wordt en waar voor ieder wat te koop is. Dit komt mede door het grote assortiment van verschillende goe deren, wat zorgvuldig door de organisatie bekeken wordt. Diverse standwerkers zullen ook dit jaar weer aanwezig zijn om hun waar te demonstreren. De entrée en het parkeren zijn, zoals u gewend bent op de Moergestelse Jaarmarkt, weer geheel gratis. Ook is er dit jaar weer aan de kleintjes onder ons gedacht, op het St. Jansplein staan weer diverse kinderactracties opgesteld. We hopen dan ook weer dat het publiek ook H. Mis in de open lucht op zondag 5 mei om 12.00 uur bij de kapel van de H. Eik in Oirschot. Wat 6 jaar geleden begon als een toevallige omstandigheid bij gelegenheid van de CD presentatie van ut Reusels Muziekske aan de kapel van de H. Eik, is inmiddels uitgegroeid tot een waardevolle samenwerking tussen fan fare Concordia, ut Reusels Muziekske en Lya de Haas en Hennie Korsten. De Spoordonkse bedevaart op de le zondag van mei is wijd en zijd bekend en trekt jaarlijks vele bezoekers naar de kapel voor de H. Mis en de aansluitende concerten. Om 12.00 uur zal de H. Mis worden opgedra gen door Vicaris Ron van der Hout en Pastor Wilfred van Nunen, met muzikale omlijsting van Concordia, ut Reusels Muziekske, Lya de Haas en Hennie Korsten. Aansluitend aan de mis zullen zij ook ieder apart een kort concert verzorgen, en wij hopen daarom dat de weersomstandigheden goed zullen zijn, om deze bijzondere beleving aan Het programma voor seizoen 2013-2014 van de theaters Tiliander en Den Boogaard in Oisterwijk en Moergestel wordt gepresenteerd op vrijdagavond 10 mei. De theatergids wordt uitgereikt aan het publiek na afloop van de verras singsvoorstelling in Den Boogaard. De avond verloopt als volgt: 20.00 uur: ontvangst met koffie en thee 20.30 - 22.00 uur: aanvang verrassingsvoor- stelling in de theaterzaal 22.00 - 23.00 uur: presentatie theaterprogram ma in de foyer onder het genot van een hapje en drankje De presentatie is gratis en vrij toegankelijk. Voor de verrassingsvoorstelling dient men te reserveren. Voor klanten van Tiliander en Den Boogaard die afgelopen seizoen 4 voorstellingen of meer hebben bezocht is de verrassingsvoorstelling gratis. ”De verjaardag van Jan Klaassen” en De Tijdmachine”. Twee spelen van Jan Klaassen. Op woensdag 1, donderdag 2 en vrijdag 3 mei 2013 speelt Luuk Petersen van „Luuks Pop pentheater de voorstellingen ,“De verjaardag van Jan Klaassen” en “de Tijdmachine”. Reserveren: niet nodig. De voorstelling is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 jaar tot 104 jaar. De entree bedraagt 5,00 p.p. Luuks Poppentheater bevindt zich in theater “De Witte Lelie”. Dit theater ligt in het Na- tuurtheater in Oisterwijk. Parkeerplaats langs een zandweg. De bezoekers van de presentatieavond kunnen zichzelf verzekeren van kaartjes voor de voor stellingen van bijvoorbeeld Veldhuis Kem per, Karin Bruers, Wibi Sourjadi en Gerard van Maasakkers. De voorstellingen van seizoen 2013-2014 zijn vanaf 11 mei ook online te reserveren via de websiteswww.theatersoisterwijkmoergestel.nl www.tiliander.com en www.denboogaard.com Voor reserveringen is de theaterkassa op werk dagen telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 16.30. De theaterbalie is open 1 uur voor aanvang van iedere voorstelling of in Tiliander iedere vrijdagavond tussen 18.00 en 20.30 uur. Zaterdag 13 april jl. was het dan zover; de eerste editie van “Eet Ontmoet”. Alle deel nemers werden feestelijk ontvangen met een borrel. Tijdens deze ontvangstborrel werd bekend gemaakt bij wie een ieder (jij en je partner) aan tafel aan mogen schuiven voor het voorgerecht, met wie je het hoofdgerecht eet en met welke buurtgenoten je het nagerecht gebruikt. Leuk en verrassend, omdat men van te voren ook niet weet wie er bij jou aan tafel aan zal schuiven. Vooraf krijgen de deelnemers te horen welk gerecht ze moeten gaan verzor gen op deze gezellige lekkere avond; of het voorgerecht, of het hoofdgerecht of het nage recht. Ieder mag hier zijn eigen draai aan geven. Wat er op tafel komt, is niet belangrijk. Gezellig samen zijn en elkaar (beter) leren kennen, dat is waar het om draait. En dat is gelukt, merkten we toen we met z’n allen onder het genot van een kop koffie afsloten. De warme reacties en lovende woorden van de deelnemers hebben ervoor gezorgd dat er zeker een 2e editie “Eet Ontmoet” zal ko men! In Goirle noemen ze het ‘Verrassend tafelen’, in Oisterwijk wordt het ‘Running Diner’ genoemd. Buurtvereniging ‘De Vurhaai heeft er een nieuwe activiteit bij: Eet ontmoet! Een activiteit waar gezelligheid, lekker eten en ontmoeting elkaar vinden. de kapel weer te kunnen meemaken. Koffie/thee en broodjes zijn tegen redelijke prijzen verkrijgbaar. Tot ziens op zondag 5 mei a.s. bij de kapel van de H. Eik in Oirschot aan de Proosbroekweg. Mochten de weersomstandigheden de H. Mis aan de kapel onmogelijk maken, dan wordt het gehele programma verplaatst naar de H. Ber- nadettekerk in Spoordonk aan de Bemadette- straat. dit jaar in groten getale onze markt zal bezoe ken en dat de weergoden ons goed gezind zijn, zodat u zich weer enkele uren op onze markt kunt vermaken. Ook kunt u natuurlijk weer lekker genieten en uitrusten op een van de gezellige terrassen die u op de jaarmarkt tegen komt. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Tot ziens op de Moergestelse Jaarmarkt op de eerste zondag in Mei. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 MEIL 2013 MHM i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3