Gewijzigde openingstijden Het regende drie lintjes in Moergestel telijk ^fclkiteerd! P Aphrodite flr r OP WERKDAGEN KUNT U TERECHT BIJ: Voor al uw print en kopie opdrachten! Voor particulier als zakelijk Koffie terwijl u wacht. partner in printing -X Weekblad voor Moergestel Jacqueline Vis-van de Wouw. f I Foto's: Paul Spapens. Vanwege de jaarmarkt zijn we op zondag 5 mei gesloten. Uw Gemeente nieuws op www.oisterwijk.nl Vanaf zondag 12 mei zijn we weer iedere zondag open van 11.00 tot 18.00 uur. Hallo Moergestel, Rootven 38 Zondag 5 mei: Moergestelse Jaarmarkt Zie pagina 3 Moergestel Fietsdorp Zie de pagina’s 6 en 7 Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uit komt! Bel voor een afspraak 06-13180813 Huidverzorgingsinstituut Ook namens ‘Moergestel-Nieuws’: van har te gefeliciteerd met deze zeer verdiende Koninklijke onderscheiding! Gratis parkeren! WOENSDAG 1 MEI 2013 38e JAARGANG Nr. 1707 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 gumoent» Oisterwijk Beneluxstraat 19 5061 KD Oisterwijk info@htrepro.nl www.htrepro.nl Jan van den Hurk. beroep op haar doen. Zij doet haar werk ge ruisloos, op de achtergrond en is nooit uit op complimenten of dankbaarheid. (J.J.C.M.) Jan van den Hurk Regenbeemdeke 4 Jan van den Hurk ontplooit ruim 29 jaar (sinds 1983) activiteiten als vrijwilliger voor de toneelvereniging ‘Die Naemloose Speelers’, waarvan hij sinds 1988 ook voorzitter is. Daarnaast zet hij zich vol overgave in voor de Stichting WieKentKunst en ontplooide hij in zijn hoofdfunctie als docent bij het Odulphus Lyceum vele vrijwilligersactivi- teiten, die ten goede kwamen aan de vele uit wisselingsprojecten met Poolse leerlingen. Sinds zijn pensionering zet de heer Van den Hurk zich in voor ontwikkelingswerk in Afrika. Zijn inzet hiervoor is niet in tijd uit te drukken: “Eenmaal gegrepen wordt de inzet van Jan tijdloos”. De heer Van den Hurk is een vrijwilliger van een heel bijzondere soort. Hij weet als geen ander mensen te ent housiasmeren en mensen om zich heen te verzamelen. Hij is een zeer actief en gewaar deerd vrijwilliger met een groot verantwoor delijkheidsgevoel en een creatieve geest. Het spreekt voor zich dat de gedecoreerden na de officiële plichtplegingen uitgebreid door familie en andere aanwezigen werden gefeliciteerd. Riet Janssen-Nouwens. In Den Boogaard zijn vorige week vrijdag 26 april elf inwoners van de gemeente Oisterwijk koninklijk onderscheiden door burgemeester Hans Janssen. Drie inwoners van Moergestel viel deze hoge eer te beurt: Riet Janssen, Jacqueline Vis en Jan van den Hurk. Alle drie werden benoemd tot lid van Oranje Nassau. In zijn openingswoord roemde burgemeester Janssen mensen die koninklijk zijn onderscheiden ‘omdat zij iets voor een ander over hebben’. Hij stelde ze ten voorbeeld ‘voor de totale samenleving’. Daarna begon hij met het opspelden van de versierselen en lichtte hij de verdiensten van alle drie de gedecoreerden toe. (M.C.H.) Riet Janssen-Nouwens Huysackerpad 4 Riet Janssen-Nouwens zet zich al een halve eeuw in voor muziekvereniging Prinses Julia na. Ze heeft hier verschillende werkzaamhe den verricht. Onder andere maakte zij jaren lang een kalender waarmee inkomsten voor de vereniging waarmee inkomsten konden worden gegenereerd. Ze was zeer actief met het organiseren van de oud- en nieuwjaars concerten, het verzorgen van de zaalversiering voor de carnavalsconcerten, hielp mee bij de organisatie van het sinterklaasfeest en deed talrijke kleine klusjes. Riet is al 52 jaar lid van zangvereniging Crescendo, waarvan ze 10 jaar bestuurslid is geweest en een aantal jaren penningmeester, ook verricht ze enorm veel vrijwilligerswerk voor de zangvereniging en is ze lid van de muziekcommissie. Ze gaat elke vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur naar Breda om visueel gehandicapten kinderen te leren zwemmen via Visio Onderwijs Breda en helpt ze al 25 jaar mee met de jaarlijkse sportdag. Riet is sinds 1987 lid van de EHBO- vereniging. Naast haar "normale" verenigings- (J.P.M.) Jacqueline Vis-van de Wouw Raamackerstraat 10 Jacqueline Vis-van de Wouw zet zich ruim 25 jaar (sinds 1987) op uitzonderlijke wijze en met veel empathie in als vrijwilliger voor resp. de EHBO-vereniging St. Christoffel, de werkgroep Ziekenpastoraat, de Reuselhof/ Stanislaus (Thebe) en het Eetpunt, allemaal in Moergestel. Haar werk als vrijwilligster kenmerkt zich door trouw en continuïteit, een grote betrokkenheid met de afhankelijke medemens, geduld en begrip. Ze is er altijd, een geweldige vrijwilliger, men kan altijd een verplichtingen zoals het up to date houden van het diploma en de aanvullende cursussen zet ze zich op diverse andere manieren in waaronder deelname aan de jaarlijkse collecte. Daarnaast is ze actief lid van de Zonnebloem en helpt ze al 7 jaar als vrijwilligster langdurig zieken, gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. We mogen haar een zeer toegewijd vrijwilligster noemen. 'Dat gaat niet', dat kent ze niet. Voor alles wordt een oplossing gevon den. Ze springt overal in waar dat nodig is. Riet Janssen, Jacqueline Vis en Jan van den Hurk koninklijk onderscheiden 1 - I m ■■■■■■■■■I 1 Reparatie - Verkoop - Verhuur es i Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur CJepro

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1