QOEF! Van Kanoboerderij naar Reuselhoeve IÉ Audacia- nieuws Druk bezochte rommelmarkt Hertog Jan en Graaf van Ursel Theaters Oisterwijk Moergestel Bridgeclub Moergestel 19.00 Kom kanoën en neem Moergestel-Nieuws mee! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Op een zonovergoten zaterdagochtend 20 april was het rommelmarkt bij de Hertog Jan en Graaf van Ursel. Alles wat niet mee over gaat naar het nieuwe gebouw mocht weg voor een prikkie. De tafels en stoelen van de leerlingen konden gereserveerd worden. Letterbakken, landkaar ten, leesboeken, kasten, koelkasten.je kunt het zo gek niet verzinnen of het stond buiten op de speelplaats om verkocht te worden. Het weer werkte perfect mee en de belang stelling was ook erg groot. Een gezellige drukte de hele dag! De opbrengst van deze dag wordt besteed aan nieuwe shirts voor de leerlingen. 14.00 11.00 10.30 10.00 11.00 11.00 10.00 schutters ten strijde. Dit jaar namen 2 gilden deel aan de wedstrijd. Het gilde Sint Sebastiaan en Barbara uit ons eigen dorp en het gilde Sint Sebastiaan uit Diessen. Winnaar werd Peter van Oort van gilde Sint Sebastiaan uit Diessen met 12 punten. Afgelopen zondagen 7 en 14 april jl. heeft Gilde St. Catharina Moergestel voor de 34ste keer de verschieting om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien” georga niseerd. Hierbij werd geschoten met het wapen kruisboog op wip en handboog op wip. Mede dankzij het goede schietweer hebben over de twee schietdagen verdeeld, 158 schutters van 25 verschillende gilden hun geluk mogen beproeven naar het fel begeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. Van deze schutters waren er 17 die het maxi male aantal van 20 punten heeft geschoten, welke streden om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. In deze groep waren 3 schutters van ons gilde vertegenwoordigd, maar de concur rentie bleek te sterk. Na een zinderende afkamp wedstrijd werd het zilveren rad gewonnen door Henry van Berkel van het gilde Sint Joris uit Diessen. Tweede werd Piet Schellekens (gilde O.L.V. Broeder schap Oirschot) en de derde plaats werd bezet door onze eigen hoofdman Peter Wolfs. De tweede zondag trokken er 16 handboog- 2 mei afgelopen. In het nieuwe seizoen starten De afgelopen 2 jaar was het letterlijk vaak aan modderen tussen graafmachines, door een tij delijke bypass en om dammetjes heen klaute ren. Maar sinds dit jaar starten wij voortaan bij de Kanoboerderij: stroomafwaarts en je hoeft onderweg niet meer te ‘klunen’. De tocht eindigt in Moergestel bij de stuw aan de Water- hoefstraat, waarna iedereen met een huifkar na ca. 2,5 uur weer terug is bij de Kanoboer derij. Deze tocht is veel mooier en beter voor de natuur dan de afgelopen 2 jaar mogelijk was, en blijft ook in de toekomst toegestaan. Tot 2011 kon je de kanoronde varen vanaf de Kanoboerderij, namelijk over de Reusel, een stukje over het kanaal en dan via een zijriviertje van de Reusel weer terug, maar dit kan sowieso niet meer door de lage waterstand. Nieuw naam: de Reuselhoeve Was voorheen het kanovaren onze belangrijkste activiteit, in de toekomst is dit voorbij. Kwa men er vroeger ca. 13.000 kanovaarders, inmid dels is dit meer dan gehalveerd. Doordat wij ook graag rekening houden met de natuur is groei in de toekomst niet mogelijk. Ons eigen bestaande bedrijf langs de Reusel wordt zelfs grotendeels natuurgebied en er komen andere activiteiten voor in de plaats zoals een klimbos en uitkijktoren. Daarom ook een nieuwe naam: de Reuselhoeve. 0-1. Via Geke Denissen en Marlijn van Esch de 2 - 1 voorsprong. Roef! blijft slordig om springen met de kansen in tegenstelling tot de gasten, die de enkele kans wel benut (2 - 2). Doelpunten van Joyce van den Brink en Kim Vrijhoeven worden met treffers van de tegenpartij beantwoord. Bij de rust is het 4 - 4 gelijk. Na rust komt stelt Roef, definitief orde op zaken. Via tweemaal Geke, Kim en Anita Timmermans wordt het 8-5. Deze voorsprong geeft Roef niet meer uit handen. Er wordt weliswaar door EDN nog gescoord en door Anita nog eenmaal, maar de overwin ning komt niet meer in gevaar. Een 9-7 over winning een feit. Afgelopen zondag wederom een thuiswedstrijd en wel tegen Tuldania. Roef laat er vanaf het begin geen gras over groeien en neemt via Kim, Geke, Anita en Aniek Denissen een 4-0 voorsprong. Daarna weet de tegenstander tweemaal de korf te vin den en lijkt het nog spannend te gaan worden. Via Kim en Anita wordt het 6-2. Daarna is het Tuldania met direct daarna de 7 - 3 van Aniek, wat tevens de ruststand is. Na rust walst de thuisclub over de tegenstander heen. Kim, Anita (2x) en Geke (2x) brengen de stand op 12-3. Slechts eenmaal weet de tegenstander nog te scoren, waarna het slotakkoord wederom voor Roef is dat via twee keer door zowel Geke als Anita de eindstand op 16 - 4 bepaald. Twee prima overwinningen in één week, brengt Roef in de middenmoot van de competitie. Zondag een uitwedstrijd tegen een andere middenmoter en wel Eyckelkorf uit Bergeijk. Programma zondag 28 april: Eyckelkorf 2 - Roef 9.00 aanv. 10.00 uur. Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven sport hal Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! EVENEMENTEN IN TILIANDER CASH- De Jong Ghesellen Zaterdag 27 april en zondag 28 april 2013 Aan vang zaterdag: 15.30 uur Aanvang zondag: 14.30 uur Entree: 4,00. Verkoop door gezelschap zelf, 1 uur voor aanvang van voorstelling Nieuwe natuurgebied de Hilver De Reusel en de weilanden rondom de Kano boerderij zijn in 2010 en 2011 ingericht als natuur, een gebied van totaal ca. 800ha. tussen Diessen en Moergestel. Het is het belangrijkste gebied in Brabant voor de grutto en watersnip, maar ook de veldleeuwerik, patrijs, fazant en ganzen komen veel voor. En langs het Wilhel- minakanaal staan zelfs wilde orchideeën. Dus voor veel planten en dieren is het nieuwe natuurgebied een grote aanwinst, en voorlopig De vereniging heeft momenteel 85 leden. Elke één van de laatste grote natuurprojecten in Brabant. Natuurorganisaties, overheden en Speciaal voor Moergestelnaren Beleef het nieuwe natuurgebied de Hilver en kom van 27 april t/m 5 mei de Hilvertocht varen. Breng je dan de Moergestel-Nieuws van deze week mee (week 17), dan betaal je de oude prijs van de kanoronde, namelijk geen 13,50 maar 8,95 p.p, en dan rijden we een speciaal rondje door Moergestel met de huifkar terug. Kijk vooraf even op Reusel- hoeve.nl Tot volgende week. Guus Mulders ...Aanw. 8.15 .Vertrek 7.45 ...Aanw. 8.30 .Vertrek 8.00 ...Aanw. 9.45 .Vertrek 8.00 .Vertrek 9.15 ...Aanw. 9.30 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. Bijna kopje onder In april 2011 viel de Reusel plotseling vrijwel droog, en ging de Kanoboerderij zowat kopje onder. Waarom? Door de stuw net voorbij de Kanoboerderij eruit te halen en de Reusel bochtiger te maken, zoals vroeger het geval was, kunnen vissen in het voorjaar nu onge hinderd stroomopwaarts zwemmen om te paai en. Maar vanaf de Kanoboerderij kon van de één op de andere dag niet meer gevaren wor den. Van te voren hebben wij natuurlijk vaak genoeg gevraagd wat de gevolgen zouden zijn voor het kanovaren, maar niemand van de betrokken overheden kon of wilde dit aange ven. Heel lastig want kanovaren is onze belang rijkste activiteit. Victor Theeuwes is benoemd tot voorzitter van Bridgeclub Moergestel. maandagmiddag kan iedereen vrij komen bridgen. Bij voorkeur met partner komen, uiteraard wijzelf zijn heel blij met het gebied: anders proberen wij voor een partner te zorgen, de mooiste achtertuin van Moergestel. Graag om 13.20 uur aanwezig zijn. De interne competitie op donderdagavond is Hilvertocht én huifkarrit we op donderdag 5 september. Informatie bij Theo Colsen 513 3847 of Ine Zeegers 513 1793. EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Open Coffee Club - Blue Monkey ism Den Boogaard Vrijdag 26 april 09.00-11.00 uur Entree: gratis GUO-concert Spiers Boden (UK) Zaterdag 27 april 20.30 uur Entree: 20,00 Dansavond (50+) Zaterdag 27 april 20.30 uur Entree: 2,50 incl. koffie/thee voor aan vang Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Ons gilde kijkt terug op een zeer geslaagde en broederlijke verschieting van het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. Uitslag: Audacia 5 - Nevelo 7 2-2. Alle andere elftallen waren vrij (bekerwedstrijden). Programma zondag 28 april 2013 Audacia 1 - Nevelo 1 RKTW 3 - Audacia 2 Audacia 3 - GS BW 4 Audacia 4 - Uno Animo 4 Audacia 5 - Viola 6 Spoordonkse Boys 4 - Audacia 6 Beerse Boys 13 - Audacia 7 AUDACIA JEUGD Zaterdag 27 april Uno Animo Al - Audacia Al ...Vertrek 13.00 Willem 11 BI - Audacia BIVertrek 13.00 Audacia B2 - NEO’25 BIAanw. 13.30 NEO’25 Cl - Audacia ClVertrek 9.15 Audacia C2 - GSBW C2Aanw. 10.00 Audacia C3 - SVSSS C3Aanw. 11.30 Audacia C4 - Jong Brabant C3 ...Aanw. 11.30 NOAD Dl - Audacia DlVertrek 9.00 TSV Gudok D9 - Audacia D3....Vertrek 9.45 Audacia El - Hapert El SC ’t Zand E4 - Audacia E2 Audacia E3 - Nevelo E3 SVG E2 - Audcaia E4 Audacia F2 - SV Reeshof F2 Oirschot V. F5 - Audacia F4. SVSOS F2-Audacia F5 Audacia F6 - Vessem F3 ROEFÏ-HANDBAL Uitslagen: Dames recreanten Desk-Roef 1- 4; MC2 Roef2-PSV 2 12-21; GDJ Roef-Tachos 3-1; MBJ Roef-Elshout 22-14; MCI Roef 1- Wh.Demons 3-14. Programma 25 april: 20.00 uur GHV-Roef. Zaterdag 27 april: MC2 9.40 uur Roef 2-Taxandria9.10 MBJ 10.40 uur Roef-Achilles10.00 GDJ 10.50 uur Avanti-Roef9.50 11 mei: Recreantentoernooi 15.30 uur 12 mei: Roef-Taxandria-toernooi voor alle teams. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. ROEF KORFBAL DUBBELE OVERWINNING Het team van Roef blijft zich positief ont wikkelen. Prima om met klein verschil van de koplopers te verliezen, maar de verbetering laat je zien door van de andere ploegen te win nen. Midweeks de thuiswedstrijd tegen EDN is hiervan een voorbeeld. De thuisploeg is vanaf het begin de betere, maar heeft moeite met scoren. Zo worden twee strafworpen gemist. Het is dan ook EDN dat de score opent PAGINA 7 ■MM MMM MBMMMMIHHMMMBMHMHHBIBMIMMHIMMIMHMBMMHMMHHBMHMHMBMMMI 34ste verschieting ’Rad van Sinte Catrien’ bij Gilde St. Catharina MMMMHMMHMMMMMMMHMMMMNMMMMMMMMMMi MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 APRIL 2013 j-x 1ZL- - r i Ti. t-» r i -» i - MMMHHMHHMHMHMHMHMMMHMMMM1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7