k i' Kleurwedstrijd scouting y| ■o o even open... De deuren van De Vonder alvast EHBO-vereniging St. Christoffel huldigt jubilarissen Actie ’Dagje Efteling’ door Charitas Onder het motto “Dagje Efteling” kunnen gezinnen, die dit zelf niet kunnen betalen, bij Charitas kaartjes voor de Efteling bestellen. Zij moeten wonen in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. Fietsvierdaagse Moergestel Fietsdorp: vrijheid en gemak fietser zijn heilig Inspiratiekring Huize Nieuwenhof Charitas Oisterwijk CHARITAS OISTERWIJK Ik wil graag kaartjes ontvangen voor een “dagje Efteling” voor de volgende personen: achternaam: achternaam: Kinderen tot en met 14 jaar 1. voornaam:achternaam: 2. voornaam:achternaam: 3. voornaam:achternaam: 4. voornaam:achternaam: Ouders 1. voornaam: 2. voornaam: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Dit formulier in envelop met postzegel sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394,5060 AJ Oisterwijk. Huis voor Zingeving zaterdag 21 april: met Evert en Caroline van de Ven Dit formulier is ingevuld door: Naam: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: van de vereniging. Will van Rooij kreeg een VW-bon vanwege zijn 45-jarig lidmaatschap. De andere gehuldigden zijn: Joris Prins en Niek Mulders (10 jaar); Judith van Poppel, Marian Boom en Ciska Dries (15 jaar); Jan van Loon (20 jaar) wordt gehuldigd voor zijn verdiensten als secretaris en krijgt daarbij het verenigingshorloge en tot slot Riet Janssen, Leny van de Loo, Jacqueline Vis, Helma Wit- lox, Jack Wouters en Hans Berendschot (25 jaar). Na dit officiële begaf de club zich naar het dorp om daar onder het genot van ’n drankje nog gezellig ’n tijdje na te keuvelen. Doel van de inspiratiekring is je helpen en ondersteunen bij de ombuiging van een hec tisch leven als een 'kop zonder kip' naar een zinvol leven in tevredenheid. Onderwerp is het leven met 'Het Kompas' van Evert van de Ven en de teachings van Eckhart Tolle. Inspiratiekringen zijn er in verschillende ste den in Nederland en zijn bestemd voor mensen die de aanwijzingen, die Eckhart Tolle in 'De kracht van het Nu' en Evert van de Ven in 'Het Kompas' geven, in de praktijk van alledag willen leven. Mensen van een inspiratiekring komen maandelijks bij elkaar en wisselen hun De Fietsvierdaagse van Moergestel Fiets dorp wordt gehouden van donderdag 16 mei tot en met maandag 20 mei (Tweede Pink sterdag). Deze fietsvierdaagse onderscheidt zich van alle andere fietsvierdaagsen door de slimme opzet waardoor meer mensen er plezier aan kunnen beleven. Een van deze slimmigheden is dat de fietsvierdaagse vijf dagen duurt. “Als het eens een dag minder weer is of je hebt geen zin of tijd om te fiet sen, dan sla je gewoon een dag over”, zegt Jules Degreef, drijvende kracht achter de fietsvierdaagse van Moergestel. Hij is een van de vrijwilligers van Moergestel Fietsdorp. Dat evenement heeft zich in acht jaar tijd ontwikkeld tot het grootste fietsfeest van Nederland. Als onderdeel daarvan wordt vanaf 20 mei voor de vierde keer de Moerges- telse Fietsvierdaagse gehouden. De deelnemers kwamen de eerste jaren vooral uit Midden- Brabant, maar sinds vorig jaar steeds meer uit heel Brabant en ook van daarbuiten. De populariteit is te danken aan een aantal factoren. Een belangrijke is dat deelnemers graantjes mee kunnen pikken van het pro gramma van Moergestel Fietsdorp (zie daar voor de website www.fietsdorp.nl). Moergestel ligt nu eenmaal in een omgeving met veel mooie natuur. Het dorp richt zich zeer sterk op het fietstoerisme, een gevolg van Moergestel Op de basisscholen zijn vorige week kleurplaten uitgedeeld aan de kinderen van de groepen 1 t/m 5. Mooi ingekleurd kunnen ze ingeleverd worden op vrijdag 26 april om 19.30 op het plein in Moergestel. Scouting Moergestel houdt daar een activiteit, onze jaarlijkse Sint Joris viering. Vorige week hebben we hier al wat meer over verteld. Voor de vijf mooiste teke ningen hebben we een-leuke verrassing, maar dan moet je er wel zijn. Wat doen we dan precies daar op het plein? Nou onze leden zullen op "drakentochfgaan, hopelijk vangen ze er ook enkele, en komen daarna allemaal bij elkaar. Rondom een kamp vuur zullen we de winnaars van de kleurwed strijd bekend maken. Tevens natuurlijk het verhaal van Sint Joris en het vernieuwen van onze belofte. Daar wat meer over want: beloofd is beloofd! Als je bij scouting komt beloof je iets. Je belooft voor elkaar klaar te staan en anderen te helpen als je dat kunt. Samen voor anderen, respect voor elkaar, op elkaar kunnen rekenen, het zijn allemaal begrippen die bij scouting horen. Samen proberen de wereld om ons heen leef- Als u meent, dat uw gezin of uw kinderen voor deze actie in aanmerking komen, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formu lier in te vullen. Het is belangrijk, dat u het formulier volledig invult en vóór maandag 13 mei opstuurt naar Charitas. U krijgt dan, eind mei begin juni, de kaartjes thuis. Wij hopen dat U en de kinderen een hele fijne dag zullen hebben. Voor wie? Gezinnen met kinderen t/m 14 jaar. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een “dagje Efteling” niet zelf kunnen beta len, omdat zij een te klein inkomen hebben. Charitas vindt het belangrijk, dat kinderen, die niet op vakantie kunnen, in de zomer toch naar iets leuks kunnen uitzien. De actie wordt mede mogelijk gemaakt door Albert Heijn uit Oisterwijk. Zij geven een leuke korting op de prijs van de kaartjes. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. De eerste in Nederland met slimme mogelijkheden om altijd te kunnen fietsen Fietsdorp. De organisatie van de fietsvierdaagse is tot in het perfecte geregeld. Daar komen dit jaar dan nog enige innovaties bij die deel name kunnen veraangenamen. Een van die nieuwigheden heeft betrekking op de routes en op de lengtes daarvan. Een deelnemer hoeft niet perse elke dag een bepaal de route van een bepaalde lengte te fietsen. Hij heeft de keuze uit minimaal tien verschil lende routes met lengtes die variëren van 20 kilometer tot circa 60 kilometer. Meerdere routes kunnen desgewenst met elkaar worden gecombineerd. Wie de ene dag een flink eind wil fietsen omdat het mooi weer is en de andere dag wat minder - alles kan, de keuze is aan de deelnemer. Handig is dat de routes in het routeboekje ook na de fietsvierdaagse nog kunnen worden gefietst, desnoods volgend jaar. Inschrijven kan steeds op de dag zelf van 13.00 uur tot 21.00 uur. Ook deze ruime inschrijving komt tegemoet aan de vrijheid die mensen tegen woordig willen om hun tijd in te vullen. Deelname kost 3 euro per dag. Voor dat bedrag krijgt men niet alleen veel fietsplezier en een voortreffelijke organisatie, maar ook een bon voor een kop koffie, bier of fris in sociaal-cul- tureel centrum Den Boogaard in Moergestel. Dit is ook de plek van inschrijving en ver trek. Traditiegetrouw houdt EHBO-vereniging St. Christoffel in het voorjaar een gezellige bij eenkomst in haar oefenlokaal Nieuwenhof aan de Kloosterlaan. Op deze avond worden de geslaagden en/of jubilarissen in het zonnetje gezet. Dit jaar was laatstgenoemde categorie aan de beurt, en de lijst kende liefst 14 personen die sinds lange of wat kortere tijd dienstbaar zijn aan de vereniging. Aan voorzitter Jan Zoontjens de eer om de diverse speldjes en bloemen te overhandigen en daarbij mocht hij speciaal Gerrie van Gisber gen huldigen vanwege haar 40-jarig lidmaat schap waardoor zij benoemd werd tot erelid ervaringen, vragen, 'tips tricks' uit, onder steund door begeleiding van Evert en Caroline van de Ven met meditatie, oefeningen en dans. We benaderen onszelf en elkaar met een open nieuwsgierigheid; we zijn niet op zoek naar wat ons onderscheidt, maar naar wat ons ver bindt. Leren leven in ruimte en vrijheid, met levenslust. Praktische informatie: Locatie: Nieuwenhof, van 10:30-16.30. Kosten: 45,- p.p. Meer info: www.huisvoorzingeving. nl of 06-51003388. Donderdag 18 april was het open avond van De Vonder. Ouders en belangstel lenden mochten alvast een kijkje ko men nemen in het gloednieuwe gebouw. Grote klassen en open ruimtes waar werkplek ken voor de leerlingen gecreëerd gaan worden. Alles nieuw en alles schoon. “Hier doen we het voor”, vertelt een trotse directeur Jeanne de Gruijter. “Het is pittig geweest en nog is het aanpoten om alles in orde te krijgen. Buiten moet het nog netjes en het gebouw zelf moet nog helemaal ingericht worden. Maar het resultaat mag er al zijn.” Ouders en kinderen liepen vol verwondering en vol trots door het gebouw. Zo weet iedereen al waar straks ‘hun’ lokaal is. Aanmeldformulier “Dagje Efteling” (Volledig ingevuld opsturen vóór 13 mei 2013). Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel baarder te maken. Scouting is nu eenmaal meer dan alleen maar plezier maken. Daar wordt ieder jaar bij Sint Joris bij stil gestaan en weer aan elkaar beloofd. Net zoals die Joris die als kind de draak versloeg om alle kinderen te beschermen. Best mooi om bij zo’n club te horen. Dus beste kinderen uit Moergestel. Heb je zo'n kleurplaat meegekregen van school. Kleur hem mooi in en kom het (samen met papa of mama) inleveren en wie weet wordt jouw tekening wel als de mooiste gevonden. Scouting daagt je uit om te kleuren. F PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS'WOENSDAG 24 APRIL 2013 BW ft

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5