Wat gebeurt er met de Bibliotheek? SE WERIj» DA<fï VAN ALPHEN j is roemt Oranjecomité Moergestel I Aphrodite nHl 24,25,26, 27 april ONZE SERVIC Kijk op pagina 3! Aanleveren voor 'Moergestel-Nieuws' van a.s. woensdag Oisterwijk Dagtocht op donderdag 6 juni 2013 boompje. Tot ziens! Gratis haal- en brengservice SCHi Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijfcjnl Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak Het bibliopunt gaat zich richten op senioren en volwassenen. Wat gaat u de jeugd bie den? Draaive-in Show met Mental Theo op maandag Maandag 29 april is het Koninginnenacht. Huidverzorgingsinstituut De Li nd 9 Oisterwijk WOENSDAG 24 APRIL 2013 38e JAARGANG Nr. 1706 Gratis vervangend vervoer Tel. (013) 542 17 55 of the world AUTOSCHADES Hoe wilt u de instandhouding van de Bi bliotheek Moergestel realiseren? Dit willen we realiseren door de vestiging van een bibliopunt; een laagdrempelige bibli otheekvoorziening gericht op één doelgroep. Hier vindt de bezoeker een speciaal voor hem of haar samengestelde collectie, een inter- net-pc en een leestafel met tijdschriften en kranten. Hier kunnen klanten zelfstandig boeken lenen, eigenlijk net zoals men dat nu al gewend is. Een bibliopunt is kleiner dan een bibliotheek. Op deze manier kunnen we met beperkte middelen onze doelgroep zo optimaal mogelijk bedienen. CV De Durdraaiers bestaat 44 jaar en organiseert: Jubileumweekend Reünie en Shaking’Arrows op zondag Zondag 28 april vanaf 14.00 uur is er een reünie. Tijdens een hapje en drank je samen terugkijken op de afgelopen 44 jaar met muziek van toen en een spetterend optreden van de Rock Roll-band Shakin’ Arrows. i en activiteiten organiseren om kinderen en ouders te laten zien hoe leuk en belangrijk lezen is. Vrij lezen en plezier in lezen is zo belangrijk. Onderzoek heeft aangetoond dat door een kwartier vrij lezen de woordenschat van kinderen groeit met 1000 woorden per jaar. Waar kunnen mensen terecht met vragen over de toekomstige locatie van het biblio punt? Ze kunnen een e-mail sturen naar bibliotheek Moergestel, moergestel@bibliotheekmb.nl of hun vragen stellen aan de bibliotheekme dewerkers. Daarnaast organiseren we, bij vol doende belangstelling, vrijdagavond 17 mei een informatiebijeenkomst voor onze leden zodat ze vragen kunnen stellen en hun me ning kunnen geven over de aanstaande ont wikkelingen. De bibliotheek in Moergestel gaat sluiten. Maar als het aan Marie-José Frederiks sulent de scholen hierbij ondersteunen van de Bibliotheek Midden-Brabant ligt, blijft de dienstverlening van de bieb zoveel mogelijk behouden. ‘De bibliotheek stimuleert mensen kennis te vergaren, te lezen, te ontdekken en zichzelf te ontwikkelen tot burgers van de toekomst. De bibliotheek maakt een wezenlijk verschil in het leven van mensen en is daarmee van grote waarde voor onze samenleving’, stelt Marie-José Frederiks. Ze is sinds juni 2011 werkzaam als regiomanager bij de Bibliotheek Midden- Brabant en verantwoordelijk voor het bibliotheekwerk in de gemeenten Oisterwijk, Hilvarenbeek en Goirle. De bibliotheek in Moergestel waar we nu zitten gaat sluiten? Hoe komt dat? De bibliotheek is voor 85% van haar inkom sten afhankelijk van de gemeentelijke subsi die. In 2011 heeft gemeente de bibliotheek opdracht gegeven om in 2013, 2014 en 2015 elk jaar 10% te bezuinigen, in totaal 30%. Een forse bezuiniging die niet anders dan door ingrijpende keuzes gerealiseerd kan worden. o/CK Een veelgehoorde uitspraak is dat er altijd in Moergestel bezuinigd wordt. Waarom bezuinigt u niet in Oisterwijk? We hebben het afgelopen jaar al 10% bezui nigd. Om dit te kunnen realiseren, hebben we de bibliotheek in Oisterwijk verkleind en hebben we een personele bezuiniging door gevoerd. Ondanks deze bezuiniging op per soneel hebben we toch de openingstijden weten te verruimen. Hiermee spelen we in op de wensen van onze klanten; zij hebben steeds meer behoefte aan ruimere openings tijden. Waar wordt het bibliopunt gevestigd? In de Cultuurnota staat dat er een bibliopunt komt in de foyer van Den Boogaard, de locatie die ook sterk onze voorkeur heeft. Naast de centrale ligging is een groot voordeel van deze locatie het feit dat het bibliopunt de ruime openingstijden van Den Boogaard kan aanhouden. In de foyer van den Boogaard zouden we ons voornamelijk op senioren gaan richten. Een bewuste keuze; deze doel groep maakt al veelvuldig gebruik van den Boogaard. Deze factoren maken Den Boo gaard een ideale locatie voor het bibliopunt. Korting op uw eigen risico tot 135 euro Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Vanaf 21.00 uur met diverse DJ’s en als klap op de vuurpijl een optreden van niemand minder dan Mental Theo. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. Iedereen is van harte welkom, u komt toch ook?! We zien u graag in onze residentie ’t Draai- V TV CV De Dur draaiers Reisdoel: Holterberg, Tante Pos en Zwolle Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar in de bus. U kunt zich aanmelden bijAddy van Gorp, Pastoor v.d. Boogaardstraat 41 of Joke van Asch, Kloosterlaan 2a. Ook kunt u zich opgeven via e-mail: j.v.asch@ planet.nl Voor iedere persoon de naam, adres lidnummer (staat op de ledenpas) en tele foonnummer opgeven. Het bedrag kunt u dan overmaken op bankrek.nr. 1306.78.775 t.n.v. J. van Asch, reiscommissie KBO. Uw inschrijving gaat in nadat uw betaling binnen is. Wanneer u om wat voor reden dan ook de reis moet annuleren kunnen wij helaas, indien dit 1 maand voor de reis gebeurt, geen geld terug betalen. Speciale kinderhoek Ook aan de kinderen is gedacht. Zij zullen zich prima vermaken in onze speciaal inge richte kinderhoek met onder andere een bal lenbak en allerlei knutselspullen. En je kunt De jeugd van 0 tot 12 jaar gaan we via school, je ook laten omtoveren tot prinses, bloemen de peuterspeelzaal en de kinderopvang voor- meisje, Spiderman of monster in de schmink- zien van materialen. We gaan collecties hoek. beschikbaar stellen die door kinderen geleend kunnen worden. Daarnaast zal een leescon- aCW A nieuws Weekblad voor Moergestel Moergeste/ D Reparatie - Verkoop - Verhuur es oe AM Bel voor een afspraak 06-13180813 Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tof uiferlijk maandag 12.00 uur Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schodegaronf totaalherstelbedrijf en vertrouwensreporateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Voor 'Moergestel-Nieuws' van volgende week zijn de aanlevertijden gewijzigd: Teksten dienen a.s. vrijdag 26 april om 12.00 uur binnen te zijn. Advertenties kunnen worden aangeleverd tot zaterdag 27 april 12.00 uur. Evt. later na telefonisch overleg. Houdt u hier rekening mee? i O Hr A ISSO (wannetr dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) Dur<j^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1