CV De Durdraaiers bestaat 44 jaar! Leiding, spelleiding en andere vrijwilligers geZOCht! JWGDVAKANTWEEK Vlooienmarkt Hilvarenbeek Meemaken erbij zijn! Meer scouting en Sint Joris en kleuren Bassen tenoren gezocht! Ik doe mee aan de jeugdvakantieweek: Huis voor Zingeving presenteert Leo Fijen Hand in Hand Met: Het geheim van de stilte dit jaar gekozen voor ‘Superhelden’. Naam: Tel: Adres: Mobiel: Mailadres: Leeftijd is dus: Geboortedatum: Ik doe samen met: 5 Woensdag 24 april: Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl maandagmorgen dinsdagmorgen woensdagmorgen donderdagmorgen vrijdagmorgen O maandagmiddag O dinsdagmiddag O woensdagmiddag O donderdagmiddag O vrijdagmiddag O O O O O O O O O O .4 ochtenden, 1 hele dag) .5 hele dagen) .5 hele dagen en 1 avond) Zaterdag 20 en zondag 21 april vindt de jaar lijkse vlooienmarkt van harmonie Concordia uit Hilvarenbeek weer plaats. De markt wordt gehouden op het parkeerterrein van sportpark De Roodloop aan de Tilburgseweg in Hilvaren beek. Dit terrein is voor iedereen gemakkelijk bereikbaar en er is voldoende parkeergelegen heid in de directe omgeving. De verkoop van de spullen wordt uitsluitend gedaan door mensen van Concordia. Geen handelaren. Dus de kans op een buitenkansje of een koopje is zeker aanwezig Verzamelaars en snuffelaars kunnen op de markt- die bekend staat als de grootste en leukste van het zuiden- praktisch alles van hun gading vinden. Ruim 40 kramen met antiek, curiosa,een enorme partij speelgoed, boeken, kleding, huishoudelijke artikelen, elektronica etc. etc. En er zijn vele extras. Het marktterrein is sfeervol aangekleed met voorjaarsbloemen van kwekerij van Dommelen uit Ésbeek. Al met al een interessant programma voor een gezellig bezoek door het hele gezin. De entree bedraagt 2.-. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Ik wil meedoen als groepsleiding aan: O programma A (kinderen van groep 1-2.... O programma B (kinderen van groep 3-4-5. O programma C (kinderen van groep 6-7-8. Zondag 5 mei is het Jaarmarkt. En zoals u inmiddels gewend bent is de Muziekvereniging Prinses Juliana dit jaar ook weer aanwezig. Met het kopen van de loten a 1,00 steunt u onze muziekvereniging. En er zijn mooie prij zen te winnen! Tot zondag 5 mei! The Shakin’ Arrows Om 17.00 uur komt er een spectaculair optre den van The Shakin’ Arrows. Dit is de rock roll-band van Nederland, die oude tijden doet herleven. Wie kent niet de hits van Élvis Presley, Fats Domino, Cliff Richard, Roy Or- bison, The Shadows en Jerry L. Lewis. Ze komen allemaal voorbij en het is alsof je weer terug bent in de jaren zestig en zeventig. Naast Leo Fijen. Tv-presentator Leo Fijen heeft in totaal 35 kloosters in binnen- en buitenland bezocht en loopt al jarenlang in de stilte van het kleinste eiland van Nederland, Schiermonnikoog. Op het eiland heeft hij toevallige ontmoetingen met mensen die kortere of langere tijd op het eiland doorbrengen. Veel mensen op Schier hebben bijzondere verhalen te vertellen. ’Schiermonnikoog is een spiritueel eiland’ zegt Fijen daarover. In de abdijen en op Schier heeft hij het geheim van de stilte ontdekt. Daar praat hij over in een lezing die vol is van concrete verhalen en alledaagse voorbeelden van de stilte. Heb je niet de hele week tijd, maar wil je wél meedoen, dan ben je ook van harte uitgenodigd om je aan te melden. We hebben een behoorlijk aantal mensen nodig als spelleiding! Houd alvast vrijdagavond 21 juni vrij, dan bespreken we het programma en verdelen we de groepen. Nadere informatie volgt nog in Moergestel Nieuws. deze geweldige band zorgen ook onze eigen DJ’s van toen, Ben van Esch en Hans Antonis, voor gezellige muziek uit die tijd. Draaive-in Show met Mental Theo Ook aan de jongere jeugd is gedacht. Op maan dagavond (koninginnenacht) organiseren we vanaf 21.00 uur een wervelende Draaive-in Show met DJ Thijs, DJ Palmboom en Vlazzz MC Mission. Én als klap op de vuurpijl komt niemand minder dan Mental Theo. In de jaren negentig had hij samen met Charly Lownoise diverse happy hardcore hits, zoals Wonderful Days, Stars, Your Smile, Hardcore Feelings en ga zo nog maar even door. Dat wordt dus weer ouderwets hakkuh! Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij Party- boerderij ’t Draaiboompje. Jij komt toch ook! Kom op zondag 28 april en maandag 29 april a.s. naar ’t Draaiboompje voor het jubileum feest van CV De Durdraaiers. Kijk voor meer informatie op onze website www.de-durdraai- ers.nl of volg ons via Facebook. en als je dat zou willen horen, dan kan dat want... Joris werd Sint Joris en daarmee bescherm heilige van alle kinderen. Scouting viert ieder jaar eind april de herdenking van Sint Joris. Dat doen we met een gezamenlijke activiteit die altijd wel in het teken staat van "een draak verslaan". Als dat gebeurt is verzamelen we rondom een kampvuur en eten we de verslagen draak op. Tevens vernieuwen we dan de belofte, maar daarover lees je volgende week. Scouting Moergestel gaat deze keer Sint Joris vieren op het St. Jansplein. Alle kinderen van de basisschool t/m groep 5 mogen hier komen kijken en misschien wel proeven van die draak. Op de scholen zal eind van deze week een leuke kleurplaat uitgedeeld worden. Deze kun je mooi kleuren en in komen leveren bij onze Sint Joris viering op het plein. Dat inleveren kan op 26 april om half acht. Voor de 5 mooiste tekeningen hebben we een heel leuke verras sing. Dus beste kinderen uit Moergestel, zit je in groep 1, 2, 3, 4 of 5, dan dagen we je uit om de kleurplaat heeeeeeeeeeeeeel mooi te kleu ren en in te komen leveren bij ons. Scouting Moergestel viert zijn Sint Joris mid den in ons dorp. Ben jij er ook bij? Sint Joris is een verhaal over een kleine jongen met de naam Joris die het opnam tegen een draak die ieder jaar het dorp belaagde waar hij woonde. Velen gingen hem voor in de strijd tegen deze draak, stoere ridders die het maar niet wilde lukken om het dorp te bevrijden uit de greep van deze draak. Nee, het was een Joris die het uiteindelijk lukte. Hij werd daarmee niet alleen de held van het dorp maar ook van alle kin deren. Het hele verhaal is natuurlijk veel uitgebreider Community Ghana De opbrengst van het Vastenaktieproject 2013 is voor de Hand in Hand Community in Gha na. Dit is een voor dit land unieke leefgemeen schap van kinderen met een verstandelijke en vaak ook lichamelijke beperking. Voor een aantal wat oudere kinderen worden twee huis jes gebouwd. Om dit mogelijk te maken gingen 42 collectanten in guur weer op pad. Samen haalden zij 3178,80 op. Dankzij een mooie opbrengst in Park Stanislaus, de bus in de kerk en bankoverschrijvingen komt het totaal bedrag momenteel op 4054,89 euro. MOV dankt de collectanten voor hun inzet en allen die hebben gegeven voor dit goede doel. Mocht dat laatste er nog niet van zijn gekomen, dan kan alsnog een bijdrage worden overgemaakt op de rekening van Missie en Ontwikkelings werk nr 1345.03.589. Over Leo Leo Fijen werd geboren op 5 augustus 1955 in Halfweg, Noord-Holland. Hij heeft twee kinderen. Leo studeerde Geschiedenis aan de Rijks Universiteit in Leiden. Vanaf 1992 was Leo Fijen presentator (en tot 2008 ook eind redacteur) van het RKK-programma Kruis punt, dat wekelijks bericht over kerk en samen leving. In september 2009 nam Fijen afscheid van dit programma, om zich te concentreren op de functie van Hoofd RKK-zendtijd. Vanaf januari 2010 is hij echter terug als presentator bij de geloofgesprekken in het programma Katholiek Nederland kerkt in In 1999 ontving hij de landelijke J.B. Spaanprijs voor zijn opmerkelijke bijdrage aan het ker kelijk en geestelijk leven. Leo Fijen schreef de afgelopen jaren verschillende boeken, waar onder zijn meest recente boek: Het geheim van de stilte. Huize Nieuwenhof van 20.00 tot 22.00u. De zaal is open vanaf 19.30u. Kosten: 10,- p.p. Meer info: www.huisvoorzingeving.nl Mannen van Moergestel en omstreken Gun jezelf elke maandag een avond ontspan ning: kom zingen bij Zanggroep Inspiration Inspiration is een koor uit Moergestel, bestaan de uit ongeveer 30 enthousiaste jonge en iets minder jonge mannen en vrouwen. We hebben ongelooflijk veel plezier in zingen en de ambitie om echt mooie, inspirerende muziek te laten horen. We willen ons repertoire met meerstemmige liederen uitbreiden en zoeken daarom vooral versterking van mannen. Ben je bas of tenor? Kom gerust eens luisteren of meezingen bij ons Inspirationkoor. Voor meer informatie kunt u kijken op onze website: www.zanggroepinspiration.nl of contact opnemen met: Elsbeth Denissen, tel. 513 3401 of Petra van Nuenen, tel. 513 3676. Jubileumfeest op 28 en 29 april a.s. Carnavalsvereniging De Durdraaiers bestaat dit jaar 44 jaar. Reden voor een groot feest op zondag 28 april en maandag 29 april aanstaande in residentie ’t Draaiboompje. Kom naar de reünie! Zondagmiddag is iedereen van harte welkom om dit heuglijke feit met alle (oud) leden te vieren. Vanaf 14.00 uur houden we een reünie receptie. Tijdens deze middag is er voor ieder een wat wils. Ook aan de allerkleinsten is gedacht. Voor de kinderen is er een speciale kinderhoek ingericht waar zij zich helemaal uit kunnen leven in een grote ballenbak, lekker kunnen tekenen en knutselen, geschminkt kunnen worden, enzovoorts. In de tussentijd kunnen de ouderen onder het genot van een hapje en een drankje gezellig herinneringen ophalen van de afgelopen 44 jaar. We zijn alweer druk bezig met de voorbereidingen voor de Jeugdvakantieweek en gaan ervan uit dat het mooie weer nu los gaat barsten en dat het zeker tijdens de JVW, van 5 t/m 9 augustus, superweer is. Ook dit jaar verwachten we weer een groot aantal kinderen dat mee gaat doen en daarom zijn we op zoek naar leiders en leidsters, spelleiding en versterking van onze Stichting Teut en Techniek (het blauwe team). Kortom, we zoeken een heleboel vrijwilligers! Heb je tijd en zin om mee te doen dan kun je je aanmelden door onderstaand strookje in de bus te doen bij Geesje van den Boer, Pr. Mar- grietstraat 18. Aanmelden via de site kan natuurlijk ook: www.jvwmoergestel.nl Vragen kun je mailen naar: leiding@jvwmoer- gestel.nl. Dit jaar wordt de Jeugdvakantieweek gehou den van 5 t/m 9 augustus 2013. Als thema is BINGO Op donderdag 18 april is weer onze gezellige maandelijkse bingo in Den Boogaard. We be ginnen om 14.00 uur met gratis ’n lekker kopje koffie of thee. Daarna spelen we 6 rondes om onze welbekende leuke prijzen! Bent u geen lid van de KBO? Geeft niks, u bent tóch van harte welkom om gezellig met ons mee te spe len. Tot volgende week! Addy en Joke heten u van harte welkom. De bingo voor de maand mei is op 16 mei 2013. Dit is tevens de laatste bingo van dit seizoen. Ik ben niet beschikbaar als leiding, maar wil meedoen als: O spelleiding O algemene hulp (Stichting Teut en Techniek) en ben hiervoor beschikbaar op de volgende dag(del)en: maandag (hele dag) dinsdag (hele dag) woensdag (hele dag) donderdag (hele dag) vrijdag (hele dag) N.b. Bij deelname aan de JVW ga je akkoord met de mogelijkheid dat een foto van je op de site komt te staan. l\ MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 APRIL 2013 PAGINA 3 Nloergeste/ Dur<fr.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3