Moergestelse Jaarmarkt 6 f Bewoners Van Rijckevorsellaan gaan zelf groen inrichten en onderhouden Foto’s uit vroeger jaren in Stanislaus Theaters Oisterwijk Moergestel Huis voor Zingeving EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD EVENEMENTEN IN TILIANDER Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Meedoen Geïnteresseerde inwoners in zowel Moergestel als Oisterwijk kunnen dus nog projecten aan melden. Na aanmelding wordt samen met de inwoners bekeken hoe men het openbaar groen wil (her)inrichten en er wordt een plan opge steld over het onderhoud. Dat gaan de inwo ners zelf doen, daarbij in woord en daad gehol pen door Adry Hoeven. Het was onder zijn leiding dat de 800-Border een groot succes is geworden. De gemeente verleent waar nodig hand- en spandiensten. “Maar we doen zoveel mogelijk zelf en we doen het zoveel mogelijk samen. Samen zijn we sterk, ook als het om een groene omgeving gaat.” CV de Dors(T)vlegels Organisatie Moergestelse Jaarmarkt www.MoergestelseJaarmarkt.nl Zei ik dat? - Dorine Wiersma Vrijdag 12 april 20.30 uur Entree: 13,50, inch koffie/thee voor aan vang schuur hun plein opnieuw inrichten. Deze wens leefde al geruime tijd en wordt nu dus praktijk. In Moergestel wordt tussen de nieuwe brede school De Vonder en zorgcentrum Sta nislaus een JOOP aangelegd. Dat staat voor ‘Jongeren Ontmoeten Ouderen Plaats’. Een tuin dus die gezamenlijk wordt onderhouden en waarin de kinderen van de school en de ouderen van Stanislaus elkaar kunnen ont moeten. Het derde project, ook in Moergestel, betreft herinrichting van het openbaar groen langs de Van Rijckevorselllaan (‘Groot Bunga lowpark’ in de volksmond). De bewoners gaan actief meedoen aan het onderhoud en het ver fraaien van hun wijk, dit ook op eigen verzoek. Belangstellenden kunnen zich opgeven of informatie inwinnen bij Adry Hoeven, tel. 5132200 of e-mail ajfmhoeven@hetnet.nl Brave meisjes komen in de hemel - Vrouw Holland (Ladies Night) Donderdag 11 april 20.30 uur Entree: 17,00, incl. koffie/thee voor aanvang en gratis goodiebag Unieke ‘JOOP-tuin’ tussen Stanislaus en nieuwe brede school De Vonder Was de 800-Bloemenborder achter het gemeentekantoor in het Lindepark in Oisterwijk al iets unieks (landelijk), diezelfde kwalificatie mag met recht en reden worden toegekend aan het vervolg van dit project. In een samenwerking tussen de gemeente Oisterwijk, de Stichting Oisterwijk 800 Plus en tuincoach Adry Hoeven uit Moergestel kunnen op vijf verschillende plaatsen in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom in inwoners zelf het openbaar groen mee vormgeven en onderhouden. Deze opzet is volgens Adry Hoeven ook landelijk iets heel bij zonders. “We gaan met zijn allen écht pionieren”, aldus de Moergestelse groenman en bedenker van de 800-Bloemenborder. Zondag 5 mei voor de 36e maal Op zondag 5 mei organiseert C.V. de Dors(T)vlegels voor de 36e maal de Jaarmarkt in de kom van Moergestel. De Moergestelse Jaarmarkt behoort tot een van de eerste jaarmarkten in de regio. Het is een markt die goed bezocht wordt en waar voor ieder wat te koop is. Dit komt mede door het grote assortiment van verschillende goe deren, dat zorgvuldig door de organisatie beke ken wordt. Diverse standwerkers zullen ook dit jaar weer aanwezig zijn om hun waar te demonstreren. De entrée is, zoals u gewend bent, weer geheel gratis. Ook is er dit jaar weer aan de kleintjes onder ons gedacht. Op het St. Jansplein staan weer diverse kinderactracties opgesteld. We hopen dan ook weer dat het publiek ook Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com coacht met als basis de oosterse technieken. Praktische informatie: Huize Nieuwenhof; 19:30-22.00. Zaal is open v.a. 19.00. Kosten: 25,- p.p. Meer info en in schrijvingen: www.huisvoorzingeving.nl of 06-51003388. Van 13 april tot 25 mei organiseert Park Stanislaus een expositie met foto’s uit vroeger jaren. Afgelopen weken waren de bewoners van Park Stanislaus uitgenodigd om een jeugdfoto van zichzelf in te leveren waarna deze door fotograaf Hans Hoogedoorn eerst zijn ingescand en vervolgens digitaal gerestaureerd. Hierbij is er zorgvuldig op gelet dat de typisch authentieke sfeer van oude foto’s is bewaard gebleven. Een fraai ingelijste vergroting op het formaat 40 x 50 cm. doet de rest. Het resultaat is een bescheiden, maar mooie en sfeervolle tentoonstelling verspreid over de begane grond en de eerste verdieping van Park Stanislaus. Foto boven: de familie Walschots; foto onder: mevr. Dusée met kinderen aan het strand. Openbare tuinen Het project heeft als titel ‘De tuinen van Oister wijk, Moergestel en Heukelom’ meegekregen. Het begint er mee dat inwoners zelf een stuk openbaar groen aan kunnen wijzen. Dat is in drie gevallen al gebeurd. In Oisterwijk gaan bewoners van de Dommel in de wijk Pannen- Woensdag 17 april Primordial Qigong (Bewegingsleer) In deze workshop leer je één van de vele bewe gingsvormen die je opnieuw of dieper in con tact brengt met jezelf, met je ziel. Qi betekent energie. Gong betekent: werken. Qigong is dus werken met je levensenergie. Primordial betekent: oorspronkelijk. Deze vorm brengt je terug naar je oorspronkelijke levensenergie, je oorspronkelijke staat van zijn. Ervaring met qigong is niet nodig. Open je hart, ben nieuwsgierig. Qigong werkt volgens de natuurwetten, en jij bent natuurwet. Gerry van de Brekel heeft zich gespecialiseerd in oosterse gezondheidswetenschappen en met name in de diverse bewegingsvormen waar onder qigong, taichi, lu jong en tog chöd. Op haar zoektocht naar een nieuwe en betere balans maakte Gerry kennis met de traditionele Chinese gezondheidsleer en met de Indiase Ayurveda, 'de wetenschap van het leven'. De totaal andere manier van communiceren met zowel lichaam als geest, het op een andere manier kijken naar de mens en de wereld, heeft haar haar gezondheid terug gegeven. Gerry is hierin ruim 10 jaar actief en heeft een praktijk waarin ze op diverse manieren dit jaar in groten getale onze markt zal bezoe ken en dat de weergoden ons goed gezind zijn, zodat u zich weer enkele uren op onze markt kunt vermaken. Ook kunt u natuurlijk weer lekker genieten en uitrusten op één van de gezellige terrassen die u op de jaarmarkt tegen komt. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Tot ziens op de Moergestelse Jaarmarkt op de eerste zondag in mei. Concert - Regionaal orkest “de Meijerij Zondag 14 april 14.00 uur Entree: gratis Dansmiddag (50+ Zondag 14 april 14.00 uur Entree: 2,50 incl. koffie/thee voor aan vang Het groenproject voor Oisterwijk, Moergestel en Heukelom is een voortzetting van de 800- Bloemenborder, een van de vele creatieve onderdelen van de jubileumviering vorig jaar. Om de lengte van de border te bepalen werden de voeten van achthonderd inwoners opge meten. Na een oproep stelden inwoners 3.500 planten beschikbaar. De border is door zestig vrijwilligers onderhouden. “De gemeente heeft de waarde van dit project duidelijk ingezien”, aldus Adry Hoeven. “Het nieuwe project is zowel winst voor de inwoners als voor de ge meente. De inwoners hebben er letterlijk zelf de hand in dat hun omgeving mooi is en leef baar blijft. De gemeente is verzekerd van ver zorgd openbaar groen dat naar de zin is van de inwoners.” Adry Hoeven (tweede van links) met een aantal bewoners van de Van Rijckvorselllaan. Uiterst links Jan de Swart, voorzitter van de bewonersvereniging. Naast Adry Hoeven van links naar rechts Jan Molkenboer, Kees Janson voorzitter van de Groencommissie Van Rijckevorselllaan en Frank Schonk. De gemeente Oisterwijk heeft geld uitgetrok ken om deze totaal nieuwe vorm van groen in de wijk of in het dorp vorm te geven. Van de vijf mogelijkheden die dit project biedt, zijn er al drie ingevuld: twee in Moergestel en een in Oisterwijk. Inwoners kunnen nog twee pro jecten indienen in Oisterwijk. Heukelom, dat als het ware al volledig groen van zichzelf is, krijgt een eigen invulling van het project. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 APRIL 2013 ■MM MMMMMHMMMMMMM MMMMM MMMMMMHMHMMMMMMMMMM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5