nfarmatie TE HUUR Protestantse gemeente Oisterwijk Veilinghuis Park Stanislaus vervalt Kindermiddag voor kinderen vanaf 7 jaar Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parothiemoergestel.nl i Misintenties 14 dagen f 90 00 00 Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl 14 april 2013, ds. Marieke van Baest Er is creche, kindernevendienst Dit is de tweede zondag dat we niet in de kerkzaal maar in de grote zaal van de Voorhof kerken vanwege de renovatie van het kerk gebouw (voor meer informatie zie de websi te!). Dopen. Zondag 14 april, 11.30 uur: Floris van Beur den. Parochieagenda. Dinsdag 16 april 10.30 uur: Werkgroep Zie kenpastoraat. ZATERDAG 13 april, 19.00 uur: H. Mis met gemengd koor. Mgd. Geert Bierkens. sten te begeleiden zoals uitvaartdiensten. Ge woonlijk zingt dan ons gemengd koor. Heeft u interesse of kent u iemand? Neem a.u.b. contact op met ons secretariaat. Telefoon 513 27 74 of: secretariaat@parochiemoergestel.nl Het was zo’n leuk idee, een vei linghuis in Park Stanislaus. Helaas is er te weinig aangeleverd. Daarom is besloten het op 14 april niet te laten doorgaan. U kunt natuurlijk wel terecht in de ontmoetingsruimte van Park Stanislaus, zoals iedere zondag middag, voor een kopje koffie of thee met gebak. Werkgroep Elkaar Nabij Op woensdag 24 april wordt er een avond gehouden met het thema: Troost: meer dan woorden. Verhalen, gedachten en muziek over troost bij rouw en verdriet. De avond wordt verzorgd door Wil van Egmond, pre dikant in Hilvarenbeek en Jan Joosten, gees telijk verzorger in verpleeghuis en hospice de Volckaert te Dongen. Plaats: Ontmoetings centrum ’t Plein, Tongerloplein 1, Udenhout. Tijd: 20.00 uur. Toegang gratis AGENDA 15 april 19.45 uur: Lezing en gesprek door Sjirk van der Zee over het thema verleden- heden-toekomst’: wat betekenen de liturgie, rituelen en gebruiken voor verschillende ge neraties? 16 april 20.00 uur: Gespreksgroep 20-35 jari gen, Baerdijk 68 3e ZONDAG VAN PASEN Week van 13 - 20 april 2013 Bijbelverhalen over het Pinksterfeest Op donderdag 18 april (10.30 - 12.00 uur) is er weer een bijbelochtend in het parochie centrum voor iedereen die belangstelling heeft. Het gaat deze ochtend over de Hemelvaart- en Pinksterverhalen. Werkgroep Ziekenpastoraat De werkgroep is op zoek naar mannen en vrouwen die het werk van de groep mee willen ondersteunen. Het meest belangrijke onder deel van het werk is het bezoekwerk aan onze zieken ouderen. Het gaat daarbij allereerst Vrijdag 12 april van 15.30 tot 16.45 uur in het parochiecentrum Aanstaande vrijdag organiseert kinderclub de Schaapskooi een kindermiddag voor de jeugd. Het onderwerp van de middag is: “Van Pasen naar Pinksteren”. We zullen het Pink- sterverhaal gaan vertellen en zoals altijd maken we er weer een gezellige middag van met spel- en creatieve activiteiten. De middag is gratis en toegankelijk voor alle kinderen vanaf 7 jaar. Organist gevraagd Op Paaszaterdag hebben we afscheid geno men van Sjaak de Groot. Hij is plotseling overleden. Sjaak heeft de diensten in kapel en kerk vele malen begeleid. We waren daar natuurlijk heel erg blij mee. We zijn nu op zoek naar een nieuwe organist m/v die de plaats van hem zou willen innemen op de zaterdagavond in de kapel van Park Stanis laus. We denken ook aan iemand die door de week mogelijkheden heeft om speciale dien- M TV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 11 april starten we om 19.00 uur met weer een nieuw programma. Op vrijdag 12 april vanaf 19.00 uur en zaterdag 13 april vanaf 13.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 14 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Vrijdag 12 april Kinderclub De Schaapskooi Alle kinderen in de basisschoolleeftijd zijn weer welkom in het parochiecentrum om 15.45 uur. Op deze zondag staat Lucas 24: 35-53 op het rooster, het vervolg op het verhaal van de Emmaüsgangers, het slot van het Lucasevan- gelie. Terwijl de twee leerlingen aan de ande ren vertelden over Jezus die zich aan hen kenbaar gemaakt had door het breken van het brood, komt Jezus ook in hun midden en zegt “Vrede zij met jullie.” In het eerste gedeelte gaat het over het lichamelijke aspect van Jezus “kijk naar mijn handen en voe ten...” in het tweede deel klinkt een zen- dingswoord waarbij het gaat over de vervul ling van de Schriften. ZONDAG 14 april, 10.00 uur: H. Mis met samenzang. Er is een Kinderwoorddienst. Overl. ouders Horrevorts-van de Sande; jgt. en verj. Cees Schoenmakers en Cor Schoen- makers-op ’t Hoog; overl. ouders Kools-Ver- mulst en schoonzonen Hein en Jos; verj. Jans Burgers-van de Ven en Bart Burgers; jgt. Wilhelmus Wolfs e.v. Johanna Pijnenburg. Hoe staat het met de nieuwe parochie Oisterwijk? Er wordt hard gewerkt door de 5 besturen aan deze fusie. Zeer binnenkort worden er meer mededelingen over gedaan. Belangrijk is dat de vijf huidige parochies dezelfde infor matie krijgen. Momenteel wordt aan deze informatie gewerkt. Drukkers, vouwgroep en bezorgers bedankt! In de week voorafgaand aan Palmpasen werd er hard gewerkt door de leden van de werk groep Drukwerk. Er moesten diverse mis boekjes gedrukt en gevouwen worden en ook de Paasbrief moest verzendklaar gemaakt worden en rondgebracht. Aan jullie allemaal nogmaals hartelijk dank voor al jullie hulp, waar zouden we zijn zonder jullie! Als er mensen zijn die willen helpen met het vouwen en/of het bezorgen van parochiepost dan kun nen zij zich aanmelden via het secretariaat van de parochie. Na afloop is er schrijven voor Amnesty Inter national. De brief gaat naar de ambassade van de Republiek Belarus (Wit-Rusland) en verzoekt om onmiddellijk en onvoorwaarde lijke vrijlating van de gewetensgevangene Zmitser Daschkevich die sinds 2010 gevangen zit. Wij gedenken Op 23 maart overleed Tinus Ketelaars, ruim 50 jaar echtgenoot van Lies Ketelaars-Rijnen. Tinus groeide op aan de Oirschotseweg. Na zijn huwelijk met Lies bleef hij daar wonen en hier werden hun 5 kinderen geboren. Tinus had visie en bouwde als een van de eerste boeren een ligboxenstal. Nog vrij jong kreeg hij problemen met zijn gezondheid maar zijn humor en goede humeur maakten dat hij niet bij de pakken neer zat. Toen zoon Jan het melkveebedrijf overnam ging Tinus met Lies in het dorp wonen. Er kwam tijd voor hobby’s. De laatste jaren begon zijn zwakke gezondheid zwaarder te wegen. De gouden bruiloft kon op het laatste moment niet gevierd worden. Tinus overleed thuis in alle rust, tevreden, op 80 jarige leeftijd. Op 26 maart overleed Sjaak Akkermans, echtgenoot van Maria Wolfs. Sjaak werd gebo ren in Dongen in een gezin met 11 kinderen. Op zijn 14e ging hij al werken in een loon bedrijf in Moergestel. Na zijn huwelijk met Maria hielp hij haar met het werk in de slijterij en op een gegeven moment ging hij dit full time doen. Hij maakte lange dagen, maar had altijd tijd voor een praatje en was tevreden als de klanten tevreden waren. Tot hun beider verdriet bleef hun huwelijk kinderloos. Sjaak was een echte gildebroeder, hij vond het een eer om een aantal jaren koning van gilde Sint Sebastiaan en Barbara te zijn. Een paar jaar geleden moest hij het rustiger aan gaan doen. Sjaak overleed toch vrij onverwacht op 64 ja rige leeftijd. (Vormsel)Ouderavond bij de Kapucijnen op de Korvel in Tilburg Op dinsdagavond 16 april (20.00 uur) zijn de ouders van de 20 vormelingen te gast bij de Kapucijnen. Onze gastheer voor deze avond is broeder Richard van Grinsven, een goede verteller, die ons meeneemt naar de tijd van Franciscus van Assisië (Italië). Franciscus, de zoon van een rijke lakenkoop man, zou zijn vader opvolgen maar hij koos voor een leven in armoede. We gaan luisteren naar boeiende verhalen over hem en we kijken naar een prachtige film over zijn leven. De bedoeling van deze avond is dat we gaan erva ren dat er over heel de wereld en in alle tijden heel veel mensen zijn geweest die gegaan zijn in de voetsporen van Jezus van Nazareth. Het zijn allemaal mensen “die de goede Geest te pakken hadden”. Misschien kunnen zij ook ons inspireren! m PR/wwe Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 13 april, 17.30 uur: H. Mis met sa menzang. Woensdag 17 april, 19.00 uur: Woord- en Communieviering om belangstelling te tonen vanuit de paro chie. Natuurlijk is er vooraf overleg en bestaat de mogelijkheid om je te vormen voor dit belang rijke dienstwerk. Neem contact op met Mw. Liav.d Zanden, email: tvanderzanden@ het- net.nl of tel: (via het secretariaat) 513 27 74. 0900 332 22 22 Uit het overleg van de pastoraatsgroep (wat voor u belangrijk kan zijn) - Op 30 april is de eucharistieviering om 9.00 uur m.m.v. gemengd koor. Een van de leden van het Oranjecomité zal een korte inleiding houden. - Op 16 juni wordt de nieuwe school ingeze gend door onze pastor. Voorafgaand is er een gezinsviering in de parochiekerk. Een werk groep bereidt dit voor. - Scouting St. Jan bestaat 50 jaar. Een goed moment om eens met de leiding in gesprek te gaan. Jeanne Ketelaars en pastor Theo te Wierik maken een afspraak. - Er ontstond een discussie over hoe jonge mensen (20 jaar en ouder) sterker te betrekken bij onze parochie en de Wereldkerk. We ko men hier op terug in MN. - Voor het volgend jaar gaan we direct na car naval alle werkgroepen uitnodigen die iets met de Goede Week en het Paasfeest van doen hebben. Zo willen we, net als rond het Kerst feest, een nog betere afstemming krijgen over wie wat doet! - Met het oog op de toekomst en om de paro chianen vertrouwd te maken met Woord- Communievieringen om de kwaliteit te ver beteren, is de vraag gekomen of er meer W&C vieringen ingepland kunnen worden het ko mend halfjaar. Er ligt inmiddels een voorstel bij de werkgroepen. - We proberen de misdienaars directer bij de vieringen te betrekken. Ze kunnen op dit moment te weinig dienen. Daar proberen we ook iets aan te doen. En daarnaast zijn er nog tal van zaken aan de orde geweest. Adres Info C.M.Janssen 013-5131965 De Goudiep Haspel 31 3852 LR Ermelo Vakantiewoning Type Aantal pers. 6 Huisdieren niet toegestaan Roken verboden PAGINA 2 r I .513 1424 .513 1204 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergestoltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 APRIL 2013 I voor afroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2