Plezier voor twee! Doe je mee? •Mi Tough Ten Miles in Oisterwijk! Audacia- nieuws Thomas van Dijk zorgt voor onverwachte toegift schaatsseizoen Reumafonds bedankt Moergestel Na alle 'wit’ nu tijd voor ’n ander kleurtje... Hakim in Den Boogaard! Schildersclub ’’Artivalk” exposeert f •Tif» vakanties Wij verzorgen kleinschalige, aangepaste vakanties voor ouderen en zoeken hiervoor vrijwilligers. Bel voor meer informatie: (0318) 48 51 83 of kijk op www.allegoedsvakanties.nl Een uitdagende Mub Obstacle Run voor Tough Men, Dirty Ladies en Kanjers Kids Tough Men Run Voor de mannen die op zoek zijn naar het uiterste van hun kunnen en zichzelf willen Programma zondag 7 april 2013 Audacia 1 - SVSSS 1 Audacia 2 - Zigo 2 Jong Brabant 4 - Audacia 3 Beerse Boys 6 - Audacia 4 WSJ 5 - Audacia 5 Audacia 6 - RKDSV 5 Audacia 7 - De Bocht’80 4 14.00 12.00 12.00 13.00 10.00 10.00 10.00 Inschrijven kan via de website www.toughtenmiles.nl waar je ook alle informatie vindt over starttijden en het gezellige programma dat de Tough Ten Miles ook voor de toe schouwers een leuk evenement maakt. tegenkomen en overwinnen op deze fysiek en mentaal zware run. Tough Men kunnen kiezen voor 8km met 13 hindernissen of voor de vol ledige Tough Ten Miles met 25 hindernissen. Dirty Ladies Run Voor vrouwen die geen enkele uitdaging uit weg gaan en weten dat modder goed is voor een gezonde huid. Dirty Ladies kunnen even eens kiezen voor 8km met 13 hindernissen of voor de volledige behandeling, de volledige Tough Ten Miles met 25 hindernissen. WSC C2 - Audacia Cl Audacia C2 - NO AD C2 Audacia C3 - Nemelaer C3 Audacia C4 - RKDSV C2 Audacia Dl - Oirschot V. Dl VCB Dl - Audacia D2 Audacia D3 - TSV Gudok D9 Audacia El - SC ’t Zand E2.... Audacia E2 - Baardwijk E2 Sarto E9 - Audacia E3 Riel E3 - Audacia E4Vertrek 9.00 TSV Gudok F2 - Audacia F1Vertrek 8.30 Nemelaer F2 - Audacia F2 Hilvaria F6 - Audacia F3 Audacia F4 - SV Reeshof F7 Audacia F5 - Were Di F7 Vessem F3 - Audacia F6 ...Vertrek 9.15 .Vertrek 10.00 ...Aanw. 10.45 ...Aanw. 10.45 ...Vertrek 9.00 .Vertrek 11.30 ...Aanw. 10.00 ...Aanw. 11.30 ...Aanw. 11.30 ...Aanw. 10.00 Vertrek 11.45 Aanw. 8.15 Aanw. 8.15 Aanw. 8.30 ...Vertrek 7.45 Na sluiting van de ijsbanen in Zuid-Nederland heeft Thomas van Dijk van Schaatsclub “De Vennen” nog voor een onverwachte toegift van het schaats seizoen 2012/2013 gezorgd. Tijdens de op 23 en 24 maart in Heerenveen gehouden Nederlandse Kampioenschappen Allround voor Studenten behaalde hij een vijfde plaats in het eindklassement en verbeterde hij de clubrecords op zowel de 3000 als de 5000 meter. Steun van iedere Nederlander nodig Het Reumafonds strijdt voor een beter leven met reuma. Nu en in de toekomst. We geven voorlichting en financieren veel onderzoek naar betere behandelmethoden. We komen op voor de belangen van mensen met reuma en we financieren activiteiten van reumapa- tiëntenverenigingen. Ook investeert het Reu mafonds veel geld in het vinden van de oor zaken van reuma. Alleen wetenschappelijk onderzoek brengt ons dichter bij een wereld zonder reuma. We zijn blij met iedere gift die hieraan bijdraagt. Bankrekeningnr. 12.30.40.000, Amsterdam. www.reumafonds.nl Kanjers Kids Run Voor de kids die zin hebben om zich eens lek ker uit te leven op een speciaal parcours met leuke hindernissen en veel modder is er de Kanjers Kids Run. Er worden 3 verschillende routes aangelegd zodat er voor alle kinderen tussen de 4 en 15 jaar is er een geschikt parcours is. leek Thomas op weg naar een nieuw clubre- cord. Om diskwalificatie te voorkomen moest hij echter tijdens de voorlaatste wissel voorrang verlenen aan zijn tegenstander Pim Cazemier. Dit betekende dat hij moest inhouden en over eind komen om achterlangs te kruisen. Zijn eindtijd van 1:58.07 was desondanks slechts 0.63 seconde boven het clubrecord. Met zijn prestaties op de eerste drie afstanden kwalifi ceerde Thomas zich moeiteloos voor de afslui tende rit over 5000 meter. Thomas had echter nog nooit eerder een rit over 5000 meter gere den omdat deze afstand nooit op het program ma voor B-Junioren staat. In een bijzonder vlakke race, met rondjes laag in de 35 en aan het einde zelfs nog een paar rondjes in de 34, kwam hij tot een eindtijd van 7:22.29. Hiermee verbeterde hij het clubrecord, dat meer dan vijf jaar op naam van Harm IJsseldijk had gestaan, met 17.09 seconde. In het eindklas sement over vier afstanden behaalde Thomas een keurige vijfde plaats. Op 15 juni as. vindt in Oisterwijk de eerste editie plaats van de Tough Ten Miles. Een regelrechte energie boost voor iedereen die klaar is voor een nieuwe uitdaging en vooral niet bang is voor modder, veel modder. Met een grote passie voor sport, natuur en plezier hebben de organisatoren van The Tough Ten Miles een uitdagend en vooral ’tough’ nieuw evenement gecreëerd op en rond Streekpark Klein Oisterwijk. Inspiratie en kennis komen uit jarenlange deelname aan survivalruns in Nederland en België en inge vlogen hulp uit de UK waar de Mud Obstacle runs enorm populair zijn. Als student Technische Bedrijfskunde aan de Avans Hogeschool in Tilburg mocht Thomas deelnemen aan het Nederlands Kampioen schap Allround voor studenten. Bij deze kam pioenschappen wordt geen onderscheid naar leeftijd gemaakt, hetgeen betekende dat Thomas het als pas zeventienjarige moest opnemen tegen veel oudere schaatsers. De winnaar van het eindklassement Pim Cazemier (23 jaar) schaatste bijvoorbeeld al jaren in jong oranje en professionele schaatsploegen en werd in 2009 Wereldkampioen junioren op de 1500 meter en de ploegenachtervolging (samen met o.a. Koen Verweij). Thomas van Dijk hield zich tussen al deze oudere concurrenten echter uitstekend staande. Hij slaagde er zelfs in om de 500 meter in een nieuw persoonlijk record van 37.95 als snelste van alle deelnemers af te leggen. Vervolgens verbeterde hij met 4:11.51 zijn eigen op 21 november 2012 gereden club- record met 1.06 seconde. Ook tijdens de 1500 meter op de tweede dag van het kampioenschap Hakim staat op 7 april in Den Boogaard te Moergestel met de voorstelling ‘Ha- kimime’. Zelf omschrijft hij de voorstelling als volgt: ‘Het gaat over mijn leven in een reisvorm. Van mijn kindertijd tot mijn volwassenheid. Van Algerije tot Nederland. De veranderingen in mijn wereld in de wereld. Vertellingen en anekdotes en dingen die ik meegemaakt heb langs mijn levenspad. Over toen en nu. Over mijn kindertijd over mijn vaderschap. Over het weer en het verkeer. Over alles wat zich afspeelt in de wereld van de kinderen. Een wereld van fantasie en verbeelding. Dit wordt luchtig verteld op een cabareteske manier, afgewisseld met mime, liedjes en goocheltruc- jes’. ‘Hakimime’ van Hakim vindt plaats op zondag 7 april 2013 in Den Boogaard te Moergestel. Aanvang: 14.30 uur. Toegang bedraagt 8,00. Voor meer informatie kijk op www.denboog- aard.com ofbel met 521 7220. In het weekend van 6 en 7 april 2013 exposeert Schildersclub Artivalk uit Valkenswaard in het Oude Kerkje in Middelbeers. De exposanten zijn: Teeke Beeks, Annie Da- verveld, Wim van Deijl, Ben Haanappel, Els Leijen, Ben Haanappel, Marij Lichteveldjet Marks, Cokky Marks, Annette Marsmans Toos van Mierlo en Andre Schrover, Jos de Kinderen. De meeste deelnemers hebben hun opleiding aan de schilderkunst-academie te Neerpelt en Arendonk genoten. Door de diversiteit is het een "musf'om de expositie met een bezoek te vereren. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.70 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25,5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Tough Ten Miles De Tough Ten Miles staan voor ruim 16 km hardlopen op een parcours met bossen, wei landen, sloten, zandbergen en vennen en dit in combinatie met klimmen, tijgeren en glijden over de 25 uitdagende hindernissen. De deel nemers starten en finishen op Streekpark Klein Oisterwijk en worden tussentijds losgelaten op hindernissen die recht doen aan het zeer diverse landgoed waar zij opgesteld staan. De Tough Ten Miles worden gelopen in 3 catego rieën. Bedrijven en verenigingen kunnen mee doen in een apart klassement. Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia Het Reumafonds bedankt alle bewoners en collectanten in Moergestel voor de grote inzet en bijdrage aan het prachtige resultaat van de collecte. In de landelijke collecteweek van 11 tot en met 16 maart 2013 is in ons dorp in totaal 1826,02 euro opgehaald. Hiermee levert ook Moergestel een belangrijke bijdrage aan de reumabestrijding in Nederland. Onzichtbare ziekte In Nederland leven bijna twee miljoen mensen een reumatische aandoening. Mensen met reuma hebben vooral last van pijn en moeheid, beide onzichtbare kenmerken van deze chro nische ziekte. Reuma is een verzamelnaam voor ruim 100 aandoeningen aan gewrichten, spieren en pezen. Bij veel vormen van reuma is er sprake van een auto-immuunziekte. Dit betekent dat het natuurlijke afweersysteem het eigen gewrichtsweefsel (en soms organen) aanvalt. Hierdoor hebben mensen met reuma vaak last van ontstekingen aan gewrichten of spieren en is bewegen pijnlijk. Reuma kan jong en oud overkomen. AUDACIA JEUGD Zaterdag 6 april J. Brabant Al - Audacia AlVertrek 13.15 ZIGO B2 - Audacia BIVertrek 12.00 Audacia B2 - RKDVC B3Aanw. 13.30 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 APRIL 2013 PAGINA 7 ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN i g BEHANGER INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7