weekblad van eigen bodem Gratis tuinvogelpakket V Tjemetenl van.vooefs J in uw tuin ’Sla de peuterspeelzaal niet over!’ brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl Oproep aan overlevenden van de Tweede Wereldoorlog: Voorletters Achternaam M/V Adres Postcode/Woonplaats Telefoon Zie ook de advertentie op pagina 5 gebruik maken van deze voorziening. Op zaterdag 13 april zijn belangstellenden met hun peuter welkom van 10:30-12:00 uur bij: Peuterspeelzaal De Coppele, Willem de Zwijger laan 61, Oisterwijk Peuterspeelzaal Dribbel, Lavendel 7, Oisterwijk Peuterspeelzaal Schelleboom, Cia van Boorthof 2, Oisterwijk Peuterspeelzaal Trepke, Kerkplein 28, Oisterwijk Op donderdag 18 april zijn belangstellenden met hun peuter welkom van 17:00-19:00 uur bij Peuterspeelzaal Janneke, Kloosterlaan 28, Moergestel (nieuwe locatie Brede school Moergestel) Het is niet de bedoeling dat al deze gesprekken op TV worden uitgezonden: de bedoeling is om er één groot document van te maken wat voor latere generaties wordt bewaard. In over leg en met goedvinden van de geïnterviewden wordt er echter wel een korte documentaire samengesteld uit het verzamelde materiaal. Deze zal in 2014 worden uitgezonden. In het komende jaar is het vooral zaak om de oogge tuigenverslagen vast te leggen. Nu kan het nog... Omdat de ooggetuigen van de oorlogsjaren elk jaar in aantal afnemen en hun herinneringen met zich meenemen, gaan de redacties van de onder OHM (Ois terwijk, Heukelom, Moergestel) resorterende omroepen de verhalen van deze laatste ooggetuigen met hun camera’s vastleggen. Hiermee hopen zij een belang rijk beelddocument te kunnen samenstellen waaruit toekomstige generaties informatie kunnen putten. De oorlogsjaren zijn zonder twijfel zeer ingrij pend geweest, zelfs voor een relatief kleine en onbeduidende plattelandsgemeenschap als de onze. Degenen die deze jaren bewust hebben meegemaakt raken niet uitgepraat: ontelbare belevenissen - aangrijpend, dramatisch, grap pig, spannend maar altijd boeiend - weten ze ons voor te schotelen. De één is een bedrevener verteller dan de ander, maar wat ze te zeggen hebben is altijd fascinerend. Degenen die hun bijdrage willen leveren aan dit historisch document kunnen contact opnemen met de redacties van beide locale omroepen: voor Moergestel met MTV (tele foon 513 1316 of via info@moergesteltv.nl) en voor Oisterwijk en Heukelom met LOVO (gerard.koek@lovo.tv). Vogelbescherming Veel verhalen zijn al vastgelegd in diverse publicaties, maar sommige verhalen nog niet. Om deze verhalen en het tijdsbeeld wat ze oproepen voor altijd te bewaren, hebben de lokale omroepen MTV en LOVO een geza menlijk project opgezet. Redacteuren van de beide omroepen zullen de verhalen van een ieder die ze wil vertellen op camera vastleggen. Oorlogsherinneringen worden voor het nageslacht bewaard. Onder bovenstaande titel organiseert de Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk (SPO) een open dag. De Stichting (SPO) beheert vier peuterspeelzalen in Oisterwijk en één in Moergestel. Veel kinderen in de leeftijd van twee tot vier jaar bezoeken een door de gemeente gesubsidieerde peuterspeelzaal. Inschrijven kan al vanaf 18 maanden. SPO vindt het van wezenlijk belang dat de peuters zich spelenderwijs kunnen ontwikke len onder deskundige begeleiding. Tijdens het spel wordt door de leidsters veel aandacht geschonken aan de motorische, de sociaal- emotionele en de taalontwikkeling. Indien nodig wordt aan peuters en ouders extra onder steuning geboden. Er zijn overlegmomenten met Thebe en met de basisscholen. Zo ontstaat er een doorgaande lijn en biedt de peuterspeelzaal precies datgene waar de regering de laatste jaren werk van maakt: vroeg- en voorschoolse educatie. In overleg met gemeente Oisterwijk en kinder opvangorganisaties is onlangs besloten dat deze vroeg- en voorschoolse educatie voorals nog uitsluitend door de peuterspeelzalen zal worden aangeboden. Dankzij de gemeentelijke subsidie is de inko mensafhankelijke ouderbijdrage een lage drem pel voor ouders, met een extra gunstige regeling voor minima. Hierdoor kunnen alle kinderen i MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 APRIL 2013 PAGINA 4 1396 Vul de bon volledig in en stuur hem op naar Vogelbescherming Nederland, antwoordnummer 54040, 5004 VB Tilburg (postzegel niet nodig) IN1085 Vogelbescherming mag mijn gegevens gebruiken om mii te informeren over haar projecten en producten. t WsefcWod voor Moergestel NEDERLAND

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 4