informatie Toon van de Langenberg [Ml W (013) 513 1504 Hakim in Den Boogaard! Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parocliiemoergestel.nl n Misintenties 14 dagen -41 voor afroepweekend opgeven. Pastor Theo te IVtenk Woensdag 10 april, 19.00 uur: H. Mis. Waalwijk, 31 maart 2013 echtgenoot van Nel van de Langenberg-Janssen Liefdevol verbonden met Leen Antonissen-Slaats Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl l (itvaaïtveïzaujiHq Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons gedaan en betekend heeft, geven wij u kennis van het heengaan van onze papa, schoonpapa, opa en levenspartner De crematieplechtigheid wordt gehouden op zaterdag 6 april om 9.45 uur in Aula 2 Atrium, Karei Boddenweg 5 te Tilburg. U kunt afscheid nemen van Toon op donderdag 4 april van 18.30 tot 19.00 uur in het uitvaartcentrum van DELA, Karei Boddenweg 3 te Tilburg. Kinderen en kleinkinderen Leen Antonissen-Slaats Agenda 15 april 19.45 uur: Lezing en gesprek door Sjirk van der Zee over het thema 'verleden- heden-toekomst’: wat betekenen de liturgie, rituelen en gebruiken voor verschillende generaties? Huwelijk Vrijdag 5 april, 19.30 uur: Anneke Wolfs en Dick van Hof. Een woord van dank Het is vandaag, als deze berichten worden samengesteld, Witte Donderdag. De plech tigheden in kapel en kerk moeten nog gaan plaatsvinden. Maar toch willen we nu al alle vrijwilligers meer dan van harte bedanken voor de grote inzet die ieder al getoond heeft(!) en nog gaat tonen om deze dagen tot mooie en sfeervolle dagen te maken voor heel veel parochianen. De kerk is schoon, het koper gepoetst, de palmen geknipt, de kerk- was gedaan, de kaarsen besteld, de bloem- versiering wordt aangebracht, boekjes samen gesteld, gedrukt, door werkgroepen wordt ZATERDAG 6 april, 19.00 uur: H. Mis met gemengd koor. Jgt. Gerdina Rooijakkers en overl. ouders; jgt. overl. fam. de Kort-van Haaren; jgt. overl. ouders Mulders-van Dijk en overl. kinde ren. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 6 april, 17.30 uur: H. Mis met sa menzang (Het koor is verhinderd) Namens SVM: Frans Hommel; Miet van Zon. Inzameling voor de zieken Dank voor alle giften die zijn binnengeko men. We hebben menig parochiaan m/v er een groot plezier mee kunnen doen. Pastorale gesprekken Park Stanislaus: Maandag, 8 april;15.00 uur - 17.00 uur Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 2e ZONDAG VAN PASEN Week van 6-13 april 2013 ZONDAG 7 april, 10.00 uur: H. Mis met samenzang. Er is een Kinderwoorddienst. Overl. ouders van Hest-Kemps; jgt. Henriëtte Mertens-Mathijssen; Jan Cornelis en Anna Maria Horrevorts-van Dijk en Noud Horre- vorts; Ad Vissers e.v. Joke Larmit. Op 19 maart overleed Jan Eijkemans, weduw naar van Lies van de Wouw. Jan werd geboren te Liempde in 1918 in een groot gezin waar van maar 4 kinderen mochten opgroeien tot volwassen mensen. Nog heel jong ontmoette hij Lies van de Wouw uit Moergestel. Na hun huwelijk in 1956 trokken ze in bij de ouders van Lies aan de Oisterwijkseweg. Jan kon zijn geluk niet op toen de tweeling werd geboren en hij vierde dit met een groot feest. Na zijn pensionering vond hij ontspanning in biljarten, hij keek graag naar voetbal op tv en volgde trots zijn 4 kleinkinderen. Samen met zijn dochters en de thuiszorg verzorgde hij zijn vrouw. Na haar dood werd Jan nog meer in zichzelf gekeerd. Hij overleed te Til burg op 94 jarige leeftijd. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Hakim staat op 7 april in Den Boogaard met de voorstelling ‘Hakimime’. Zelf omschrijft hij de voorstelling als volgt: ‘Het gaat over mijn leven in een reisvorm. Van mijn kin dertijd tot mijn volwassenheid. Van Algerije tot Nederland. De veranderingen in mijn wereld in de wereld. Vertellingen en anekdotes en dingen die ik meegemaakt heb langs mijn levenspad. Over toen en nu. Over mijn kin dertijd over mijn vaderschap. Over het weer en het verkeer. Over alles wat zich afspeelt in de wereld van de kinderen. Een wereld van fantasie en verbeelding. Dit wordt luchtig verteld op een cabareteske manier, afgewisseld met mime, liedjes en goocheltrucjes’. ‘Hakimime’ van Hakim op zondag 7 april om 14.30 uur in Den Boogaard.Toegang 8,00. Vrijdag 12 april Kinderclub De Schaapskooi Alle kinderen in de basisschoolleeftijd zijn dan weer welkom in het parochiecentrum om 15.45 uur. VHVO Thema-avond Op woensdag 17 april a.s. zal er in De Voorhof, Kerkstraat 64 te Oisterwijk een avond gehou den worden met als thema Armoede in Oister- wijk. Het doel van de avond is het inventa riseren en in kaart brengen van armoede van uit meerdere invalshoeken. Door de aanslui tende discussie wil VHVO de deelnemers meer inzicht in de materie geven en hand reikingen doen om daarmee in allerlei situ aties om te gaan. Er zijn 3 sprekers die vanuit verschillende invalshoeken dit thema benaderen, onze pas tor Theo te Wierik: “Psychiatrie en armoede”, wethouder Maarten Pieters: “Armoede in onze gemeente” en mevr. Tine Ansems, direc teur van Stichting de Vonk: “Armoede is het probleem van ons allemaal”. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ca. 22.00 uur, is bestemd voor bestuurders en medewerkers én de vrijwilligers van VHVO en zal worden geleid door mevr. Sya Linssen van de Zonne bloem in Moergestel. Meer info: www.vhvo.nl Dit is de eerste zondag dat we niet in de kerk- zaal maar in de grote zaal van de Voorhof kerken vanwege de renovatie van het kerk gebouw (voor meer informatie zie de websi te!). Het zal een beetje improviseren worden de komende maanden, maar dat hebben we er als gemeente graag voor over. Op deze zondag na Pasen, beloken Pasen staat het verhaal van de Emmaüsgangers op het rooster (Lucas 24:13-35), de getuigen van het eerste uur die Jezus pas herkennen als Hij het brood breekt en deelt. Zij zijn vol van het sterven en opstaan van Jezus, zij raken er niet over uitgepraat! En dat is ook logisch, als een geliefde net gestorven is wil je over hem of haar praten, herinneringen ophalen, gedachten delen. Bij de Emmaüs gangers komt er een man met hen meelopen en praten, hij legt hen de schriften uit, hij breekt het brood als de mannen vragen blijf bij ons... En pas dat tastbare en zichtbare breken herinnert hen aan dat laatste avond maal, dat doet hen beseffen dat Hij bij hen is. Een openbaring van Godswege, net zoals in de droom van Jakob, het verhaal uit het Oude Testament (Genesis 28: 10-22) waar Jakob droomt over een ladder met engelen die af en aan lopen en God die aan hem ver schijnt. Af TV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 4 april starten we om 19.00 uur met weer een nieuw programma. Deze week kunt u o.a. kijken naar - Spij- kerpot; - Plustijd; - aankondiging "Met eigen ogen”. Op vrijdag 5 april vanaf 19.00 uur en zater dag 6 april vanaf 13.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 31 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Op zondag 7 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00- 12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. de laatste hand aan de diensten gelegd, afspra ken met deze en gene gemaakt, de koren zijn klaar met hun voorbereiding, organisten, dirigenten, acolieten zijn ingedeeld, de kle ding voor de acolieten is korter gemaakt en deels vernieuwd, het paasvuur staat klaar om aangestoken te worden, de verrijzenisgrot is gemaakt etc. etc.. Vergeef me: ik zal zeker deze of gene vergeten te vermelden. Dat kan de bedoeling niet zijn. En heel veel van al dit werk wordt gecoördineerd door ons secre tariaat, door Ria en Rinus, samen met de gastvrouwen aan de telefoon die ook nog eens extra koffie gezet hebben en met hulp van Jan, de beheerder van ons parochiecentrum, en Liesbeth, die voor de wekelijkse schoon maak zorgt in PC en kerk. Nogmaals op deze Witte Donderdag: aan allen alvast heel veel dank. Het voelt goed om zo met elkaar op weg te blijven gaan. Vormelingen Dit jaar doen 20 vormelingen hun H. Vormsel in oktober november. Nu al zijn ze met de voorbereidingen bezig. De avonden worden verzorgd door Helma Heumen, Paula Hoeven en pastor Theo te Wierik. Er is dit jaar geko zen voor een nieuwe opzet. De vormelingen gaan binnenkort letterlijk ‘op bedevaart’ over de officiële bedevaartroute van Middelbeers naar Vessem. Binnenkort meer hier over. Op dinsdagavond, 16 april, zijn hun ouders te 7 april 2013, ds. Bram Grandia Er is creche, kindemevendienst gast in het klooster van de Kapucijnen in Tilburg. Sjaak de Groot plotseling overleden Sjaak heeft, zolang hij in Park Stanislaus woonde, onze diensten op het orgel in de kapel van Park Stanislaus begeleid. Hij deed dit graag en kundig. Wij waren er heel erg blij mee. Hij wilde er niets voor hebben, het was zijn ‘vrijwilligerswerk’. Ook was hij lid van het Moergestels Gregoriaans Koor. Tijdens de boeteviering in de Goede Week merkten we letterlijk de stilte die zijn over lijden ons heeft gebracht. Op paaszaterdag hebben we m.m.v. het koor afscheid van hem genomen in de kapel van Park Stanislaus. We vertrouwen er op dat Sjaak nog voor het grote Paasfeest over mocht gaan naar het “eeuwige Paasfeest” bij God. Sjaak, bedankt en leef in vrede! 0900 33222 22 Ww Esch, 15 juni 1930 Vastenactie voor Hand in hand, Ghana Op het moment dat deze berichten worden samengesteld wordt de vastenactie - huis aan huis- gehouden. We berichten u zo spoedig mogelijk over de opbrengst. Door familie omstandigheden waren Ab van Galen en Car- lijn Willems verhinderd om in het weekend van Halfvasten meer over dit project te komen vertellen. Het verhaal over het project dat Ab in de kerk zou vertellen is voorgelezen door anderen. Binnenkort zal Carlijn aan wezig zijn op Park Stanislaus en in de kerk met de producten die de kinderen van Hand in Hand gemaakt hebben. We zullen de datum tijdig in de parochieberichten publiceren. PAGINA 2 .513 1424 .5131204 p: Industrieweg 16. 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Wij gedenken HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 APRIL 2013 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00-18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2