Gildebroeders St. Joris gaan weer op de fiets... n Koninginnedagviering Moergestel Foto-expositie in Galerie de Verdieping Aphrodite Activiteiten op het St.-Jansplein van 16.00 tot 23.00 uur 1 Bierproefavond Belgische streekbieren Jgj; r :er»g Oisterwijk nr^ .lil Weekblad voor Moergestel |i Huidverzorgingsinstituut Uw Gemeente nieuws op www.oisterwijk.nl Dat gaan we doen op ons Sint-Jansplein bin nen en buiten, want er zal een grote tent op het plein komen. De dag zal er anders uitzien dan andere jaren. We beginnen namelijk met de festiviteiten vanaf 16.00 uur, na de officiële gebeurtenissen in Amsterdam. Vooraf aan de officiële gebeurtenissen in Amsterdam zal er in onze parochiekerk om 9.00 uur een Eucha ristieviering zijn uit dankbaarheid voor de jaren dat Koningin Beatrix onze Koningin was. Om 10.00 uur vindt in Amsterdam de abdi catie van Koningin Beatrix plaats. Daarna Zoals vorige week gepubliceerd is zal er op het St.-Jansplein een Koninginnelinde ge- ook weer aanwezig zijn om het sponsoren en het gilde te promoten. Op zaterdag 18 mei zullen de gildebroeders een fietsmarathon houden van 6 uur. Start om 11.00 uur en de finish is om 17.00 uur. Het rondje Guus wordt gereden, en de ande re gildebroeders en -zusters kunnen het rondje Guus in tegenovergestelde richting fietsen om de renners aan te moedigen. Een thema dat we nog nooit aan de orde hebben gehad. In Nederland zijn de streekbieren langzaam in opkomst dankzij de kleine thuisbrouwers en microbrouwerijen. Een probleem in Nederland is de marketing van deze bieren. Het publiek is vooral gericht op de bekende merken van de grotere brouwerijen. De horeca is nauwelijks geïnteresseerd, want aan streekbie ren wordt minder verdiend. In België echter zijn streekbieren "hot”. Elk zichzelf respecteren dorp, gehucht, stad en streek kent een eigen lokaal bier. Met regel maat is het een etiketbier van een regionale brouwerij. Steeds vaker is het een origineel recept. De Belgen vinden regelmatig aanlei dingen om een nieuw streekbier op de markt te brengen. In een drankenhandel in Grob- bendonk vonden we een bierassortiment van meer dan 1000(bieren, waarvan honderden streekbieren. Vanavond een proeverij van slechts 5 bieren uit dit assortiment. Na afloop zijn er nog veel meer te proeven. Vrijdag 5 april bent u van harte welkom om mee te komen proeven bij Herberg “De Veerkes”, aanvang 20.15 uur, kosten 10,50 voor niet leden. Bij de gildebroeders die aan de route te wonen zijn gildeactiviteiten voor de deelnemers die de tocht tegenover fietsen en eventueel andere belangstellenden. Overal in Nederland zijn de voorbereidingen voor Koninginnedag 2013 in volle gang. Zo 11i wt:: :i len het historische moment van de troonwis- seling in verbondenheid met heel de Moer- gestelse gemeenschap uitgebreid gaan vieren, plaats op de Dam en in de Nieuwe Kerk in Op 21 en 22 juni zullen de 5 sportieve gilde broeders de tocht Moergestel-Maastricht- Moergestel gaan fietsen voor het goede doel. De sponsoren worden tijdens de finish bij het gildehuis ‘t Draaiboompje uitgenodigd om een kop koffie te komen drinken. Wilt u spontaan een bijdrage willen leveren aan deze sportieve acties dan kunt u contact op nemen via e-mail info@gildestjoris moergestel.nl en er zal een gildebroeder bij u langs-komen. Wij hopen met deze activiteiten ons gilde op een mooie manier naar buiten te kunnen laten treden om de historie van het gildebe- staan in de toekomst veilig te stellen. De fotobond, afdeling Brabant West exposeert voor de eerste keer de 20 genomineerde series uit de wedstrijd Foto Regionaal. Voor deze wedstrijd konden fotografen een serie van vijf foto s insturen, waaruit een jury de 20 beste geselecteerd heeft. Op vrijdag 5 april 2013 om 20 uur wordt de expositie geopend door Wally van den Boom, voorzitter afdeling Brabant West. Daarna jurytoelichting door Mariet Wielders, bonds- mentor van de fotobond. De expositie is verder geopend op zaterdag 6 april en zondag 7 april van 11 - 17 uur. Galerie De Verdieping, Industrieweg 16 Moergestel. Oranjecomité Moergestel: Emilie, Erik, Paul, Marco, Lucille, Brigitte, Charlotte, Miriam, Eva, Angeline, Laurette en Dorris plant gaan worden op 30 april. Deze boom zal voor de toekomst een herinnering zijn aan de inhuldiging van Willem Alexander tot Koning. Deze herinneringsboom zal ge plaatst worden door 6 kinderen uit Moerges tel. Alle kinderen worden uitgenodigd om een rebus te maken en in te leveren op 30 april op het plein. Via loting aan het eind van de middag worden de 6 winnaars van de rebus bekend gemaakt, waarna de bomen door deze kinderen geplant zullen worden. Kijk voor meer informatie op de site: www.koninginnedag-moergestel.nl j. Het Moergestelse Oranjecomité zal er dit jaar zeker ’n speciale dag van weten te maken! 2 Een aantal gildebroeders van gilde St. Joris heeft het idee opgepakt om de Amstel Gold als sponsortocht te gaan fietsen. Dat zijn de volgende sportieve gildebroeders, Henri Hendrikx, Jos van den Heuvel, Sjef op ’t Hoog, Theo Moorman en Dion Ketelaars. De tocht vindt plaats op 13 april 2013. Deze sportieve poging is niet zomaar! De gil debroeders willen er sponsorgeld mee bij elkaar fietsen voor de aankoop en onderhoud van uniformen en instrumenten. Ze verwachten op 13 april natuurlijk veel supporters op de “Cauberg”, maar voor dege nen die niet naar de berg kunnen is er de mogelijkheid om de renners te sponsoren. Op de jaarmarkt op 5 mei zullen de renners Vrijdag S april: Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 1 Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uit komt! Bel voor een afspraak 06-13180813 cd). TWEEWIELERS WOENSDAG 3 APRIL 2013 38e JAARGANG Nr. 1703 30 April is het zover; de laatste Koninginnedag! Want vanaf 2014 vieren wij geen Koninginnedag meer, maar Koningsdag! Ook verandert de datum van het feest. Koningsdag zal namelijk worden gevierd op 27 april, de verjaardag van onze toekomstige Koning Willem-Alexander. zal om 10.30 uur de nieuwe Koning met zijn vrouw en prinses Beatrix op het balkon van ook in Moergestel! Wij als Oranjecomité wil- het koninklijk paleis in Amsterdam verschij nen. Vervolgens vindt om 14.00 de inhuldi ging van de nieuwe Koning en Koningin Amsterdam. Dit zal duren tot 16.30 uur. Daarna dus, om 16.00 uur, verwachten we iedereen op het plein voor een grandioos muzikaal feest! We beginnen met een oran- jeproost op onze nieuwe Koning en Ko ningin, waarna er allerlei activiteiten zijn voor jong en oud. We houden jullie op de hoogte de komende weken! nieuws gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur j> i tutuvuiz-viyiiiyuiiiuuii Reparatie - Verkoop - Verhuur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1