die weg moeten! Koninginnelinde op St.- Jansplein geplant op 30 april Jos van Fsrh J'Pc rJJjJd Hallo JJJjyJ Michiels Woonstijl Collecte voor Natuurmonumenten elektrotechniek Theaters Oisterwijk Moergestel Concert Orkest Orventus in Tiliander Openingstijden rond Pasen 08:00 - 2O:OO uur Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Zaterdag 30 maart Zondag 31 maart (ie paasdag) Maandag 1 april (ze paasdag) gesloten Sprendlingenpark 40-42 5061 JV Oisterwijk T 013-52 12 044 Kroningsbomen Moergestel, Heukelom en Oisterwijk vormen samen ‘bomengeziri Op 30 april wordt op het St.-Jansplein een Koninginnelinde geplant. De boom herinnert aan de inhuldiging van Willem Alexander tot koning. Oisterwijk krijgt diezelfde dag een koningseik en Heukelom drie prinsessenlinden. Bij de realisatie van dit plan werken meerdere organisaties in de geest van Oisterwijk 800 samen. Het initiatief is genomen door de Oisterwijkse hovenier Bert Klerks. Hij noemt de vijf bomen in de drie dorpen een ‘bomengezin’. “GEEF VOOR DE NATUUR” Natuurmonumenten organiseert dit jaar van 1 tot en met 6 april een collecte in de provincies Gelderland, Noord Brabant, Utrecht, Overijs sel, Flevopolder en Noord-en Zuidholland. Ook in Moergestel gaan in de week na Pasen collectanten op pad voor de natuur. Ruim 9000 collectanten in heel Nederland vragen steun voor de natuur in Nederland. EVENEMENTEN IN TILIANDER Het Slimme Onbewuste - Ap Dijksterhuis (Pleïade Theater voor Zingeving) Zaterdag 30 maart 20.00 uur Entree: 15,00 EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Open Coffee Club Vrijdag 29 maart 09.00-11.00 uur Entree: gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang. WAAROM COLLECTEREN? Natuurmonumenten ontvangt voor het beheer en herstel van de natuurgebieden subsidies, sponsorgelden en bijdragen van leden. Extra giften zoals tijdens de collecte maken het mogelijk onze natuurgebieden te verrijken met nieuwe fiets- en wandelpaden, kanoroutes, uitkijkpunten en informatiepanelen. Meer weten over Natuurmonumenten, wilt U lid worden of meehelpen bij de collecte/bezoek onze website www.natuurmonumenten.nl Maar er is nog meer geld nodig. Inwoners die mee willen doen kunnen geld storten op de Rabobankrekening van Oisterwijk 800, nummer 120 184 745 o.v.v. van ‘kroningsbo men’. Er zijn al bedragen ter beschikking gesteld. Dré van Hal ontving vorig jaar de Heukelomse vrijwilligersprijs met daarbij een bedrag van 250 euro. Hij schenkt dit aan het ‘bomenfonds’. Hierin wordt ook de 250 euro gestort die de Stichting 800 kreeg toen de cultuurprijs werd gewonnen. Het planten van herdenkingsbomen is een oude cultuur en in dit geval wordt er ook de gemeenschap mee versterkt. Het ‘bomenfonds’ wordt verder nog gevuld met kleinere bedragen van de twee Oranjevere-nigingen en van de wijkcentra in Oisterwijk. Bert Klerks het zich bij zijn initiatief inspireren door de Oisterwijk 800-gedachte en door de cultuur van het planten van speciale herinne- ringsbomen. Met de 800-gedachte wordt bedoeld dat de inwoners van Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom samen optrekken, maar tegelijk hun eigenheid behouden. In de ge meente Oisterwijk staan tal van herinnerings- bomen. Moergestel bijvoorbeeld kent een boom die speciaal is geplant als protest tegen vandalisme. Zeer bekend in Oisterwijk is de Vrijheideik op de Lind. Dat dit zeer zeldzame monument er nog staat is te danken aan Bert Klerks die zich letterlijk tussen de boom en de motorzagen posteerde. Bomengezin en bomenfonds Het initiatief is verder ontwikkeld met de hulp van wat Bert Klerks ‘kernvertegenwoordigers’ noemt. In Moergestel is dat Aard Mulders, in Heukelom Dré van Hal. De Moergestelse linde is door Aard Mulders en Adry Hoeven uitge zócht. De Oranjeverenigingen van zowel Oisterwijk Bert Klerks is de bedenker van het unieke ‘bomengezin’. Hij staat op de foto met een schijf van een eik. Deze schijf is in brons gegoten en dient als afdekplaat van het 800-monument op De Lind. De Stichting Oisterwijk 800 schonk Bert Klerks deze schijf omdat hij de Vrijheidseik heeft gered. De bomen in alle drie de plaatsen worden geplant op 30 april om 17.00 uur. Dat is vrij kort na de kroning van Willem Alexander tot opvolger van koningin Beatrix. De plaatsen waar de bomen komen zijn al bekend. In Moergestel komt de Koninginnelinde (Prinses Maxima) op de hoek van de Kerkstraat, de Raadhuisstraat en het Rootven. In Oisterwijk wordt de Koningseik geplant in het Lindepark. De Heukelomse drie linden worden gezet op de hoek van de Laag Heukelomseweg en het Baaneind. Deze drie linden herinneren aan de drie prinsesjes Catharina-Amalia, Alexia en Ariane. De prinsessenlinden worden op een speciale manier geplant, zodat dat ze als een boom samen opgroeien. Op zaterdag 20 april 2013 geeft Orkest Orven tus voor de vierde keer in haar korte bestaan een concert in Theater Tiliander. Het in 2010 opgerichte orkest speelt dan haar programma ‘Contradictio Musicale’ waarin het publiek op muzikale wijze wordt verrast met een diver siteit aan stukken met grote onderlinge tegen stellingen. Het hoge niveau en de bijzondere klank van het klein bezette harmonieorkest staan garant voor een geweldige muzikale avond met gevarieerde orkestmuziek. Kaarten zijn vanaf dit moment te bestellen a 10 euro via www.orventus.nl. Aanvang is 20:00 uur. als Moergestel zijn er ten nauwste bij betrok ken. Ook Oisterwijk 800 Plus doet mee. Het geld dat met dit unieke ‘bomengezin’ ge-moeid is komt in principe uit de gemeenschap. PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 MAART 2013 y 06 8379 2272 www.josvanesch.nl info@josvanesch.nl Moergestel: Rootven 38 11:00-17:00 uur Hét elektrotechnisch installatiebedrijf voor zowel particulier als zakelijk waarbij de nadruk ligt op kwaliteit, netheid en (Brabantse) persoonlijkheid. Computerservice Moergestel OTAAAAAA EGVERKOOP IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mall: info@J-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5